Sony nie zależy na byciu liderem

dariuszd1

New member
Witam.

http://polygamia.pl/Polygamia/1,95339,6086709,Sony_nie_zalezy_na_byciu_liderem.html

A tutaj treść tego newsa, mnie to zaskoczyło totalnie... a co Wy na to? Czy SCEE juz na prawdę tak podupadło..?


David Reeves to prezydent SCEE, najważniejsza osoba w tej części korporacji i jeśli on coś mówi, to należy to brać na poważnie. Przyjrzyjmy się zatem, co miał do powiedzenia MCV, na temat obniżek cen PS3:
Nie, nie zamierzamy obniżać ceny PS3 - nie zamierzamy obniżać ceny PS3 także na wiosnę. Absolutnie nie, mimo to, że mogłeś słyszeć coś innego. Naszą strategią jest dodawanie wartości. To nie znaczy, że będziemy dodawać oprogramowanie - może dodać oryginalne pomysły do urządzenia. Chcemy, aby urządzenie było warte tych pieniędzy.

I jeszcze druga wypowiedź:
Gdy weszliśmy do tego interesu, zaczynaliśmy od zera. Musieliśmy mieć model, który był elastyczny cenowo - i tak szybko, jak koszta produkcji PSone spadły, my obniżyliśmy cenę. Tak samo z PS2. Ale nie robimy tego z PS3 - to nie ten model, chociaż ludzie tego oczekują. Polegamy na fakcie, że branża będzie wciąż rosła i nawet jeśli będziemy mieli mniejszy udział w rynku, sprzedaż i tak wzrośnie. Dlatego strategia dodawania wartości będzie trwała jeszcze przez najbliższe lata.

Dobra. Teraz tak - pierwszy cytat to w sumie nic nowego i o braku obniżek już słyszeliśmy, ale drugi wydaje mi się przynajmniej szokujący. Sony po raz pierwszy powiedziało, że nie zależy im na byciu liderem na rynku - to nie ma znaczenia. Jeśli rynek będzie gigantyczny, to im starczy nisza, w której się osadzą i tam będą i tak trzepać jakieś tam pieniążki, i tak. Myślałem, że wyścig toczy się o wygraną. Jak widać, zależy na niej jedynie MS i Nintendo. Po co zatem to puszenie się wynikami NPD i tym podobne? To nie ma znaczenia, oni sobie zarabiają i to jest ważne.
Swoją drogą, początek na temat PSone/PS2 jest dość bezczelny. Inaczej mówiąc "w przypadku naszych dwóch pierwszych konsol musieliśmy się o klientów starać, teraz ich już sobie wytresowaliśmy i kupią cokolwiek zrobimy za jakąkolwiek cenę". A figa!
 

Bambolo82

Banned
Faktycznie, Playstation 3 stało się sprzętem dla zamożnych i lubiących się wyróżniać w towarzystwie. Zwłaszcza że zablokowano możliwość gry w pirackie gry (a jednak można!). To raczej wyrafinowany sprzęt, dla ludzi którzy wiedzą czego chcą i są w stanie za to zapłacić.

Dla reszty jest Xbox360. Nie wiele gorszy technicznie. Prawie dwa razy tańszy. Z ciut mniejszymi możliwościami. Z osobno płatnym online, bo może nie każdy na dzień dobry jest zainteresowany siecią. Z pirackimi grami. Bez możliwości i jakości Bluray Disc. Dla dzieciaka lub niezbyt zagorzałego i wysmakowanego gracza jak znalazł.

I co w tym złego? Uważam, że to dobrze że te obie znakomite konsole podzieliły się rynkiem, i jest oferta dla każdego.

Nintendo Wii - lanserski casual gaming,
Xbox 360 - next gen za przystępną cenę i piracki dostęp do wielu dobrych gier,
Playstation 3 - wyrafinowana rozrywka, moc CELL i ekskluzywność Bluray - to musi kosztować ekstra.

To są 3 nisze rynkowe i każda tych nisz została przez kogoś zdominowana (przez Nintendo, Microsoft oraz Sony). Każda z tych konsol jest na swój sposób niszowa...i...fajna! :cool:
 
Ostatnia edycja:

bluray

Banned
PS3 to urządzenie stulecia.
Nie jest dla "grajków".

Nie, nie zamierzamy obniżać ceny PS3 - nie zamierzamy obniżać ceny PS3 także na wiosnę. Absolutnie nie, mimo to, że mogłeś słyszeć coś innego. Naszą strategią jest dodawanie wartości. To nie znaczy, że będziemy dodawać oprogramowanie - może dodać oryginalne pomysły do urządzenia. Chcemy, aby urządzenie było warte tych pieniędzy.
Przecież On ma rację.


Bo PS3 jest bardzo tanie. Cena za to co może.
Mam.
Do bólu korzystam z możliwości.
W gry nie gram.
To nie jest unit dla graczy.
To jest tylko AV HD BEST; bestia na rynku.
Niech gracze typu TOP kupują sobie karty graficzne GF jako element PC ca 2 000 zł. I sobie tam grajcie. Za tą kasę masz prawie dwie PS3 !!!
PS3 to inne przesłanie, użyteczoność.
Żaden BluRay Player ( typu PIONEER/DENON na 5/8k) player nie ma trybu wymuszania 50Hz ( europejskie realizacje video HD).
I nie odtworzy tych materiałów prawidłowo (chodzi o płynność ) bo wszystko tylko w 1080p/24 albo 1080p/60 Hz.
A gdzie opcja 50Hz dla żle oflagowanych meteriałów:
dla przykładu: BD "U Pana Boga w Ogródku".
Tej opcję będą miały BD DENON/PIONEER za dwa lata.
Generacja nr. 6.
PS3 wprowadziła to już w lecie 2008.
Że nie wspomnę o profily 2.0.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Tak. Z mojego punktu widzenia (obyty gracz z długoletnim stażem oraz kinomaniak i audiofil Bluray korzystający z techniki projekcyjnej) PS3 jest faktycznie tanie. Uważam, że za 1100 zł otrzymałem bardzo dużo.

Odtwarzacz Bluray w PS3 jest faktycznie znakomity. Jest całkowicie update'towalny (np. BD live 2.0) oraz bardzo szybki dzięki procesorowi CELL.
 
Ostatnia edycja:

-AS-

New member
Sony to dziwne 'zjawisko'. Ze swoim PS1 (i rowniez PS2) zawojowali swiat swego czasu, byli nie-do-pobicia ze swoja strategia ekspansywna... odkad wyszlo Ps3 patrze ze zdumieniem co robi Sony... to troche tak, jakby to nie byla ta sama firma :confused:

Zobaczymy. Sam jestem ciekaw, co z tego wyniknie.

Pozdrawiam
 

dariuszd1

New member
Bambolo82 napisał:
Nintendo Wii - lanserski casual gaming,
Xbox 360 - next gen za przystępną cenę i piracki dostęp do wielu dobrych gier,
Playstation 3 - wyrafinowana rozrywka, moc CELL i ekskluzywność Bluray - to musi kosztować ekstra.

Nintendo Wii - zgadzam się.
Xbox 360 - również się zgodzę, tylko dodałbym tutaj, że next gen z większymi możliwościami graficznymi.
Playstation 3 - wyrafinowana konsola, ekskluzywny i trudny w programowaniu procesor CELL, gry jakościowo w porównaniach często przegrywające z Xboxem, Bluray - czy to na prawdę musi kosztować extra..?
Może się czepiam ale kupiłem tą konsolę kiedyś z myślą o grach, bo chyba taki jest zazwyczaj główny powód zakupu konsoli i dopiero, jednak już po raz któryś (niestety boję się kolejnych zawodów) mam nadzieję na naprawdę udane produkcje na tą maszynę. Ile od dnia premiery użytkownicy PS3 natomiast przeżyli rozczarowań, to juz chyba nie trzeba wspominać. Utraty wielu ekscl. ciągła niechęć twórców gier do architektury PS3, pomijanie/opóźnianie premier gier multiplatformowych na tą konsolę, prerendery gier (niesławny Motorstorm), które w rzeczywistości wyglądały 3 razy gorzej, likwidacja wstecznej kompatybilności, itp.
 

Bambolo82

Banned
Co do utraty ekskluzywnych gier to pozwolę nie zgodzić się. Zwróć uwagę, że ekskluzywnych w 100% gier bardzo wysokiej jakości na Playstation 3 przybywa a nie ubywa!

I generacja PS3 (2006 r., tzw. PS3 launch tittles): Motorstorm, Resistance, Lair, Warhawk, Folklore, Ratchet'n'Clank, Singstar, Formula One, Ridge Racer 7, Genji

II generacja (2007-2008 ): Buzz Quiz, Uncharted 1, MGS4, GT5:prologue, Africa, Eye Toy Judgment, Motorstorm Pacific Rift, Wipeout HD, Little Big Planet, Siren Blood Curse, Valkyria Chronicles, SOCOM U.S. Navy Seals, Heavenly Sword

III generacja (2009-2010): Resistance 2, Killzone 2, Uncharted 2, God of War III, GT5 Final Release, Eye Toy PET, Yakuza 3, DC Universe MMORG, Heavy Rain, Flower, Infamous, FFXIII Versus, M.A.G., Flower, White Knight, i pare innych jeszcze nie zapowiedzianych

IV generacja (2011-???): ??? nowa ekskluzywna gra od Team ICO ??? ??? Metal Gear Solid 5 + kompletnie nowy tytuł z universum MGS ??? GT6 Prologue ??? Uncharted 3 ??? ekskluzywne gry na PS3 od Level 5 i SEGA ???

Czy ktoś nadal twierdzi, że na PS3 nie ma gier 100% ekskluzywnych i unikalnych? To sa prawdziwe ekskluzywne gry, w które niegdy nie pogracie na Xbox360 ani PC. Większość z nich to tytuły bardzo innowacyjne i korzystające z takich wynalazków jak CELL, sixaxis albo EYE. Ta lista gier to chyba trochę więcej niż "stracone" Tekken 6 oraz Final Fantasy XIII, które i tak wyjdą na Playstation 3.

Co do jakości grafiki również się nie zgodzę. Grafika jest porównywalna (czasem lepsza na PS3 <np. GTA4, Burnout Paradise, Dead Space>, czasem na Xbox360 <Bioshock, Half Life 2>), tylko w grach multiplatformowych nie pisanych z myślą o procesorze i przetwarzaniu równoległym CELL. Typowe flagowe i ekskluzywne gry na PS3 w stylu GT5:p, Uncharted, Killzone 2 przewyższają graficznie wszystko co stworzono i zostanie jeszcze stworzone na Xbox360. Playstation 3 jest zwyczajnie nowocześniejszym, potężniejszym (o co najmniej 1,5 roku) i bardziej wyrafinowanym sprzętem. Graficznie PS3 pokazuje więcej niż Xbox360.

Rynek gier tak się rozrósł przez te lata, a zróżnicowanie gustów i zamożności graczy młodych i starych jest tak wielkie, że nie sposób dogodzić jednocześnie wszystkim i za pomocą jednej konsoli (jakość/cena). Sony nadal pozostaje liderem jeżeli idzie o technologię i moc, programistów, jakość oraz ilość gier, a także format - Bluray Disc. Sony każe sobie za to jednak ekstra płacić, i nie ma oferty (poza ciągle żywą PS2) nextgen dla najbiedniejszych oraz tych którzy nie chcą płacić za oryginalne gry.

Rozumiem, że nie którzy są rozczarowani wysoką ceną PS3 oraz brakiem możliwości grania w pirackie gry next gen na Playstation. W takim razie dla tych osobników jest ciut słabszy i gorzej oprogramowany next gen Xbox360 z niższą ceną oraz pirackimi grami. Na rynku nadal żyje też fenomenalne Playstation 2, tyle że ono nie jest next genem i oferuje raczej podstawową rozrywkę w oparciu o gigantyczna bibliotekę - także piracką - klasycznych gier.
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
"Nie zależy nam na byciu liderem..."

Ja nie jestem z "ogródka" PS, trafiłem na wątek bo zainteresował mnie tytuł.

Cała dyskusja odbywa się wokół stwierdzenia, które dorabia sztuczną ideologię do faktu iż Sony dokłada do produkcji PS3. Więc jakim cudem mieliby obniżać cenę? W dodatku, w czasach kryzysu i cięcia kosztów. Spodziewać się raczej należy wzrostu ceny...

Jakiś czas temu ze strony Sony dochodziły sygnały o planach zmiany procesu technologicznego użytego w produkcji procesorów do PS3, co pozwoliłoby na osiągnięcie rentowności (lub chociaż zbilansowanie kosztów) w produkcji tych konsol. CELL to bardzo dobry procesor, ale jednocześnie taki sobie produkt (stosunek koszt produkcji/jakość).
 

Masta_J

Active member
Bez reklam
Bambolo82 napisał:
(...)
Odtwarzacz Bluray w PS3 jest faktycznie znakomity. Jest całkowicie update'towalny (np. BD live 2.0) oraz bardzo szybki dzięki procesorowi CELL.

Opowiedz coś więcej.
Procesor sprawia, że płyta kręci się szybciej?
Czy to może ta zawrotna prędkość tego napędu BD w PS3?

Powtarzasz się z wymienianiem tych generacji gier. Już teraz pomyśl o tytułach V generacji...

Pozdrawiam,
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
To chyba oczywiste, że chodzi o prędkość "ładowania" płyty BD. Przy stacjonarnym odtwarzaczu można se w tzw międzyczasie cosik przyszykować przed projekcją... ;)
 

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Widzę że użytkownicy ps3 (mam obie konsole) bardzo lubią się po tyłkach klepać. Achy i ochy i aż niedobrze się robi od tej ilości cukru. Ps3 to zwykła konsola i naprawdę nie mam pojęcia czym się tak zachwycacie bo między ps3 a x360 różnice poza brakiem bluray w x360, wyglądem i głośnością pracy, są minimalne.
 

wiatrak

Active member
Bez reklam
>> Masta J

Przypuszczam że tak, choć nie wiem czy akurat CELL za to odpowiada. Nie pamiętam już specyfikacji budowy PS3, a procesorów siedzi w niej kilka.

Układy SOC stosowane w stacjonarnych odtwarzaczach BD (np Sigma i Broadcom) są zapewne za słabe, na szybkie przetworzenie zawartości płyty BD (nie mam na myśli odtwarzania filmu, a całą otoczkę związaną ze strumieniami BD Java). I chodzi tu zarówno o szybkość (częstotliwość zegara) jak i pojemność pamięci procesora sterującego.

Napędy są podobne, wszyscy stosują BD-ROM SATA.
 

Bambolo82

Banned
Z moich prób wynika że PS3 ładuje płytę BD w kilkanaście sekund a odtwarzacze standalone potrzebują ok. 50 sekund. Wszystko dzięki CELL, który kiedyś być może też wyląduje w telewizorach oraz odtwarzaczach standalone BD.

Podawałem wam też kiedyś linka do testu szybkości jakości BD, i - pod względem szybkości ładowania płyt i płynności działania funkcji live - PS3 była zdecydowanie przed najnowszymi odtwarzaczami BD wypuszczonymi w październiku 2008 w Japonii.

Pod względem jakości upscalingu oraz jakości obrazu PS3 zajęła 2 miejsce, tuż za najdroższym modelem BD player Sony.

Jeżeli idzie o moje powtarzanie się na temat generacji gier na PS3 i ich ustawiczne wymienianie, to robię to z rozmysłem i świadomie żeby zwalczać bezmyślny, fałszywy, jeszcze częściej powtarzany mit pt. "Na Playstation 3 jest mało gier ekskluzywnych". Takie mity fanboy'ów Xboxa łatwo obalić w stosując prostą wyliczankę tych gier, z której łatwo wywnioskować, że liczba gier ekskluzywnych wzrasta a nie maleje na PS3.

Jeżeli ktokolwiek na tym forum ponownie stwierdzi, że na PS3 jest mało i coraz mniej gier ekskluzywnych to ja mu powtórzę wyliczankę...i z błędu wyprowadzę :cool:.
 
Ostatnia edycja:

Bambolo82

Banned
Myśle że za wyjątkową szybkość ladowania płyt i multimediów z BD w Playstation 3 odpowiada moc obliczeniowa procesora CELL. Innego wytłumaczenia rewelacyjnych wyników PS3 nie ma.

CELL potrafi jednocześnie dekodować 12 strumieni full hd, każda z osobną ścieżką audio DTS MA. Jest to procesor konstruowany pod kątem multimediów BD.

Odtwarzacze standalone również posiadają procesor multimediów, ale wielokrotnie mniej potężny niż CELL, dlatego potrzebują trochę dłuższej chwili na załadowanie multimediów z dysku BD.

Masta, nie zapominaj też że większość płyt BD oferuje zawartość JAVA BD, efektowne animowane menu, czy nawet dostęp do treści online, a to już wymaga dużej mocy obliczeniowej i zwyczajnie dławi na 30-40 sekund odtwarzacze standalone ze "słabym" chipem Broadcom/Sigma.

PS. 2 tygodnie temu urządziłem małą prywatkę na której pochwaliłem się moja kolekcja koncertów na Bluray. Dwóch moich znajomych ma napędy BD standalone w domach, i byli bardzo zaskoczeni jak szybko wachluję płytkami z koncertami na BD. Wydawało im się że mam zmieniarkę płyt BD :cool:, bo u nich wachlowanie płytami BD trochę trwa. Poza tym było darcie ryja, wóda i pranie 1-1 mord w Fight Night Round 3 do białego rana :twisted:.
 
Ostatnia edycja:

z3

New member
Bez reklam
Uwielbiam jak ludzie rozpowiadają bzdury obecne modele BD ładują filmy w ok. 15 sek, także wyimaginowane 50 sek trochę od tego odstaje, no chyba, że porównujesz PS3 do odtwarzaczy BD z przed roku czy dwóch.
 

Bambolo82

Banned
z3 napisał:
Uwielbiam jak ludzie rozpowiadają bzdury obecne modele BD ładują filmy w ok. 15 sek, także wyimaginowane 50 sek trochę od tego odstaje, no chyba, że porównujesz PS3 do odtwarzaczy BD z przed roku czy dwóch.
Kolego z3, a mogę wiedzieć jaki odtwarzacz BD masz na myśli i z jakiego tajnego laboratorium ukradłeś jego prototyp? :rolleyes:

Test najnowszych playerów BD na listopad 2008: http://www.engadgethd.com/2008/11/28/cnet-uk-hosts-blu-ray-player-load-time-shootout-ps3-wins/

http://crave.cnet.co.uk/homecinema/0,39029447,49300095,00.htm

Cytat z podsumowania testu: "No real surprise here, the PS3 is essentially a supercomputer, so we'd expect it to load Java content quite quickly. It does set the stand-alone players a target to reach. Hopefully before the robots take over and we become their willing slaves."

Z moich prywatnych testów wynika trochę inaczej (czasy sa krótsze, nie znam dokładnych metod pomiarowych Panów z CNET), ale również z mojej obserwacji zdecydowanie Playstation 3 uwija się ze startem płyt BD najszybciej, w ok. 15-20 sekund, a najdroższy i najnowszy player Sony w ok. 45 sekund.

Kto tu bzdury zapodaje, drogi z3? :rolleyes:
 
Ostatnia edycja:

wiatrak

Active member
Bez reklam
Czas ładowania zależy także od zawartości płyty - im więcej dodatków i pierdół w Javie, tym dłużej.

Sony na stronie modelu 350 podaje... 6 sekund!!!! :):grin::grin::grin::grin:
 
Do góry