Sony/Samsung/Panasonic a może coś innego ~2500zł

Przemek06

New member
Witajcie, po tygodniowych wędrówkach po sieci i sklepach upatrzyłem sobie kilka modeli,mam nadzieje, że rozwiejecie moje wątpliwości i uda nam się wybrać coś dla mnie. Jedynym telewizorem w jakim udało mi się rozkoszować jakością obrazu, a nie kablówką po spliterze był Panasonic AS640, prawdopodobnie był to film na blu-ray, ale to co zobaczyłem przerosło moje oczekiwania, po prostu coś pięknego. Niestety Samsung H6400 oferował jedynie kanał SD co nie pozwoliło mi określić jakości. Sonego w ogóle na żywo nie widziałem.

Moje typy to:
Panasonic AS640 48-42
Samsung H6400 48-42
Sony W605/W705 48-42
Sony W585 48
Philips 47PFS7109/12
No i reszta która mieści się w budżecie.
Generalnie chciałbym wyciągnąć natywne 100Hz z matrycy i jakość co najmniej taką jak na tym Panasonicu, bajka, chciałem brać TV pod rękę i spieprzać ale był za wielki :grin:
Chciałbym pod TV podłączyć HDD/Pen z filami, głównie lektor, ale dobrze by było gdyby radził sobie z napisami. TV pod konsolę, wiem wiem SONY najlepszy bo najniższy Lag, ale jakoś ciągnie mnie do Samsunga, po prostu bardziej wizualnie mi podpada. To co sądzicie, co brać?

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? ~15m2
2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? do 2m
3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost i pod lekkim kątem
5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? na razie stać
6. Jak słońce świeci w pokoju? do 11tej prosto do pokoju, później tam gdzie nie mam okien
7. Jaki masz obecnie telewizor? nie mam
8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Natywne 100Hz, dobre podświetlanie matrycy, Panel VA, przyzwoity lag do ps3/ps4
9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowy
10 .Jakie urządzenia? Ps3/Ps4 + PC
11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? różnie ok 5-8h
12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? wolałbym mat
13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? nie oglądam TV
14. Czy zamierzasz serfować po internecie? możliwe, że tak aczkolwiek wątpię
15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 70% gry
16. Preferencje co do marki? jak w temacie
17. Preferencje co do wielkości? Najlepiej 48-50, ale w ostateczności 42 przełknę z żalem
18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Bleeding, srebrzenie czerni w moim monitorowym IPSie
19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? i tak i tak, wieczorami filmy, w ciągu dnia gry
20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? do 2500zł
21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? Obojętnie

 

sudzio87

New member
Powiem Ci, że chyba najlepszą opcją będzie Panas. Ale w myśl przysłowia "jeszcze się taki nie narodził co by wszystkim dogodził" nie będzie on idealny. Przede wszystkim Panasonici mają problem z napisami w filmach z pena. Nie mówię, że nie odtwarza w ogóle, ale no... ma problemy. I ten nieszczęsny lag, jak mówisz, że chcesz konsolę podłączać. Ale... jeśli nie będzie grał w sieci w fps lub w wyścigi, to ten lag aż tak bardzo nie będzie Ci przeszkadzał...
 
Do góry