Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
oczywiscie ze ma wysoki input lag - ale nie okreslales tego w potrzebach.
Dostaniesz inna propozycje .
 

ortax360

New member
Witam

OK ja tez czyje input lag w por do z4500 ,ale jakosc obrazu z5500 jest lepsza .

Z5500 to Lepsze kolory , wiecej detali (ciemne sceny ) , wieksze i to znacznie mozliwosci regulac. obrazu o dziwo lepszy dzwiek , wieksza ostrosc ( tez sie zdziwiłem ) .

Co do z4500 zakoczyła mnie obecnosc wentylatorka ( bardzo tego nie lubię) przy normalnym uzytkowaniu nie jest słyszalny ,ale w nocy jest ( jak go słyszałem ) Kolor wpadał w odcien rózowy i zielony( wyczytałem ,ze wiekszosc z4500 tak ma ,ale są tez modele pozbawione tej przypadłosci LOTERIA .) Rozjasnione boki ekranu ( nie cloudin czy banding ) . Straszny smearing - wszystko co czarne to zaciagał :( .

To wszystko miało moje z4500 . Byłem wymienic na inny egzemp. nie było wiec kupiłem Z5500 i ( poza input lag ) jestem bardzo zadowolony Bardzo :D . Mało gram w sieci . Wolę singla w Demons Souls itd. wiec mało to odczuwam .

Gazar jak postawisz w domu w bezpos. por z4500 i z5500 znowy wezmiesz z5500 .


Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
Ortax nawet nie muszę stawiać obok, u znajomego oglądałem z4500(zakupił właśnie teraz) i po prostu z4500 nie ma polotu do z5500, ale ceną jest za to spade kill ratio w cod4 :(
Zastanawiam się nad tym philipsem 9704 tam kiki zmierzył imput lag na poziomie 40 ms (jest to wartość w miarę ok)

A i mam pytanie do ciebie, ustawiłeś już optymalnie obraz? Bo mnie ze spayderem nawet to średnio idzie(strasznie ciemny panel ma ta zetka)
 

ortax360

New member
Tez interesuje mnie ten Philips 9704 .

Ale jest jeden warunek chcę spac spokojnie . Jak Philips da mi 3 lub 5 lat gwarancji to byc moze go kupię inaczej nie . Mam bardzo przykre doswiadczenia z Philipsem i serwisem .

To prawda z5500 jest ciemny ,ale zachowuje wszystkie detale i nie swieci w nocy po oczach :) . Ja juz sie przyzwyczaiłem . W4500 ma znajomy jak pojade do niego to odrazu musze zmniejszyc podswietlenie - przeszkadza mi tak jasny obraz . A wczesniej przed z5500 nie przeszkadzał :) . Z5500 swieci podobnie do plazmy .




Co do ustawien to jeszcze nie . Poczekam tak ok 200 godzin i wtedy pobawie sie na powaznie .

Obecnie mam :

Własny.
Podswietlenie 2
kontrast 86
jasnosc 52
kolor 52
temp.kol. ciepły 2
ostrosc 15

200HZ :) - standart przy filmie OFF .
Tryb Filmu Automat 1 lub off .

Reszta poza Gammą ( +1 ) wyłaczona .
Balans bieli bez zmian dopiero po 200 godzinach bedziezabawa.

Bardzo fajnie działa Brawia Synch z PS3 SLIM . Natomiast konsola PS3 ( slim) juz nie jest taka fajna jak Fat 60 gb :D . Naped chałasuje , płyte wciaga głosno i strasznie sie grzeje . Fajnie swiecą przyciski i tyle .


Clouding i X4500 :



Pozdarwiam .
 

Attachments

  • x4500.jpg
    x4500.jpg
    154,8 KB · Wyś: 188
Ostatnia edycja:

Daedalus

New member
Interesujący post z AVForums na temat input laga:

There is new firmware update for new sony TVs. w5500 users have reported massive input lag drop after update. Has any of current z5500 owners tried it?

w5500 user comment: "Anyone in EU with problems with input lag in your W5500 models download the latest firmware 1.5something from here . It reduces the initial input lag to so little I have hard time comparing it to my old Sony CRT telly. With the original fw 1.3something it was always there for me to say "yeah I can notice it" but not anymore."

Ten sam firmware jest dla serii Z5500. Może ktoś to sprawdzić ? Byłoby wspaniale, gdyby okazało się to prawdą i w serii Z5500 też dało efekt :)
 

qazar

Member
Bez reklam
A jaki jest link do tego firmwairu ?
Ok ja już go wcześniej instalowałem, jest bez zmian...
 
Ostatnia edycja:

mrowekg

New member
paczu napisał:
czy u Was menu serwisowe wygląda tak jak u mnie? nie mam tu żadnych zakładek i nie wiem jak sprawdzić "przebieg" tego tv
Paczu, czy udało Ci się wejść do service menu i odnaleźć licznik przepracowanych godzin? Nie udało mi się nic konkretnego wygooglać :(
W Euro (odbiór pod nosem) jest niby promocja na 46Z5500 (7299) ale zanim go kupię chciałbym sprawdzić ile stał na wystawie w trybie demo.
W czasopiśmie "Płaskie ekrany..." ostrzegają przed zakupem TV LCD jeśli istnieje podejrzenie, że stał na ekspozycji. Ponoć 4 miesiące pracy w sklepie na ustawieniach domyślnych (najjaśniejszych, np. tryb dynamiczny albo żywy) to dla ekranu LCD mniej więcej 5! lat normalnego użytkowania w domu.
Po przeczytaniu tego zacząłem ostrożniej podchodzić do tematu promocji w dużych sieciach i podejrzanie niskich cen w sklepach internetowych. Ale to samo może człowieka spotkać u autoryzowanego sprzedawcy Sony.
Koledzy, jak można dostać się do licznika przepracowanych godzin?
 

paczu

New member
licznika nie znalazłem, dużo czasu poświęciłem na poszukiwania informacji na ten temat i dupa. przed zakupem chciałem obejrzeć ten telewizor ale okazało się że nie ma go w żadnym sklepie Euro tak od ręki czyli na wystawie. oglądałem go w MM a kupiłem w Euro przez internet więc jest nadzieja że nie jest powystawowy. Mam za to inne zmartwienie. podświetlenie jest zauważalnie nierównomierne, głównie na brzegach ekranu jest ciemniejsze. widać to podczas normalnego oglądania a do tego ma jeszcze clouding widoczny tylko jak jest kompletnie ciemno i gdy na ekranie nie jest wyświetlany żaden obraz (czarna plansza). w normalnym użytkowaniu w zasadzie nie przeszkadza ale sama świadomość wku...a. czy u Was też tak jest???
 

kiloan

New member
paczu napisał:
licznika nie znalazłem, dużo czasu poświęciłem na poszukiwania informacji na ten temat i dupa. przed zakupem chciałem obejrzeć ten telewizor ale okazało się że nie ma go w żadnym sklepie Euro tak od ręki czyli na wystawie. oglądałem go w MM a kupiłem w Euro przez internet więc jest nadzieja że nie jest powystawowy. Mam za to inne zmartwienie. podświetlenie jest zauważalnie nierównomierne, głównie na brzegach ekranu jest ciemniejsze. widać to podczas normalnego oglądania a do tego ma jeszcze clouding widoczny tylko jak jest kompletnie ciemno i gdy na ekranie nie jest wyświetlany żaden obraz (czarna plansza). w normalnym użytkowaniu w zasadzie nie przeszkadza ale sama świadomość wku...a. czy u Was też tak jest???

Też przeszukałem wszystko i nigdzie nie znalazłem licznika godzin. W starszych modelach można było to sprawdzić w menu serwisowym, a teraz lipa:(
Co do podświetlenia to u mnie jest podobnie jak u ciebie (ale tylko na brzegach ekranu). Clouding raczej nie występuje (a jeśli jest to naprawdę bardzo minimalny). Mi to nie przeszkadza ale podobnie jak ciebie wk...a.
Myślałem jednak, że sony bardziej się postara w nowym modelu.
 

paczu

New member
no wiesz, wku...a to że to nie jest tv z dolnej półki gdzie takie rzeczy mogą się zdarzać. wybecelowałem na ten telewizor 6 tysi i dla mnie to nie jest mało. za taką cenę oczekuje się lepszej jakości a nie cloudingu i nierównomiernego podświetlenia jak w tv za 2,5k. u mnie clouding też nie jest duży ale jak dla mnie to nie powinno go być wcale!
 

jurislawek

New member
ja tez poszedlem w ten model i troche sie rozczarowalem jedynie sie napalilem bo bylo na raty i w miare promocja w euro, a moglem kupic jvc 42dv1:/ to o 1 tys mniej ale juz nie w tak korzystnych ratach
 

toms83qwe19

New member
No ponoć takie problemy miał Z4500 ( clouding i podświetlenie ) a teraz piszecie że i w Z5500 jest lipa? Te tv to mnie wykończą. Wszędzie tandeta, jakby wszystkie składali chinole. :x
 

mrowekg

New member
Mam wrażenie, że Z5500 to stary poczciwy Z4500 ale w nowej obudowie i z BE3 (ot taki mały refresh;)). Czy ktoś wie dlaczego Z5500 jest o 8kg (27%) lżejszy niż Z4500? (dotyczy 46cali)
 

qazar

Member
Bez reklam
Nie każdy tv ma clouding czy banding, ja trafiłem na model bez tych przypadłości, nie ma też martwych pikseli a to że go sprzedaje to tylko dla tego że do gry via on line on się nie nadaje tak samo jak w55500 czy b650, b750...
 

sonix

New member
Firma Sony wypuszcza właśnie model Z 5800 więc moze tam coś zmienili na plus poza dodatkowym tunerem który ma odbierac programy HD
 

Attachments

  • sonyz5800-1.jpg
    sonyz5800-1.jpg
    17,6 KB · Wyś: 296

mrowekg

New member
qazar napisał:
Nie każdy tv ma clouding czy banding, ja trafiłem na model bez tych przypadłości, nie ma też martwych pikseli a to że go sprzedaje to tylko dla tego że do gry via on line on się nie nadaje tak samo jak w55500 czy b650, b750...
qazar, a może poszukiwania TV LCD idealnego do wszystkich zastosowań nie mają sensu? Może lepiej oprócz Z-etki dokupić monitor LCD >24 cali (np. benq) tylko na potrzeby konsoli i wymagających gier? Przynajmniej do czasu upowszechnienia się technologii OLED, w której problem laga podobno nie występuje. Np. Sony XEL-1, IL=0-10ms.
 

qazar

Member
Bez reklam
Raczej nie, jest już chyba tv, który spełnia moje oczekiwania to philips 9704, poprawiony model serii 8000 na led z imput lagiem 40ms (do zaakceptowania)
Dlatego sprzedaje z i kupuje philipsa, tego nie sprzedam chodzi się już waliło i paliło
 

mrowekg

New member
żebyś tylko nie wpadł z deszczu pod rynnę ;)
z tego co widzę to 46PFL9704 posiada przy tym rozmiarze zaledwie 2016 diod (16x14=224 stref po 9 diod każda). Samsung w serii A956 zastosował circa 2000 co i tak w praktyce okazało się ilością zbyt małą (efekt halo oraz "znikające gwiazdy"). Z drugiej strony ten model philipsa otrzymał EISA award for Best LCD 2009-2010 więc może masz rację :eek:k:
 
Do góry