Sony, Quadral czy Koda?

xbeer

New member
Krótka piłka co byście wybrali do Denona AVR 1508, Sony SS FCR 6000, Quadral Quintas 500 czy koda AV 707? Cenowo nie duża różnica. Wyglądowo troche chyba na strone SONY ale jakościowo??
 

xbeer

New member
koda lepsza od tych quadrali? wszyscy chwalą bardzo je że są lepsze niby. Pytam sie bo jestem przed zakupem ;] a quadrale kosztuja 1200 a koda 900 wiec mozna by troche zaoszczedzic ale czy warto? Sony wogole odpada?, kosztują 1000.
 

vvilk

New member
Sluchalem Quadrali akurat z Denonem 1509, z tym, ze niestety w ElectroWorld. Wedlug mnie graly jakos strasznie sucho i bez dynamiki.
Kody 707 mialem u siebie w domu podlaczone do najtanszego ampli kody i byl to dzwiek o wiele przyjemniejszy dla ucha. O sony nie bede sie wypowiadal, bo jak zbaczylem satelity wielkosci pudelka kakao i centralny jak opakowanie od pasty do zebow to nawet nie chcialem tego sluchac.
Fakt warunki odsluchu inne ale jak pierwszy raz sluchalem kody, to juz w sklepie podobal mi sie ich dzwiek.
 

xbeer

New member
no właśnie a to ma być do pokoju w mieszkaniu w bloku ok 20m2. Czyli reasumując kupować quadrale? Bo nie słyszałem ich ale wszyscy chwalą bardzo.
 

markel06

New member
Mam Quadrale podłączone pod onkyo w salonie trochę ponad 20m i dla mnie grają dobrze , wcześniej miałem na próbę m-audio i dźwięk nie powalał choć nie powiem że był jakis fatalny , różnice mimo wszystko były dlatego dopłaciłem do quadrali , wiadomo że to nie jest jakaś rakieta ale nic za darmo - dobry sprzęt kosztuje choć quadrale widze dobrze sie trzymją na rynku bo swoje mam już sporo czasu pewnie z 3-4 lata
reasumując za taką kase warto , kody to raczej sobie odpuść :p
ewentualnie wyskrop na zestaw z jamo 606 ale to troche wiecej nistety no i pewnie tez wielkiej róznicy nie bedzie - choć nie miałem okazji sluchac tego zestawu ale jest dośc chwalony
Pozdrawiam
 

xbeer

New member
chyba zostane jednak przy quadralach bo żaden ze mnie audiofil i w sumie tez nie wiem ile nie wydam na głośniki. Quadrale powinny starczyć. Dzięki panowie. Blackninja czy te quadrale 500 masz w kolorze czarnym?
 

kof

New member
Witam
Przymierzam się do zakupu zestawu kolumn, być może będą to
właśnie Quadral.
W związku z tym mam dwa pytania do posiadaczy tych kolumn i nie tylko;

1. Czy kolumny mogą stać tuż obok (po bokach) LCD-ka 37" ?
(zakłócenia elektromagnetyczne, stereo)
2. Kolumny główne będą stać na szafce o wysokości 51cm, co nam daje razem z wysokością kolumn 136 cm do górnej krawędzi - czy nie jest to za wysoko?
 

pejotpe

New member
Bez reklam
kof napisał:
1. Czy kolumny mogą stać tuż obok (po bokach) LCD-ka 37" ?
(zakłócenia elektromagnetyczne, stereo)
2. Kolumny główne będą stać na szafce o wysokości 51cm, co nam daje razem z wysokością kolumn 136 cm do górnej krawędzi - czy nie jest to za wysoko?
1. Mogą
2. Jak jesteś koszykarzem (tak z 210cm wzrostu) to nie za wysoko - mogą rezonować (w zależności od trwałości szafki) - moje Dali Ikon 6 potrafiły wstrząsnąć szafką z IKEI na tyle skutecznie (i to stoją OBOK niej), by przerwać odtwarzanie muzyki z CD.
 

gramer

New member
takze mam podobny problem:

co lepsze?

QQ500 czy PRISMy Onyx 200? pewnie napiszecie ze PRISMy to chinski badziew, jednak graja calkiem calkiem...a cena b. niska
 

kof

New member
Cytat:

1. Mogą
2. Jak jesteś koszykarzem (tak z 210cm wzrostu) to nie za wysoko - mogą rezonować (w zależności od trwałości szafki) - moje Dali Ikon 6 potrafiły wstrząsnąć szafką z IKEI na tyle skutecznie (i to stoją OBOK niej), by przerwać odtwarzanie muzyki z CD.


A może by tak kolumny frontowe postawić do góry nogami,wówczas głośnik sopranowy byłby o wiele niżej - grało by to.
 

bagiennik

New member
Bez reklam
To może nie kupuj kolumn podłogowych skoro nie masz ich gdzie postawic ?

Chociaż ostatnio miałem klienta który jedną kolumne miał położoną płasko na meblach przy suficie a drugą po przekątnej w rogu pokoju i mówił że mu to fajnie gra :>
 
Do góry