Sony RDR-HX750B - pewien problem

head

New member
[FONT=&quot]Dotarło do mnie wczoraj to urządzenie i po podłączeniu pojawił się pewien problem z jakością obrazu. Mianowicie: nagrywarkę podłączyłem do telewizora scartem i połączyłem przewodem antenowym, tak aby móc oglądać telewizję bez konieczności włączania recordera. I tu się zaczęło - oglądając telewizje przez tuner nagrywarki pojawiają się poprzeczne cienkie pasy, ale tylko wtedy gdy wtyczka antenowa tkwi w TV, natomiast gdy ją wyjmiemy obraz jest idealny. Zastanawiam się dlaczego kabel antenowy zakłóca obraz. Mało tego, owo zakłócenie widać także gdy odtwarzam coś na DVD - wyjmując wtyczkę antenową z TV problem znika. Pytam, bo zależy mi na oglądaniu TV bez konieczności uruchamiania nagrywarki, po co ma pracować HDD gdy chcę tylko coś obejrzeć, dlatego chciałbym także korzystać z połączenia antenowego. Jaka może być tego przyczyna? Czy to zależy od ustawień nagrywarki? Jak ktoś ma pomysł jak rozwiązać ten problem to będę wdzięczny.

pozdr.[/FONT]

 

ArtS007

New member
Bez reklam
Te paski to najpewniej skutek interferencji. Wejdź do menu i zmień kanał na którym nadaje modulator nagrywarki (RF).

ArtS :)
 

amadeo

New member
Head,

Powinieneś podłączyć kabel od anteny do nagrywarki do gniazda górnego (AERIAL IN).
Dalej gniazdo dolne (AERIAL OUT) nagrywarki z gniazdem antenowym w telewizorze. Złącze SCART dolne (LINE3) w nagrywarce ze SCART-em w telewizorze. Sygnał RF po kablu antenowym będzie przekazywany nawet gdy nagrywarka jest wyłączona (tzn. w STAND-BY).

ArtS,

Wydaje mi się, że ta nagrywarka nie ma modulatora.

Amadeo
 

amadeo

New member
head napisał:
amadeo - sprzęt podłączyłem dokładnie tak jak mówisz.
OK. To w takim razie, zanim rozważysz rozwiązanie zaproponowane przez kolegę Leśnika1, spróbuj zmienić w opcjach dla Line3 Out sposób przesyłania sygnału.
Są tam trzy możliwości Video/S-video/RGB ale działanie tego może zależeć od możliwości (lub ustawień) SCART-a Twojego telewizora.

Amadeo
 
Do góry