Sony Pictures wyda w lipcu pierwszy film w technologii Dolby Vision na UHD Blu-ray.

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sony Pictures wyda w lipcu pierwszy film w technologii Dolby Vision na UHD Blu-ray.


m-dolbyvisionlogo.jpg


Na targach CES 2017 firma Dolby potwierdziła, że ​​cztery studia wydadzą filmy UHD w formacie Dolby Vision. Firma Sony Pictures była jedną z nich i teraz potwierdziła, że ​​w lipcu wyda swój pierwszy tytuł (Resident Evil: Vendetta) właśnie w formacie Dolby Vision.

Więcej informacji na Blu-ray Dolby Vision UHD

Pierwsza firma zaangażowana w produkcję filmów z Dolby Vision na UHD Blu-ray to Universal's z filmami Despicable Me1&2 . Nadal czekamy na Warner Bros i Lionsgate, które mają też zaprezentować swoje plany.

Sony Pictures będzie czwartym hollywoodzkim studio, które przyłączy się do Dolby w celu produkcji dysków filmów Blu-ray UHD w jakości Dolby Vision. Ich pierwszym tytułem będzie "Resident Evil: Vendetta", który zostanie wydany 18 lipca. Obejmie również ścieżkę dźwiękową Dolby Atmos.


Należy podkreślić, że format Dolby Vision jest implementowany jako warstwa zwiększająca jakość na dyskach Blu-ray UHD, co oznacza, że ​​na dysku jest również zapisana wersja HDR10. HDR10 jest obowiązkowy w standardzie Blu-ray UHD. Innymi słowy; Dysk będzie odtwarzany we wszystkich odtwarzaczach Blu-ray UHD.

Oprócz czterech wymienionych, pozostają na rynku 20th Century Fox i Paramount, które jeszcze nie zobowiązują się czy będą tworzyć filmy w Dolby Vision na Blu-ray UHD.
flatpanelshd.
 

harpn

New member
A TV sprzedają bez Dolby Vision i większość modeli na 2017 podobno bez szans na update...
 

bobtong

Member
Dolby vision to jest to samo co HDR10 narazie doputy sprzęt na to pozwala.... Każdy tv który ma dolby vision ma też Hdr10 i vice versa nie wiem czy w ogóle powstał jakiś tv żeby wykręcił taką ilość nitow w dolby vision na maxa i 12 bit

Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 
Ostatnia edycja:

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tak nie jest.
Każdy kto ma Dolby Vision - ma HDR 10, ale w odwrotną stronę to nie działa.
Filmów w HDR 10 są setki, z Dolby Vision dopiero powstają.
 

bobtong

Member
Tak nie jest.
Każdy kto ma Dolby Vision - ma HDR 10, ale w odwrotną stronę to nie działa.
Filmów w HDR 10 są setki, z Dolby Vision dopiero powstają.
Wiem o co chodzi mniej więcej ale zakładam że nie będą wydawać tytułów tylko z dolby vision ..w takim wypadku posiadając tv z HDR 10 byłbym mocno niezadowolony ...Jest w ogóle jakiś TV któtry ma 4000 nitów Ponieważ dopieeo przy tej ilości vision zyskuje przewage .. Jeżeli nie to można uznać ze narazie HDR10 to dolby vision ..
Jest jakaś szansa że HdR10 dostaniej jakiś update czy to już zalżne od hardwere


Wysłane z mojego ONEPLUS A3003 przy użyciu Tapatalka
 

lolek126

Well-known member
Bez reklam
Osobiście myślę, że jest mała szansa- to tak specjalnie jest robione.. ale pożyjemy to zobaczymy..
 
Do góry