Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

senior45

New member
ale jakie niby ustawienia? przeciez ustawiam rozdzielczosc w ktorej pracuje telewizor 1920x1080 i obraz nie jest pelny a jakosc obrazu tez pozostawia wiele do zyczenia.
 

SDman

Banned
Witam, to już ustawienia grafiki w komputerze ponosi odpowiedzialność za taki stan, mój Lenovo U330 na ATI też wyświetlał po HDMI nie pełny
obraz - odpowiednie ustawienia i obraz brzytwa FHD .
No pogmerać trza, moja karta Ati HD 3450, a co u Ciebie na pokładzie ? Na 100% ustawienia karty .
Ja TV mam innej firmy 42" , w nim na tym HDMI jest ustawiony obraz jako " nieskalowany" Zapewniam , że to musi działać w extra natywnej dla matrycy TV rozdzielczości czyli 1920x1080 i to na całym ekranie ! Popatrz Jeśli karta Ati w ustawieniach "Desktop properties" zakaładka "Mode" -przycisk "Force" lub musi być suwak ze skalowaniem i tam trza przesunąć na "0". Powodzenia.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
ale jakie niby ustawienia? przeciez ustawiam rozdzielczosc w ktorej pracuje telewizor 1920x1080 i obraz nie jest pelny a jakosc obrazu tez pozostawia wiele do zyczenia.


A TV po podpięciu laptopa rozpoznaje poprawnie sygnał 1080p? Powinna pojawić się informacja w lewym górnym rogu w stylu:

HDMI 1
1080p

Podpinałem ostatnio lapka przez HDMI ale nie miałem praktycznie żadnych problemów z obrazem na TV. Obraz faktycznie nie wypełniał w 100% ekranu ale jak poustawiałem w: HOME/Ustawienia ekranu/pole wyświetlania (chyba tu, nie pamiętam dokładnie) to udało mi się wszystko dopasować. Obraz oczywiście żyleta, bez najmniejszych zastrzeżeń. Dźwięk też był.
 

Tomisior

New member
Witam, gdzie jeszcze można nabyć ten tv?? Nie ma ani jednej oferty na ceneo, allegro - nigdzie. Orientujecie się ile mógłby ten model obecnie kosztować?
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, gdzie jeszcze można nabyć ten tv?? Nie ma ani jednej oferty na ceneo, allegro - nigdzie. Orientujecie się ile mógłby ten model obecnie kosztować?
W mojej wsi (Częstochowa) stoi w Galerii Jurajskiej w Awansie na wystawce ostatni za 6600 bez złotówki chyba :) 52" (troszke zlochany),gwarancja tak jak teraz dają (chyba rok lub dwa, nie wiem za dopłatą na 5 lat), jeśli byłbyś zainteresowany moge spytać co i jak - mam blisko, ja osobiście zastanawiam się mocno nad plazmą 60" LG - jeśli się zdecyduje mój jest do sprzedaży w stanie idealnym (52z5500), 5 lat gwaranji Sony (zarejestrowany), po kalibracji u Kikiego (papiery, certyfikat), cena do dogadania (napewno atrakcyjna :) ) jakby co to na piriv
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jak pisałem wcześniej egzemplarz powystawowy ze sklepu jednak nie jest dobrym pomysłem, pracował przez ostatni rok na maksymalnym podświetleniu, a nie wpływa to pozytywnie na żywotność samego telewizora...
 

Tomisior

New member
Również odradzam telewizor z ekspozycji.

Mam pytanie, ponieważ nie wiem na który tv się zdecydować czy Z5500 czy któryś z serii ex? (500,700?). Chodzi mi o tv głównie pod kątem grania (ps3 - jak najmniejszy input lag) oraz filmów na blu-ray.
Wcześniej byłem przekonany do Sharpa, ale zobaczyłem go dziś w rtv euro i diametralnie zmieniłem zdanie. Moglibyście polecić jakiś model Sony Bravia do kwoty 4000 zł? Będę przewdzięczny
 

Ares78

New member
A jakiego programu używasz do udostępniania plików filmowych z komputera? Co do Z5500 to niestety multimedialność w zeszłorocznych seriach była słabsza niż w aktualnych, tak samo zapewne wypadnie ex500 przy porównaniu do modeli na rok 2011 naturalna kolej rzeczy...
 

apio

New member
A jakiego programu używasz do udostępniania plików filmowych z komputera? Co do Z5500 to niestety multimedialność w zeszłorocznych seriach była słabsza niż w aktualnych, tak samo zapewne wypadnie ex500 przy porównaniu do modeli na rok 2011 naturalna kolej rzeczy...
U mnie Z5500 dobrze współpracuje z PS3 media serwer.
Nawet zrobiłem taki myk, że zgrałem na HDD płytkę DVD (z koncertem) i udostępniłem przez PS3 MS - idzie jak burza :)
Napisy też wyświetla w divix-ach .

W końcu mam Vectrę z pakietem platynowym - tj. kilkanaście kanałów HD.
Wcześniej pisałem , że "męczę" się z Polsatem i ich dekoderem mini przez scart.
Jest różnica - obraz bajka - nawet SD o klasę lepiej przez HDMI wyświetla.
Niedługo postaram się wrzucić parę fotek dla porównania z wrzuconymi wcześniej.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
O roli sposoby podłączenia mówiło się nie raz, scart jest dobry tylko i wyłącznie jako rozwiązanie tymczasowe np. żeby dotrwać do końca czasu trwania umowy na dłuższą metę rozwiązanie totalnie nieopłacalne.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Tak więc próbowałem coś zdziałać z TV ale DLNA marnie się sprawdza, działać- działa ale co z tego skoro jakość video jest 3x gorsza niż w oryginalne. Też tak macie, że przez DLNA filmy wyglądają paskudnie?? Porównajcie sobie z komputera podłączonego kablem i DLNA, masakra!

Potwierdzam, swojego czasu, zaraz po zakupie TV czyli rok temu, bawiłem się DLNA i u mnie też działać - działało ale jakość była wyraźnie gorsza niż gdy kompa bezpośrednio podłączyłem pod TV przez wejście monitorowe (DSUB15). Tak jakby wprowadzana była dodatkowa kompresja. Jak divx był przeciętnej jakości to przez DLNA wyglądało to już wręcz tragicznie. Obecnie TV mam podłączony z kompem kabelkiem DVI/HDMI (5 m) i jestem zachwycony bardzo wysoką jakością obrazu, nawet z bardzo bliska a mam 46".
 

maneta11

New member
Witam,
Proszę o pomoc. Mianowicie jaki obecny model Sony jest podobny/zbliżony/taki sam jak 52 Z5500? Nie chodzi mi o bajery (internet itd) tylko o obraz. Sony porobiło jakieś nowe serie i trudno się w tym połapać. Głównie chodzi o podświetlenie, jakość obrazu. Pozdrawiam.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Posiadam Sony 52Z5500. Ma półtora roku. Oglądany około 3-5 godzin dziennie. Od paru dni, po włączeniu, po dłuższej przerwie w oglądaniu, na górze ekranu pojawiają się dwa szerokie pasy. Po 1-4 min. znikają. Wysłałem zdjęcia usterki do serwisu i podobno matryca. Już jest zamówiona i czekam na wymianę. Czy ktoś już miał taki przypadek? Co prawda że mam jeszcze trzy i pół roku gwarancji więc na razie mnie to nie boli ale nie rokuje jakoś optymistycznie na przyszłość.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam nowe wiadomości z serwisu apropo mojego 52Z5500. Matryce już nie są dostępne. W związku z tym dostanę propozycję wymiany telewizora inny model. Jaki jest dzisiejszy odpowiednik tego modelu?
 

jgx

New member
Bez reklam
hm, ciężko powiedzieć - inna technologia podświetlenia, inne tv ale Sony żeby być uczciwym dla klienta (w końcu to oni zawalili, to ich produkt nawalił choć płaci się więcej za sony niż za większość innych firm) i pokazać że jest światowym, należącym do ścisłej czołówki koncernem któremu zależy na swoich klientach powinien podejść do tematu tak: Jak kupowałeś swój tv był to wtedy NAJWYŻSZY MODEL więc obecnie należy ci się również NAJWYŻSZY MODEL w takim samym rozmiarze lub ciut większym jakby identycznego nie było.
Koniecznie informuj na bieżąco jak się sprawy mają!
 
Ostatnia edycja:
D

Deleted member 121090

Guest
Na razie dostałem potwierdzenie że wniosek do Sony dzisiaj poszedł. Pewnie po długim weekendzie będzie wiadomo co mi zaproponują. A może ktoś juz miał stycznośc z serwisem Sony przy wymianie wadliwego egzemplarza? Jak się zachowali i na co wymienili? To by były dla mnie bardzo cenne informacje. Nie wierzę że jestem pierwszą osobą którą coś takiego spotkało.
 
D

Deleted member 121090

Guest
Mam nowe informacje w sprawie mojej reklamacji. Dzisiaj Bielserwis był mnie uprzejmy poinformować że będę mógł u sprzedawcy u którego kupiłem telewizor kupić inny model za tę samą cenę. Powinni mi wymienić na model o nie gorszych parametrach ale takiego w tej cenie nie mają i chcą problem od siebe odepchnąć. Bardzo brzydko ze strony firmy Sony.
W takim przypadku zwróciłem się do sprzedawcy u którego zakupiłem ten telewizor. To akurat rzeczowy i miły sprzedawca. Sam stwierdził że w takim razie Sony powinno mi zaproponować model HX900 bo tylko on jest nie gorszy. Przy okazji nawet lepszy. I dziwił się podejściem Sony do problemu. Obiecał pomóc w załatwieniu sprawy.
Później sam porozmawiał z Sony i już taki pewny swojej opinii nie był. Teraz już mówił że Sony w każdej chwili może mi oddać kwotę jaką za telewizor zapłaciłem. No oczywiście jeśli taką drogę wybiorę to będzie to ostatni sprzęt Sony jaki kupiłem.
Teraz już na pewno wybiorę inną markę. Ale jeszcze czekam na ostateczną propozycję modelu który mi zaproponują. Zwróciłem im uwagę że w gwarancji mam wyraźnie napisane że należy mi się wymiana na sprzęt nie gorszy. A u sprzedawcy to mogę skorzystać z rękojmii i nawet im stary odeślę na ich koszt. Oczywiście najlepiej zabezpieczoną przesyłką na rynku.
Mam jednak ciągle nadzieję ze Sony Polska zachowa się jak na lidera światowego przystało i zadba o stałego klienta.
 
Do góry