Sony/Philips/Samsung

lukawzor

New member
Proszę o pomoc jaki model wybrać- nasłoneczniona ściana, odległość 5-6 metrów, głownie tv i filmy.
Modele: PHILIPS 75PUS8303 lub Samsung ue75nu8002 lub Sony KD75XF8596
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Wybrałbym też Philipsa 65PUS8303
Masz dla niebieskich członków forum za 7999 zł z kalibracją, wtyczkami, dostawą , montażem, uchwytem gratis.
Masz wysoki kontrast na dzień i kalbrację na wieczór i na noc.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Nie przepłacasz tylko wybierasz lepszy pod wieloma względami w klasie cenowej !
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Sam miałem podobny dylemat, choć ja akurat mam 230 cm do ekranu i chciałem brać 75nu8002. Natomiast dla mnie istotne było to, że nie ma DTSu i są rozświetlane napisy w filmach dlatego też wziąłem pus8303 i jest bardzo dobry. Nie rozumiem jednak tego do końca "Masz wysoki kontrast na dzień i kalbrację na wieczór i na noc." Ja mam kalibrację zrobioną na trybie "noc" a jest jeszcze na wieczór czy dzień gdzieś zrobiona, którą przeoczyłem? W sumie to od razu zapytam, kiedy oglądam w ciągu dnia, to jakie dokładnie parametry najlepiej zmienić z trybu "noc"?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Zmień trzy parametry i zapisz w innym trybie:
- kontrast
- jasność
- ostrość.
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Ok, podziękowałm zatem. P.S. Jeszcze raz polecam Philipsa z ww. względem co do Samsunga, natomiast w stosunku do Sony tez ma przewagę, choćby kropki kwantowe.
 

lukawzor

New member
W takim razie odpadł Samsung z powodu podswietlanych napisów- to jakieś nie porozumienie w tej klasie sprzętu ! Dziękuję Basket4rap :) uratowałeś mi tyłek.
A jest coś z LG 75 cali co polecacie - chciałbym by sart tv dobrze działało. Czytam o Philipsie i podobno smart jest kiepskie...
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Od tego tu wszyscy jesteśmy ;)
No dziwna sprawa z tymi napisami, a także na płaszczyźnie: wiele bajerów jak ambient czy oneconnect a z kolei brak DTS.

Możesz zobaczyć LG 75SK8100.
Tizen Samsunga i WebOS to chyba najbardziej "responsywne" systemy na rynku. Natomiast największe możliwości oferuje Android, choć nie jest aż tak szybki, ale nie jest też tak, że to jakaś zamuła. Zależy co ma dla Ciebie największe znaczenie.
 
Ostatnia edycja:

lukawzor

New member
Nadal dylemat :( Samsung ostatecznie odpada ale wybór nie jest łatwy tym bardziej ,że nie zupełnie nie wiem gdzie mogę zobaczyć te telewizory. Trudno coś kupić wcześniej tego nie oglądając... Pozostają do zastanowienia : LG 75SK8100 ,PHILIPS 75PUS8303 ,Sony KD75XF8596. Liczą się obraz dla tv i filmów oraz jak najbardziej przyjazny i szybki system.
 

lukawzor

New member
No i pytanie o clouding w Philipsie? To problem? Czy któryś z powyższych modeli nie ma tego problemu? Czy lepiej matryce IPS czy Va?
 

basket4rap

Member
Bez reklam
Co do cloudingu, to nie ma znaczenia jaka firma czy IPS czy VA. Zależy co Ci się trafi, dlatego jak kupisz tutaj, to Ci sprawdzą przed wysyłką. Jeśli jednak najbardziej Ci zależy na szybkości systemu to możesz się kierować w stronę LG.
 

agricola

New member
Ja też bym wybrał Philipsa 8303 - po prostu z tego zestawienia w podobnej cenie jest to najlepszy telewizor i nie ma sobie równych szczególnie jeśli bierzemy pod uwagę tę przekątną, która ma niewielu przedstawicieli. 75 cali - dla mnie to za dużo, ale jeśli możesz sobie pozwolić?
 
Do góry