Sony st5000

Tvmania

New member
Bez reklam
Czy ma ktoś ten soundbar i może się wypowiedzieć jak w filmach sprawuje się dobly Atmos plus bass z subufer jak radzi sobie w muzyce.
 

raven80

New member
Ja znalazłem na Allegro soundbar Samsunga HW-N950 który kosztuje ok 6000zl w cenie 4500zl, nowy z gwarancja ale zauważyłem ze symbol miał HW-N950/XU co oznacza ze został wyprodukowany na rynek angielski.Pytalem w samsungu jak z gwarancja to podobno w Polsce jest brana pod uwagę ale jest ograniczona,np jeśli uszkodzenia nie da się naprawić to nie wymienia modelu na nowy.Sam jestem ciekaw jak to jest w praktyce
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Kusi mnie soundbar z dobly Atmos koniecznie muszę sprawdzić na żywo tego st5000 i samsunga hn950 i sky 10 lg
 

raven80

New member
Z drugiej strony na dole aukcji jest napisane ze jest z polskie dystrybucji Lenovo,dwarancja 24m-ce Door-to-door.Czy jest to możliwe aby na produkt z angielskiej dystrybucji udzielało gwarancji polska dystrybucja Lenovo?
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Bo jest na matrix media za 7300zl na raty 0% tylko czy nie szkoda wydawać aż takiej kasy bo dokładam 700zl i mam 8 tys na kd tylko problem jest taki pokój ma 20m2 i małe dziecko musi być minimalizm i mało kabli wiadomo kd zawsze będzie lepsze.
 

mystaloba

New member
Gdzieś na forum amerykańskim przeczytałem, że jest to jedyny soundbar, w którym słychać Dolby Atmos. Ile w tym prawdy nie mam pojęcia.
 

raven80

New member
Może jest w tym trochę prawdy,skoro Sony w modelu ZF9 bez głośników skierowanych w górę potrafi zrobić dolby atmos to już w modelu st5000 gdzie głośniki są już skierowane w górę musi być dobrze :)
 

tommi820

New member
Witam
Stoję przed dylematem zakupu soundbara. Konkretnie mam na oku dwa modele Sony ht strona 5000 i LG sk10y ( do LG w późniejszym terminie zakup LG oled 55c8).
Za Sony jestem bardziej ze względu na moc.
LG przemawia ceną i późniejsza współpracą z tv LG.
Niestety nie mam gdzie posłuchać ty soundbarów.
Czy można prosić o wasze opinie na temat tych dwóch SB.
Bardziej chodzi mi o wasze testy, obserwacje, wrażenia, wady.
Nie jestem jakimś tam maniakiem muzycznym ale lubię mieć dobry sprzęt z zapasem mocy.
Z góry dzięki.
Pozdrawiam
 

Tvmania

New member
Bez reklam
Witaj tez stałem przed dylematem jaki wybrać soundbar myślałem nad sony st5000 ale zauważyłem przypadkiem soundbar bose 700 + sub 700 poprostu wykonanie jak i moc dźwięku poezja. Moc jest mega jest też opcja podłączenia 2 suba. Dźwięk jaki ma sub jak na soundbar to poprostu poezja wykonany pilot podświetlany czysto dźwięku i dialogów w filmach super ja zapłaciłem za listwę 3899zl a za sub 3.5 tys teraz listwę możesz dostać za 3.5 a sub za 3200zl kolor jest albo czarny albo biały ja posiadam biel można dokupić tylnie głośniki fizyczne bose surround speakers żeby mieć dźwięk 5.1 polecam gorąco.
 

xgutti

New member
Bez reklam
Zapomnijcie o uzyskaniu dźwięku dolby atmos bez fizycznych głośników surround. Lepszy efekt zostanie uzyskany w zwykłym dolby digital czy DTS gdzie zestaw posiada fizycznie głośniki surround i uzyskamy efekt 5.1 niż z pojedynczej listwy naszpikowanej dziesięcioma głośniczkami gdzie jest logo dolby atmos. Z drugiej strony każdy film choćby na netfix posiada dźwięk dolby digital czy DTS 5.1 a nie każdy dolby atmos. Jeśli bawić się w dolby atmos z soundbarem to jedynie z takim co posiada fizycznie głośniki surround jak choćby Sony ZF9.
 

vvv

Well-known member
Bez reklam
Dobrze prawisz dosyć fajnie w Atmosie brzmi Yamacha 5600 trzeba dokupić Sub i naprawdę jest niezle 😀
Jest jeszcze Samsung 950 i tu mamy już ciekawie niemniej to i tak nie jest w cenie Bose
I nie wiem z czym Bose miało by konkurować bo wydać ca. 10 Kzł a w Twoim przypadku nawet więcej to nie mało ale jak pisałeś jest Bajka i tego się trzymamy 😀👍
 

xgutti

New member
Bez reklam
Prawdziwy dolby atmos uzyskamy poprzez fizyczne umieszczenie głośników, czy to porządnego centralnego, frontów, subwoofera nie wspominając już o głośnikach surround czy głośnikach umieszonych w suficie a gdyby tego było jeszcze mało to wszystkie te klocki muszą być napędzane potężnym amplitunerem kina domowego.
A pisanie o dźwięku dolby atmos który chcemy uzyskać z pojedynczej listwy dźwiękowej to tak samo jak naklejenie naklejki z napisem Porsche na Lanosa 😁 to wciąż będzie tylko Lanos ale z naklejką Porsche.
 

Lukiusa24

New member
Ok witam kolegow. Moge sie troche wypowiedziec o takowym sondburze bo posiadam go. Mam podłaczony soun bar do sony tv i to było jedne z kryterjow kupienia go. St 5000 posiada subofer ktory ma dwa głosniki , jeden skierowany do przodu a drugi w podłoge i to ten subofer tak naprawde robi wiekrzośc roboty. Jak odpaliłem zonie film 4k z dolby atmos to powidziała że jak w kinie dzwiek(no prawie).suboferma kilka ustawien głosnoscie to dobrze bonpoteafi walnac ze podłoga sie trzesie. Co do listfy to co tu duzo kowic. Im mniejszy pokuj tym pewnie.i ten dzwiek przestrzenny słychac. A.tak jak ja mam sporych wielkosci pokuj to cierzko usłyszec dzwieki nad głową. Niby cos tam jest ale to nigdy nie zastapi fizycznych głosnikow bocznych.
Jak ktos by miał wiecej pytań smiało proszę pisać.
 

Ataszek

Active member
Bez reklam
Kolego jak się to czyta to zęby aż bolą !!!
Słownik ortograficzny do ręki polecam.
 
Do góry