Sony Spk Hcd

Ps3user

New member
No więc mam zamiar kupić kamerę Full HD (najlepiej Sony). No właśnie, a może doradzicie mi jakąś inną markę - lepszą oczywiście. Po małej dygresji, chciałbym kupić także do tego obudowę podwodną SONY SPK HCD . Czy to w ogóle mądra rzecz ? Czy jej ciśnienie nie strzeli po 5m. i nie pęknie ?
 

viValdi

New member
Bez reklam
To jest obudowa raczej do snorkle'owania a nie do nurkowania. W zeszłym roku miałem okazję popróbować jej w Egipcie. Lustro (ta odchylana płyta po lewej stronie) nie jest zbyt praktyczne, ale innego sposobu nie ma.

Brak zewnątrznego celownika utrudnia filmowanie. W zasadzie robisz szeroki plan albo filmujesz nie to co chcesz uchwycić.

Poza tym w ciepłych krajach trzeba uważać na wilgoć zawartą w powietrzu - wchodzi toto do obudowy, potem wskakujesz do wody i wilgoć się skrapla w obudowie. Pomagają wkłady higroskopijne.

Do 5m na pewno nie pęknie. Pewnie wytrzyma więcej bez problemu ale Sony woli być po bezpiecznej stronie.

Prawdziwe obudowy do nurkowania kosztują tysiące złotych i są zupełnie innej klasy np taki Ikelite.

A film podwodny to super pamiątka z wyjazdu i warta tej ceny mimo ograniczeń.
 
Ostatnia edycja:
Do góry