Sony seria S (klv-s32a10e, klv-s40a10e)

daro109f

New member
Czy ktoś może mi powiedzieć, czy ten TV LCD "ma czerń". Jego cena m.in na Allegro ostatnio mocno spadła co skłoniło mnie do chęci zakupu tego LCD. Jednak wiele opinii mówi, że Sony ten nie ma czerni.
Jeśli ktos ma go w domu proszę o opinię głównie obraz i dzwięk. Jak to działa????????:D
 

ein

New member
Czerń to jedna niewiadoma

drugą jest czas reakcji matrycy. W którymś z testów strasznie zjechano tą serię Sony (S) za koszmarny czas reakcji matrycy (powyżej 30ms). Jak to przedstawia się w praktyce? Czy w momencie wyświetlania bardzo dynamicznych scen, czy pracy z kompem / konsolą widać wyraźnie smużenie? Cena tej serii jest jak na Sony bardzo niska (bo firma lubi brać więcej za znaczek) czy nie kryje się za tym jakiś zonk...
 

kurant

New member
gabor napisał:
Witam. Ja go mam od pół roku /prawie/. Zalety?, może napiszę o wadach... nie ma ich. Cokolwiek by na jego temat nie powiedzieć i wymyśleć, to trudno się do czegoś przyczepić. Współpracuje z tunerami satelitarnymi /Cyfra+ -Ferguson 7018 i Thomson DSR436/, DVD Denon 1920, amplituner Denon 1906, laptop - bardzo dobrze sobie radzi.A porównuję go ze stojącymi w innych pokojach trinitronem 29" 100Hz, oraz 19" LCD Philipsa, więc o czerni też mam na bieżąco pojęcie.Sygnał ten sam, bo w domu jest rozprowadzona mini kablówka.No a teraz o zaletach, same..,


Witam!
Mógłbyś napisać jak Sony KLV-S32A10E współpracuje z CYFRA+? Chodzi mi głownie o obraz.. tzn. czy jest on lepszy niż na normalnym telewizorze oraz czy podczas szybkiego poruszania sie obrazu (np. mecze piłkarskie) występuje rozmywanie obrazu albo cos podobnego?
Z góry dziękuję...
 

wozim

New member
ela napisał:
Witam ponownie

<cut>

bo po przeczytaniu dwoch recenzji w niby periodykach na temat sprzetu audio-video rece mi opadly, chyba jestesmy oszukiwani przez ludzi piszacych w nich, cytuje :

Miesiecznik Video-mix , cytuje :" Czern i biel sa odtwarzane bez zarzutu, telewizor odtwarza 16 poziomow szarosci w 16 stopniowej gradacji ....

http://www.sony.pl/res/attachment/file/88/1138634696088.pdf

a w drugim miesieczniku Audio-video : cytuje " Zawiodla calkowicie czern w tym LCD , ktorej praktycznie nie ma .... "

<cut>

Pozdrawiam

Miesięcznik Video-mix to raczej gazetka reklamowa, coś jak Avanti i Logo. Oceny wszystkich "testowanych" tam LCD oscylują około 85/100 punktów i wszystkie są znakomite. Wymieniane tam wady są zazwyczaj nieistotne.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
Model serii S a 10 Sony - rzeczywiscie nie należy do szkoly mistrzowskiej .
Ja go nie polecam.
Podczas testów wypadł blado . Ma słabszą czerń niz konkurencja , w testach obrazów statycznych pojawiły sie drgania obrazu w górnych partiach,brak czerwieni .
W klasie cenowej konkurencja :
Panasonic 32 LX 60
Loewe Concept 32
Sharp P 55
JVC 32 A 61
Gra lepiej. Ale decyzja należy do Ciebie.
 

ela

New member
no tak tylko w tej klasie cenowej nie ma LCD 40 cali, a takim jest Sony S40A10.

a jak jest z tym progresywnym skanowaniem w tym modelu , jest czy nie ma ?
 

sebastian1312

New member
ela napisał:
no tak tylko w tej klasie cenowej nie ma LCD 40 cali, a takim jest Sony S40A10.

a jak jest z tym progresywnym skanowaniem w tym modelu , jest czy nie ma ?
Niech mnie ktoś poprawi, jeśli się mylę, ale jeśli telewizor jest HD Ready i obsługuje sygnał 720p, czyli bez przeplotu, to siłą rzeczy musi obsługiwać progressive scan.
A skoro "S" wyposażono w złącze HDMI, to raczej musi obsługiwać 720p i 1080i.

Dowód:

Link1
Link2
I jeszcze jeden Link3
No i ostatn Link4

No i gość w sklepie też zarzekał się, że ma...
 
Ostatnia edycja:

sebastian1312

New member
Wiesz co, nie wiem co o tym myśleć, zwłaszcza w obliczu tej informacji:

Link

Z tego co wiem to 32 od 40 różni się tylko calami, a tutaj progresywne jest...To tylko Euro RtV...tam różnych dziwnych rzeczy można się dowiedzieć, np. że w Sony S montowane są matryce Toshiby.
 

sebastian1312

New member
Ponieważ Sony klasy "S" jest często gęsto objeżdżany na forum, chciałbym krótko ustosunkować się do pojawiających się zarzutów. Bardzo długo się wahałem co do TV, który w końcu wybiorę, ale w sumie nie udało mi się znaleźć nic lepszego...
Zastrzegam, że nie mam płyt testujących programów itd...kierowałem się tylko wzrokiem. Jednocześnie spróbuję opisać swoje wrażenia co do TV najczęściej proponowanych na tym forum.

kiki napisał:
witam
Model serii S a 10 Sony - rzeczywiscie nie należy do szkoly mistrzowskiej .
Ma słabszą czerń niz konkurencja

Spędziłem długie godziny przyglądając się obrazowi, nie zauważyłem takiej wady.

kiki napisał:
, w testach obrazów statycznych pojawiły sie drgania obrazu w górnych partiach,

Sprawdzałem na stop klatce na DVD oraz na obrazie z bardzo kiepskiej anteny. Nic nie drga. Obraz jest stabilny.

kiki napisał:
brak czerwieni .

I tu jedyna sprawa, co do której "S" ideałem nie jest. Inna sprawa, że jedni to widzą, inni nie. Ja widzę - czerwony wpada w róż. Udało mi się w znacznym stopniu zniwelować tą niedogodność ustawieniami, ale mimo wszystko delikatna różnica jest - zwłaszcza w zestawieniu z np. "V" na tym samym obrazie.

W klasie cenowej konkurencja :
Panasonic 32 LX 60
Strasznie napaliłem sie na ten tv. Jednak w sklepie srogo się rozczarowałem. Jakkolwiek odwzorowanie kolorów ma świetne, to jak dla mnie 1 wielka wada. Widziałem ten TV w dwóch sklepach - w obu widoczne było bardzo duże zaszumienie obrazu. W jednym obraz z anteny był praktycznie nieczytelny - ziarno rozmywało kontury, twarze itd.
W drugim na sygnale z satelity na obrazie pojawiały się dziwne zjawiska - zwłaszcza na ciemnych kolorach - szum, falujące kropki - ciężko to opisać...
Poprosiłem sprzedawcę o podpięcie DVD przez hdmi...i wtedy zmartwiłem się już na maxa - ziarno nie zniknęło...szum także...sprzedawca twierdził, że to stary film i dlatego...ale DVD to DVD...nawet zdjęcie ostrości do 0 nie poprawiło obrazu.
Do tego jeszcze 1 wada - na krawędziach obiektów widziałem wyraźną pikselozę. Zmroziło mnie, że obok Panasa stał jakiś Daewoo i obraz był na nim lepszy...


Sharp P 55
Nie oglądałem go dokładnie, bo jak dla mnie kompletną dyskwalifikacją jest rodzielczość natywna na poziomie 960x540 pikseli. Z tego co wiem na temat sygnału HD ta matryca będzie musiała przeskalować w dół nawet 720p. Wiem, że inne TV mają matryce 1366x768 i to też nie jest 720p ale jakoś wolę, żeby TV skalował mi obraz z mniejszego na większy...Z tego co czytałem w prasie fachowej dotyczącej konsol - taka matryca jak w Sharp nie nadaje się np. do Xboxa360.

JVC 32 A 61
Widzialem model A60 - wg. mojej osobistej opinii obraz wpada w żółć. Cały. Ostrość fajna ale ewidentnie odbierałem go jako taki siwawy.
Do tego brak złącza HDMI. Wiem, że ma DVI ale z tego co czytałem tylko HDMI wspiera protokół HDCP. Teraz to nie ma znaczenia, ale za 3 lata max wejdą playery HD, wejdzie PS3 w listopadzie tego roku - ten cały sprzęt będzie miał wbudowany protokół HDCP - bez wejścia HDMI ze wsparciem HDCP max rozdziałka do uzyskania to bodajże 480p - poprawcie mnie jak nie mam racji.
 

ela

New member
sebastian 1312

Dziekuje za ciekawe spostrzezenia co do tego modelu Sony

Dzisiaj bylam w tym sklepie Euro-Agd i i kazalam podlaczyc Sony S40A10 do DVD Samsung HD850 po HDMI obraz rewelacyjny zwlaszcza gdy sie ustawilo w DVD 1080, wydaje mi sie , ze jezeli LCD przyjal taka rozdzielczosc i wyswietlil super obraz to chyba ma te progresywne skanowanie chociaz w ustawieniach nie ma jak to jest np. w Sharp P50, gdzie jest w menu progresywne i z przeplotem, nie wiem jak gra ze zwyklej anteny bo w tych sklepach maja tylko z kablowki, moze sprawdzales z anteny ?, Sony stal w srodku posrod chyba 30 roznych LCD i plazm , te najblizej niego albo graly gorzej , nie mowiac juz o plazmach gdzie obraz byl tragiczny, bladosc totalna, niektore LCD graly podobnie ale wydaje mi sie ze wszystkie w taklich sklepach sa ustawiane do fabrycznych ustawien , bo widac ze mlodziez tam pracujaca ma to gdzies czy ktos kupi dany produkt czy nie.
Wiekszosc LCD gra podobnie , sa jakies niuanse i mozliwosc ustawien , ale plazmy z kabla to tragedia nie mowiac juz o przegladaniu sie jak w lusterku ;). Jakiego DVD uzywasz ?
 

sebastian1312

New member
Co do DVD to mam zamiar używać LG DVX 9900, przynajmniej taki zamówiłem.

Co do Sony, zrobiłem dziś śledztwo (swoją drogą zabawne co można usłyszeć), utrudnieniem jest to, że ciężko się dokopać do informacji, że ten Soniak wogóle ma progresywne skanowanie po komponencie. Mnie poza tym najbardziej zależało na tym, by obsłużył 720p - Xbox360 w drodze, ale po kolei, zbiorę to co ustaliłem:

1) argument koronny - ten TV oznaczony jest jako HD Ready - ze specyfikacji umieszczonej na forum wynika, że korzystać z tego symbolu można po spełnieniu kilku warunków - dla nas te najważniejsze - musi posiadać wejście cyfrowe (HDMI) i analogowe (komponent) potrafiące przyjąć sygnał HD. Jak wiadomo - posiada takie złącza. Na obudowie jest symbol HD Ready - we wszystkich materiałach promocyjnych również widnieje. Widać Sony wyszło z założenia, poniekąd słusznego, że logo HD Ready załatwia temat wypisywania, że TV ma progresywne skanowanie i obsługę HD na komponencie - co ciekawe tak samo jest w przypadku prestiżowej serii "V" co już na 100% potwierdza tą tezę. Większość sklepów internetowych i innych po prostu kopiuje opis ze strony producenta - stąd trudność w dokopaniu się do informacji.

2) ze znalezionej na necie instrukcji obsługi wynika, że jeśli podepnie się do "S" DVD po komponencie wypuszczające 576p bodajże - TV wyświetli - obsługuje więc progresywne skanowanie.

3) gość w salonie firmowym sony powiedział, że sam własnoręcznie podłączał do niego kamerę HD przez komponent - wypuściła 1080i. Co więcej od razu zaczął od tego, że aby być HD Ready musi obsługiwać HD na analogu.

4) dzwoniłem do Sony Polska - panienka znalazła specyfikację i powiedziała, że jak byk stoi, że seria "S" posiada progresywne skanowanie

5) na forum ktoś zamieścił link do artykułu z Audio Video, chyba z listopada 2005. W sumie śmieszne, że zajrzałem do niego na końcu - nagłówek dotyczący 32" "S" - "Wysoka rozdzielczość, również z wyjść analogowych Component należy do najmocniejszych atutów telewizora Sony" W tekście wyraźnie jest potem zaznaczone, że autorzy testowali na componencie i HDMI tryb 576p i 720p. Ponoć róźnica nie wielka, dzięki rewelacyjnej jakości wejściu komponentowemu. Oprócz tego seria "S" ma wg. autorów już same wady...(no comment) Wniosek z tego, że seria Sony KLV-S MUSI obsługiwać progresywne skanowanie i sygnał HD Na komponencie.

6) W necie znalazłem gościa, który pisze, że podpiął Xboxa360 w 720p. Xbox 360 ma tylko komponent na wyjściu, więc znowu wniosek, że mamy progresywne skanowanie i HD na wyjściu. Co prawda ten gość narzekał na rozmycie w grach - to może być to tragiczne odświeżanie matrycy...

Wydaje mi się, że to powinno rozwiać Twoje wątpliwości. Jak dla mnie "S" mimo czerwieni, o której wspominałem, miała najlepszy obraz. Do tego świetna jakość przez komponent i HDMI - ja telewizji praktycznie nie oglądam - konsola i DVD, ewentualnie Divx (stąd LG DVX 9900).
TV będę miał w czwartek i zacznę się przekonywać jak to jest naprawdę z tym KLV-S32A10E.

Pozdrawiam
 

ela

New member
sebastian 1312

Dziekuje za super odpowiedz, zeby wszyscy tak odpowiadali, to by bylo wspaniale !

Z niecierpliwoscia czekam na twoje dalsze odpowiedzi po otrzymaniu LCD, oraz test z DVD LG, coraz bardziej sklaniam sie do zakupu tego LCD, chociaz na tym forum nie darza go sympatia.

Pozdrawiam
 

absolus12

New member
Witam
Czy ktoś jeszcze miał doczynienia z tym LCD. Jego cena ostatnio bardzo spadła i poważnie rozważam jego zakup.
Pozdrawiam
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
witam
testy przeprowadzałem ze specjalnych programów testowych z USA i Japonii . Moja opinia w tym temacie jest niezmienna. Seria V Sony - jest super .
Oczywiście ,ze ma Progresiw Scan.
Ciekawy jestem czy nowa seria Sony S - będzie lepsza.
Już za kilka dni u nas.
Nowa seria będzie w extra cenie . Chyba warto zaczkać.
 

sebastian1312

New member
absolus12 napisał:
Czy ktoś jeszcze miał doczynienia z tym LCD.

Witam,

Mam ten TV już od blisko miesiąca. Zastosowanie:

a) TV Chello

Obraz jest jak na każdym LCD taki sobie. Są dni, że jest super, są dni, że jest wcale nie super a raczej marnie. Jednak wg. mnie to 100% wina sygnału

b) DVD przez HDMI

Rewelacja. Obraz zarąbisty z upscalingiem czy bez.

c) PS2 i XBOX360

Tu miałem największe obawy - czytałem o beznadziejnym odświeżaniu tych TV. Po klikudziesięciu godzinach grania na RÓZNYCH grach - także takich, gdzie było ciemno i buro mogę powiedzieć jedno R E W E L A C J A!!!
Sam przeskok w jakości obrazu po przejściu na PS2 z video na component był OGROMNY - zwłaszcza jeśli chodzi o wyrazistość tekstu itd.

Natomiast combo xbox360 + KLV-S w HD po prostu zwala z nóg. Nie mogę się do niczego przyczepić. Jestem zadowolony w 99%.

Właśnie, dlaczego nie w 100%. KLV-S przekłamuje 1 odcień czerwonego, który wpada w róż. Dziwne jest to, iż dotyczy to tylko 1 odcienia....inne są w 100% - krew jest krwista, pomidor pomidorowy itd. Ale ten 1 odcień mnie drażni - dlatego 99%

Idąc dalej - czytałem gdzieś, że te TV mają beznadziejne głośniki. Bzdura. Zrezygnowałem z podłączenia konsoli do wieży, gra przez TV - to mówi samo za siebie.

Reasumując:

zalety:
- wspaniały obraz przez component i HDMI
- dobry dźwięk
- b. dobra głębia czerni
- CENA!!!! (nowa S w salonie Sony kosztuje 7199.)

wady:
- 1 odcień czerwieni wpada w róż

Generalnie polecam ten TV wszystkim. Ja jestem bardzo zadowolony, w razie pytań polecam się.

Pozdrawiam
 

musti

Banned
BRAVIA 40" za 6500? Czy to możliwe?

W Szczecinie od soboty jest otwarte nowe Centrum Sony.
W promocji na otwarcie mają KLV-S40A10 za 6499,-
Model wychodzący, ale cena killer (1500 taniej niż na Allegro).

Szczegóły na ich jeszcze starej stronie www.elta.szczecin.pl
 

Charlie79

New member
Pomocy

Jestem posiadaczem Sony KLV-S32A10e i chce go podlaczyc do laptopa w spob najlepszy z mozliwych.Do tej pory uzywalem łacza D-sub,ale nie jestem zadowolony z rozdzielczosci(1024x768).Niestety nie mam Dvi w laptopie,wiec nie moge go podlaczyc pod Hdmi.Mam natomiast component i wlasnie w ten sposob probowalem uzyskac lepsza jakosc.Niestety wyswietla mi zaledwie 480i.Co mam zrobic by wyswietlił mi wiecej lini???
hmmm....a moze jest jakis wynalazek,przez ktory uzyskalbym cyfrowy sygnal?Kurde...trace głowe:confused:

Parametry laptopa:
17' 1440x900
Pentium(R) 4CPU 3.20 GHz
1GB Ram
Karta GeForce FX Go5700
zintegrowana RAMCEC 128MB

Zniecierpliwością czekam na NEWSy!!!z góry wielkie dzieki :):):)
 
Do góry