Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

kiloan

New member
U mnie też występuje taki przerywany pasek na kilku kanałach SD nawet gdy mam ustawione 576p i wyświetlanie ekranu na "+1"
Kanał HD mam tylko jeden (jeśli go można nazwać HD;)) i czasami przy ustawieniu 1080i "wszystkie piksele" też się pojawia.
Ale to tylko Polsat, więc tak moze być:D
 

olakoma

New member
Obraz z platform cyfrowych a Sony Z

Myślę, że głównym powodem tych różnych aberacji obrazu jest nie ustawienie Sony Z tylko kiepski dekoder sygnału HD oferowany przez platformy cyfrowe. Dlatego chcę zainwestować w TechniSata:D
Ale może się mylę ????
 

senior45

New member
ja mam ten swinski dekoder N.Chcialbym inny ale te dekle paruja karte z dekoderem.Oczywiscie dziala kilka kanalow z karta N na innym dekoderze ale nie ma ani jednego HD.Nie wiem jak ma sie sytuacja na innych dekoderach ale ja mam overscan na automat bo jak dam wszystkie pixele to niektore kanaly SD sa poucinane.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
A mnie irytuje jedno. Sygnał mam z analogowej Vectry. Jakość obrazu jest bez zastrzeżeń (jak na analog) ale co jakiś czas, na niektórych programach obraz jest jakby pocięty w poziome paski. Wygląda to tak jakby ktoś cały obraz pociął w bardzo cieniutkie poziome paseczki o grubości ok. 1 mm i wyświetlił na całym ekranie co drugi z nich (pasek - przerwa - pasek - przerwa ...). Z daleka wygląda to normalnie ale z bliska okropnie. Ciekawe jest to, że efekt występuje na niektórych programach na każdym chyba kanale. Np leci jakaś debata w studio TV i obraz jest pocięty po chwili na reklamie już jest ok, później na filmie też jest ok ale na serialu znowu pocięty. Nie wiecie od czego to zależy?
 

olakoma

New member
Z 5500 a jakość obrazu

Dla mnie sprawa jest prosta. Skoro obraz z DVD lub BR jest super a przy oglądaniu platformy cyfrowej lub kablówki szwankuje to winna jest po stronie dostawcy sygnału.
Jak w statystyce: g.... włożysz to g...... wyjmiesz. Jak się ma najlepszy LCD to teraz trzeba postarać się o jak najlepszy sygnał. Niestety platformy cyfrowe oferują dla swoich klientów najprostsze tunery sat i tu szczególnie przy sygnale HD podzespoły nie wydalają i obraz zaczyna się przycinać. Na jakość sygnału może mieć również wpływ zła lokalizacja czy nieumiejętna instalacja anteny przez pana Henia.
O kablówce nie wspomnę bo już pisałem o mojej. Płacisz 100 zł a oferta HD kpina. Niech Prezes i Zarząd UPC napajają się oglądając Szlonskie Szlagery w HD na TVS, Hitlera na History HD, lub małpy biegające po palmach na NG. Mam ich tam gdzie oni swoich klientów po podpisaniu z nimi umowy. Teraz chcę być niezależny i idę w SAT. Wam też to radzę, tylko ta zima:(
 

bobswit

New member
Jak zmienic ustawienia?

Koledzy mam zetke od blisko pól roku i mam dwa małe problemy:
1. Gdy wchodze w opcje pip/pap w pierwszym okienku mam sygnał z hdmi1 a w drugim okienku z tunera tv. Pyt.: Cz istnieje mozliwośc zmiany takiego ustawienia chce miec widok z "hdmi1" i "hdmi2" do którego mam podłączoną nagrywarke panasonic wyposazona w tuner tv?
2. Gdzie jest opcja w ustawieniach tv która definiuje kanał który ma się pojawić po włączeniu tv?. Chiałbym mieć kanał z hdmi1(tuner cyfry) a wyskakuje mi na dzieńdobry kanałał analaogowy i musze pilotem przełaczać na hdmi1.
Z góry dziekuje za odpowiedz
ps. Czy jest jakis nowy firmware do zetki?
 

paczu

New member
ad. 1. niestety nie ma takiej możliwości. nie popisali się tutaj inżynierowie z sony, porażka.

ad. 2. nie ma takiej opcji. tv powinien włączyć się na takim wejściu na jakim został wyłączony no chyba że nie użyjesz zielonego guzika do jego włączenia. jeśli wciśniesz któryś z przycisków numerycznych to tv włączy się na wejściu analogowym.

a dla pozostałych mam info o poborze prądu 40Z5500 (tryb ECO wyłączony):
tv włączony:
- podświetlenie "0" - 145W
- podświetlenie "5" - 179W
- podświetlenie "10" - 213W

tv wyłączony pilotem:
pierwsze kilka minut - 32W (tryb szybkiego startu)
później - 13W

tv wyłączony przyciskiem z boku - 13W

w trybie ECO:
intensywne oszczędzanie energii - 136W
słabe oszcz. energii - 156W
 

SDman

Banned
a dla pozostałych mam info o poborze prądu 40Z5500 (tryb ECO wyłączony):
tv włączony:
- podświetlenie "0" - 145W
- podświetlenie "5" - 179W
- podświetlenie "10" - 213W

tv wyłączony pilotem:
pierwsze kilka minut - 32W (tryb szybkiego startu)
później - 13W

tv wyłączony przyciskiem z boku - 13W

w trybie ECO:
intensywne oszczędzanie energii - 136W
słabe oszcz. energii - 156W
To chyba jakiś żart lub złe odczyty -jeżeli nie to koszmar energetyczny jakiś ?!
 

paczu

New member
obawiam się, że to koszmar energetyczny. do pomiarów skłonił mnie ostatni rachunek za prąd kiedy to okazało się że mam do dopłaty prawie 400zł (z 6 miesięcy). skoczyło tak po wstawieniu dwóch soniaczków do mieszkania 40Z5500 i 40W5500.
pomiary prądu robiłem miernikiem Fluke 177, którego dokładność jest rzędu 1,5% (kilkanaście mA)
Przyczyna wzrostu rachunku leży pewnie w wielu innych czynnikach i odbiornikach ale nie zmienia to faktu że te telewizorki lubią pożerać prąd. 40W5500 trochę mniej bo przy podświetleniu 5 pobiera ok 148W
 

senior45

New member
synek co ty za glupoty piszesz z tym poborem.40 z podswietleniem na 5 i wylaczonym eco bierze okolo 140 wat.Po wylaczeniu telewizor przez kilka minut bierze 19 wat a pozniej 0,19 tak jak jest w instrukcji.
 

paczu

New member
Ty się opierasz na instrukcji a ja na pomiarach. no chyba że z moim tv jest coś nie tak albo źle przeliczam prąd na moc ale tu chyba ciężko popełnić błąd:
P[W] = U[V] * I[A]

wyłączyłem tv guziorem z boku i po 40 minutach tv ciągnie 55mA



a włączony z podświetleniem 5 wciąga 771mA



przy napięciu 230V daje mi to odpowiednio 12.5W i 177W, jeśli źle to liczę to mnie popraw
 

paczu

New member
miernik mierzy wartości skuteczne ale przesunięcia fazowego prądu względem napięcia nie uwzględnia... czyli zła metoda pomiarowa... ufff, a już się bałem bo perspektywa ciągłego wyłączania tv przełącznikiem energy saving switch była straszna. w takim razie czym najpewniej sprawdzić pobory mocy poszczególnych urządzeń (oprócz standardowego licznika)? bo coś mi w domu wciąga przerażające ilości prądu
 

zinger

New member
Witam.
Telewizor gaśnie mi sam po jakimś czasie nawet jak oglądam go.
MAM WYŁĄCZONĄ OPCJĘ oszczędzania energii.
Mam najnowsze oryginalne firmware 1600EA.
czy jest jakiś sposób na to?
Czy jest alternatywne firmware?
 

mrowekg

New member
"Przełącz w stan gotowości po bezczynności" na pewno masz wyłączone? Jeżeli tak to pozostaje wezwać serwis.
Nie ma alternatywnego firmware.
 

senior45

New member
paczu ty cos zle mierzysz lub obliczasz.Ja mam miernik pradu i przy ustawieniach

PODSWIETLENIE 5 i wylaczonym eco oraz przy wlaczonym czujniku swiatla TV w dzien zasysa ok 140-145 wat a wieczorem 110-115 wat.
 

paczu

New member
na poprzedniej stronie jest to już wyjaśnione. mierzę dobrze ale mierzę tylko płynący prąd i napięcie w sieci. w przeliczaniu nie wziąłem pod uwagę mocy biernej (przesunięcia fazowego prądu względem napięcia) którą pobierają odbiorniki indukcyjne czyli np. transformatory. w takim przypadku wzór P=U*I nie wystarcza. a Ty czym i jak mierzysz? masz miernik mocy czy też mierzysz prąd i przeliczasz?
 

paczu

New member
no to mi wyjaśniłeś... miernik prądu mierzy płynący prąd i żeby otrzymać moc trzeba to przeliczać (potrzebne jest jeszcze napięcie i cos(fi)). innym urządzeniem jest miernik energii elektrycznej inaczej (watomierz), który bezpośrednio wskazuje pobieraną moc
 
Do góry