Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

paczu

New member
LED? taaa... tak jak samsung robi telewizory LED TV i wszyscy już myślą że to nowa przełomowa technologia inna niż LCD. LEDowe to masz tam tylko podświetlenie i to w dodatku krawędziowe (Edge LED) czyli nie bardzo jest się czym podniecać. plusem jest to że grubość tv przy takim rozwiązaniu jest znacznie mniejsza
 

senior45

New member
no przeciez to jasne ze watomierz kupilem i on mi pokazuje ile pradu zuzywam a nawet moge wpisac koszty za prad albo ile zuzyje w ciagu tygodnia.
 

paczu

New member
no właśnie nie takie jasne jeśli się nieprecyzyjnie wypowiadasz. miernik prądu to nie to samo co miernik energii elektrycznej (czy nawet licznik energii elektrycznej). to ja używałem miernika prądu, którym mierzyłem prąd oraz napięcie i dlatego dopytywałem czy Ty też używałeś podobnej metody czy nie. teraz to już jest jasne.
 

mrowekg

New member
46Z5500 w dużej ogólnopolskiej sieci sklepów jest w cenie 5490. Bardzo nisko ta cenka opadła ;-)
Chyba model odchodzi do lamusa - dawniej można go było odnaleźć w ceneo w 30 sklepach, teraz zaledwie 11 go oferuje (mowa o 46'). Coś już wiadomo kiedy w sprzedaży znajdzie się następca?
 

Ares78

New member
46Z5500 w dużej ogólnopolskiej sieci sklepów jest w cenie 5490. Bardzo nisko ta cenka opadła ;-)
Chyba model odchodzi do lamusa - dawniej można go było odnaleźć w ceneo w 30 sklepach, teraz zaledwie 11 go oferuje (mowa o 46'). Coś już wiadomo kiedy w sprzedaży znajdzie się następca?


Cena bardzo fajna tym bardziej, że telewizor oferuje świetny obraz, może nie ma takich możliwości multimedialnych jak teraz wprowadzane modele, ale nie dla każdego jest to istotne (za to może być np. matryca matowa). Chociaż jeśli mam być szczery to w tej samej cenie wolałbym kupić większego (52 cale, w5500, ex500). W kwestii następcy poprzednik już odpisał: jest to hx700 który już jest dostępny w sklepach..
 

xisio

New member
Wgrywał ktoś juz nowy firmware do z5500 ?

Telewizory i projektory *|* KDL-46Z5500*|*Portal wsparcia klientów firmy Sony Europe

Mam wrażenie ze lepiej chodzi tryb motionflow i szybciej sie uruchamia na nowym sofcie, miałem wcześniej 1.620

Myślicie ze sony wyda cos na aplicast wkońcu ? ja tego nawet raz nie użyłem bo nic tam ciekawego ciągle nie ma ;/

ps. w menu mam "Wskazówki BRAVIA" których wczesniej chyba nie było mam wrażenie.
 
Ostatnia edycja:

sernikus

New member
46Z5500 w dużej ogólnopolskiej sieci sklepów jest w cenie 5490. Bardzo nisko ta cenka opadła ;-)
Chyba model odchodzi do lamusa - dawniej można go było odnaleźć w ceneo w 30 sklepach, teraz zaledwie 11 go oferuje (mowa o 46'). Coś już wiadomo kiedy w sprzedaży znajdzie się następca?

no ... ja kupiłem właśnie w tej sieci i w tej cenie... powiem więcej - wysłałem po niego kolegę , bo sam nie miałem czasu .... no i tak : jest świetnie ! do porównania mam LG 42LG600 jakiś badziewny samsung 32 cale i high-endowa niegdyś 36 calowa toshiba crt.... no cóż, crt to było dobre do oglądania vhs i tym podobnych... żadnego cloudingu itp nie stwierdziłem . a tak BTW wszystkim "wypatrywaczom" takich efektów mogę powiedzieć , że nie spotkałem jeszcze w swoim życiu CRT-ka który by świecił NAPRAWDĘ równomiernie. a każdy crt powyżej 20 cali dodatkowo bardzo wrażliwy jest na pole magnetyczne (Ziemi , linii wys.nap. w pobliżu itp ) nie mówiąc już o "przesłuchach" sygnałów wizyjnych pomiędzy np tunerem a magnetowidem.... ale ja może po prostu za stary jestem i za dużo pamiętam a szanowni koledzy nie mieli wiele styczności z crt-kami powyżej 32 cali..... a wracając do 46z5500 - on naprawde ma czerń lepszą niż niejedna plazma.....:) w tej sieci został już tylko 1 taki tv..... jak kto zdąży - będzie zadowolony.....

pozdrawiam
 

apio

New member
Również nabyłem ten model , dlatego pozwole sobie wkleić posty, które wrzuciłem na innym forum, może kogoś zainteresują :
od wczoraj cieszę się moim 46Z5500. Jest to dla tego TV duże wyzwanie ponieważ jeszcze kilka miesięcy będzie musiał radzić sobie z dekoderem mini Cyfrowego Polsietu podłączonym przez Euro-złącze (!)
Tak więc to co napiszę może zainteresować osoby które boją się czy nowa technologia podoła słabemu sygnałowi SD.
Co istotne, wcześniej miałem 29`` CRT Samsunga - więc to dość drastyczna zmiana.
No i cóż ... zacznę od mojej subiektywnej oceny wyglądu.
Uważam , że obecnie ten tv jest najelegantszym meblem w moim pokoju :p. Wygląda absolutnie perfekcyjnie i naprawdę te plastikowo - fortepianowe LEDy nie mają tej klasy. Tu widać, że to SONY.
Krótko mówiąc wielki plus. Fotki, które widzicie są niestety kiepskiej jakości - ale aparat i fotograf również, więc wybaczcie.




OK, teraz obraz. Jestem laikiem -nie mam doświadczenia i wykształcenia w tym kierunku więc polegam na swoim wyczuciu.
Na sygnale SD z dekodera mini CP nie oczekiwałem rewelacyjnego obrazu i takiego nie ma, ale... porównując go (mam możliwość) do obrazu z plazmy Panasonica (42``), która również pracuje na dekoderze CP - mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że obraz jakościowo jest na tym samym poziomie.
Dużo czasu poświęciłem ustawianiu (w zasadzie to cały czas go "dopieszczam") i polecam to każdemu , bo warto. Pobawcie się suwakami , włączcie wspomagacze i wtedy dopiero zobaczycie, że ten TV daje radę.
Skupiam się cały czas na sygnale SD - ponieważ o tym niewiele się pisze i taki mam.
W zależności od jakości nadawanych programów, filmów itp. możemy zaobserwować różne rodzaje jakości obrazu.
Generalnie jest naprawdę dobrze - choć nie ma tu porównania do HD .
Wystarczy włączyć obrazy wczytane do pamięci tego TV, żeby powalił na kolana jakością.
żadnego cluodingu ani innych LCDowych niedomagań nie zaobserwowałem.

Po podłączeniu sieci LAN , sam wykrył ustawienia i można cieszyć się widgetami. Nie ma problemu z USB (JPG oraz mp3).

Zastanawiacie się czy warto ? Pewnie. Bierzcie jednak pod uwagę to żę ta technologia pięknie uwydatnia zalety dobrego obrazu jak i bezlitośnie obnaża wady słabego.
Dlatego jeśli nie macie w planie zmiany swojej analogowej kablówki na coś porządnego, to niekoniecznie potrzebny wam taki telewizor. Nie idziemy w garniturze do obory :p

Na koniec powiem tak - nie jestem zawiedziony jakością obrazu po przesiadce z CRT (a tego bałem się najbardziej) . Przy sygnale jaki oferuje mi mój dekoder daję jakości obrazu 8 / 10.
Dla mnie to początek inwestycji w przyszłość - tj. dobrej jakości cyfrowa telewizja, odtwarzacz bluray i kino domowe - i jest to BARDZO DOBRY początek.
_________________________________
Domyślam się , że dobry dekoder i połączenie kablem HDMI nawet przy SD da efekty - zresztą widziałem u kumpla na modelu SONY (jakiś inny słabszy model - nie pamiętam) 46`` , przy Cyfrze+ i dekoderze HD.
Kreskówki były tak dobrej jakości, że zastanawiałem się czy to nie jest w HD (a nie było) :).
zrobiłem jeszcze kilka fotek, bardziej oddają to co widać na ekranie (chociaż jeszcze lepiej jest na żywo) - dla tych, którzy nie czytali wcześniej : sygnał SD , dekoder mini, Cyfrowy Polsat :







 

apio

New member
Również nabyłem ten model , dlatego pozwole sobie wkleić posty, które wrzuciłem na innym forum, może kogoś zainteresują :
od wczoraj cieszę się moim 46Z5500. Jest to dla tego TV duże wyzwanie ponieważ jeszcze kilka miesięcy będzie musiał radzić sobie z dekoderem mini Cyfrowego Polsietu podłączonym przez Euro-złącze (!)
Tak więc to co napiszę może zainteresować osoby które boją się czy nowa technologia podoła słabemu sygnałowi SD.
Co istotne, wcześniej miałem 29`` CRT Samsunga - więc to dość drastyczna zmiana.
No i cóż ... zacznę od mojej subiektywnej oceny wyglądu.
Uważam , że obecnie ten tv jest najelegantszym meblem w moim pokoju :p. Wygląda absolutnie perfekcyjnie i naprawdę te plastikowo - fortepianowe LEDy nie mają tej klasy. Tu widać, że to SONY.
Krótko mówiąc wielki plus. Fotki, które widzicie są niestety kiepskiej jakości - ale aparat i fotograf również, więc wybaczcie.




OK, teraz obraz. Jestem laikiem -nie mam doświadczenia i wykształcenia w tym kierunku więc polegam na swoim wyczuciu.
Na sygnale SD z dekodera mini CP nie oczekiwałem rewelacyjnego obrazu i takiego nie ma, ale... porównując go (mam możliwość) do obrazu z plazmy Panasonica (42``), która również pracuje na dekoderze CP - mogę powiedzieć z czystym sumieniem, że obraz jakościowo jest na tym samym poziomie.
Dużo czasu poświęciłem ustawianiu (w zasadzie to cały czas go "dopieszczam") i polecam to każdemu , bo warto. Pobawcie się suwakami , włączcie wspomagacze i wtedy dopiero zobaczycie, że ten TV daje radę.
Skupiam się cały czas na sygnale SD - ponieważ o tym niewiele się pisze i taki mam.
W zależności od jakości nadawanych programów, filmów itp. możemy zaobserwować różne rodzaje jakości obrazu.
Generalnie jest naprawdę dobrze - choć nie ma tu porównania do HD .
Wystarczy włączyć obrazy wczytane do pamięci tego TV, żeby powalił na kolana jakością.
żadnego cluodingu ani innych LCDowych niedomagań nie zaobserwowałem.

Po podłączeniu sieci LAN , sam wykrył ustawienia i można cieszyć się widgetami. Nie ma problemu z USB (JPG oraz mp3).

Zastanawiacie się czy warto ? Pewnie. Bierzcie jednak pod uwagę to żę ta technologia pięknie uwydatnia zalety dobrego obrazu jak i bezlitośnie obnaża wady słabego.
Dlatego jeśli nie macie w planie zmiany swojej analogowej kablówki na coś porządnego, to niekoniecznie potrzebny wam taki telewizor. Nie idziemy w garniturze do obory :p

Na koniec powiem tak - nie jestem zawiedziony jakością obrazu po przesiadce z CRT (a tego bałem się najbardziej) . Przy sygnale jaki oferuje mi mój dekoder daję jakości obrazu 8 / 10.
Dla mnie to początek inwestycji w przyszłość - tj. dobrej jakości cyfrowa telewizja, odtwarzacz bluray i kino domowe - i jest to BARDZO DOBRY początek.
_________________________________
Domyślam się , że dobry dekoder i połączenie kablem HDMI nawet przy SD da efekty - zresztą widziałem u kumpla na modelu SONY (jakiś inny słabszy model - nie pamiętam) 46`` , przy Cyfrze+ i dekoderze HD.
Kreskówki były tak dobrej jakości, że zastanawiałem się czy to nie jest w HD (a nie było) :).
zrobiłem jeszcze kilka fotek, bardziej oddają to co widać na ekranie (chociaż jeszcze lepiej jest na żywo) - dla tych, którzy nie czytali wcześniej : sygnał SD , dekoder mini, Cyfrowy Polsat :







 

apio

New member
Proszę moderatora o usunięcie zdublowanego posta (nie wiem czemu został dodany 2 razy).
Dziękuję.

ps. przydałaby się opcja usuń, lub chociaż - edytuj.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Czym się rózni Sony KDL-52Z5500 a KDL-52Z5800K

Znów coś Sony pokombinowało w modelach ?
Czym się rózni Sony KDL-52Z5500 a KDL-52Z5800K ?

OK. Już wiem: Wbudowany TUNER SATLELITARNY HD
 

jgx

New member
Bez reklam
Witam, kilka dni temu pszesiadłem się z 46z4500 na 52z5500 z czego bardzo jestem rad :lol: i mam kilka pytań:
1 - do tej pory oglądałem po euro\RGB z mediasata cyfry+, chcąc polepszyć odrobine kanały sd wziołem wczoraj od cyfry tuner hd pace 500gb i niestety ale po hdmi obraz sd z jednej strony ciut lepszy (znikly minimalne zakłócenia takie "załamki" na szczegółach obrazu) ale z drugiej gorsza ostrość, z początku nie wiedziałem dlaczego ale ktoś mi powiedział że w tv po hdmi nie działają polepszacze obrazu i faktycznie motionflow nic nie działa!!! podobno niewiele i tylko najnowsze tv pozwalają ulepszaczom działać po hdmi CO MNIE SIĘ WYDAJE BZDURĄ bo przecież na blue rayu nie będzie działać 100 czy 200Hz??? Przecież to chyba niemożliwe, jeśli ktoś kuma o co chodzi w tym temacie prosz o wyjaśnienie
2 - prosiłbym o wyjaśnienie jak działa dlna tzn. na starym tv filmy mkv puszczałem z lapka po dvi-hdmi, wiadomo że z5500 nie obsłuży mkv ale jeśli mam uruchomiony serwer np. ps3 media serwer na kompie to czy to działa w ten sposób że komp "obrabia" to mkv i skrętką wyświetla na tv czy to nie tak i tv musi obsłużyć dany format więc pójdzie po dlna tylko to co on (tv) obsłuży czyli np. divx? Jak by nie było to prosilbym o opis jak uruchomiś ten serwer na kompie, czy to jest ta sama wersja jak do gry ps3 bo taką sciągnołem ale ona szuka gry ps3 podpiętej a tv nie widzi, tv znajduje mi ten serwer ale pisze że nie obsługuje, czy do tandemu tv-komp może jest jakaś inna wersja tego serwera? Prosze o pomoc w uruchomieniu tego bo już nie mam pomysłów
pozdro 4all
 

91tomek

Klub HDTV.com.pl
vip
Wie ktoś może jak w modelu 40Z5500 ustawić polską czcionkę w elektronicznym przewodniku po kanałach (EPG) ??

Z góry dzięki
 

JerzyM

New member
jak duże pliki AVCHD poprzez USB

TV 46 Z5500 czyta bez problemu pliki AVCHD (full HD z kamery Sony) jednak tylko do 2 GB. Większe nie są jednak rozpoznawane - zarówno z Pena jak i ze sformatowanego (fat32) dysku twardego. Oczywiście nie oczekuję tego od plików powyżej 4 GB. Nie czyta jednak w całym zakresie od 2 do 4 GB. Czy to jest normalne, czy też wina mojego egzemplarza. Macie jakieś doświadczenia w tym zakresie?
 
Do góry