Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Ares78

New member
Kurs waluty trochę mocniejszy niż było to w marcu przy premierze w5500, zresztą konkurencja robi swoje, to chyba dobrze? Kryzys jest to i o klienta bardziej się walczy jak dla mnie to tylko zacierać ręce i szukać okazji ;).
focus223 przy z4500 nie występował clouding to było problem w starszych telewizorach serii W, więc tym bardziej mało prawdopodobne, żebyś na niego natrafił w nowym modelu...
 

jszm

New member
Przymiarka do 40” soniaka.

Ja też przymierzam się (podobnie jak <kiloan>) do zakupu 40” soniaka w sierpniu. Ale ja ciągle biorę jeszcze pod uwagę W5500. Wszędzie czytam i słyszę o nim same pochwały, na forach, w prasie fachowej, wśród znajomych. Obecna cena tego TV wynosi ok. 3850 zł. i ciągle schodzi w dół. Co by nie mówić, to jednak jest o 2400 zł. taniej od naszej nowej „zetki 5500”. Chyba, że 40Z5500, w ciągu miesiąca zejdzie poniżej 6000 zł. (na to po cichu liczę), wówczas, kto wie, może zmienię decyzję. Bo naprawdę warto. Widzę kilka znaczących różnic między tymi odbiornikami na korzyść „zetki 5500”. Na razie staniała o ok. 50 zł.

Ma rację <ravaillez> pisząc, że do pięciu tysięcy to jej cena raczej nie zejdzie. Przynajmniej przez najbliższe pół roku a później, jak wyjdzie kolejny nowy model – to pewnie tak.

<focus223>, też nie widziałem jeszcze „zetki” na żywo. Ani w salonie Sony Polska, ani „u idiotów” a do sąsiadów nie zaglądam. Najwyżej do sąsiadki. Pzdr.
 

ravaillez

New member
Kwestia tego czego wymagasz od telewizora i do czego będziesz go podłączał, nie każdy potrzebuje, aż tyle co oferuje ta seria. Z kolei W5500 uważam za taki najbardziej optymalny czyli stosunek cena/możliwości, gra świetnie i większości użytkownikom wystarczy, a za różnicę wtedy można zainwestować powiedzmy w większą przekątną. Jutro będę w MM to sprawdzę czy już mają u siebie.
 

Sych

New member
Ja choruje na 46-52 Z5500. Biorąc pod uwagę doświadczenie z wejscia na rynek W5500 i kosmiczną cenę 8 tys zł, to na pewno wcześniej niż za 3-4 miechy nie wymienię mojego telewizorka. Chyba, że jakaś promocja będzie, czy coś. Moim skromnym zdaniem, warto troszkę poczekać na niższą cenę Ztki, albo celować w W5500.
 

kiloan

New member
Oczywiście jak kupię to napiszę pierwsze wrażenia;) Być może (jak zgodzi się żona:hmm: ) to kupię go pod koniec lipca. A może ktoś wczesniej kupi i nam napisze:eek:k: .
Obecnie mam KDL-32D3000, ale męczy mnie już oglądanie z odległości ok. 2,8m (szczególnie z blu-ray).
A tak nawiasem mówiąc, to już kilkakrotnie dzwoniłem do CS w Lublinie, aby zobaczyć nową "Z" na żywo i ciągle mi mówią, że mają kilka sztuk ... ale w magazynie!! Podobno wystawią na sklep jak znajdą odpowiednie miejsce w przyszłym tygodniu (trochę to dziwna promocja nowego modelu).
 

jszm

New member
<Hartson> zerknij na ceny w sklepach internetowych. W dwóch sklepach (m.in. u autoryzowanego przedstawiciela Sony w Lublinie), 52Z5500 kosztuje dzisiaj „tylko” niecałe 10200 zł.
 

Sych

New member
Ja czekam gdzieś na październik -listopad. Ceny na pewno spadną. Jest za duża różnica miedzy serią W a Z. Jakby 46" kosztował z 6.5 koła w normalnych sklepach, było by świetnie. Teraz na ceneo ceny 7549 do 9499zł. I tak już nieźle.
 

mr.magoo

New member
na razie to naprawdę trzeba być nieźle napalonym lub nie mieć pomysłu na co wydać kasę. Za 52Z5500 można kupić tę samą wielkość W5500 plus mieć powyżej 3 tyś. w kieszeni. Wiem, że Z jest lepsza, przynajmniej tak się zapowiada, ale jak na razie to chyba zbyt wielka różnica. Ceny spadają i to dość szybko więc po wakacjach będzie już można rozważyc kupno jakiejś "małej" 46 :)
 

BelYaal

New member
Wlasnie widzial juz ktos stojace obok siebie Z i W 5500?
Czy naprawde jest/bedzie taka roznica w obrazie i nie mowie tu o wsadzeniu glowy w telewizor i badaniu szczegolow, tylko o normalnym ogladaniu, bo cena troszke Z przeraza, a mysle o 46"
 

jszm

New member
Na kilku zagranicznych portalach (m.in. na angielskim HDTVtest) można znaleźć ciekawe opisy i informacje o modelach z serii Z. Może nie są to profesjonalne testy na jakie czekamy, ale poczytać można.
Nie muszę dodawać, że wciąż czekamy na test naszego guru. Ale coś mi się wydaje, że <kiki>, jak większość z nas, też jeszcze nie widział na żywo tej nowej „zetki”.

<MarcinCC> dzięki za to porównawcze zdjęcie. Czy to jest model 40” czy 46”? Pzdr.
 

slupek

Member
slupek napisał:
46Z5500 w maximedia.pl mają po 7741 zł.
Może pomylili netto z brutto?

He he chyba się jednak pomylili, bo teraz cena znacznie odbiega od tej cytowanej ;)

BelYaal napisał:
Wlasnie widzial juz ktos stojace obok siebie Z i W 5500?
Czy naprawde jest/bedzie taka roznica w obrazie i nie mowie tu o wsadzeniu glowy w telewizor i badaniu szczegolow, tylko o normalnym ogladaniu, bo cena troszke Z przeraza, a mysle o 46"

Dziś oglądałem te dwa TV w salonie w Szczecinie al. Niepodległości - akurat wiszą jeden nad drugim.
Obraz - leciało demo HD - na Z wyglądał lepiej, ale mogła to być kwestia ustawień. Wygląd to rzecz gustu.

Tu masz porównanie ze strony www Sony:
http://www.sony.pl/comparison/kdl46z5500aep/kdl46w5500k

Kilka róznic widać - pytanie tylko czy warto aż tyle dopłacać, czy te 200Hz da znaczną różnicę?
 

BelYaal

New member
Papierowe porownania to ja czytalem, papierowo zawsze tam jest zmian do groma, tylko w naturze czasem tego nie zauwazysz, a chodzi mi, ze faktycznie siedzac w domu zauwazylbym taka roznice, poza roznica w portfelu i pominmy takie drobiazgowe wlasnie porownania piksel do piksela
Miales wlasnie te TV obok siebie i mowisz, ze bylo widac roznice... a dokladniej czym sie to objawialo?
 
Ostatnia edycja:

MarcinCC

Banned
Na drugim polskim forum HD piszą ze różnica miedzy W a Z nie jest duża i raczej już wiadomo ze nie warto w tym momencie az tyle doplacac. Chyba ze ktos chce miec totalną nowość bo ekran wyglada naprawde pieknie.
 

slupek

Member
mr.magoo napisał:
no nie mówmy, że jest tu ważne tylko 200 Hz ...

Ja nie mówię, że to tylko ta różnica, dlatego dałem porównanie ze strony Sony, gdzie widać pozostałe różnice. Najlepsze było jak zapytałem sprzedawcę, to powiedział mi, że różnią się one tylko Hz - oczywiście zaznaczał, że to duża różnica :)

BelYaal napisał:
Miales wlasnie te TV obok siebie i mowisz, ze bylo widac roznice... a dokladniej czym sie to objawialo?
Leciało demo z BR więc obraz był żyleta na obu TV, jednak na "Z" w moim odczuciu było lepsze odwzorowanie barw i troszkę lepsza ostrość. Jak pisałem mogła to być jednak kwestia ustawień.
Szczegółowo wypowiedzieć mogą się osoby, które zakupiły ten TV i przeprowadzą testy na różnych źródłach.
 
Do góry