Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

mrowekg

New member
mam wieksze od ciebie a te fora ktore podales to angole i tam byl tzlko taki jeden twojego pokroju ktory mial podobny problem.Moze ty sie boisz isc do sklepu i go oddac.Juz ci tlumaczylem.Po zakupie testowalem wszystko.Gdybym mial takie plamy jak ty to juz bym go dawno oddal.
Dalej nic do Ciebie nie dociera. Nie mam żadnego problemu osobistego z TV o czym wielokrotnie pisałem i nie czuję potrzeby go oddawać. Mam standardowy problem techniczny, który z powodu małej skali zupełnie mi nie przeszkadza i który zaakceptowałem, tak jak dziesiątki innych użytkowników. Chyba jednak nie czytałeś forum, które podesłałem (ostatni link) bo jest tam kilkanaście osób z problemem podświetlenia. Jakbyś trochę pogooglał to miałbyś tego więcej. Uwagi o oddawaniu do sklepu też sobie daruj. Takie sklepy jak MM Polska, Saturn Polska czy EURO nie przyjmują zwrotów telewizorów LCD. Nie żyjemy w Niemczech więc dostosuj swoje myślenie do naszych realiów. Uwagi o pokrojach i swojej wielkości też sobie daruj bo ta dyskusja może zaraz zejść do Twojego poziomu i nie będzie już tak miło.

PS. Dlaczego tak cię denerwuje to, że kilka osób chce podzielić się swoimi uwagami na temat podświetlenia? To jest forum o Zetce i polega to nie tylko na wychwalaniu swoich Zetek pod niebiosa. Zrozum, że moje uwagi nie były skierowane do Ciebie. Nie zmuszam cię do zwracania TV a zachowujesz się tak jakbym chciał ci wmówić, że Twój egz. też ma problem. Jesteś zadowolony to OK. Podzieliłeś się tą informacją też OK, więc może daj podyskutować innym. Jakbyś jeszcze nie zauważył to inni też posiadają Zetki i mają wyrobione swoje zdanie. Nie musisz mi tłumaczyć co robisz ze swoim TV bo nie o nim dyskutujemy a to, że:
- masz super zajebisty model
- zrobiłeś wszystkie możliwe testy
- lubisz zwroty
- masz gdzieś angoli (ja widziałem też Amerykanów, Niemców i Francuzów)
to już wiem po pierwszym Twoim poście.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
juz tak nie podskakuj bo spadniesz z dywanu i jeszcze bedzie na mnie.Podaj konkretny link gdzie ludzie maja takie chmury jak ty i to najlepiej ze zdjeciami i najnowsza serie Z5500.
 

mrowekg

New member
super, sam to wymyśliłeś czy ci tata pomógł? Linki ze zdjęciami już raz podawałem. Nie moja wina że gubisz się w napływie informacji.
 

mrowekg

New member
to nie moje zdjęcia więc może zajrzyj z łaski swojej. Podałem przecież źródło tych zdjęć więc nie mam pojęcia skąd takie wnioski, że to moje.
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Pozwólcie Panowie ze się trochę wtrącę w wasze wymiany zdań.osobiście uważam że firma Sony trochę dała plamy z tym że duża część ich telewizorów posiada nie najlepsze podświetlenie matrycy.

Śledzę różne fora różnych firm o lcd i na przykład na forum Philipsa ten temat praktycznie nie jest poruszany,a na forum Sony non stop się przewija

.Gdyby Sony wypuszczało mniej telewizorów z nie najlepszym podświetleniem matrycy to ten temat nie był by tak często poruszany na tym forum i nigdy by nie doszło do waszych ostrych wymian postów.:hihi:
 

senior45

New member
zacznijmy moze od tego ze philips nie ma czerni:razz:

Mrowkojad podaj jakis inny link bo przeciez wedlug ciebie jest masa Z5500 ktora posiada ten problem

Poza tym na tych zdjeciach nie wiadomo co to za model.
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
zdjęcia są z forum Z5500 a nie szajsunga czy philipsa, więc masz pewności do jakiego TV należą. Jeżeli takiej pewności nie masz to nic na to nie poradzę.
http://forums.whirlpool.net.au/forum-replies-archive.cfm/1319754.html

seniorita, ochłoń trochę

poza tym co chcesz nam udowodnić? Że ja, akson, quazar, kiloan, paczu, którzy wypowiadali się na tym forum, jesteśmy ślepi? Bo niby spojrzysz niczym okiem mistrza i nam powiesz, że mamy źle ustawione parametry podświetlenia? Zaakceptuj to co mówi nawet serwis sony. Niektóre egzemplarze Z5500 mają clouding i przestań zgrywać inżyniera matryc LCD.
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
ok, czekaj.....................
Jeżeli ktoś chciałby podzielić się swoimi spostrzeżeniami co do podświetlenia w Z to zapraszam do dyskusji (może ja i seniorita jeszcze nie odstraszyliśmy wszystkich ;))
 

SDman

Banned
zacznijmy moze od tego ze philips nie ma czerni:razz:
coś widzę, że kolega zapatrzony i zaślepiony swym "Z", zapewniam, że Philips ma czerń i to wyśmienitą i nie mam na myśli lidera 9704.
W zeszłym roku Sony trochę odskoczyło Philipsa z modelem X tylko od 46" ale Philips w tym roku odrobił z nawiązką stratę i pokonał całą konkurencję.
Model 9664 pokonuje Z z nawiązką kilkoma parametrami - ceną również, a były prawie równe to też o czymś świadczy.
 

webpiotr

New member
Siedzę w temacie LCD ładnych parę lat. Mam 2 TV sony - 40x4500 oraz 52z5500 - w serii X w moim egzemplarzu podświetlenie matrycy pozostawia wiele do życzenia - szczególnie mocno świecą narożniki. W serii Z (TV pochodzi z pierwszego miesiąca produkcji tego modelu) podświetlenie jest na prawdę dobre. Oczywiście każdy podchodzi do tego indywidualnie - dla mnie jest OK. Aczkolwiek także spotkałem się z opiniami że w niektórych egzemplarzach występują problemy z równomiernym podświetleniem panelu. Z jednej strony z racji technologii jest to nieuniknione, ale z drugiej strony płacąc za TV stosunkowo duże pieniądze chciałoby się mieć pewność, że równomierność podświetlenia, a także odwzorowanie czerni będzie lepsze niż w dużo tańszych modelach. Ja osobiście póki co na mojego Z5500 nie mogę narzekać. Życzę Wam abyście trafili na podobne egzemplarze :)
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
coś widzę, że kolega zapatrzony i zaślepiony swym "Z", zapewniam, że Philips ma czerń i to wyśmienitą i nie mam na myśli lidera 9704.
W zeszłym roku Sony trochę odskoczyło Philipsa z modelem X tylko od 46" ale Philips w tym roku odrobił z nawiązką stratę i pokonał całą konkurencję.
Model 9664 pokonuje Z z nawiązką kilkoma parametrami - ceną również, a były prawie równe to też o czymś świadczy.
Może 9664 ma czerń ale tylko pod warunkiem, że siedzi się dokładnie na wprost i nawet wtedy ta czerń jest gorsza od Z5500 bo kąty w Philipsie są tak tragiczne, że jak oglądałem w sklepie ścianę ustawioną z kilkudziesięciu LCD róznych firm, to gdy stanąłem pod kątem to zauważyłem wyraźną utratę czerni tylko na dwóch. Ty był Philips 9664 i 8408. Z czarnego robił się jasno-fioletowy kolor. Reszta kolorów natomiast była OK.

A mówiąc o cloudingu w SONY Z5500 należy pamiętać, że jest on związany z precyzją i niedoskonałością samej linii produkcyjnej. Może więc powstawać w jednej fabryce a w innej nie. Sony na Polskę jest produkowany na Słowacji i być może tu leży problem, że w słowackich modelach cloudingu nie ma lub raczej nie ma a w zagranicznych forach, użytkownicy kupili Z5500, które być może pochodzą z innych fabryk gdzie clouding częściej występuje.

W modelach Z5500, które ja oglądałem nie było nawet najmniejszego śladu cloudingu, natomiast dość często widziałem lekko rozjaśnione rogi (ledwo widoczne na czarnym tle w bardzo ciemnym pomieszczeniu i tylko wtedy gdy ogląda się pod kątem).
 
Ostatnia edycja:

SDman

Banned
Może 9664 ma czerń ale tylko pod warunkiem, że siedzi się dokładnie na wprost i nawet wtedy ta czerń jest gorsza od Z5500 bo kąty w Philipsie są tak tragiczne, że jak oglądałem w sklepie ścianę ustawioną z kilkudziesięciu LCD róznych firm, to gdy stanąłem pod kątem to zauważyłem wyraźną utratę czerni tylko na dwóch. .
najgorsze co można zrobić to testować TV w sklepie -BŁĄD niewybaczalny ! Już lepiej wziąć do domu (10 dni zwrot) jeden, a potem drugi.
Oczywiście najlepszy jest test w domowych warunkach obu TV naraz. Kąty w 9664 są absolutnie nie gorsze niż w Z za to paleta barw "Plazmowa". Nie ma możliwości utraty czerni pod katem, czasami inna półka w sklepie , inny kąt padania świetlówek, inne ustawienia, czy jeszcze coś tam, a i najważniejsze własne przekonanie wprowadza nas w BŁĄD.
 

slawek2535

New member
Witam .


Tak szybciutko .

U mnie na Z5500 cloudingu brak , plam brak :) .

Nawet przy podswietleniu na 8 i w nocy .

Pozdrawiam


sprawdzilem tak jak kolega wyzej i czern mam czarna :).

Tylko w dynamicznych scenach gdzie czern odgrywa duza role mam klatki takie :| co trzeba ustawic zeby to chociaz troszke zniwelowac ?

Szczescia w Nowym Roku.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
najgorsze co można zrobić to testować TV w sklepie -BŁĄD niewybaczalny ! Już lepiej wziąć do domu (10 dni zwrot) jeden, a potem drugi.
Oczywiście najlepszy jest test w domowych warunkach obu TV naraz. Kąty w 9664 są absolutnie nie gorsze niż w Z za to paleta barw "Plazmowa". Nie ma możliwości utraty czerni pod katem, czasami inna półka w sklepie , inny kąt padania świetlówek, inne ustawienia, czy jeszcze coś tam, a i najważniejsze własne przekonanie wprowadza nas w BŁĄD.

No pewnie, że najlepiej testować TV w domu. Każdy o tym wie. Tyle że, już w samym sklepie trzeba dokonać wstępnej selekcji by nie testować setki modeli. Zapominasz tylko o jednym, że zwrot w ciągu 10 dni dotyczy sprzedaży wysyłkowej i wiąże się z utratą kosztów wysyłki w 2 strony. A oba Philipsy dobrze sobie obejrzałem nie tylko w jednym sklepie (byłem zainteresowany zakupem 9664). Mają tragiczną czerń i tyle, która pod dużym kątem robi się prawie biała (jasno - niebieska lub jasno - fioletowa). W innych LCD było wyraźnie lepiej a w Z5500 było rewelacyjnie dlatego kupiłem 46Z5500. Rewelacyjna czerń. Lepszą tylko widziałem w LCD z LED Local Diming, kąty też są bardzo dobre. Stojąc z ukosa przed ścianą ustawioną z LCD łatwo wyłapać, które modele mają problemy z kątami i świetlówki tu nic nie mają do rzeczy. W Philipsie podoba mi się dźwięk, ambilight i faktycznie ładne kolory - podobne jak Z5500.
 

SDman

Banned
No pewnie, że najlepiej testować TV w domu. Każdy o tym wie. Tyle że, już w samym sklepie trzeba dokonać wstępnej selekcji by nie testować setki modeli. Zapominasz tylko o jednym, że zwrot w ciągu 10 dni dotyczy sprzedaży wysyłkowej i wiąże się z utratą kosztów wysyłki w 2 strony. A oba Philipsy dobrze sobie obejrzałem nie tylko w jednym sklepie (byłem zainteresowany zakupem 9664). Mają tragiczną czerń i tyle, która pod dużym kątem robi się prawie biała (jasno - niebieska lub jasno - fioletowa). W innych LCD było wyraźnie lepiej a w Z5500 było rewelacyjnie dlatego kupiłem 46Z5500. Rewelacyjna czerń. Lepszą tylko widziałem w LCD z LED Local Diming, kąty też są bardzo dobre. Stojąc z ukosa przed ścianą ustawioną z LCD łatwo wyłapać, które modele mają problemy z kątami i świetlówki tu nic nie mają do rzeczy. W Philipsie podoba mi się dźwięk, ambilight i faktycznie ładne kolory - podobne jak Z5500.
nie wiem jak patrzyłeś i czy dobry egzemplarz świecił, ale zapewniam ciebie, że do 6tyś , lepszej czerni i palety barw niż 9664 nie zobaczysz.
Coś teraz Philips zmienił matrycę na Sharpa i muszę przejść się do sklepu i obadać te Twoje filoety i prawie biele na czarnym.:popcorn:.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
nie wiem jak patrzyłeś i czy dobry egzemplarz świecił, ale zapewniam ciebie, że do 6tyś , lepszej czerni i palety barw niż 9664 nie zobaczysz.
Coś teraz Philips zmienił matrycę na Sharpa i muszę przejść się do sklepu i obadać te Twoje filoety i prawie biele na czarnym.:popcorn:.
Jeśli Philips stusuje matryce Sharpa to wszystko tłumaczy. Sharpy też mają kiepskie kąty choć ładne kolory. Interesował mnie głównie model LE700 na LEDach ale właśnie słabe kąty i utrata czerni mnie zniechęciła, choć z czernią było jednak lepiej jak w Philipsie 9664 ale to pewnie tylko z powodu zastosowania innego podświetlenia matrycy.
 
D

Deleted member 121090

Guest
52Z5500 połączenie z N-ką

Może ktoś mi pomoże? Mam podłączony tuner N-ki z telewizorem przez HDMI i nie działa mi regulacja głośności z poziomu tunera. Na starym telewizorze było OK ale był podłączony wejściem SCART.
 
Do góry