Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

kola01

Well-known member
Bez reklam
Seba84 napisał:
Spróbuj ustawić wg tych ustawień (link w tytule). Na stronce u dołu są ustawienia dla Z-ki. I napisz czy pomogło
Trochę pomogło ale nie podobają mi się te ustawienia i to bardzo.
Pomogło, bo te ustawienia obrazu ze wskazanego linku są mało kontrastowe i po prostu zacierają się różnice między oglądaniem na wprost i z boku. Żółcenie kolorów pod kontem trochę się natomiast zmniejszyło (poprawiło) jak wyłączyłem zaaw.zwiększenie kontrastu. Poprawę widać zwłaszcza na twarzach postaci. Na ale nie o to chodzi, żeby uzyskać coś kosztem czegoś bo ta funkcja jednak poprawia kontrast.
A ustawienia to nie podobają mi się bo: obraz jest za ciemny (nawet w nocy w ciemnym pokoju) i to ustawienie kolorów "ciepłe2" powoduje, że wszystkie kolory wpadają w żółty odcień. Zwłaszcza biały. Zupełne wyłączenie motionflow wydało mi się już zupełnie poronionym pomysłem.
Pozostanę jednak przy ustawieniach standardowych.
 

senior45

New member
Po pierwsze zapomnij o tych ustawieniach.Sa gowniane.Chyba ustawial to jakis predator ktory ma przeswietlenie spojowek.Po drugie sklep to nie dom.Tam zawsze jest masa swiatla i wszystko chodzi na maxa.Zaden LCD nie ma dobrych katow bo taka jest ich konstrukcja.Po trzecie jak pisal pachu w kinie nie siedzi sie w korytarzu i nie oglada sie filmu pod katem 45 stopni.Telewizory LED moim zdaniem to szajs.Tam lekki odchyl powoduje brak czegokolwiek.Co z tego ze taki Sharp bierze srednio 70 wat skoro wszystko sie rozmywa i jest jedynie dobry do ogladania zdjec mimo 100 hz.Samsung to dla mnie jakas pomylka.Nie dosyc ze ich LEDy wciagaja jak na te technike mase pradu to jeszcze maja obraz jakby ktos malowal akwarelami.Przyjrzyjcie sie ich demom.Wolny przesuwajacy sie obraz i statyczne zdjecia.Niech dadza jakis film gdzie kamera przesuwa sie szybko to otrzymacie rozmazany obraz.Ja jestem fanem Panasonic i Sony.Kazda ma cos na plus i minus ale zawsze beda daleko z przodu przed innymi, mimo ze preferuja dwie rozne technologie.Reszta firm to tylko ich namiastka i proba dogonienia perfekcji.

P.S Wszystko co napisalem jest moim subiektywnym odczuciem i nie faworyzuje zadnej z wyzej wymienionych firm.Poprostu mam wrazliwe oko i wybralem to co dla niego najlepsze.
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
senior45 napisał:
Po pierwsze zapomnij o tych ustawieniach.Sa gowniane.Chyba ustawial to jakis predator ktory ma przeswietlenie spojowek.Po drugie sklep to nie dom.Tam zawsze jest masa swiatla i wszystko chodzi na maxa.Zaden LCD nie ma dobrych katow bo taka jest ich konstrukcja.Po trzecie jak pisal pachu w kinie nie siedzi sie w korytarzu i nie oglada sie filmu pod katem 45 stopni.Telewizory LED moim zdaniem to szajs.Tam lekki odchyl powoduje brak czegokolwiek.Co z tego ze taki Sharp bierze srednio 70 wat skoro wszystko sie rozmywa i jest jedynie dobry do ogladania zdjec mimo 100 hz.Samsung to dla mnie jakas pomylka.Nie dosyc ze ich LEDy wciagaja jak na te technike mase pradu to jeszcze maja obraz jakby ktos malowal akwarelami.Przyjrzyjcie sie ich demom.Wolny przesuwajacy sie obraz i statyczne zdjecia.Niech dadza jakis film gdzie kamera przesuwa sie szybko to otrzymacie rozmazany obraz.Ja jestem fanem Panasonic i Sony.Kazda ma cos na plus i minus ale zawsze beda daleko z przodu przed innymi, mimo ze preferuja dwie rozne technologie.Reszta firm to tylko ich namiastka i proba dogonienia perfekcji.

P.S Wszystko co napisałem jest moim subiektywnym odczuciem i nie faworyzuje zadnej z wyzej wymienionych firm.Po prostu mam wrazliwe oko i wybralem to co dla niego najlepsze.
Brawo senior45! Zupełnie się z Tobą zgadzam. Ale nie pisz tego w dziale samsunga czy philipsa bo Cię zlinczują. Wracając do kątów to mam świadomość, że technologia LCD kuleje w tym miejscu a chcąc rozwiać obawy chętnych na zakup Z-ki informuję, że kąty są przyzwoite a w porównaniu z innymi modelami LCD być może i najlepsze. Tyle, że mam takie miejsce w pokoju gdzie często siedzę (biurko z kompem) i wtedy oglądam TV pod znacznym kątem i drażni mnie to, że obraz nie jest tak piękny jakbym go oglądał na wprost.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
senior45 napisał:
P.S Wszystko co napisalem jest moim subiektywnym odczuciem i nie faworyzuje zadnej z wyzej wymienionych firm.Poprostu mam wrazliwe oko i wybralem to co dla niego najlepsze.

Wiadomo jedna osoba woli naturalne kolory druga "żywe" i w takiej sytuacji każdy ma racje :). Jeśli chodzi o kąty to siedzieliśmy u kolegi we trójkę na sofie i na kąty w Ztce się nie narzekało, zależy jak się ogląda... Jeśli chodzi o testowanie w sklepie to faktycznie przy mocnym oświetleniu a takie tam zawsze jest, pewne rzeczy trochę inaczej wyglądają...

kola01 myślałeś nad powieszeniem i użyciem wieszaka ze sporą regulacją na boki?
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ortax360, no nie żartuj. I też ustawiłeś podświetlanie matrycy na 1 i wyłączyłeś zupełnie motionflow? W takim razie to po co kupowałeś Z-kę, wystarczył by Ci jakiś LG z najniższej półki. Gusta są różne ale trudno mi uwierzyć, że komuś podobają się ustawienia podane z Twojego linku. Sprawdź jeszcze raz czy aby faktycznie masz takie ustawienia.
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
Ares78 napisał:
kola01 myślałeś nad powieszeniem i użyciem wieszaka ze sporą regulacją na boki?

Wieszak mam dostać dzisiaj. Ten gratisowy z promocji 46+. Tyle, że on chyba ma regulację pionowego kąta tak więc będę musiał się rozejrzeć za jakimś dobrym wieszakiem. Nie wiem jeszcze jak pochować kable w ścianie. Oczywiście nie zamuruję ich na stałe.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Nie do konca .

Podswietlenia mam ustawione na 1 ,ale tylko w nocy bez zadnego oswietlenia w pomieszczeniu . Przy włączonym oswietleniu mam na 3 . 200HZ przy grach mam właczone , ale juz przy ogladaniu filmów na zmiane raz włączone innym razem wyłaczone . Przy sygnale z N-ki 200hz właczone na stałe .

PS: Ja lubię stonowany obraz nie bardzo jaskrawy dlatego podswielenie mam na max 3 . Zreszta wtedy jest znacznie lepsza czern a Z5500 bardzo ładnie wyswietla detale w ciemnych partiach i uwielbiam ciepły obraz .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

kola01

Well-known member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Podswietlenia mam ustawione na 1 ,ale tylko w nocy ...
O kurcze, byłem przekonany, że się pomyliłeś z tym podświetleniem na 1. Sam nie przepadam za jasnym i mocno kontrastowym obrazem ale podświetlenie na 1 to wydało mi się już przesadą tym bardziej, że powszechnie wiadomo, że Z5500 ma dość ciemną matrycę. No, ale może jest coś w tych ustawieniach na których oglądasz. Może musiałbym się po prostu do nich przyzwyczaić i z czasem uznał bym, że są najlepsze?
Ale z drugiej strony ktoś na tym forum pisał, że minimalne ustawienie podświetlenia dla Z5500 to 5 - 7 a niżej występuje utrata szczegółów obrazu.
Ale nie ważne. Ważne są czyny odważne.
Pozdrawiam.
 
Ostatnia edycja:

senior45

New member
zgadza sie. Z 5500 ma dosyc ciemna matryce i nie widze sensu sciemniac jej jeszcze bardziej.Ja mam na 6 a kontrast 60 plus rozszerzenie koloru.
 

lumix10

New member
senior45 napisał:
zgadza sie. Z 5500 ma dosyc ciemna matryce i nie widze sensu sciemniac jej jeszcze bardziej.Ja mam na 6 a kontrast 60 plus rozszerzenie koloru.


zgadzam sie z przedmowca...Z ma ciemna matryce...ale za naturalnosc kolorow....daje jej mistrzostwo swiata...w skali 1 do 10 daje 10...poprostu nie wali po oczach zolcia,czerwienia, blekitem jak inne marki..jest fajnie...bo naturalnie :)....nie umie chlopaki dodac zdjecia z odbioru mojej zetki...pokazal bym wam na nich ...fantastyczne wedlug mnie stonowanie obrazu oraz pokazal bym wam(jak u mnie w salonie to wyglada) na drugiej fotce katy,ktore sa bardzo dobre...ale w mordke....nie wiem jak dodac zdjecie...moze jeszcze nie zasluzylemna dodawanie zdjec???to pytanie do administratorow? :):)pozdrawiam wszystkich forumowiczow....

ps ustawienia mam podobne jak kolega senior45
 

kola01

Well-known member
Bez reklam
Wracając do ciemnej matrycy, to skoro tak o niej piszecie to coś w tym musi być. Na HDTV Polska w teście nawet napisali, że jest tak ciemna, że może to niektórym przeszkadzać. Ale ja zupełnie nie zgadzam się z tym. Sam mam ustawione podświetlenie na 4-5 a skala kończy się na 10 więc jak można uznać matrycę za za ciemną?
Ortax360 napisał nawet, że ustawia podświetlenie na 1 w nocy. I coś w tym jest bo sprawdziłem i najpierw wydawało się trochę ciemno ale po chwili stwierdziłem, że właściwie jest OK. A gdy bliżej usiadłem to ta "1" jeszcze bardziej mi podpasowała. Ostatecznie uznałem "2" za najlepszą do zaciemnionego maksymalnie pokoju. I jak w tej sytuacji można uznać matrycę za za ciemną? Jak ustawię na "8" to już obraz jest za jasny nawet w dzień. Nie sądzę, żeby ktoś chciał jaśniej oglądać chyba, że lubi jak mu łzy lecą albo ogląda w pełnym słońcu świecącym prosto w ekran.
 
Ostatnia edycja:

lumix10

New member
senior45 napisał:
dokladnie lumix.Z jest stonowana ale pieknie oddaje kolory.HD to poezja.Nie widzialem telewizora ktory by tak pieknie gral.

Co do wrzucania zdjec.


kliknij na BROWSE i wybierz jakies zdjecie ze swojego komputera i kliknij na START UPLOAD.Jak sknonczy to zaznacz caly adres w Direct link to image i wklej go tutaj tak jak ja teraz.


i gotowe


Dzieki za pomoc...zaraz sprobiuje wrzucic foteczke (nawet mam taka z wyswietleniem logo POLSATU :)...mam tez fotke z chbya maxymalnie mozliwym katem na jakim mozna jeszcze obejzec standardowo nadawany sygnal SD...dla mnie to juz masakra...ale do zaakceptowania:))...caly czas mowimy o sygnale SD i i jego katach mam nadzieje?...poniewaz sygnal HD to juz zupelnie inna bajka...po skalibrowaniu TV...dla mnie totalny opad szczeny...ta naturalnsc kolorow i szczegolowosc obrazu mnie rozklada na lopatki:)....zaznaczam jednak,ze do kazdego filmu BD ustawiam kolory, nasycenie; jasnosc inaczej....i nigdy nie wlaczam trybu 200hz na maxa....standard jest w zupelnosci akceptowalny...200hz dla trybu gra na xbox360...oczywiscie off line jest fantastycznym rozwiazaniem:) polecam wszystkim graczom off line.... chocby tylko do przetestowania szybkosci dzialania TV:)...on line...hm...jesli ktos chce posmigac bez IL...polecam powylazac ulepszacze i wlaczyc tryb GRA plus konfiguracja wlasna...jest wtedy bardzo plynnie...

zaraz postaram sie wrzucic moje foto :)...
Ps. chyba administrtor mnie nie lubi bo nie pozwala umieszczac w wierszach wypowiedzi linkow do stron...no coz jak dodam 5 madrych wypowiedz to moze sie da go ublagac? :):)
 

lumix10

New member
lumix10 napisał:
Dzieki za pomoc...zaraz sprobiuje wrzucic foteczke (nawet mam taka z wyswietleniem logo POLSATU :)...mam tez fotke z chbya maxymalnie mozliwym katem na jakim mozna jeszcze obejzec standardowo nadawany sygnal SD...dla mnie to juz masakra...ale do zaakceptowania:))...caly czas mowimy o sygnale SD i i jego katach mam nadzieje?...poniewaz sygnal HD to juz zupelnie inna bajka...po skalibrowaniu TV...dla mnie totalny opad szczeny...ta naturalnsc kolorow i szczegolowosc obrazu mnie rozklada na lopatki:)....zaznaczam jednak,ze do kazdego filmu BD ustawiam kolory, nasycenie; jasnosc inaczej....i nigdy nie wlaczam trybu 200hz na maxa....standard jest w zupelnosci akceptowalny...200hz dla trybu gra na xbox360...oczywiscie off line jest fantastycznym rozwiazaniem:) polecam wszystkim graczom off line.... chocby tylko do przetestowania szybkosci dzialania TV:)...on line...hm...jesli ktos chce posmigac bez IL...polecam powylazac ulepszacze i wlaczyc tryb GRA plus konfiguracja wlasna...jest wtedy bardzo plynnie...

zaraz postaram sie wrzucic moje foto :)...
Ps. chyba administrtor mnie nie lubi bo nie pozwala umieszczac w wierszach wypowiedzi linkow do stron...no coz jak dodam 5 madrych wypowiedz to moze sie da go ublagac? :):)


no i kaszana...brak 5 wypowiedzi dyskfalifikuje mnie :/...nie moge jeszcze dodawac fotek ...administrator krzyczy i mowi spam, spam, spam buu :/ ale wkrotce cos dodam...obiecuje:)
 

jgx

New member
Bez reklam
lumix10 napisał:
no i kaszana...brak 5 wypowiedzi dyskfalifikuje mnie :/...nie moge jeszcze dodawac fotek ...administrator krzyczy i mowi spam, spam, spam buu :/ ale wkrotce cos dodam...obiecuje:)

no to nabij te pare wypowiedzi i dawaj foty bo jesteśmy ciekawi :)

A swoją drogą jeśli by odrzucić celowy zamiar, to jak mogą istnieć tak różne opinie na tema dobrego lcd np. sony - z jednej strony taki np. digitalius pisze że obraz na lcd nie nadaje się do tv kategorycznie z drugiej strony inni twierdzą że obraz jest piękny i są zachwyceni? Czy to nie jest tak dlatego że zwolennicy plazm mają utrwalone stereotypy z przed np. jeszcze dwóch lat gdzie faktycznie lcd było nie dopracowane a nie biorą pod uwage że postęp w tej technologii jest bardzo duży?
 

senior45

New member
Tak to prawda tylko zastanawia mnie jedna rzecz a wlasciwie dwie.Dlaczego Sony zrezygnowalo z plazmy na rzecz doskonalenia LCD ( co im swietnie sie udaje) a taki Panasonic ciagle brnie i grzebie w plazmach ciagle je udoskonalajac.
 

robertogg

New member
Przepraszam,że przerywam dyskusje ale mam pytanko. Chciałbym kupić telewizor SONY mam dwa upatrzone 46x4500 i 46z5500 waszym zdaniem który jest lepszy?
 
Do góry