Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

SDman

Banned
No to do tej kwoty i tej wielkości wybór jest ! To Philips 47PFL9664 taki sam jak 42" Polecam również zakup w Euro RTV -obecnie super cena na 47" jest . Sklep murowany, a zamawianie i warunki jak w necie ! Bierzesz testujesz 10 dni i ... i zostawiasz na bank !
 

Ares78

New member
spa napisał:
Witam.
Od dawna sledze ten watek, gdyz mam chrapke na 46z5500. Za niedlugo mial nadejsc ten dzien, w ktorym w koncu mialem dokonac wymarzonego zakupu. Postanowilem jeszcez raz zajrzec na forum i...wlos mi sie na glowie zjezyl.

-
Pozdrawiam

Na tyle stron tematu, niezadowolonych użytkowników nie ma aż tak wielu, jak ktoś wspomniał, każdy ma prawo być wybrednym i wymagającym, ale tak naprawdę nie ma telewizora idealnego, zawsze się znajdzie coś co może nam nie pasować. Także tak to pokrótce wygląda, pójść zobaczyć/zamówić prezentacje i będzie wiadomo co najlepiej podejdzie, kupowanie bazując tylko na opiniach z forum, jest dość kontrowersyjne.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Ja oglądałem 47PFL9664 w MM (w-wa, ul. Ostrobramska). Obraz był naprawdę dobry, podobały mi się kolory i skalowanie w SD, a pamiętajmy, że to warunki sklepowe. Co do czerni to się nie wypowiadam, bo warunki sklepowe nie są odpowiednim miejscem na jej ocenę, ale w porównaniu ze stojącym nieopodal Samem 650 była lepsza. PFL 9664 wydaje się być dosyć ciekawą alternatywą dla niezwylke drogiego PFL9704. Pilot solidny, górna jego część podobnie jak w 9704 jest metalowa - czarna. Tylko ambilight to spectra 2, no i nie jest produkowany w wielkości 52". Cena tego LCD 47" w MM to 9 599 zł.
 

Ares78

New member
Żeby dobrze ocenić w warunkach typowo sklepowych trzeba nieźle się postarać (nie neguje Twojej opinii), ale kombinowanie z podłączeniem, czy ustawieniami jest co tu ukrywać dość powszechne. Z jednym się zgodzę, przy sklepowym oświetleniu nijak da się ocenić jaka jest tak naprawdę czerń.

PS mi też się zdarzają dublety ;)
 

SDman

Banned
Jejjju MM przegina strasznie z cenami odnoszę wrażenie, że u Nich tylko jak promocja bez Vatu jest to cena w miarę. Czym się różni EURO RTV od MM ? Niczym z jednym wyjątkiem CENY ! Dla przykładu 47PFL9664 jedynie nie całe 7tyś i jak to przyrównać do ceny MM ponad 9tyś !
 

Graco_32

New member
Witam Podłączyłem właśnie mój 40z5500 przez hdmi do kompa i obraz jest świetny Nie gram na codzień ale w grze Fear 2 nie zauważyłem najmniejszych opóźnień Rozdzielczość w lapku mam na 1920x1080 60hz a tv pokazuje 1080p
 
Ostatnia edycja:

misiugogo68

New member
YouTube

myty napisał:
Brawo @paczu! Zrobiłem jak napisałeś i mam na TV foldery z lapka. Jeszcze nie mogę załączyć YouTube, ale zawalczę. Należy ci się piwko
pozdrawiam myty:D

Witam,czy załączył ktoś YouTube,a jeżeli tak to podzielcie się informacją na ten temat
 

qazar

Member
Bez reklam
spa napisał:
Witam.
Od dawna sledze ten watek, gdyz mam chrapke na 46z5500. Za niedlugo mial nadejsc ten dzien, w ktorym w koncu mialem dokonac wymarzonego zakupu. Postanowilem jeszcez raz zajrzec na forum i...wlos mi sie na glowie zjezyl.

- clouding,
- backlight bleeding,
- input lag,
- spora ilosc niezadowolonych wlascicieli.

Naprawde jest tak zle? Kazdy wie ile ten telewizor kosztuje. Zdaje sobie rowniez sprawe, ze takich jak ja jest tutaj wielu. Niemniej jednak licze na jakas pomoc i rade. Do wszystkich: majac jeszcze raz ok 7tys PLN zdecydowalibyscie sie na ten model? Jaka jest alternatywa? Moze jakies inne modele w tej cenie, ktore na ten dzien sa lepsze od Sony`ego?

Z gory dziekuje za zrozumienie i pomoc.
Pozdrawiam

Ja bym dodał jeszcze smearing i od cały obraz z5500, ja mam przeciwne odczucia do ortaxa i dla mnie to najgorszy tv jaki miałem a raczej największe rozczarowanie...
 

ortax360

New member
Witam

Widocznie mam wielkie szczęscie bo w moim egzempl. nie wystepuje - smearing , clouding i inne dolegliwosci :) co nie znaczy ,ze w innych egzempl. jest tak samo . Sczerze odpowiadam jestem zachwycony jakoscią obrazu z Z5500 . Wszystkie lcd Sony jakie miałem przed Z5500 wyswietlały obraz nie tak detaliczny i nie z takim kolorem jak Z5500 .

Obraz SD bardzo dobry , obraz HD lepszy od W4500 czy Z4500 .

Jest ostrzejszy z większą iloscią detali w ciemnych partiach obrazu , bardziej naturalny oddcien ludzkiej twarzy itd .

Wady HM gdybym grał online na pewno input lag . I to jedyny minus dla z5500 ( to piszę ja Ortax360:) ) .

Oczywiescie inni mogą miec całkowicie inne zdanie na temat z5500 dlatego lepiej samemu poogladac , pobawic sie , wziąc na prezentacje i wtedy podjąc decyzję .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Problem ze smearingiem jest taki że najczęściej widać go po około 200h przepracowanych i w nocy, efekt ten występuje tylko nie każdy go widzi tak jak i fosfor lag w plazmach, ba mam go nawet w jvc wx70 (mniejszy niż w sony, o tyle dobrze :D) i jest to problem wielu tv lcd. Mojemu z5500 doskwierał on bardzo gdzieś po 100-150h grania. Porównując z5500 do tego jvc to jvc wygrywa w każdej kategorii nie licząc płynności
 

ortax360

New member
Witam

Największy smearing jaki miałem to było w lcd d3000 ,x3500 .

W por. do tych modeli moja Z5500 jest idealna . Jestem tak jak Gazar bardzo uczulony na ten efekt ( bardzo niechciany ) . Wszystko zalezy od samej matrycy ,ale za cholere nie mam pojecia dlaczego jedna partia matryc jest OK a inna ma smearing . Matryce IPS nie maja mazania ,ale maja słabą czern . Technologia LCD nie jest doskonała i nie będzie . Dlatego juz dawno zaakcepotwałem pewne wady lcd .

Pamiętam jak sprzedałem x3500 i kupiłem 46w4000 i szok nie ma mazania byłem uszczesliwiony zapomniałem nawet ,ze w4000 nie jest 100hz .

Tak samo jest dzis z 5500 mam fajny lcd , dla mnie na dzien dzisiejszy idealny na pewno zmienie na inny model i na pewno będzie to SONY .

Na siłe w nocy bez zadnego oswietlenia mam delikatnie rozjasniony prawy róg , ale na siłę czy to jest wada ? Dla mnie nie bo widziałem tak masakrycznie podswietlone matryce ,ze odrazu bym z nerwów je rozbił .

PS: Gazar uwiez mi na słowo smearing nie powieksza się z czasem .


Pozdrawiam .
 

jwivo

New member
Prośba o pomoc, chciałbym zakupic TV 52"w cenie ca. 10 TPLN, plazma odpada z uwagi na jasne pomieszczenie. Liczyłem na Philipsa 9704, ale za tą kwote to można dostac najwyżej 46". Na placu boju pozostał Sony. I teraz pytanie - różnica pomiędzy 52' serii W a Z wynosi blisko 2 TPLN. Czy warto dopłacic te 2 TPLN - TV ma być tylko do oglądania TV, ew. filmów z DVD - konsole, internet itp na razie odpadają.
pozd
 

ortax360

New member
Jezeli ma byc Sony a nie chcesz wydawac wiele na np: Z5500 to 52w5500 bedzie OK .

Oba lcd z5500 i w5500 są ok , Zetka ma lepszą jakosc obrazu bardziej naturalny kolor ,ale ciemniejszy obraz , wiecej detali w ciemnych scenach i delikatnie lepszą czern , ale zobaczysz tylko w bezposrednim por.

Czy warto dołozyc 2000 zł do Z5500 to juz jest sprawa indywidualna . Ja bym dołozył ,ale przepasci w jakosci obrazu miedzy w5500 a z5500 brak .

2000 zł piechotą nie chodzi .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

toms83qwe19

New member
Ja miałem podobny dylemat, brać Z czy W. Co prawda na prezentacji nie miałem zetki, ale W5500 spełnił moje oczekiwania najlepiej z całej 3 ( JVC DV1 i Sharp LE-700 ).
 

qazar

Member
Bez reklam
PS: Gazar uwiez mi na słowo smearing nie powieksza się z czasem .

Właśnie w tym problem że zarówno w w4000/4500 i z5500 smearing pojawił się po paru dniach(zawsze testuje go na nokia monitor i cod4)
 

ortax360

New member
Moja z5500 ma juz na liczniku ponad 300 godzin i mazania brak .

Na poprzednich lcd odrazu było od samepo poczatku .

Chyba stałes sie zbyt wrazliwy na ten efekt . Miałem tak samo .

Wczoraj pozyczyłem COLD 4 tam bardzo ładnie widac smearing ( gra jest płynna i ma np; na poczatku ciemne elementy ) na z5500 jest bardzo OK , cos tam delikatnie maze na napisach na scianach ( trzeba sie wpatrywac uwaznie ) ,ale por do v2500x3500/d3000 to nic nie widac złego . W tamtych modelach mazanie pozostawało na 2 centymetry i wszedzie na ciemnych kolorach .

W Na zdięciach czarne włosy - bardzo szybko przes. obraz nic sie niedzieje. Te same zdiecia na d3000/x3500 koszmar wolsy pozostawiały smugi na 2 cm . Na kiepskiej jakosc z tunera np: AXN w ciemnych scenach na z5500 nie widacz mazania V2500/d3000/x3500 widoczne od razu .

Dalej twierdze ,ze wina lezy tylko po stronie matrycy ,ale nie kazdej .
I nie wiem dlaczego jedne mazą a inne nie .

Wczoraj ustawiłem juz z5500 - Demons Souls wyglada bajecznie :D znacznie lepiej niz na w4500 i z4500 .

Pozdarwiam
 

RushHD

New member
ortax360 napisał:
Moja z5500 ma juz na liczniku ponad 300 godzin i mazania brak .

Na poprzednich lcd odrazu było od samepo poczatku .

Chyba stałes sie zbyt wrazliwy na ten efekt . Miałem tak samo .

Wczoraj pozyczyłem COLD 4 tam bardzo ładnie widac smearing ( gra jest płynna i ma np; na poczatku ciemne elementy ) na z5500 jest bardzo OK , cos tam delikatnie maze na napisach na scianach ( trzeba sie wpatrywac uwaznie ) ,ale por do v2500x3500/d3000 to nic nie widac złego . W tamtych modelach mazanie pozostawało na 2 centymetry i wszedzie na ciemnych kolorach .

W Na zdięciach czarne włosy - bardzo szybko przes. obraz nic sie niedzieje. Te same zdiecia na d3000/x3500 koszmar wolsy pozostawiały smugi na 2 cm . Na kiepskiej jakosc z tunera np: AXN w ciemnych scenach na z5500 nie widacz mazania V2500/d3000/x3500 widoczne od razu .

Dalej twierdze ,ze wina lezy tylko po stronie matrycy ,ale nie kazdej .
I nie wiem dlaczego jedne mazą a inne nie .

Wczoraj ustawiłem juz z5500 - Demons Souls wyglada bajecznie :D znacznie lepiej niz na w4500 i z4500 .

Pozdarwiam

Witam
to moj pierwszy post na tym forum
i mam pytanie dotyczace opoznien na Z5500, a jak to sie ma do starszych TV np 32W4000 , czy na tym nowym Z5500 sa wieksze niz na W4000 ??
mam 32W4000 i ps3 i nigdy nie zauwazylem zeby cos bylo nie tak, a glownie gram online


Pozdr
Rush
 

ortax360

New member
Wczoraj zagrałem w CLOD4 na z5500 ( online ) input lag przy włączonym układzie 200hz jest . Da się grac ,ale nie komfortowo . Po wyłączeniu 200hz i załączeniu trybu gry było lepiej ale to nie jest to co powinno być . Niedzielny gracz lub osoba sporadycznie grająca w sieci właściwie nic nie zauważy .

Na w4000 jest lepiej ma mniejszy input lag od z5500 .



Pozdrawaim
 
Ostatnia edycja:

jurislawek

New member
ostatnio zauważyłem takie zaciemnienia na rogach na matrycy najbardziej widoczne jak używam tv jako monitora, ale tez widoczne przy normalnym oglądaniu i włączony trybie oszczędności na maksa i włączony czujniku, przy włączeniu tego widoczne ale dużo mniej , to jest wada czy normalne ze takie cos jest na matrycy czy użytkownicy tegoż lcd też macie takie zjawisko
 
Do góry