Sony str1040, marantz nr1603, denon x2000 czy cos innego

kjarzyna

New member
Bez reklam
Witam
Doradzcie mi prosze co brac. Zakup planuje w przyszłym miesiącu. Potrzebuję ampli do ogólnych zastosowań; filmy, tv i muza. Caly sprzęt który posiadam to Sony (tv, blu, ps3, ps4) więc serce podpowiada bierz Sony. Ale czy słusznie tego nie wiem. Kolumny które posiadam to zestaw Onkyo 7.1. Acha po moich bolesnych przygodach nie chce zadnego ampli Onkyo. Najpierw wysiadły porty hdmi, a potem wszystko.
W przyszlosci moze tez kupie nowe kolumny.
Nie musi to być koniecznie ampli 7.1, 5.1 tez mi w zupełności wystarczy. Plis pomóżcie
 

CORTEZ

New member
z tej trójki brałbym Sony. Najbardziej uniwersalny, dobry jakościowo dźwięk, pytanie czy zgra się z Twoimi kolumnami. Musiałbyś przetestować.
 

kjarzyna

New member
Bez reklam
Powiem tak . Z ampli Onkyo 667 gralo to super, mam nadzieję ze z nowym ampli będzie podobnie. Gadalem z kolesiem w Sony Centre i mowil ze może pożyczyć na 2,3 dni.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

CORTEZ

New member
To najlepsze co możesz zrobić w tej sytuacji, dla pewności możesz też pożyczyć sprzęt Denona i wówczas odpowiedź będzie jasna. Własne uszy najlepszym doradcą.
 

CORTEZ

New member
Sony do kupienia ciut drożej od X2000, bo od 2050 zł, a Denona można przetestować w ichnim salonie.
Jeśli zaś zamierzasz rozbudowywać system to z wymienionych preout ma wyłącznie Marantz.
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Do armanig.

Wiesz, tak szczerze powiedziawszy to nie zamierzam rozbudowywac zestawu o wzmak, wiec pre outy nie sa tutaj dla mnie jakims priotytetem. Ot po prostu potrzebuję dobrego ampli, ktory fajnie zagra i w kinie i w muzyce. Czysto i przyjemnie dla ucha. Dopóki dzieci nie podrosna raczej o glosnym sluchaniu moge zapomniec.

Jesli chodzi o Marantza to ich ampli sa po prostu sliczne (Harmana zreszta tez) i gdyby nie to ze mam wszystko od Sony to w ciemno bralbym Marantza. A tak to ciągle kusi żeby mieć wszystko z jednej "parafii"

P.s. w SC za dn1040 wolaja 2200pln (dla stalego klienta) a za model nizej czyli dn840 - 1600pln
 

armanig

Klub HDTV.com.pl
VIP
Chyba ze tak. Jak masz mozliwosc wypozyczenia, to ja bym sie nie zastanawial. Jak bedzie Ci pasowal, to zostawisz i problem z glowy.
Osobiscie uwazam ze to godny zainteresowania sprzet.

Cortez, w sieci ten ampli kosztuje 2100zl, co daje tylko 100zl roznicy. Odpada wysylka, czekanie itp.
Wolalbym w Sony, szczegolnie ze tam juz Jarzyna ma "kolegow" :)
 
Ostatnia edycja:

jurass

Banned
Marantz jest niestety drogi. Odpowiednikiem STR-DN1040 pod względem technicznym jest raczej SR5008, a to już inne pieniądze niż za Sony. NR1603, to nie jest model z aktualnej oferty i niższa półka, więc nie można go cenowo porównywać z STR-DN1040. Sony jest bardzo dobrze wyposażony i dostał nagrodę Product of the Year, Awards 2013 w What Hi*Fi?
 
Ostatnia edycja:

kjarzyna

New member
Bez reklam
Ok dziękuję Wam bardzo koledzy za rady i pomoc. W takim razie będę brał tego Sony.

Tak wiem ze dostal w/w nagrode, czytałem różne testy, opinie itd...

Oczywiście podzielę sie z Wami wrazeniami po odsluchu i podczas uzytkowania.

Acha. Za jakiś czas będę prosił o pomoc również w wyborze kolumn


Jeszcze raz dziękuję
 

jurass

Banned
Tylko zwracam uwagę, że według specyfikacji Sony nie akceptuje kolumn o niższej impedancji niż 6 omów.
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
A to jest istotna uwaga i trzeba ja brac pdo uwage.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Whiplash

New member
Bez reklam
Inne amplitunery tez oficjalnie nie akceptuja a spokojnie chodza z kolumnami ktore maja nizsza impedancje. Przyklad mojego Denona, niby tylko 6-16ohm a z E80 ktora schodzi do 3,5 ohm gral normalnie, nie grzal sie i nigdy nie wylaczyl :)
 
Do góry