Sony Str-dh820 + jbl es 100

Tymian-

New member
Witam,

co sie stanie gdy do amplitunera Sony STR-DH820 7.1
podlaczymy kolumny glosnikowe
JBL ES 100 gdzie Moc (ciągła/szczytowa): 125/500 W
JBL ES 90 gdzie Moc (ciągła/szczytowa): 110/440 W
JBL ES 80 gdzie Moc (ciągła/szczytowa): 100/400 W

ze specyfikacji ampltunera wynika iz obsluguje 105W na kanał

prosze podpowiedziec poniewaz chcialbym zakupic wymienione kolumny i podlaczyc do amplitunera
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

mors111

Active member
Bez reklam
a co ma się stać ?

wszystkie zagrają , tylko bardzo słabo z tym amplitunerem

najlepiej powinny zagrać ES80 , bo mają najmniejsze głośniki , amplituner za mocny nie jest ( 240W poboru z sieci to bardzo skromnie jest i tutaj szukaj czegoś dużo mocniejszego )

jaką masz kasą na amplituner ?
jak duży masz pokój ?
amplituner do kina czy też stereo ?

z tanich modeli innej firmy to Denon 16.. , Onkyo 5.. ( ale nie 548 ) Harman 1.. ( albo 255 ) -156
 

Tymian-

New member
Dzieki za info

Chodzi o to ze dla mnie nie ma roznicy w wydatku miedzy es80 a es100. Ja rozumuje na zasadzie wieksza srednica glosnikow to doloze i kupie takie kolumny
Chodzi o to ze chce kupic te es100. Czy faktycznie ten moj amplituner taki slaby bo nie kupie nowego ten ma z 6mc, mam wszystkie sprzety sony wiec myslalem ze to bedzie dobry wybor i zintegrowane pod marka jednego producenta. Poza tym dobrze dziala DLNA. Czy te Es100 wyrobia sie pod batutą amplitunera sony str-dh820 tylko o to pytam
pokoj ( salon ) ma 20m2 otwarty obok jest jadalnia i kuchnia
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
ten soniacz ma za mało mocy, i ogólnie ampli sony słabo się spisują, powie Ci to każdy co się trochę zna i jest obyty w tej dziedzinie
 

mors111

Active member
Bez reklam
jak już pisałem pobór mocy z sieci 240W nie da dużo mocy na wyjściu
napisali że ma 2x105W , ale jak znam życie w testach wyjdzie 2x60W a dla 1 kolumny może będzie miał 105W

nie wspomnę już o systemie 5/7 wtedy przy takim zasilaczu możesz spodziewać się 5x30W lub też 7x25W

amplitunery mające pobór z sieci powyżej 400W mają na wyjściu 2x100W
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Tymian-

New member
dzieki za info

bo przegladając specyfikacje nigdzie nie znalazlem ze pobor mocy z sieci jest 240W

czy inni uzytkownicy podzielaja ta opinie?
 

jabbaa

New member
Miałem ESY 100 podłączene do str-db1080 sony, cieniutko pierdziały (Amp 5x100w), przynajmniej tak twierdzę teraz. Zmieniłem ampa na str-da6400es (prawie 1kW pobór mocy) Czuć potęgę i możliwości głośników. Te kloce potrzebują powera najlepiej jakiegoś onkyo. Duże dwa głośniki basowe potrzebują prądu, przy lizaniu grają płasko.
 

przemko77

Well-known member
Bez reklam
Jeżeli byłby ten amplituner Sony to ,owszem te Quadrale mogą być ,mogą też być kolumny Quadral 6000 .W ogóle kolumny tego producenta są łatwe do napędzenia i mają wysoką skuteczność co oznacza że nie trzeba zbytnio odkręcać gałki potencjometru żeby uzyskać dużą głośność
Wspomniane JBL Studio 180 /190 też mogą być ponieważ chyba nie ma rynku urządzenia które by miało z nimi kłopot ,jednak mają stosunkowo małą skuteczność 85db - więc by się przydał mocniejszy klocek .Jeżeli chodzi o dźwięk - to typowo estradowy mocny bas i mocne wysokie tony z "metalicznym posmakiem"
 
Do góry