Sony seria Z5500 (40, 46, 52 ") 200hz - testy, opinie, wszystko o serii

Sych

New member
mr.magoo napisał:
nie no nie wiem czemu sych taki nie miły jesteś przecież każdy ma prawo do własnej oceny danego produktu.
wszystko okaże się gdy dojdzie do bezpośredniego starcia tych nowiutkich cudeniek ;)
To niech ludzie piszą takie rzeczy opierając się na jakiś faktach i mając jakiekolwiek wartości merytoryczne.
Już jest takie bezpośrednie starcie W5500 z B7000 na białym forum. Mimo podświetlenia CCFL W5500 ma zdecydowanie lepszy obraz... Inna klasa lcd.... Ocena poparta na faktach:eek:k:


 

Ares78

New member
Such:
Jak dla mnie podświetlenie krawędziowe, przy użyciu diod nie jest wcale sycące i CCFL może spokojnie na tym polu konkurować- robi się ciekawiej dopiero przy Led RGB. Nie chcę się powtarzać, ale w5500 świetny obraz zawdzięcza lepszemu procesorowi obrazu, bo co ciekawe świeci lepiej niż w4500 które miało chociażby 10 bitowy panel i nowsze podświetlenie.
 

Hartson

New member
Bez reklam
Właśnie, na konkurencyjnym forum przeprowadzili test Sony W5500 i Samsunga B7000. Generalnie LCD Sony okazał sie lepszy,
 

mr.magoo

New member
Sam test trzeba przyznać, że bardzo ładnie dopracowany ktoś sobie trochę nad tym popracował. Wyniki testu mówią same za siebie choć przyznam, że zdziwiłem się aż takimi różnicami na korzyść soniaka.
Procesor w 5500 z samego założenia powinien nadrobić i 10 bitowy panel i podświetlenie w końcu 5500 to nowszy model i raczej sony nie strzeliłoby sobie w nogę wydając coś gorszego od poprzednika.
 

ravaillez

New member
mr.magoo wiesz teraz to oczywiste, ale jeszcze luty marzec wcale takie nie było, bo jednak jak patrzyło się tylko na parametry to w5500 nie wypadał rewelacyjnie dopiero potem wyszło dopracowanie procesora BE3 który to wszystko nadrabiał. I na podstawie jednego testu nie można wyrabiać sobie poglądu, ale większość się zgadza z tym co było napisane w zagranicznych testach.
 

Sych

New member
@ravaillez - dokładnie tak jak piszesz. Można sobie wejść w pierwsze wypowiedzi o W5500 i przeczytać niezbyt pozytywne wrażenia wszystkich - oczywiście wystawione przed premierą i przed testami, na podstawie samych danych technicznych. Teraz już każdy wie o udanym silniku BE3, ale wcześniej nie było to takie jasne...
 

kiloan

New member
Witam,

Dzwoniłem dzisiaj do Sony Poland chcąc otrzymać jakieś info odnośnie nowej Z5500, ale miła pani poinformowała mnie tylko, że ma się pojawić w sprzedaży początku lipca...:???: i tyle. Trzeba się więc uzbroić w cierpliwość :roll:. Obecnie posiadam od 1,5 roku inny model soniaka, ale nie ukrywam, że ta nowa "z" robi wrażenie (przynajmniej wg danych ze strony Sony;)) i jak tylko stanieje po premierze to ją łyknę:rolleyes:
 

mr.magoo

New member
nie no oczywiście przyznaje racje, że przed premierą to raczej nie było się czym pochwalić ale coś ten model musiał mieć skoro wprowadzali go jako nowość i kontynuację danej serii , przynajmniej mi się tak wydaje. Może i nie można po jednym teście zobaczyć wszystkiego ale patrząc na ten akurat test to został, moim skromnym zdaniem, zrobiony bardzo dokładnie i wiarygodnie. Najważniejsze jest jednak to, że w przypadku W5500, który zapowiadał się skromnie, mieliśmy miłe zaskoczenie miejmy nadzieję, że w Z-ce nie będzie na odwrót ;)
 

jszm

New member
Pierwsza ludzka cena 40Z5500!!!

Witam na wątku Z5500.

Przed kilkoma tygodniami na Skąpcu pojawiły się w ofercie jednej z firm internetowych telewizory z serii Z5500 o różnym „calażu” – 40, 46, i 52. Ceny oczywiście kosmiczne, odpowiednio 10000 zł., 12000 zł. i 15000 zł. Istny obłęd. Jasne, że były to ceny otwarcia modelu na rynku. Plus dopiski „dostępny w lipcu 2009”.

I nagle wczoraj (26 czerwca), na tej samej porównywarce w ofercie innej firmy pojawił się Z5500, na razie tylko 40”, w zupełnie nowej cenie 6300 zł! Aż mnie zamurowało. Piękna wywoławcza cena. I to przed terminem. Plus dopiski – dostępność: towar w magazynie; szacowany termin dostawy: wysyłka w 24h! Jeśli to prawda, to uznanie dla tej firmy (nazwy nie podaję, można sprawdzić na Skąpcu).

I co Wy na to? Pozdrawiam.
 

kiloan

New member
Ten sklep to Centrum Sony w Lublinie. Byłem tam wielokrotnie i jeśli coś mają na stanie to piszą prawdę. Cena 6299 jest naprawdę super jak na początek. Dodam tylko, że w najnowszym magazynie "Płaskie ekrany" jest test 46Z5500 i podają cenę ok. 9000 PLN (gdzie Sony kiedyś podało 12999 na swojej stronie):eek:k:
 

focus223

New member
kiloan napisał:
Ten sklep to Centrum Sony w Lublinie. Byłem tam wielokrotnie i jeśli coś mają na stanie to piszą prawdę. Cena 6299 jest naprawdę super jak na początek. Dodam tylko, że w najnowszym magazynie "Płaskie ekrany" jest test 46Z5500 i podają cenę ok. 9000 PLN (gdzie Sony kiedyś podało 12999 na swojej stronie):eek:k:



Witam

No takie wiadomości są dla mnie bombowe :) Z wielką niecierpliwością czekam na premierę tego TV. Już chciałem kupić 52 Z4500, ale po bardzo przychylnych recenzjach W5500 postanowiłem poczekać na Z5500, ale oczywiście najpierw poczekam na testy i przychylną cenę:p
 

Ares78

New member
Właśnie zbieram szczękę z podłogi, cena rewelacyjna! Teraz Z4500 może będzie kosztował poniżej 5000zł, a w5500 zadomowi się przy 4000zł, na pewno ułatwi to wybór, a tak wszyscy panikowali, że będzie strasznie drogi. Po raz kolejny muszę powtarzać sobie, że następny ma być oled.
Co do centrum sony jak pisze, że mają to znaczy, że tak jest, może to i złudne, ale zawsze uważałem za rzetelne sklepy (choć niestety droższe...)
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Raczej takich wpadek, sklepy nie robią, pewnie po prostu dość agresywna polityka cenowa, tak czy siak płacisz te 1500-1600zł za dodatkowe 6 cali. Czy jest to atrakcyjna cena, jak dla mnie jest dużo lepiej niż możnabyło przewidywać na podstawie przecieków które były, widać powtórka z rozrywki jaką mieliśmy przy modelu w5500...
 

mr.magoo

New member
46Z5500 w maximedia.pl mają po 7741 zł.
Może pomylili netto z brutto?
no ale tu masz 46 a tam w SC 40 cali a nawet jeśli im się pomyliło no to mają pecha ;) przynajmniej do kiedy się nie zorientują i zmienią, choć nie wydaje mi się, że to pomyłka. Ceny za to spadają jak było przewidziane, z resztą to dobra polityka najpierw zarzucić, że coś będzie kosztować krocie a później pojawiają się bardzo tanie propozycje (przynajmniej w stosunku do pierwszych cen) które jak każdy widzi są "okazjami"
 

jszm

New member
Miła wiadomość na koniec czerwca.

Rzeczywiście, miłą wiadomość otrzymaliśmy na koniec czerwca. Długo oczekiwany model Z5500 jest już w sprzedaży! Mimo wcześniejszych zapowiedzi f-my Sony Poland, że premiera będzie w lipcu, odbiornik trafił do sprzedaży nieco wcześniej. I to wszystkie zapowiadane rozmiary. Chwała za to, bo Z5500, moim zdaniem, to najlepszy soniak dostępny aktualnie na polskim rynku. Po zapoznaniu się z parametrami tego modelu, chyba większość koleżeństwa z tego forum, nie ma co do tego wątpliwości. Ten model ma wszystko co było najlepsze w jego poprzednikach. Myślę, że testy to potwierdzą. Na zagranicznych forach również znalazłem wiele pochlebnych opinii.

Na razie w sklepach śladowe ilości (znalazłem trzy sklepy), ale na początek dobre i to.
Znamy też pierwsze ceny (aktualne na koniec czerwca):
40Z5500 – 6299 zł.
46Z5500 – 7741 zł.
52Z5500 – 10269 zł.

Czy te początkowe ceny są wysokie, czy są w miarę przystępne? Odpowiedź na to pytanie jest w zasadzie prosta. Wiadomo, ceny otwarcia zawsze są wysokie, za nowości się płaci. A później pora na obniżki. Zabawię się w prognostę cen i na koniec lipca obstawiam – 40” poniżej 6000 zł., 46” ok. 7000 zł. a 52” ok. 9000 zł.

Teraz czekam na …pierwszego szczęśliwego nabywcę. Mam nadzieję, że podzieli się z nami swoimi uwagami i opinią.

Pozdrawiam.
 

ravaillez

New member
jacekkrol1444 napisał:
Też mam chrapkę na 40Z5500 , ale poczekam aż cena spadnie do 5000,-
Przewiduję to na 4kwartał br.

Może być naprawdę różnie, ale do 5000zł to raczej nie zejdzie, dlaczego? Bo jest jeszcze z4500 przecież który musi się gdzieś w tej drabince cenowej uplasować. W ramach ciekawostki nowy model z serii X będzie również posiadał 200hz, ciekawe zapowiada się ten rok jeśli chodzi o wybór.

jszm
Czy najlepszy pokażą testy, ale cena na wstępie nie jest wysoka, w pierwszym tygodniu sprzedaży w5500 tyle kosztował ;)
 
Ostatnia edycja:

focus223

New member
jacekkrol1444 napisał:
Też mam chrapkę na 40Z5500 , ale poczekam aż cena spadnie do 5000,-
Przewiduję to na 4kwartał br.

He he. Myślę, że ceny jak na te modele sony są i tak już w miarę przyzwoite. Sony chyba czuje presję konkurencji na plecach stąd pewnie te przyzwoitki.

Jak cena 52 spadnie poniżej 10tys to biorę (psychologiczna bariera :p). Ale jak będzie clouding to się chyba potnę.


A pytanie. Czy ktoś już widział ten telewizor w akcji wystawa w sklepie, przez okno u sąsiada?. W Poznaniu w SC mówili mi, że będą mieli dopiero od połowy lipca ;/. Jak tylko looknę to zdam pierwsze relacje.
 
Do góry