SONY - różnica 100hz?

langus

New member
ma ktoś wiedzę czy jest różnica w tv sony odnośnie 100hz czyli matrycy 120 hz tak naprawdę? tz. czasem napisane jest 100hz natywne a czasem 100 hz sprzętowe czyli co natywne to ulepszacz do 100 hz a sprzętowe to prawdziwe 100 hz czy jak?
 

langus

New member
Tytuł tematu bardzo dużo nam mówi, tak dużo, że treść posta jest w sumie niepotrzebna. Tak, jak i nazwa modelu telewizora. :confused:

model tv nie jest potrzebny do odpowiedzi jeśli ją ktoś zna ponieważ chodzi o różnicę w interpretacji sony ale ok.

sony 55xf8596 który mam producent podaje jako 100hz sprzętowe a np:
sony 65xg8505 ten sam producent podaje 100hz natywne stąd moje pytanie:)

dlatego zastanawiam się czy jest różnica natywne/sprzętowe czy nie?
mam nadzieje że teraz napisałem jasno i klarownie choć wcześniej chodziło o to samo a modeli z takim oznaczeniem jest co najmniej kilkanaście więc to bez znaczenia...
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
To jest to samo.
Czasami poniesie ich fantazja w wymyślaniu terminów dla ciekwaskich klientów.
 

langus

New member
To jest to samo.
Czasami poniesie ich fantazja w wymyślaniu terminów dla ciekwaskich klientów.

ok, dziękuje za info mam jeszcze pytanie czy z tych dwóch modeli 65 cali co podałem gdzie różnica jest w cenie 1200 zł będzie duża odskocznia w jakości obrazu czy nie zauważalna przy oglądaniu głównie telewizji i korzystaniu z smart, wiem że ten 9005 podświetlenie ma punktowe, motion 1000, inne głośniki i parę pierdół jeszcze ale czy wart 1200 zł dla zwykłego zjadacz tv??? różnica jest jeszcze taka że niższy to model 2019 wyższy 2018 pewnie wsparcie krótsze będzie hm?

pytanie również o matrycę niższy model ma ips wyższy chyba va czy przy va kąty bardzo są widoczne na niekorzyść tego modelu tv? jak clouding przy tych 65 calach wygląda?
 

psq

New member
Seria 80 a seria 90?
Spora różnica. Zauważalna mocno na korzyść wyższego modelu.
Jak z cloudingiem? Moim zdaniem nie ma problemu, bo działa strefowe wygaszanie. W trakcie oglądania filmu, czy też grania - nie widać. Podczas uruchomiania TV jest delikatnie widoczny. Kąty w xf90 są słabe - trzeba oglądać na wprost, ips sobie z tym radzi o wiele lepiej.
 

langus

New member
Seria 80 a seria 90?
Spora różnica. Zauważalna mocno na korzyść wyższego modelu.
Jak z cloudingiem? Moim zdaniem nie ma problemu, bo działa strefowe wygaszanie. W trakcie oglądania filmu, czy też grania - nie widać. Podczas uruchomiania TV jest delikatnie widoczny. Kąty w xf90 są słabe - trzeba oglądać na wprost, ips sobie z tym radzi o wiele lepiej.

już się przekonałem na własne oczy ja mam 80 na ips a rodzinie zamówiłem 9005 na va i rzeczywiście kąty są inne na każdym modelu na korzyść ips, obraz i czerń na korzyść va:) co do ustawień robiłeś kalibrację 9005 czy masz może jakieś optymalne ustawienia by wyciągnąć z niego co najlepsze? jeśli masz możesz podać dalej;) to bym je wykorzystał u nas, pz
 

langus

New member
Ustawienia dostałem od @kiki
Dla klubowiczów. Także myślę, że warto wstąpić do klubu:)

niestety nie da się wstąpić do klubu bez wykupienia subskrypcji w moim przypadku brak konta bankowego, poszukam w takim razie ustawienia gdzie indziej pewnie znajdzie się ktoś kto pomoże bezinteresownie w końcu to tylko ustawienia a nie prośba o kredyt;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak jak u nas - są bezinteresowne czyli za darmo dla niebieskich członków Klubu i kto ile chce !
 

langus

New member
Tak jak u nas - są bezinteresowne czyli za darmo dla niebieskich członków Klubu i kto ile chce !

może ustawienia bezinteresownie i za darmo ale żeby dostać się do klubu i je otrzymać trzeba opłacić subskrypcję więc "za darmo" minimum 9,99 zł/mc tylko że nie chodzi tu o te śmieszne 10 zł bo to 2 piwa ale o fakt ze np: w moim przypadku wiązałoby się to najpierw z otworzeniem rachunku w banku a potem dopiero wykonaniu przelewu online za subskrypcję, na ta chwilę nie potrzebuje konta w banku i chyba to logiczne że nie polecę założyć konta tylko dla ustawień dlatego też zadałem pytanie gdzie indziej i oczekuje już na dane bez subskrypcji dodam;) rozumiem że klub musi się utrzymać i takie datki są wskazane i tego nie neguje bo jak to ładnie napisałeś mam wybór, pz
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nawet jedno piwo ( zależy jakie ) pomaga mieć super obraz. Płacić możesz pocztą !
Każdy robi jak uważa .
 

langus

New member
Nawet jedno piwo ( zależy jakie ) pomaga mieć super obraz. Płacić możesz pocztą !
Każdy robi jak uważa .

widziałem że są tam same przelewy online, nie zauważyłem nigdzie numeru konta do wpłat, jeśli takie istnieje proszę podaj to wpłacę pewną sumę anonimowo wspierając klub nie chcąc subskrypcji w zamian bo wierzę że działacie w dobrej wierze i robicie kawał dobrej roboty, dlaczego anonimowo a dlatego że tak działam i nie potrzebuje rozgłosu w okolicach swojej osoby, pz
 
Do góry