Sony, Philips, Samsung czy Sharp - ostateczne modele i wybór

MojNick

New member
Witam
Po ostatecznych trudnościach z wyborem telewizorów zawęziłem już listę do tych, które wg mnie są godne zakupu. Jednak ciągle nie mogę się zdecydować co wybrać, gdyż rozbieżność cenowa wynosi 2000zł między nimi i zastanawiam się czy warto dopłacać.
Moi faworyci do zakupu:

Sony KDL-52EX700 - 6100zł
Zalety - podświetlenie LED, ładny desing, fajny rozmiar i cena znośna ;-)
Wady - jest to edge LED, ale to już myslę, że przeboleję.

Sony KDL-55EX500 - 5900zł
Zalety- design, cena, rozmiar
Wady - podświetlenie CCFL (bo celowałem w LED) no troszkę starsza chyba technologia jak ten wyżej.

Philips 47PFL9664H - 6700zł
Zalety - design, marka,
Wady - mniejszy rozmiar (ale też przeboleje, bo taki najpierw chciałem mieć), cena, i chyba podświetlenie nie jest LED

Philips 47PFL8404H - 4300zł
Zalety - design, marka, cena
Wady- mniejszy rozmiar i starsza technologia chyba niż ten wyżej

Philips 52PFL7404H - 5300zł
Zalety - design, marka, cena, rozmiar
Wady- najstarszy technologicznie, więc chyba nie warto.

Samsung UE46B700 - 5400zł
Zalety - design, cena, LED
Wady - rozmiar

Samsung UE46C6500 - 6000zł
Zalety - design, LED
Wady - rozmiar, cena

Sharp LC-52LE705 - 6000zł
Zalety - podświetlenie FULL LED, rozmiar, cena daje rade
Wady - marka (nie mam przekonania do niej), tylko 3hdmi

No i tyle tych modeli co zostały na placu boju.
Gdybym miał wybrać je w kolejności jak mi się podobają to było by to tak:
1.
Philips 47PFL9664H - 6700zł
2. Sony KDL-52EX700 - 6100zł
3. Samsung UE46C6500 - 6000zł
3.
Samsung UE46B700 - 5400zł
5. Philips 47PFL8404H - 4300zł
6. Sharp LC-52LE705 - 6000zł
7. Sony KDL-55EX500 - 5900zł
8. Philips 52PFL7404H - 5300zł

I teraz pytanie do Was. Czy warto dopłacać do Philipsa, którego uplasowałem na miejscu nr 1 patrząc na Sony z pozycji nr 2? Philips ma fajny bajer z podświetleniem ściany co mi się bardzo podoba, natomiast sony ma lepszy rozmiar. Te 2 pozycje wydają mi się najlepsze z wszystkich podanych.
Czy może jednak warto zainteresować się pozostałymi modelami? Jak uważacie? I co byście wy wybrali? Ja już tyle o tym przeczytałem (3 dni czytania o każdej marce, modelu, że mam już dość i mi oczy odpadają...) i mam mętlik w głowie.
Dodam tylko, że będzie tutaj oglądana w 80% Cyfra+ pełny pakiet + HD (philips PVR 500gb) i pewnie Polsat Cyfrowy pakiet Familijny + Polsat Sport HD. I do tego filmy w 720p i 1080p oraz też dużo xvidów standardowych oraz w rozdzielczości 720p.
Liczę na Waszą pomoc i za każdą odpowiedź dziękuję.
I przepraszam za obszerność postu ;-)
Pozdrawiam
 

Picuszek

New member
Za takie pieniądze to chyba Pioneera Kuro można już kupić :) A obraz lepszy niż w każdym z tych TV.
PS. Sprawdziłem, jednak nie kupi się Kury w tej cenie :p
 
Ostatnia edycja:

MojNick

New member
Niestety plazmy nie chcę, pokój jest naświetlony bardzo, więc musi być matowa matryca.
A i wszystkie z podanych przeze mnie TV mają matową? Bo tylko przy philipsie znalazłem taką informację. A jak Sony i reszta?
 

Pr3dator

New member
Ja mialem na liscie philips 47pfl8404 , 46pfl7605 , 46pfl8605, 52pfl5605. Ostatecznie zdecydowalem sie na full leda sharpa 52le705. Mialem obawy co do smuzenia jednakze wszystko jest cacy nic takiego nie wystepuje.Obraz mam na dekoderze z multimedi pare kanalow hd, no i xbox360. Obraz w hd powala w analogu rowniez jest bardzo dobrze , mowiac szczerze nie spodziewalem sie iz bedzie tak dobry obraz. No i najwazniejsza sprawa wielkosc. Zrezygnowalem z kilku bajerow na rzecz wielkosci i pelnego podswietlania. A jakich bajerow moze tego czwartego hdmi , braku dlna, czy tam wifi, ambilight. Jak juz chcesz doplacac do philipsa to bierz nowy model 46pfl8605 coprawda edge led jednak ma perfect pixel, 3d ready , 200hz, wifi bodajze w opcji.
Sharp niema matowej matrycy. Mam mocno nasloneczniony pokoj i jest ok.
 

MojNick

New member
Przegapiłem model Philips 46PFL8605
Również bardzo ciekawa propozycja. I dodałbym go do tych dwóch pierwszych bez wachania.
Więc zostaje:
Philips 46PFL8605
Philips 47PFL9664H
Sony KDL-52EX700
A powiedz mi, dlaczego ten 8605 jest lepszy od 9664 i ex700?

Sharp odpada więc z automatu przez matrycę, nie przekonam się za nic do niematowej...

i BTW - czemu tutaj najnowsze posty mam na górze, a nie na dole, jak wszędzie? :]
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Z podanych przez Ciebie typów pozostałbym przy numerze 1 czyli 47PFL9664. Doskonały telewizor. Wszędzie ma dobre notowania i w testach wypada znakomicie. Na drugim miejscu umieściłbym 55EX500 , natomiast na trzecim 52LE705. Daruj sobie krawędzowe LED-y przy tym rozmiarze. Ogólnie LED TV mają moim zdaniem mniej naturalne kolory niż standardowe CFFL. Może to kwestia kalibracji.

Pozdrawiam
 

Pr3dator

New member
SLAV7 dobrze prawi. Przy led'ach wymagana jest porzadna kalibracja. Ja swoj bralem od kikiego wraz z kalibracja i jest miod. Jak masz watpliwosci zawez liste do kliku sztuk i zamow prezentacje. Mysle ze to najlepsza metoda oceny. Bo kazdy wie lub slyszal swoje a specyfikacja techniczna nigdy nie oddaje mozliwosci telewizora. Moze sie okazac ze ludzi ci doradza Philipsa ostaecznie go kupisz a kiedys przypadkiem natkniesz sie na sony i bedziesz zalowal :). Choc ten filipek porzadny jest naprawde.
 

MojNick

New member
A jeżeli wziąć by pod uwagę i kalibrację, którą bym np chciał przeprowadzić (jaki to koszt?) to wtedy który lepszy?
Philips 46PFL8605 czy Philips 47PFL9664H
Bardziej mnie jednak kusi tez 46' bo LED i 3d ready. Zawsze to jakos bardziej pzryszlosciowe.
I oby dwa mają matową matrycę? Bo znalazłem spzreczne informacje na temat temat...
A taka prezentacja w domu to ile kosztuje? I na jakich to warunkach? Bo pewnie tanie to nie jest :]
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Hmmm nie napisałeś nic o odległości do samego odbiornika bo rozpiętość rozmiarów waha się w Twoich typach od 46 cali po 55 cali. Dobrze jest kupić możliwie duży telewizor do naszych warunków, żeby potem w krótkim czasie nie myśleć o zmianie na której siłą rzeczy sporo się traci. Co do samego wyboru to podświetlenie świetlówkami w zestawieniu z edge LED wypada często lepiej, także nie warto podążać ślepo za napisem LED, bo jak sam pewnie zauważyłeś jest kilka rodzajów podświetlenia diodami. W przypadku listy: ex500 posiada matrycę półmatową.
 

Pr3dator

New member
jesli dobrze pamietam u kiki'iego bodajze z 250zl za prezentacja ale mysle ze warto jesli naprawde nie jestes zdecydowany wkoncu to nie worek ziemniakow swoje kosztuje a sluchajac slepo rad innych czasami mozna kupic kota w worku :) Jednak jakbym mial wybierac miedz tymi modelami ktore podales raczej zdecydowanie wybieralbym 47PFL9664H
 
Ostatnia edycja:

MojNick

New member
Na razie panowie podziękuję za pomoc.
Właśnie ten podany przez Ciebie Pr3dator model jest u mnie głównym faworytem.
Jutro nadłożę 150km by mu się przyjrzeć na żywo. Mam nadzieję, że mnie nie zawiedzie :) Jak ciągle nie będę zdecydowany to pomyślę o prezentacji w domu. Fajna opcja :)

Co do odległości to jest to ~3,5m. Jutro zmierzę dokładnie bo poza domem jestem. 55 też nie wiem czy bym kupił na pewno, bo z SD mogło by być nieciekawie, jednak do 50 cali to była moja główna granica. Ale od wielkości głowa nie boli :p

A patrząc do 6000zł (dla znajomego) to Sony KDL-55EX500 będzie optymalnym wyborem? Czy lepiej tańszy Philips 47PFL8404H? Albo coś innego jeszcze może? To tak na szybko by nie zakładać drugiego tematu. On to fan tych 2 marek, więc inne nie wchodzą nawet w grę ;-)
 

MojNick

New member
No więc dziś odwiedziłem sklep z telewizorkami, i się zawiodłem... Ale na szczęście nie na jakości obrazu w telewizorach a dostępności modeli ;-)
Do rzeczy:
Ogladałem Sony KDL46EX500, który przyznam, że bardzo mi się podobał. Jednak następnie doszedłem do stoiska philipsa i stwierdziłem, że nic innego nie kupie. Jakość obrazu - rewelacja! Coś pięknego jak dla mnie :)
Nie udało mi się jednak ogladnać modelu 47PFL9664H. A za to ogladałem model 47PFL8404. Najładniej grajacy telewizor ze wszystkich jakie dziś widziałem, a trochę ich było.
I teraz taka zasadnicza kwestia - Patrzac na model 47PFL8404 kosztujacy spokojnie poniżej 4500zł warto jednak dokładać te 2000zł do modelu 47PFL9664H? Czy jest aż taka różnica w jakości obrazu na korzyść nowszego modelu? I droższego? Jakie sa różnice, które przemawiaja jednak na korzyść modelu 9664?
Dzięki za odpowiedzi.
 

lesny10

New member
Podobnie jak Ty zastanawiam się nad wyborem TV i również wpadł mi w oko 47pfl8404. Zważywszy na wysoką jakość obrazu jaką oferuje ten LCD, co sam zauważyłeś, moim skromnym zdaniem nie ma sensu dopłacać 2.000 zł do nowszego modelu. W moim przypadku pozostaje już tylko poszukać sklepu, w którym kupie tego philipsa po możliwie niskiej cenie. Chociaż... mam jedną wątpliwość... boję się czy nie będzie dla mnie za mały przy odległości od TV około 3,5 metra.
 
Ostatnia edycja:

Pr3dator

New member
lesny10 ten sam mialem dylemat postawilem ostatecznie na wielkosc :) a wracajac do tematu zawsze seria 9000 byla kultowa i pakowano najlepsze funkcje dostepne w owym czasie.
 

MojNick

New member
No u mnie jest pomiędzy 3 a 3,5m. I jednak stwierdziłem, że większego nie potrzebuję. Wolę kupić porzadne kino domowe do tego. Co do modelu to jakoś mnie ten 9664 kusi. Przemawia za nim ambilight spectra 2, a nie 1, do tego patrzac po specyfikacji parę bajerów co do jakosci obrazu jeszcze jest. W końcu TV kupuje się na pare lat, a nie na chwile. Ciężki wybór...
Jutro podejście nr 2 w sklepach i wtedy mi juz bardziej sie rozjasni wszystko (mam nadzieje).
A reszta co by wybrała? :]
 

annddy

New member
Oba tv philips b.dobre.Potwierdzam.Czas na zakup 8404,9664 doskonały ,wchodza nowe modele stare sa wyprzedawane.
 

MojNick

New member
Cały dzień nad tym myślę i nie mogę się zdecydować. Te starszy mnie już jakością powalił, a ten nowszy niby jest jeszcze lepszy więc kusi i to bardzo. Fajnie zaoszczędzić, jednak potem można żałować. I trzeba się zastanowić nad tym jeszcze powaznie.
 

annddy

New member
Cały dzień nad tym myślę i nie mogę się zdecydować. Te starszy mnie już jakością powalił, a ten nowszy niby jest jeszcze lepszy więc kusi i to bardzo. Fajnie zaoszczędzić, jednak potem można żałować. I trzeba się zastanowić nad tym jeszcze powaznie.

Ja odpowiem tak:

9 generacja PHILIPSA to świetny wybór,prestiż i spełnienie marzeń .
8 generacja Philipsa doskonały tv dla przeciętnego użytkownika.

Ważne jest jaki sygnał podłączysz i spędzasz dużo czasu przed tv oraz co oglądasz?
 

MojNick

New member
Podłączę Cyfrę+ z całym pakietem HD, polsat cyfrowy za jakiś czas pewnie w SD. Do tego będzie komputer podłączany i puszczane filmy zarówno w xvid, jak i 720 i 1080p. Dojdzie też pewnie w tym roku odtwarzacz blu-ray.

Łatwiej by było zapytać tak: Co jest tak rewolucyjnego w tej serii 9, czego nie ma 8? Co dają jakieś tam kolejne dodatki i jak one działają?
 
Do góry