Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

krzys64

New member
40z5500

witam.
Kupiłem i pierwsze co mnie zaskoczyło że podstawa ma odcień fioletowy a ramka tv grafitowy, czy to normalne?
Jutro go włączę to sprawdzę dalsze niespodzianki.
Pozdrowienia.
 

kriss3

New member
40z5500 a 40w5500

Byłem ostatnio w centrum sony i miałem porównanie 40cali serii Z i W5500.
Jak na moje oko laika to przy tych samych ustawieniach podstawowych jak podświetlenie matrycy,kontrast itd. to W miał na sygnale analogowym lepszą czerń, a przewaga ostrości była po stronie Z.Dopiero jak sprzedawca zmniejszył na moją prośbę podświetlenie matrycy Z to było ok.Różnica w cenie jest spora 40' serii Z to wydatek między 5600-6600 a serii W 3500-4500.Napewno wykonanie i estetyka serii Z jest na wyższym poziomie niż serii W,grubość panela też jest mniejsza.Uważam,że warto poczekać jak spadną ceny na ten telewizor do ok 4000-4500 tys bo wiadomo, że za nowość się płaci.
 

Kami.l

New member
jtd napisał:
Philips 9704 nie ma klopotow z czernia, to obecnie najlepszy lcd, chyba nawet lepszy od X4500
jtd a czemu tak sądzisz. wydawało mi sie ze jeszcze niedawno numerem 1 dla Ciebie był x4500, a poza tym Philips jest chyba do 46".
 

SavageOrk

New member
Witam IL jest nie odczuwalny przy tym tv wiem mam 40z5500 gram w bad company online na xbox 360 i jest wszytko ok na samsungu miałem problemy żeby kogoś zabić na online
 

Braun

New member
Witam
Mam pytanie, czy do sportu i filmów lepszy obraz będzie miał Sony Z5500 czy Sharp LE700? Cena jest porównywalna. Czy ktoś je widział obok siebie? A wykonanie który ma lepsze?
 

SDman

Banned
Na nowego Sharpa bym uważał, widać z boku utratę czerni (granat) i jakieś dziwne podświetlenie matrycy dokładnie widoczne na czarnym tle załączonym TV. Wykonanie i design Sony uważam za lepsze i to znacznie, do tego 2xScart RGB u Sharpa tylko 1Scart RGB . Tryb Sportowy w Sonym
jest rewelacyjny i tylko ten ale wystarczy moim zdaniem do pokonania Sharpa.
 

qazar

Member
Bez reklam
Widziałem 700 w akcji obraz znacznie lepszy niż w sony(czerń i kontrast) ale z ma lepszy moduł kompensacji ruchu i bardziej naturalne kolory:) Ja poszedłem inną drogą i kupił jvc wx70, kolorami, czernią i kontrastem miażdży z5500 a i smużenie jest nie widoczne :]
 

SDman

Banned
Tak, zapomniałem dodać, że moje wrażenia są głównie w odniesieniu do sygnału cyfrowego SD .
Tutaj stawiam na Sony ale jak podkreślam tylko w trybie SPORT ! Choć ja sam mam Philipsa 42PFL9964 i to on jest absolutnym zwycięzcą
jeśli chodzi o skalowanie sygnału SD, a paleta barw z 17bitów to już inna szkoła doznania koloru tutaj porównywalne tylko Sony X od 46" RGB oraz wydaje mi się, że nowe modele JVC .
 

ortax360

New member
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
Trochę z inne beczki ale w kontekście zakupu Z5500. Czy można dawać wiarę zapowiedziom Sony o wprowadzeniu i rozpowszechnieniu w 2010 roku obrazu 3D w telewizorach Bravia, odtwarzaczach BD, konsolach PS3, notebookach Vaio?
Z jednej strony zakup Z5500 wydaje się być przyszłościowy bo 3D w PS3 i odtwarzaczach BD będzie wymagało minimum 200Hz TV (100Hz na każde oko). W tym rozwiązaniu do wyświetlenia sygnału 3D wystarczy standardowy 200Hz TV taki jak choćby Zetka.
Z drugiej jednak strony może okazać się, że na początku przyszłego roku pojawią się nowe Bravie natywnie wspierające 3D i potrafiące przetworzyć dowolny sygnał na 3D co znacznie rozszerza potencjalne możliwości (np. kablówka 3D). Jeżeli to będzie tylko kwestia nowego firmware do obecnych 200Hz bravii to nie ma problemu, do Z-tki też coś takiego opracują (tak jak pomysł Sony na firmware do PS3).
A jeżeli to będzie kwestia budowy samego TV to już gorzej, bo może okazać się, że za rok trzeba będzie znowu zmieniać TV ;)
Czy ktoś w ogóle wierzy w te bajki o 3D i zna jakieś konkrety?
 

spa

New member
Witam.
Od dawna sledze ten watek, gdyz mam chrapke na 46z5500. Za niedlugo mial nadejsc ten dzien, w ktorym w koncu mialem dokonac wymarzonego zakupu. Postanowilem jeszcez raz zajrzec na forum i...wlos mi sie na glowie zjezyl.

- clouding,
- backlight bleeding,
- input lag,
- spora ilosc niezadowolonych wlascicieli.

Naprawde jest tak zle? Kazdy wie ile ten telewizor kosztuje. Zdaje sobie rowniez sprawe, ze takich jak ja jest tutaj wielu. Niemniej jednak licze na jakas pomoc i rade. Do wszystkich: majac jeszcze raz ok 7tys PLN zdecydowalibyscie sie na ten model? Jaka jest alternatywa? Moze jakies inne modele w tej cenie, ktore na ten dzien sa lepsze od Sony`ego?

Z gory dziekuje za zrozumienie i pomoc.
Pozdrawiam
 

vienna1980

Member
Bez reklam
Nie popadaj w takie rozterki,niektórzy forumowicze trochę za bardzo przesadzają ze swoimi wymaganiami względem LCD,chcieliby mieć telewizor ideał,a taki nie istnieje.
Na dzień dzisiejszy z LCD dostępnych na rynku Sony Z 5500 jest jednym z najlepszych telewizorów i śmiało go kupuj,a jeżeli jeszcze bym Ci mógł polecić jakiś telewizor to polecam Philipsa 9664,który w czasopismach niemieckich i angielskich wygrywa w testach z Sony Z 5500.
 

SDman

Banned
Moim zdaniem potężny konkurent Philips 42PFL9664 polecam ! Patrz inne moje wątki . Wiadamo, że pisać nie ma co który lepszy bo stadko TV za 5-7tyś jest całkiem spore .
Mój wybór uzasadniam:
1. Obraz SD (HD jeszcze nie oglądałem, blu również)
2. Super dźwięk
3. Świetne wykończenie i design.
4. WiFi + pełny dostęp do netu + Usługi.
5. Posiadałem Pilipsa 32PFL9976 , którym byłem zachwycony a ten mu dorównał bedąc 27 cm większym w przekątnej i posiadając 2mln punktów do tylko 1mln co przekłada się moim zdaniem na skalowanie obrazu SD tzn nowy musi 2 x większą pracę wykonać !

Oczywiscie 4 lata grał bez jakiejkolwiek awarii.
6. Ambilight to trza doznać u siebie w domu i ... i zachwycić.
7. aż 5 Hdmi
Ale najważniejszy obraz SD spokojnie dający satysfakcję z oglądania

Nie brałem pod uwagę :

1. Grania , DIVixów i tym podobnych
2. Smieszne ...jkości HD obecnie Płacę za świetna kablówkę 25 zeta (76 progr ale tyko 4 w HD) czekam więc na wiecej i myślę, że najlepsze przedemną.
Nie mam tunera HD tylko SD TechniSat -słyszałem, że niektóre z HD zapominają o SD i tego głownie się obawiałem.

Ogólnie wart uwagi na 100%
 

spa

New member
Wow, dzieki za taki szybki odzew. Fajnie, ze sa tez zadowoleni uzytkownicy Zetki.

SDman mam troche przestrzeni wiec chcialbym miec 46 calowy jednak.

Co to warunkow i potrzeb.

- jak wczesniej pisalem dysponuje w miare duza przestrzenia, wiec chcialbym 46 calowy
- mam tuner HD polsatu
- lubie ogladac filmy i sport. Chcialbym, zeby byla jak najlepsza jakosc widowisk sportowych oraz filmow w HD.
- w miare dobra jakosc SD. Rozumiem, ze z tym przy telewizorach full HD ciezko.

na graniu mi zbytnio nie zalezy.

dysponuje kwota kolo 7 tys i chcialbym miec pewnosc, ze wydalem pieniadze na optymalny zakup ;-)

Pozdrawiam
 
Do góry