Sony Playstation 3 - test, recenzja, opinie użytkowników.

ps3_title.jpg

Mało kto wierzył iż w naszym kraju HDTV zadebiutuje tak szybko i w dodatku z taką siłą. Większość osób twierdziła, że być może będziemy musieli czekać z 5 lat, a może i więcej aby ujrzeć pierwsze produkcje w systemie wysokiej rozdzielczości. Tymczasem za sprawą satelitarnych platform cyfrowych, oraz nowych konsol do gier możemy za (w miarę) rozsądne pieniądze korzystać z dobroci High Definition.

Na tę chwilę wielu z nas czekało w wielkim napięciu, europejski debiut konsoli nowej generacji i dostępnego cenowo odtwarzacza blu-ray w jednym. Niestety zgodnie już z tradycją premiera na starym kontynencie odbyła się ze sporym opóźnieniem w porównaniu do innych liczących się kontynentów. Ale nie przestańmy już gadać bo oto jest Sony PLAYSTATION 3.

Nie będziemy się rozwodzić nad specyfikacją techniczną, napisano już na ten temat wiele "poematów", wiadomo iż w konsoli drzemie duży potencjał multimedialny, a my sprawdzimy jak przedstawia się on w dniu premiery.

playstation3_2.jpg

playstation3_3.jpg

Czarne pudełko o stosunkowo sporej wadze otworzyliśmy bez żadnych problemów (cóż za sukces ;)). Zawartość została poprawnie spakowana, konsola przed porysowaniem chroniona jest specjalną pianką a pozostałe komponenty jak pad, oraz kable zapakowane w oddzielne foliowe torebki. Nasze pierwsze spostrzeżenia na temat wyglądu były podobne, konsola na pierwszy rzut oka robi bardzo pozytywne wrażenie, jednak po chwili to co na początku nas zachwyciło, zaczęło nas lekko niepokoić. Mianowicie gabaryty, oraz rodzaj plastyku z jakiego została zrobiona konsola.

playstation3_4.jpg

playstation3_6.jpg

Wymiary w porównaniu do konkurencji wypadają podobnie, jednak jednostka po pewnym czasie wydaje się duża, na szczęście konstruktorzy przewidzieli 2 sposoby korzystania z konsoli - poziomy oraz pionowy - co daje pewne pole manewru przy ustawianiu sprzętu w pobliżu telewizora. Drugą bardziej intrygującą kwestią jest materiał, z którego składana jest PS3. O ile do jakości użytych materiałów nie ma żadnych zastrzeżeń, o tyle z praktycznością użytkowania ma to bardzo mało wspólnego. Prawie cała obudowa zrobiona jest z tworzywa o wysokim połysku, który robi wielkie wrażenie do póki nie zaczniemy używać naszej zabawki. Nawet najdrobniejszy kontakt naszych dłoni z powierzchnią konsoli zostawia na niej ślady. Po podłączeniu wszystkich kabli wyglądało to średnio estetycznie. Lecz niestety to nie koniec, tylko po 3 godz testów obudowa zdążyła "przyciągnąć" do siebie znaczną ilość kurzu, którego usuwanie nawet bardzo delikatną, miękką szmatką potrafi zostawić ślady. Jeżeli jednak będziemy dobrze dbali o naszą konsolę to wg mnie będzie potrafiła robić spore wrażenie na nieznajomych :)

playstation3_5.jpg

Jeżeli poruszyliśmy już kwestię estetyki wyglądu to warto zauważyć duży plus, którym jest bardzo cicha praca zarówno samej konsoli, jak i zamontowanych w niej napędów (HDD i blu-ray). Xbox 360 wypada na tym polu dużo słabiej.

Czego zabrakło w pudełku od konsoli HD??? Jeżeli by zadać takie pytanie przed premierą komuś zainteresowanemu kupnem danego produktu, to chyba w życiu by się nie domyślił... więc w pudełku konsoli nowej generacji, nastawionej na najlepszą grafikę w HD brakuje... kabla dzięki któremu będziemy mogli taką uzyskać jakość HD (i to w konsoli, która kosztuje prawie 2 razy więcej od konkurencji).

Nie zapomniano na szczęście o cyfrowym wyjściu audio, którym w tym przypadku jest wyjściem optycznym, dzięki któremu bez problemu będzie można wysłać sygnał do zewnętrznego amplitunera.

Nowo zaprojektowany kontroler z systemem SixAxis zamiast (?) wstrząsowego ma dostarczyć nowych emocji podczas grania, wszystko za sprawą specjalnego czujnika który wykrywa ruchy w sześciu płaszczyznach. Od razu zauważę iż na razie nie ma tytułu dedykowanego temu systemowi (owszem można korzystać w najróżniejszych tytułach ale nas nie ujęło to na tyle abyśmy zachwycali się tym rozwiązaniem). Pad jest lekki z wbudowaną baterią, którą można naładować tylko poprzez podłączenie z konsolą kablem USB. Zauważmy, iż w przypadku uszkodzenia baterii trzeba będzie wymienić najprawdopodobniej cały pad.

playstation3_7.jpg

playstation3_8.jpg

Z przodu brak tacki (zastosowano metodę "wsysania" :)), porty USB oraz czytniki kart pamięci (SD, memory stick, CF), z tyłu wyjście A/V, HDMI oraz optyczne. Tak wygląda całość.

Esencja PS3?

playstation3_13.jpg

Po uporaniu się ze wszystkimi kablami (raptem było ich aż 4 ;)) wzięliśmy się za testowanie głównej istoty konsoli do gier czyli... tak idziecie bardzo dobrym tokiem myślowym :)

playstation3_9.jpg

playstation3_10.jpg

playstation3_11.jpg

playstation3_12.jpg

Pierwsze uruchomienie konsoli nie powinno przysporzyć nikomu problemu. Po wybraniu języka PLAYSTATION sam(a) potrafi wykryć odpowiednie ustawienia obrazu. Menu jest bardzo dobrze skonstruowane, przejrzyste i intuicyjne, nie ma problemu z długim szukaniem interesujących nas opcji. Jeżeli ktoś miał przyjemność korzystać z przenośnej konsoli Sony PLAYSTATION PORTABLE nie będzie miał problemów także tutaj, ponieważ menu zostało praktycznie żywcem skopiowane z mniejszego "brata". Po dodatkowym ustawieniu źródła dźwięku (zmieniliśmy z HDMI na wyjście optyczne) przeszliśmy do właściwszej części testu.

playstation3_rr.jpg

playstation3_rr1.jpg

Na początek przestrzegam przed jakimkolwiek kontaktem z grą Ridge Racer 7, szkoda czasu aby opisywać to nieporozumienie, ponieważ nie jest to gra, tylko jak mniemam zapychacz, który miał zwiększyć ilość dostępnych tytułów w Europie podczas premiery.

Po przetestowaniu kilku mniej i bardziej znanych tytułów nie doznaliśmy szoku jakości zarówno grafiki jak i miodności (miodność - przyjemność z grania) oglądanych przez nas gier. Spodziewaliśmy się także krótszego, a miejscami sporo krótszego czasu wgrywania się gier.

virtuafighter.jpg

playstation3_vf.jpg

playstation3_vf1.jpg

Np Virtua Fighter V - jest dobrym tytułem i niestety nic więcej, szczególnie jeśli patrząc na oprawę graficzną i dźwiękową, jakby poprzednia część po małym liftingu - spodziewałem się dużo więcej.

Na odsiecz rusza Def Jam Icon, którego grafika oraz przyjemność z gry jest dużo lepsza od reszty premierowych pozycji, a do tego celująco zgrana z dźwiękiem. Lecz identyczny efekt możemy uzyskać na prawie połowę tańszym Xbox'ie 360.

Czy tak wielce oczekiwany produkt nie ma podczas premiery czegoś co może nas na dłużej przykuć do ekranu???

motorstorm.jpg

Na szczęście jest z nami Motorstorm! Intro robi bardzo duże wrażenie i pokazuje, że poprzednie tytuły to był jedynie przedsmak. Dźwięk Dolby Digital zarówno we wstępie jak i w samej rozgrywce buduje świetny klimat. Jest to zdecydowanie ta gra, która potrafi "wciągnąć". W pewnych chwilach mamy problemy ze stwierdzeniem czy to jest animacja czy film :bober:. Widać iż w tej konsoli drzemie bardzo duży potencjał i pewnie przyjdzie nam jeszcze trochę poczekać na lepiej zoptymalizowane tytuły.

playstation3_ms.jpg

playstation3_ms1.jpg

playstation3_ms2.jpg

playstation3_ms3.jpg

Szczególnie Panom (i Paniom?) z Sony przydałoby się popracować nad wygładzaniem krawędzi - jednym słowem porażka. Przy każdej okazji widać wyraźnie postrzępione krawędzie prostych(?) linii.

Prawdziwa esencja PS3...

playstation3_bd5.jpg

Obecnie nowa konsola Sony'ego jest najtańszym w dodatku wielofunkcyjnym odtwarzaczem blu-ray. Jakość filmów sprawdziliśmy dzięki uprzejmości sklepu internetowego www.punkt44.pl, który udostępnił filmy na blu-ray'u.

playstation3_bd.jpg

playstation3_bd1.jpg

playstation3_bd2.jpg

playstation3_bd3.jpg

Czas ładowania filmu pokrywa się z obecnymi na rynku stacjonarnymi odtwarzaczami nowej generacji. Zarówno na LCD jak i na plazmie obraz był taki jaki oczekiwaliśmy. Duża ostrość, świetne nasycenie barw, nie pozostawiają nic do życzenia. Dobrze przygotowany film w połączeniu z dużym ekranem potrafi pozbawić nas 2 godzin w mgnieniu oka.

Jest to świetna wiadomość dla potencjalnych klientów odtwarzaczy blu-ray. Obecnie dzięki PS3 zyskają nie tylko sporą sumę złotówek w kieszeni ale także sporo dodatkowych funkcji o których w dalszej części testu.

playstation3_bd4.jpg

Jako odtwarzacz BD konsola Sony spisała się na przysłowiową piątkę (z plusem :)) Jednak odtwarzanie DVD nie zachwyciło nas. Przede wszystkim w odróżnieniu od wszystkich obecnie dostępnych na runku stacjonarnych odtwarzaczy nowej generacji brakuje możliwości upscalowania standardowych DVD do wyższych rozdzielczości co w obecnych czasach jest co najmniej dziwne.

PSSSSSSSS 3

playstation3_22.jpg


Niestety to co wg moich źródeł powinno chodzić, nie do końca chodziło. Odtwarzacz odmówił odgrywania plików .ts (mpeg2) co było przyznam przykrym zaskoczeniem. Niestety problemy także wystąpiły przy odtwarzaniu filmów HD w MPEG-2 gdzie albo konsola nie chciała odpalić plików albo jak już odpaliła to bez dźwięku.

Jest to spore niedociągnięcie jeżeli ma to być multimedialne centrum rozrywki. Inną dyskwalifikującą cechą jest brak obsługi bardzo popularnego Divix'a oraz innych mniej popularnych formatów.

Przejdźmy jednak do innych funkcji oferowanych przez PS3. Duży plus należy się za wbudowanie czytników kart pamięci nie tylko ze stajni Sony (Memory Stick). Mamy do dyspozycji także inne czytniki jak SD/MMC czy CF. Karta pamięci jest wykrywana od razu po włożeniu jej do czytnika. Wspominane już świetne menu pozwala w szybki i łatwy sposób na przeglądanie dostępnych zdjęć niezależnie od nośnika (CD, zewnętrzny HDD czy karta pamięci). Jakość wyświetlania jest wysoka, a bezproblemowe skalowanie nawet wysokich rozdzielczości powoduje iż z uśmiechem na ustach oglądamy kolejne nasze ujęcia.

W konsoli nowej generacji nie mogło zabraknąć możliwości odtwarzania muzyki. Możliwości są spore, można odtwarzać większość dostępnych na rynku formatów jak choćby MP3, WAV czy AAC. Podobnie jak w Xbox'ie 360 podczas słuchania muzyki na ekranie możemy oglądać wizualizacje. Dodatkowo można odtworzyć płyty w formacie SACD i jak w przypadku zdjęć jest możliwość korzystania z kilku źródeł z zapisem na wbudowany dysk twardy włącznie.

Jednym z głównych plusów już nie tylko zabawek dla pociech, a bardzo mocnych systemów domowej rozrywki, jakimi stały się najnowsze konsole mają być ich możliwości sieciowe. Współzawodnictwo z żywymi przeciwnikami jest dużo bardziej interesujące i trzymające w napięciu niż np. wyścig z komputerem.

Inną ciekawą funkcją, którą podobnie jak grę sieciową sprawdzimy dokładnie w niedalekiej przyszłości, jest możliwość wyświetlania stron internetowych. Przeglądarka wydaje się mieć spore możliwości, bez problemów wyświetla animacje flash z różnych stron czy klipy znajdujące się na YouTube. W połączeniu z bezprzewodowymi peryferiami np klawiaturą i myszką komunikującą się przez Bluetooth oraz telewizorem o odpowiednio dużej przekątnej może być ciekawą alternatywą do buszowania po internecie.

Poruszając kwestię sieci nie sposób zauważyć chyba wg mnie jednego z największych rozczarowań PS3 - możliwości stream'owania plików z PC'tów i innych urządzeń wyposażonych nie tylko w kablowy ethernet, ale także przez WI-FI. Miejmy nadzieję, że ta "dziura w systemie" zostanie już w najbliższym czasie poprawiona.

Wnioski

Sony ma jeszcze sporo rzeczy do dopracowania. Brak obsługi Divix'a problemy z MPEG'ami, brak możliwości streamowania plików z komputera , problemy z wygładzaniem krawędzi itp. nie tworzy obecnie z tego produktu multimedialnego centrum rozrywki. Na pocieszenie mogę dodać iż konsola bardzo dobrze poradziła sobie z odczytem zdjęć z karty pamięci :).

Miejmy nadzieję iż Sony PLAYSTATION 3 dopiero pokaże nam swoje pazurki oraz iż nie będziemy musieli czekać na to nie wiadomo jak długo. Konsola wg mnie ma spory potencjał a programiści pole do popisu. Na początek zaczynają od aktualizacji oprogramowania (1.6), która już powinna być dostępna.



P.S. Podziękowania dla firm ultima.pl oraz punkt44.pl
P.S.S. Cel testu: sprawdzenie PS3 jako multimedialnego centrum rozrywki.
P.S.S.S. http://www.gamespot.com/features/6162742/ - ciekawe porównanie grafiki.
 
Adaroth

Adaroth napisał:
Dobra panowie, a teraz co powiecie na to : http://www.gameonly.pl/newsy/11439 czyzby nowy X box co 2 lata?? Hmm zupełnie jak service pack do windy :)
I cena tez jest fajna + płatny net i to bez playera hd chyba nie tylko play jest drogi??
Nowy Xbox?? To NIE jest nowy Xbox. Nowy Xbox to był Xbox 360, tutaj mamy jego nową wersję, z większym dyskiem, nowym kolorem obudowy itp.
Idąc Twoim tokiem rozumowania należało by uważać, że nowy Play Station pojawiał się co kilka miesięcy - wszak PS2 do tej pory pojawiło się w bodajże 17tu wersjach (a przynajmniej v17 była ostatnią kiedy się jeszcze interesowałem tematem).

Co do płatnego neta - wole zapłacić 12 zł na miesiąc za Live i mieć wspaniały, dopracowany system - niż Second Life w nowej odsłonie od Sony.

A HD player? Cóż, jeśli będzie mi potrzebny, dokupię sobie (już za 457 zł http://www.dvdcrave.com/products/product.jsp?pid=33326), a cała reszta graczy którzy NIGDY z filmów HD nie zechcą korzystać nie będą zmuszeni do kupna czytnika wbudowanego w konsolę (przy okazji któego otrzymuje się o wiele wolniejsze wczytywanie gier).

Pozdrawiam
 
Dante_82 napisał:
Dziś w pracy miałem wreszcie czas by pobawić się dłużej PS3, i mam naprawdę mieszane uczucia...

Sama konsola jak już wcześniej napisałem nie poraża wyglądem, no może jak stoi to jest cool, ale na leżąco dla mnie porażka. I te poodbijane paluchy.... ee.... (to moje zdanie).

Na pierwszy rzut poszedł MOTORSTORM.
Grafika... no no... całkiem nieźle jak na start... ale... po dłuższej chwili zacząłem przyglądać się szczegółom... troszkę jakby braki w wygładzaniu krawędzi?? (schodki)
Co do gameplayu to gra bawi całkiem nieźle, ale kurde... coś nie tak z fizyką.. no cóż może spodziewałem się za wiele po "next-genie"??:)

Drugi poszedł RESISTANCE...
No i ... i porażka jak dla mnie... textury średnie, IQ przeciwników... żałosne... a na krawędziach "schodki"???

Poźniej był racer F1... i ta gra podobała mi się najbardziej. Wykonanie bardzo pożądne, efekty graficzne całkie, całkiem :) i ogólnie +4

Na koniec zapuściłem Helikopter w ogniu na BR... i powiem szczerze że ja i moi koledzy parskneliśmy śmiechem... jakość... no powiem szczerze rozczarowała mnie na maxa... Jakość filmu była kiepska, pierwszy plan super, mega ostrość, cud miód i w ogóle, ale drugi plan i tło... mega nieostry i jakoś tak "ziarniście", może to wina TV, ale sony dało go nam razem z konsolą?? (Sony26S2030)

Wiem, wiem że TV to nie fullHD i mały, ale skoro puszczam HD to chcę mieć HD, a nie trochę lepiej jak DVD... :)

Na dzień dzisiejszy , to jeżeli mam dać 2400 za najtańszy odtwarzacz HD i płacić za "stare" filmy po 120pln... to sory ale ta era HD mnie w ogóle nie kręci, starczy mi DVD ze skalerem.

Aha... mam pytanie co sądzicie o Padzie??
bo mnie rozczarował... jakość tak jakby się pogorszyła w stosunku do padów z czarnuli, i chodzi mi o wykonanie a nie o funkcje. No i szkoda że gałki nie są tak dokładne jak w padzie z X360, bo w Resistance grało się mało precyzyjnie, strasznie ciężko coś uszczelić :) łatwiej jest na x:)

A co do gier na Xboxa, to nie zgadzam się, że nie ma dobrych gier - polecam listę depesz-a.
A niestety PS3 traci kolejne exclusivy... DMC4... Ace Combat.. te gry będą też na Xboxa... no i może MGS też się pojawi:) hehe

Co do statystyk to na 8 konsol dostarczonych do naszego sklepu... 3 jeszcze czekają na nabywców, a w dniu premiery sprzedały się 2szt PS3 i 1szt X360:) Natomiast w dniu premiery konsoli M$ sprzedaliśmy 7 konsol X360. Może to wina ceny.. a może... :D

pozdrawiam...

Co do ocen gier (launchowych na play'a) przedstawionych przez Ciebie - widać, że są to Twoje oceny i dosadnie rzecz ujmując trochę hmm nie znasz się do końca na rzeczy. A test czytnika Bluray wykonaj po podłączeniu konsoli odpowiednim kablem do telewizora, a następnie odpowiednim ustawieniem panelu LCD. Ja, po ogladnięciu paru filmów w HD nie doświadczyłem niedocoiągnięć ze strony obrazu.

Co do sprzedaży - nie będe tego komentować, analize sprzedaży tak nie przeprowadza się.
Pozdrawiam!
 
Dawno nie zaglądałem na to forum a tu tak sie temat rozwija.

Co do plików .ts łyka tylko te do 2GB.
Po zainstalowaniu Fedora Core 5.0 MPlayer i np.VLC popartych oczywiście kodekami mamy teoretycznie co pooglądać.
Na dzień dzisiejszy brak pełnego wsparcie dla WMV.
 
Prezetnacja "TIR'owa" PS3

Witam..na poczatku powiem ze jestem optymista jesli chodzi o konsole PS3 (moze dlatego ze jestem anty microsoftowcem:p ). Wczoraj przechodzac obok MM patrze i widze jakis dziwny TIR sobie stoi tak czerwony z mnostwem flag na sobie i co sie okazuje SONY robi objazdowa prezentacje konsoli:D W naczepie urzadzili sobie landa "mete" z kilkunostama konsolami i ekranami oczywiscie SONY Bravia chyba full hd. Po otrzasnieciu sie z szoku oczywiscie skierowalem kroki w kierunku drzwi z napisem wejscie. Zostalem pouczony przez pana ochroniarza ze trzeba poczekac az ludziska wyjda bo pokazy sa co kwadrans. W wielkim zniecierpliwieniu oczekiwalem na swoja kolej (na szczescie krotko jakies 4 minuty). Wreszcie jakis mlody leszcz w koszulce playstation 3 zapowiedzial przez "megafon" ze zaprasza ludzi na kolejna prezentacje...opanowalem sie i zmusilem do tego by przepuscic pierwsza pania ktora stala za mna.
Wchodze i widze porozwieszane ekrany na scianach i przygotowane stanowiska do grania i jedno do ogladania filmow na BR i reklamowek gier.
I od tej pory zaczela sie totalna porazka....gry wygldaja ok ale zero powalenia na lopatki (wspomniane juz totalnie poszarnane krawedzie obiektow), film na BR ktory byl puszczany na Bravi 52'' wygladal zwyczajnie...musialem sie wpatrywac uwaznie zeby zobaczyc wyzszosc tego formatu nad zwyklym DVD. Stalem i nie bardzo rozumialem o co chodzi. To miala byc promocja PS3:sad: niestety efekt byl totalnie odwrotny bo pokazywal tylko i wylacznie niedociagniecia, ja wiem ze to pierwsze gry i beda sto razy lepsze ale lepiej jakby zrezygnowali z tej objazdowej kaszanki.
Konsole podlaczone do najlepszych ekranow na rynku (Sony do Sony) i to wcale nie powalalo...jedyny plus ze gry maja w koncu rozdzielczosc porownywalna z tymi na pecetach i nic pozatym. Ogolnie wyszedlem zawiedziony.
Gry jakie byly dostepne z tego co zauwazylem go Genji, Motostorm, jakis shooter z czasow drugiej wojny (nie pamietam tytulu), Formula 1 (chyba najelpiej wyglda) i Ridge RAcer 7 (to juz totalna porazka):-x
Pozdrawiam Zniesmaczony I Zawiedziony
 
Ostatnia edycja:
Dante_82 napisał:
Obyś się nie ździwił... następny będzie Final Fantasy. :p
hehe



Pewnie masz rację, ale jak HD to HD, czyż nie??;)
Skoro kupujesz film za 120 pln to możesz mieć jakiś oczekiwania??:?:

HD czy nie HD, w tym filmie reżyser zażyczył sobie ziarno i to ziarno zawsze będzie nieważne w jakiej rozdzielczość. To ziarno buduje w pewnym stopniu klimat filmu i oddaje panujące w filmie warunki.

I jeszcze raz się pytam gdzie Wy do cholery widzicie schodki w Motorstorm??
O Resistance nawet nie chce mi sie kłócić, gra jest wypasiona i tyle - a akurat AI stoi naprawdę na wysokim poziomie, grafika nie jest najważniejsza ale i tak uważam, że jest bardzo dobra
Może użyj dobrego kabla HDMI - albo daj konsoli równe szanse bo jak kupiłeś x360 to daje sobie głowę uciąć, że dostępne na starcie tytuły Cie załamały... nie mam racji? ;)
 
ar2 napisał:
Dla zainteresowanych porównanie grafiki w tych samych grach na X'a i PS3. Proszę jednak powstrzymać się od walki na słowa, o tym która konsola jest lepsza. Jak z LCD, plazmami i innymi technologiami. Obie mają plusy i minusy :)

http://www.gamespot.com/features/6162742/
Dobry link
Szczerze mówiąc jestem troche w szoku...wezmy np. trzeci screen od góry, fura jak na moje oko wygląda lepiej na X360, ale nawierzchnia(asfalt) bardziej mi sie podoba na PS3
icon7.gif
 
Bacznie się przyglądam dyskusji i danym o playstation 3, podsumowujac:

Plusy to na pewno BR i gry które wyjdą na ta konsolę, ciekawa jest tez opcja z linuxem i teoretyczne możliwości tej konsoli jako centrum rozrywkowego

Minusy to brak możliwości lub problemy z odtwarzaniem wszystkich formatów video (linux nie rozwiązuje tego problemu - poza tym z postawieniem linuxa podobno są problemy)

oraz brak pełnej kompatybilności z playstation 2, osobiście lubię czasami popykać w stare gry a trzymanie kolejnego pudła obok telewizora mija się według mnie z celem (zwłaszcza że pełna kompatybilność miała być i np Japończycy ją mają), nowych gier jest poza tym na razie mało, a w stare kultowe gierki by się pograło, np w Bushido itp

podsumowując, sony traktuje nas po macoszemu (brak wstecznej kompatybilności, ograniczenie funkcji multimedialnych) dlatego na razie zamierzam się wstrzymać z zakupem i poobserować sytuację, jak stanieje i będzie mozna normalnie oglądać wszystkie filmy, oraz poprawią kompatybilność wtedy odrazu kupuję

Apropo xbox 360, 1600 zł tylko za konsolę do gier, i użeranie się z microsoftem, dzięki wystarczy, że męczę się na PC z okienkami
 
cena x360 premium w tej chwili to 1399 zl
a uzeranie sie? sory, konosle kupilem w grudniu 2005 i nie zaobserwowalem zadnego uzerania sie. chwilami nawet zapominam, ze to produkt microsoftu
 
Adaroth napisał:
Co do ocen gier (launchowych na play'a) przedstawionych przez Ciebie - widać, że są to Twoje oceny i dosadnie rzecz ujmując trochę hmm nie znasz się do końca na rzeczy. A test czytnika Bluray wykonaj po podłączeniu konsoli odpowiednim kablem do telewizora, a następnie odpowiednim ustawieniem panelu LCD. Ja, po ogladnięciu paru filmów w HD nie doświadczyłem niedocoiągnięć ze strony obrazu.

Co do sprzedaży - nie będe tego komentować, analize sprzedaży tak nie przeprowadza się.
Pozdrawiam!

Po pierwsze ocena jest tylko moja i nie musisz się znią zgadzać!
To że ty się ślinisz to nie znaczy że ja musze :p
Konsola do TV była podłączona przez kabel HDMI(sony) i TV był ustawiony tak jak zaleca to Sony dla konsoli PS3, wiec to Sony się nie zna? ;)
A "analiza" sprzedaży nie jest analizą ale chęcią podzielenia się, że konsola sprzedaje się średnio, przynajmniej u nas. :)
 
Ostatnia edycja:
depesz napisał:
cena x360 premium w tej chwili to 1399 zl
a uzeranie sie? sory, konosle kupilem w grudniu 2005 i nie zaobserwowalem zadnego uzerania sie. chwilami nawet zapominam, ze to produkt microsoftu

http://www.komputronik.pl/Konsole_d...360/Microsoft_XBOX360_Premium/pelny,id,33730/
x360 premium 1669 zł, w komputroniku powyżej link, to średnia cena, minimalna na skąpcu 1449 zł, poniżej link
http://www.skapiec.pl/site/cat/56/comp/97515
czyli dopłacasz (biorąc najniższe ceny) 900 zł za BR + mozliwośc postawienia linuxa + większe możliwości multimedialnie (teoretycznie)

na temat zalet i wad xbox360 jest osobny temat, więc nie będę kontynuował tego wątku
 
incognitos napisał:
I jeszcze raz się pytam gdzie Wy do cholery widzicie schodki w Motorstorm??
O Resistance nawet nie chce mi sie kłócić, gra jest wypasiona i tyle - a akurat AI stoi naprawdę na wysokim poziomie, grafika nie jest najważniejsza ale i tak uważam, że jest bardzo dobra
;)

Przyjrzyj się dobrze grze Motorstorm, a na bank uświadczysz "schodki".
Co do Resistance to nie twierdze że gra jest zła, ale nie jest to nextgenowa oprawa i tyle!

Może użyj dobrego kabla HDMI...
Użyłem kabla HDMI dostarczony przez Sony... ? :)

...albo daj konsoli równe szanse bo jak kupiłeś x360 to daje sobie głowę uciąć, że dostępne na starcie tytuły Cie załamały... nie mam racji?

Masz po trochu rację, tytuły na start X360 były podobnej jakości jak te na start PS3... ale... konsola PS3 pojawiła się rok po premierze Xa i tak naprawdę nie zaskoczyła niczym?? Miała być taka och i ach... ale nie jest.
Pokaż mi co na starcie jest lepsze w PS3 od X360....? może prócz BR ? a dalej...gry...?
Od takiego szumu jak zrobiło Sony z PS3, można było wnioskować że będzi naprawde wiadać różnicę między PS3 a X360 już na starcie ... ja niestety tego nie widzę.... sorki. :p
 
Dante_82 napisał:
Po pierwsze ocena jest tylko moja i nie musisz się znią zgadzać!
To że ty się ślinisz to nie znaczy że ja musze :p
Konsola do TV była podłączona przez kabel HDMI(sony) i TV był ustawiony tak jak zaleca to Sony dla konsoli PS3, wiec to Sony się nie zna? ;)
A "analiza" sprzedaży nie jest analizą ale chęcią podzielenia się, że konsola sprzedaje się średnio, przynajmniej u nas. :)

Sie nie slinie, tylko... z reszta szkoda słów.
Nie wszystkie filmy HD były robione z myślą o HD poza tym twórcy dodają czasem specjalnie szum.
Pozdrawiam!
 
...nie rozumiem dlaczego, rozpatrywane sa zaganienia, ktora konsola jest lepsza :) przeciez podstawowy mechanizm redukcji dysonasu eliminuje obiektywna ocene co powoduje ze wnioski wyciagniete na podstawie takiej dyskusji sa nic nie warte: Ci ktorzy nabyli x beda szli w zaparte, podobnie bedzie z wlascielami ps :)
fenomenem sa dla mnie dywagacje uzytkownikow, ktorzy nie maja ani jednego ani drugiego sprzetu :) i prawdopodobnie miec nie chca bo na szczycie ich listy preferencji znajduje sie rowerek dla pierworodnego... trzylatka...
...trucie ze cena jest wysoka... ludzie teraz dobre buty peep toe najwyzej na jeden sezon kosztuja 1000 zl! co to jest 2 400 za konsole? moze nie jest to zabawka dla malo zaradnego ucznia liceum (chociaz i w szkole sredniej mozna bylo niezle zarobic w kuchni ground zero) mysle, ze to predzej kwestia priorytetow niz mozliwosci finansowych - tym bardziej nie rozumiem wywodow ludzi na temat czegos co nie jest dla nich "wartoscia" sa przeciez fora dla milosnikow poezji i literatury pieknej ;)

najbardziej rozbawilo mnie ocenianie jakosci filmu BR na tv bez full hd
przepraszam, jestem przed miesiaczka
 
[
najbardziej rozbawilo mnie ocenianie jakosci filmu BR na tv bez full hd
przepraszam, jestem przed miesiaczka

i chyba jesteś... bo HD to nie tylko 1080p ale z tego co wiem to 720p też... popraw mnie jeżeli się myle....:)

udanej miesiączki :bober:
 
Dante_82 napisał:
[

i chyba jesteś... bo HD to nie tylko 1080p ale z tego co wiem to 720p też... popraw mnie jeżeli się myle....:)


dla mnie to tak jak testowanie osiagow nowej R1 na glownej ulicy w Bialobrzegach pod Zegrzem i okazywanie niezadowolenia z przejazdzki :)
nie chcialam alby moja wypowiedz traktowala w skali globalnej (gdziez bym smiala)
to raczej refleksja na temam konkretnej wypowiedzi uzytkownika
przepraszam :)
 
Ostatnia edycja:
na oko chlop w szpitalu...

Jeszcze jedna refleksja przedmiesiaczkowa ;)
moze HDologia to nie moja dziedzina naukowa ;) ale pokusze sie o analogie to czegos o czym mam pojecie
a wiec w dziedzinie, ktora sie zajmuje takze obserwujemy/badamy i na podstawie tego budujemy wnioski/ocene, ale zeby mialo to jakakolwiek wartosc nie wspominajac juz o naukowej musimy uzywac dotego celu narzedzi naukowych (w moim przypadku psychologicznych testow spelniajacych warunki trafnosci, rzetelnosci itp...) na oko bez eksperymentow, wytyczonych norm poslugujac sie psychologia potoczna do niczego bysmy nie doszli...
...tak bardzo rozmimy sie percepcja i wrazliwoscia estetyczna (nie wspomnejuz o roznicach idywidualnych ;) ...jaka wiec wartosc ma ocena na oko jakosci grafiki czy jakosci wyswietlania filmu, tego na ile gra jest interesujaca itp... bez konstrukcji narezdzia badajacego "jakosc" to chyba tylko redukcja dysonansu podecyzyjnego :) pozakupie kds'a albo nowej konsoli ;)
 
foamclene napisał:
Dante_82 napisał:
[

i chyba jesteś... bo HD to nie tylko 1080p ale z tego co wiem to 720p też... popraw mnie jeżeli się myle....:)


dla mnie to tak jak testowanie osiagow nowej R1 na glownej ulicy w Bialobrzegach pod Zegrzem i okazywanie niezadowolenia z przejazdzki :)
nie chcialam alby moja wypowiedz traktowala w skali globalnej (gdziez bym smiala)
to raczej refleksja na temam konkretnej wypowiedzi uzytkownika
przepraszam :)
Między 1080i/720p a 1080p nie ma aż takiej wielkiej różnicy w jakości jak np między 480i a 720p więc nie przesadzaj moim zdnaiem filmy w 720p wyglądają zabójczo i w tej chwili ich jakość w zupełności mi wystarcza.
 
To prawda między 720p a 1080i/p nie widać dużej różnicy, no chyba że będziemy 50cm od ekranu, powyżej 2,5- 3m nikt nie zauważy czy dana gra uruchomiona jest w trybie 1080i/p czy 720p.
Pozdrawiam.
 
Do góry