Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

paczu

New member
ADBAR70 napisał:
Witam Panowie mam pytanie kolega kupił ten model tv ale nie ma dojscia do netu wiec pytam za niego czy system 200 hz włącza się automatycznie czy trzeba go właczyc jakąs funkcją w menu jeśli tak to jaka ? pozdrawiam i dzięki
włącza się w opcjach. funkcja nazywa się Motionflow i ma trzy poziomy: Wyłączony, standardowe i wysokie. polecam ustawienie standardowe bo przy wysokim obraz staje się nienaturalnie płynny, przez wiele osób określany jako teatralny
 

Ares78

New member
Dokładnie tak jak napisał Paczu, wysoki spisuje się dobrze, ale przy odpowiedniej jakości sygnale, przy SD lepiej mieć ustawiony standardowy. Jak się ogląda filmy na blu ray to spokojnie można nastawić wysoki.

slaw2006 jeśli masz możliwość sfotografować efekt to zrób to i wrzuć link bo po samym opisie ciężko stwierdzić, wygląda to podobnie jak w przykładowym zdjęciu ortax360'a?
 

slaw2006

New member
ortax360 napisał:
Cos takiego tylko , ze na całej powiezchni panelu .

ZDECYDOWANIE TO NIE JEST TO JAK NA ZDJECIU!

1. Na samym panelu jak tv swieci na czarno nie mam żadnych zastrzeżen, idealna czerń, brak widocznych różnic w podświetleniu, na 100000%.

Tak samo jak już litery lecą na końcu filmu na czarnym tle - obraz malina, żadnych smużeń, przebarwień, przeswietleń itp.

2. Opisze to zjawisko troche inaczej, otóż efekt jakby mrowienia, coś takiego jakbyście divxa włączyli a komp nie miał jakiś kodeków i upraszczał,pozbawiał szczegułów, ujednolicał barwy.

3. Wziołem płytę dvd z wypożyczalni (nie wiem czy jej jakości można ufać) ale efekt pozostaje ten sam, ciemne sceny "mrowieją"

4. Zauważyłem też że mrowienie uzaleznione jest od sygnału, stacji nadającej, bo tak:
- discowery hd - praktycznie niewidzialny efekt, trzeba się naprawdę wpatrzec w lcd
- filbox hd (w niedziele było nieciekawie, można było łatwo zauważyć mrowienie, wczoraj brak)
- HBO HD jw.
- filmbox zwykly tragedia, laik zauważy to

jeszcze info odnośnie nstalacji, tależ 80cm, konwerter od c+ kupiony 3lata temu (nie wiem co to jest) tuner nki połączony z tv poprzez hdmi

wieczorkiem postaram zrobić zdjęcie
 
Ostatnia edycja:

ravaillez

New member
slaw2006: No to zdecydowanie nie jest to clouding, próbowałeś wyłączać wszelkiej maści odszumiacze obrazu, bawiłeś się w opcjach? Bo czasem trzeba pogrzebać żeby było ok.
ortax360 sygnał ok mogą być jakieś problemy, ale nie przy filmie z dvd...

Także czekamy na zdjęcia.
 
Ostatnia edycja:

paczu

New member
slaw2006
podejrzewam że chodzi o taki efekt:

oprócz ujednoliconych obszarów są mrowienia w ciemnych miejscach, szczególnie tam gdzie obraz nie jest ostry.
u mnie takie rzeczy pojawiają się w filmach (nawet full hd) z małym bitrate. jest to wina KOMPRESJI. jest po prostu za mało informacji o obrazie. podczas kompresji (stratnej) eliminowane są pewne informacje o obrazie, obszary o bardzo zbliżonej barwie i luminancji są ujednolicane. Wina nie leży na pewno w telewizorze, nie martw się. wszystko zależy od sygnału, ten sam film full hd może zajmować 4GB jak i 20GB tyle że ten pierwszy będzie bardziej skopmresowany czyli będzie bardziej "okrojony" i takich szopek jak na zdjęciu powyżej będzie mnóstwo. to samo tyczy się programów tv o których piszesz, nadawane są cyfrowo czyli też są kompresowane i tu jakość zależy od jakości żródła i stopnia kompresji
 

paczu

New member
no nie aż takiej kiepskiej jakości... fotka z filmu Planet Earth 720p rip z HDDVD tyle że bitrate słaby. generalnie film zatyka, jakość ogólnie rewelka (tv mam 40") ale ze względu na dużą kompresję w niektórych scenach jest tak jak widać. na cały film jest kilka takich scen głównie ciemnych i tam widać negatywne skutki kompresji
 

toms83qwe19

New member
Aha, no po tym zdjęciu to bym przypuszczał że jakiś divix. :D
Ale faktycznie często tak jest, że ogólnie film rewelka, tylko tak jak pisałeś, czasami są takie "kwiatki".
 

slaw2006

New member
paczu napisał:
slaw2006
podejrzewam że chodzi o taki efekt:.........


dokładnie taki efekt jak na zdjęciu powyżej,
zrobiłem też fotke (nie jest to takie proste:D ) ale można zauważyć, głównie z prawej strony

a poniżej kilka fotek z dvd, swoją drogą ciekawe za co dałem 9 zeta






ciesze sie że to nie tv, dziekuje wszystkim za podjęcie tematu i pozdrawiam
 

sonix

New member
@slaw2006
Z tego co pamietam to zakupileś 52 Z 5500 , a jak porównanie z innymi kanałami HD ,czy masz dostep do Filmbox HD i np.Eurosport HD ,jeżeli masz te kanały to jak z efektami na tych kanałach:hmm:
 

slaw2006

New member
sonix napisał:
@slaw2006
Z tego co pamietam to zakupileś 52 Z 5500 , a jak porównanie z innymi kanałami HD ,czy masz dostep do Filmbox HD i np.Eurosport HD ,jeżeli masz te kanały to jak z efektami na tych kanałach:hmm:

kupiłem 40-tke, obecnie mam syndrom że "mógł być większy" ;) jak na razie mam ful pakiet,
eurosport hd - jakość bardzo dobra, nie chcę pisać że najlesza z wszystkich hd na n-ce bo i discovery też jest okey, fakt ciężko w sporcie o ciemne ujęcia:D
filmox hd - jakość zdecydowanie uzależniona od materiału filmowego, aczkolwiek lepsza od HBO, a chyba minimalnie gorsza od eurosportu tak mnie się wydaje,

może jestem za bardzo wymagający??? ale skoro płaci się dodatkową kasę za programy HD no to chciało by się aby wszystko było ok, a tu nie do końca tak jest,

zastanawiam się czy pakiet hbo nie wziąc z c+, n-ka korzysta z transpondera polsatu, jakośc obrazu nie powala, jaka jakość hbo z c+?
 

Graco_32

New member
Zmierzylem właśnie pobór pradu modelu 40". Prz podświetleniu - 7, kontrascie - 90, jasnosci 40 i wyłączonym eco pobiera 160/165 W, przy eco ustawionym na słabe 125/135 W, przy eco intensywnym 90/95 W. dodam, że w kazdym z pomiarów był właczony czujnik swiatła, a pomiar był przy świetle dziennym.
 
Ostatnia edycja:

sonix

New member
slaw2006 napisał:
kupiłem 40-tke, obecnie mam syndrom że "mógł być większy" ;) jak na razie mam ful pakiet,

zastanawiam się czy pakiet hbo nie wziąc z c+, n-ka korzysta z transpondera polsatu, jakośc obrazu nie powala, jaka jakość hbo z c+?

46 cali minimum ja tak uważam przynajmniej po zmianie z 32 cali :lol:
HBO generalnie ma słaby przekaz sygnału , trzeba poczekac moze w koncu cos z tym zrobia ,napewno lepiej wymienic talerz na wiekszy , nie wiem jaki masz ale uwazam ze przy HD zeby było OK to najmniej 120 srednica talerze bedzie dobrze.
 

myty

New member
Wielkość talerza tu nie ma znaczenia. Wiązka z Hodbirda jest skierowana na Eurpoę Środkową i o ile antena jest dobrze ustawiona i sygnal jest odpowiednio silny to jakość bedzie napewno dobra. Sądzę że HBO puszcza sygnał z niskim biraitem i stad te utrudnienia

pozdrawiam myty
 

sonix

New member
myty napisał:
Wielkość talerza tu nie ma znaczenia. Wiązka z Hodbirda jest skierowana na Eurpoę Środkową i o ile antena jest dobrze ustawiona i sygnal jest odpowiednio silny to jakość bedzie napewno dobra. Sądzę że HBO puszcza sygnał z niskim biraitem i stad te utrudnienia

pozdrawiam myty

@myty
Zobacz jaka masz moc sygnalu na hbo a jaka na Filmbox HD , bo oprócz niskiego bit rate jest roznica z moca sygnalu.
 

qazar

Member
Bez reklam
Na samsungu(a786 i a956) w trybie pc faktycznie imput lag to około 30ms, ale przez to słabo z jakością (brak możliwości wielu ustawień), dlatego go sprzedałem z myślą skoro z4500 miał najniższy imput lag to tak samo będzie z 5500 i się przejechałem :( może ktoś chce na forum wymienić z4500 na z5500:p
 

qazar

Member
Bez reklam
Tragedii takiej jak w 5500 nie ma ale nie tego chciałem od tv za 6 tyś, z5500 weź na prezentacje, sam naocznie przekonasz się czy dla ciebie ten problem istnieje, prezentacja jest warta 10000 postów na forum ;)
 
Do góry