Sony seria X5500

jtd

New member
Bez reklam
In the beginnings September, that is to say in international report IFA2009 in Berlin, will become accordingly with information the revelation of… continuity of line “H of” Sony. The last year's KDL-46X4500 had panel 100hz with direct rear lighting from photodiodes LED of type RGB.

H this year's Sony BRAVIA KDL-46X5500 will be [dichos] other a television 200Hz with direct rear lighting, white this time (consequently cheaper), photodiodes LED.
H television will be thinner than last year's, will have extensions DLNA for all media, DLNA Renderer (with push function from Windows 7), receptor MPEG4, improved AppliCast with more many widgets, Bravia Engine 3 and mechanic switch on/off.


H price of course is expected little blistering… above the 2500 Euros of 46 inches.


źródło: fullhd.gr

Czyli podsumowujac tym razem beda biale diody zamiast kolorowych, bedzie cienszy, 200Hz i inne bajery... zobaczymy co to sie urodzi :cool:
 

olakoma

New member
cena

W jednym ze sklepów internetowych w Holandii LCD Sony 46 x 5500 kosztuje 3999 Euro. Przeliczając na nasze będzie to ponad 17.000 PLN. U...... się cenią :(
 

mr.magoo

New member
Na forach zagranicznych mówi się jedynie o spekulacjach w których X5500 miałby mieć:
-BE 3 Pro
-wąski wygląd
-HD/DVB-S dodatkowo DVB-C/T
-200 Hz
-białe diody

nie jest to jakiś ogrom wiadomości no ale. Co do ceny to olakoma ma rację 46X5500 za 3,999 euro a 40X5500 1,999 euro. http://www.videopartner.nl/product/view/7964/Sony-KDL-46X5500
http://www.videopartner.nl/product/view/7963/Sony-KDL-40X5500
cena wzięta jak na razie z kosmosu szczególnie dlatego, że brak jest jakichkolwiek pewnych danych co do TV. Zresztą Z5500 też straszyli ceną a okazało się jednak taniej :)
 

jtd

New member
Bez reklam
ja slyszalem jeszcze ze beda dwie wersje X5500 - jedna z bialymi diodami a druga drozsza z kolorowymi
 

Ares78

New member
Przy kolorowych diodach LED odwzorowanie kolorów jest trochę lepsze można to zobaczyć na x4500 od 46 cali. Z kolei jeśli chodzi o kontrast będzie prawdopodobnie identycznie- bo tutaj rozchodzi się o wygaszanie miejscowe diod.

Co do ceny spokojnie, za Z5500 w pewnym momencie było ile, 15000zł? A teraz cenowo bardzo fajnie sie prezentuje.
 

sonix

New member
Ares78 napisał:
Przy kolorowych diodach LED odwzorowanie kolorów jest trochę lepsze można to zobaczyć na x4500 od 46 cali. Z kolei jeśli chodzi o kontrast będzie prawdopodobnie identycznie- bo tutaj rozchodzi się o wygaszanie miejscowe diod.

Co do ceny spokojnie, za Z5500 w pewnym momencie było ile, 15000zł? A teraz cenowo bardzo fajnie sie prezentuje.

Czyli technicznie jakosc obrazu mozemy porownac 46 Z 5500 do 46 X 4500 :confused: :hmm:
 

Sych

New member
Raczej porównanie jakości, komfortu oglądania telewizji na podświetleniu jakie jest uzyte w X4500 od 46" wzwyż do jakiegokolwiek lcd na standardowym podświetleniu nie ma sensu. Jest to coś innego. Mimo różnic w technologii podświetleń między monitorami a tv, pewne "źarnko" porównania mają osoby które w laptopach mają zastosowane bardziej zaawansowane podświetlenie led-rgb. Tylko różnice między tym a tv są ogromne, ale jeśli chodzi o pewien komfort, to jest taka namiastka. Nie wiem jak opisać to, po prostu trzeba usiąć, przygasić śwatło i obejrzeć jakiś film. O x5500 jeszcze mało wiadomo ciekawe czym nas zaskoczy.
 

Ares78

New member
Sych chyba pomyliłeś nazwę w laptopach masz zastosowane edge LED czyli w krawędzi obudowy, jakby siedziało RGB to laptop przestałby być mobilny :cool: co nie zmienia faktu, że widać chociażby równiejsze podświetrlenie niż w klasycznych.

sonix: w dzień pewnie będą grały bardzo porównywalnie, ale wieczorem X pokaże lepiej ciemne sceny (tam gdzie ma być ciemno po prostu wygasi diody).
 

jtd

New member
Bez reklam
Ja mam 55X4500 i kiedys ogladalem obraz na 40X4500, powiem wam ze roznica ogromna, jednak Local Dimming to jest to ! :eek:
 

qazar

Member
Bez reklam
DELL stosuje w xps zarówno led krawędziowe jak i RGB LED, więc nic mu się nie pomyliło ;) wersja RGB LED jest w 17" i sprawuje się znakomicie.
 

olakoma

New member
pierwsze szczegóły

Opis pierwszych detali na flatpanelshd. com
Co na to eksperci od X4500?
Piszą o białych diodach itd.
Pierwsze modele mają być dostępne X/XI 2009. Kdl 40 1999 Euro
Będzie ok ????:confused:
 

ravaillez

New member
jtd napisał:
Ja mam 55X4500 i kiedys ogladalem obraz na 40X4500, powiem wam ze roznica ogromna, jednak Local Dimming to jest to ! :eek:

Jest duża różnicach zwłaszcza jak ktoś już wspomniał przy oglądaniu wieczorami, kiedy lecą ciemne sceny, efekt murowany, szkoda jedynie, że swoje kosztuje

olakoma
Białe diody, dzięki temu będą zapewne sporo tańsze od aktualnych x4500, czy będzie dobrze? Pojawią się to będzie wiadomo, nie może być innej odpowiedzi, na temat chociażby w5500 snuto czarne wizje a okazał się udanym modelem, Takżę byle do premiery :)
 

dedusdd

New member
Dawidowski1000 napisał:
Jakieś wieści na temat X5500? Powoli przymierzam się do przesiadki a tu narazie cisza.
Podpytałem gościa w salonie Sony twierdzi że nie będzie premiery wcześniej niż na wiosnę przyszłego roku.
Pytanie czy ma racje liczyłem że Sony na święta zapoda nowy model na swoje półki.
:rolleyes:
 

Ares78

New member
Niestety wszystkie informacje do tej pory zgromadzone na dzień dzisiejszy okazują się ploteczkami, nawet na IFA nie było nic wspomniane o następcy x4500. Także wiosna to może być nawet dość optymistyczny termin, najpierw zapewne pojawi się ZX5.
 
Do góry