Sony , Philips czy Panasonic ? pomocy

dream4you

New member
Cześć, pomóżcie bo naprawdę już wymiękam.

Moje typy to :
-Panasonic 55vt50
- Sony 55hx850
- philips 55pfl7007

Sygnał mam z Nki, pokój ciemny, odległość od Tv około 2,5 m

Zależy mi na najlepszym obrazie , 3d i net bez znaczenia. Priorytet to obraz.

Panasonica i Sony oglądałem w sklepach, Philipsa niestety nigdzie nie znalazłem bo jakoś go zmarginelizowano.
Obecnie mam plazmę 42py85 i nie dostrzegam żadnych problemów "plazmowych" i dla tego od razu chciałem kupić plazmę ( dużo złych info o 50hz ) lecz z wyglądu bardziej podoba mi się Sony i jego zużycie prądu ;-) za to obraz ciężko ocenić bo w sklepie tak podkręcone wszystko.

Lubię jak czarny jest czarny ale nie musi być smoła, byle nie był szaro-niebieski bo to już słabo.

Spróbujcie mi pomóc.
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
Ze względu na zużycie energii szukam jeszcze argumentów przeciw Panasonic a za Sony czy Philips ;-) jeśli nie znajde wystarczających to kupie plazmę
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Tu trudno jest dokładnie ocenić na odległość.
Telewizory LCD osiągają coraz lepszą jakość.
Ja wybrałem ostatnio Philipsa i jestem zadowolony.
Jeśli argument poboru mocy jest ważny to sięgałbym za Philipsa serii PFL 7007.
Jeśli faktycznie zależy Ci na dobrej jakości obrazu to Philips 55PFL7007K/12
będzie dobrym wyborem :
http://www.hdtv.com.pl/forum/philip...est-otwarty-stawiamy-na-najwyzsza-jakosc.html

- dual games
- Ambilight Spectra 2
- 1 okulary
- głośnik basowy wbudowany w telewizor
- dodatkowe głośniki w podstawce
- podstawka służy jako uchwyt na ścianę
- 600 Hz
- Pilot z klawiaturą
- konwersja 2D do 3D
- cienka ramka 4 mm
- extra czerń bo nie ma tradycyjnych dyfuzorów
 

dream4you

New member
A co z pixelami ? W Sonym widziałem na żywo padnięty i świecący na czerwono ale twierdzą że Sony wymienia matrycę jeśli ten pixel jest w "centrum" jeśli nie to sprawa indywidualna - a jak w Philips - oriętujesz się ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Od dawna nikt nie zgłaszał w Philipsie.
A przy wysyłce zawsze sprawdzamy i już dawno nie było takiego problemu.
 

dream4you

New member
Kiki podrzuć ofertę z dobrą ceną na ten model bo w tym tygodniu chcę już kupić.

Czy w tym 7007 kolor czarny można porównać do tego z plazmy, widziałem kolor czarny w Sonym 850 to mnie trochę rozczarował ( ale warunki sklepowe ).
 

FFooXX5

Klub HDTV.com.pl
VIP
posiadam 6007 i czerń jest bardzo dobra nie idealna wiadomo ale bardzo dobra, no i bile jest za to lepsza niż w plazmie:)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma nowe dyfuzory dzięi czemu czerń w klasie jest znakomita.
 
Ostatnia edycja:

dream4you

New member
Kiki to poproszę o cenę ( chyba preferujesz na priv ? ) może się dogadamy.
Dobrej nocy wszystkim - dziś już wystarczy oczom ;-)
 

dream4you

New member
Chyba w wątkach się pogubiłem :) to możliwe że się powtórzę :

Co z podświetleniem matrycy - ( latarki, chmurki itp) jaki tu jest rodzaj - taki jak w Sony 850 ? Oglądałem Sony na żywo - jest ładnie ale szału nie ma - a czy Philips jest naprawdę lepszy ?
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Philips ma równiejsze podświetlenie matrycy i lepszą czerń.

fisher - Napisz na PW dostaniesz info.
 

dream4you

New member
Philips przypomina z wyglądu Samsunga es8000 który mi się bardzo podoba wizualnie, za to chyba obraz słaby ( w nocy za jasny i kiepski kolor czarny ),

i dla tego bardzo poważnie nad nim myślę( philips 7007), od 5 lat mam plazmę i wydawało mi się, że nie ma nic co by mogło dorównać. Muszę gdzięś zobaczyć jak gra ten Philips i czy warto zaryzykować ( lepszy design niż Panasonic vt50 i pięknie niskie zużycie prądu).
Obecnie w mojej plaźmie mam ustawione na Eco aby nie czerpała non stop 400 wat ;-)
i obawiam się, że jak kupie nową v50 to też odrazu tak zrobię, przy Led już by tego nie było ;-) bo co to jest 80 wat ale co z obrazem, jakością skoro 5 lat gapię się w plazmę i jest dobrze :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry