Sony STR-DA3600ES - W jakiej lidze to gra?

Hoaxx

New member
Z recenzji Sony STR-DA3600ES wynika, że ten Amplituner nie wypadł najlepiej, gdy go porównywano pod koniec 2010r. do konkurencji - tj. w jego klasie cenowej (wówczas koło 4-5 tyś zł). Jednak cena szybko spadła, na ceneo jest za 3600zł, a na Allegro można go wyrwać już za nawet 2,5 do 2 tyś zł.

Czy w takim zakresie cenowym (powiedzmy za 2 tyś zł) on by był górą, czy wciąż męczył by się z konkurencją?

Zastanawiam się w sumie do jakich modeli Onkyo, Yamaha, HK czy Denon go w ogóle można jakościowo porównywać? W jakiej lidze to gra?
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Ale możesz określić w jakich warunkach ma grać ?
Jaka wielkość pokoju ?
Jakie kolumny ?
Jaki sygnał - kino czy muzyka ?
W klasie cenowej masz już dobry wybór- ale odpowiedz proszę na pytania.
 

Hoaxx

New member
- Głośniki: "Canton Movie CD1000.2"
- Zastosowanie: 80% filmy z PC (mkv/mp4, DTS/AC3), 20% muzyka z PC (mp3 - pop, rock), ale nigdy wielki "odsłuch", tylko z reguły gra w tle podczas pracy.
- Pomieszczenie: co najmniej 20m2, w przyszłości do 30m2
- Liczba kanałów: Nie wiem. Myślę, że 5.1 mi starczy, ale może warto rozważać 7.1 przyszłościowo.
- Budżet: tu się jeszcze zastanawiam. Początkowo chciałem na amp przeznaczyć 1 do 1,5 tyś, ale lubie okazje i ten Sony 3600ES taką się conajmniej wydaje.
Moje Cantony na Ceneo są podane za 2800pln, recenzje mają dobre - ja w przeliczeniu dałem za nie w ofercie koło 1500pln (jeszcze nie doszły, prawo zwrotu mam) - czyli gdybym rozważał alternatywy, to na cały zestaw miałbym od 2,5 do maks 3,5 tyś do wydania.

Przez ostatnie kilkanaście lat stała u mnie wieża Sony HCD451, Surround, ciężkie fronty SS E462V - nie znam się na sprzęcie, nie mam do czego porównać, ale zakładam, że w porównaniu wszystko wypadnie lepiej. Bas tego zestawu mnie męczy, a dialogi w filmach mogły by być wyrażniejsze. Satelitki nic warte.

Dopiero rozpoczynam przygodę - trudno mi ogarnąć cały temat, ale zdecydowałem, że czas sprawić sobie (na miarę możliwości) dobry dźwięk do pokoju telewizyjnego. Nie szukam z zasady drogiego spzętu, ale chciałbym po prostu za moje pieniądze dostać najlepsze co się da.

Ten Sony (3600ES) mi wpadł w oko tylko z tego powodu, że można go chwycić za 2 tyś, gdy niby warty jest z 3,5 tyś. Nie wiem natomiast kompletnie czy jakościowo (dźwięk) go można porównywać do Onkyo za 4 tyś, czy za 3, czy może nawet taki za poniżej 2 tyś będzie już lepszy od tego Sony.
 
Ostatnio edytowane przez moderatora:

Hoaxx

New member
Niesamowicie trudno podjąć jakąś decyzje.

W tej chwili przymieżam się do Denon 1911 albo Yamaha 667 - ewentualnie Yamaha 671, Yamaha 767 albo Denon 1912 (ale to już z naciągnięciem budżetu - i musiał bym jeszcze doczytać, czy różnica między 1911 a 1912 jest aż taka znaczna).

Nadal nie wiem, czy ten Sony jest lepszy czy gorszy niż te powyższe, ale pewnie tego mi nikt nie powie.
 
Z

zerga

Guest
niestety na tym forum o sony za duzo sie nie dowiesz poobrazali sie na Sony jakbys napisal zamiast sony harman kardon albo onkyo zaraz trzy tysiace odpowiedzi +propozycja kupna.:fool:
 

Hoaxx

New member
A twój 2400ES jak byś ocenił pod względem jakości dźwięku - miałeś ewentualnie możliwość porównania do czegokolwiek z HK, Onkyo, Denon czy Yamaha?

Jest to np. sprzęt klasy Onkyo 608/Yamaha 667, czy O708/Y767, czy jeszcze wyższy, niższy..? Próbuje to sobie jakoś poukładać.
 
Z

zerga

Guest
jestem zadowolony w stereo na pewno lepszy niz nizej wymienione poza yamaha ktorej nie sluchalem.w kinie tez jest super bardzo dobry amp kraza opinie ze lepszy o str3600 mimo ze jest starszy.jak kupilem jbl e80 myslalem ze ma za malo mocy pobawilem sie ustawieniami kupilem porzadne kable,banany zalaczylem bi amping i codziennie garlem solidnie i juz jest si.basior elgancki wszystko na swoim miejscu.sony ma tez swoja specyfike dzwieku ktora ja lubie.onkyo troche przekolorowane w stereo ale w kinie gra si.pozdrawiam
 

jackmuzyk

New member
odświeżam stary temat.mam nadzieje ze wiecej uzytkownikow już zakupiło ten sprzęt :D jak według was to gra ? bo moim zdaniem totalnie cieko basu wogle nie mam na frontach (altus 300) (bez suba )sprzet mam od kilku dni zastanawiam sie czy to nie wina jakis opcji..(EQ podkrecilem na max) stara diora 15 letnia 40 wat daje wiecej koopa a to :( jakos nie przekonuje :/
Pomocy? czy sa jeszcze jakies ustawienia (stereo) czy poprostu jest to sprzet produkowany dla zwyklych puszek 20 watowych :(:(:(
 

jackmuzyk

New member
no tak ale tam nie ma wejsc i wyjsc 7.1chinch a mi sie przydaje :/
Ale co sadzicie o takim pomyśle..dzisiaj mi przyszedl do glowy..
bo moje fronty (czyli stereo )altus 300) maja 4 zaciski domyslam sie ze 2 na bass i 2 na srodek z gora..cala sprawa polega na tym ze mam za malo basu z tego amplitunera..
pytanie:
czy poprzez wykorzystanie PRO OUT FRONT moge wysłać sygnał do wzmacniacza stereo (narazie moze byc stara diora potem sie pomysli ) i z tego wzmaka podlaczyc glosnik basowy a srodek i gora pojdzie z amplitunera..czy moge tak zrobic czy wszystko bedzie gadac i nie poleci dym??
co do impedancji bass 8 ohm wzm 8 ohm czyli powinno grac
Głośnik średniotonowy
GDM 18/80 8 ohm

Głośnik wysokotonowy
GDWT 9/100 FP 8 ohm
link do glosnikow.. tonsilsklep.pl/index.php?p41,tonsil-altus-300-kpl-2szt-8-ohm czyli zastepcza wychodzi wtedy 4 ohm ?bo one sa polaczone rownolegle jak sie domyslam

to sie nazywa chyba BI AMP ale nie wiem jak to ugryzc..macie jakis pomysl ?bo sprzetu juz nie moge oddac a sluchac tak jak teraz to strata pradu?
ps czy tym wyjsciem pro out wychodzi kazdy sygnal dochodzacy do wzmaka ? uzycie phones to chyba nie bedzie profesjonalne rozwiazanie..
jaki wzmacniacz polecacie do 500 zl ?
 

jackmuzyk

New member
sam sobie odpowiem..basu jest bardzo duzo mialem ustawione direct) az milo sie słucha piekna sprawa ten amplituber a na testami sie nie sugerujcie to jest wszystko kłamstwo teraz sie przekonałem :) polecam ten ampli :D paaa
 

locutus23

New member
ja mam sony da3400es wcześniej miałem Denon AVR-2310 ,mieszkam w bloku gra identycznie na canton gle ,podejrzewam zeby było lpiej musisz miec porządną sale odsłuchową.
 
Do góry