Sony LED KDL-40ZX1 + Bravia 1080

kapode

New member
Witam, Mój pierwszy post :)

Zastanawiam się nad zakupem modelu sony KDL-40ZX1.
Z tego co wiem jest to dosyć nowy produkt na rynku i ciężko o opinie, przynajmniej takich nie znalazłem.
Czy ktoś z forumowiczów może coś powiedzieć na temat tego TV ?

Drugie pytanie dotyczy technologii bezprzewodowej bravia 1080. Z tego co widzę, jest to bardzo ciekawe rozwiązania, nie musiałbym ciągnąc tylu kabli do TV :) Ale czy ktoś może wypowiedzieć się na temat praktyczności tego rozwiązania ?

Linku do www podać nie mogę bo nie mam 5 postów :)
 

vienna1980

Member
Bez reklam
To wcale nie jest nowy produkt na rynku mimo że ma podświetlenie krawędziowe,ale za to ma jeszcze stare Bravia Engine 2,na Twoim miejscu dałbym sobie z nim spokój i zainteresował się serią NX 800 lub
NX 700 obie Led z podświetleniem krawędziowym które wejdą na rynek w marcu.Na forum Sony masz już temat założony o tej serii telewizorów.

A co do bezprzewodowej transmisji Bravia to żeby mieć z tego jakąś korzyść to nie tylko telewizor by musiał coś takiego posiadać,ale również DVD,dekoder.nagrywarka i.t.p.a więc nic ciekawego ,gdyż takich urządzeń na obecną chwile szukać tak jak igły w stoku siana,może za jakiś czas ta technologia będzie sprawiała więcej przyjemności i korzyści,ale na razie raczkuje jak małe niemowlę i według mnie na razie nie jest warta zainteresowania,a firma Sony też za dużo nie robi w tej technologi żeby ją rozwijać,bardziej eksperementuje i czeka na ruchy na rynku innych firm.
 

kapode

New member
Co do transmisji bezprzewodowej.
To w komplecie z TV jest właśnie nadajnik multimedialny do którego podłącza się wszystko. Audio, 3x hdmi, USB. Myślałem że pod to wystarczy podpiąć XBOXa, i po sprawie. Bez kabli.

Jeszcze jedno. W saturnie mówili że to najnowszy produkt i będzie dopiero w sprzedaży w marcu.
 
Ostatnia edycja:

vienna1980

Member
Bez reklam
To że ma dołączony nadajnik to nie jest to w pełni bezprzewodowa transmisja,gdyż musisz do tego nadajnika ciągnąć przewody z amplitunera,nagrywarki i.t.p.

Firma Panasonic posiada w pełni tego słowa znaczeniu transmisję bezprzewodową posiadając bezprzewodowy telewizor z serii Z1 do tego bezprzewodowy amplituner z bezprzewodowymi głośnikami z serii SC-ZT1 i do tego jeszcze bezprzewodowa nagrywarka Blu Ray i wszystkie te urządzenia posiadają wbudowany nadajnik bezprzewodowy i nie potrzeba żadnych przewodów HDMI żeby to wszystko działało. A o kablach możesz zapomnieć.

A sprzedawca w Saturnie się mylił że to najnowszy produkt,albo wiedział tylko wcisnął ci kit żeby zachęcić do kupna.

A co do bezprzewodowej transmisji to Firma Sony pracuje nad nową i szybszą transmisją bezprzewodowa która prawdopodobnie na jesień zagości w ich sprzęcie.
 
Ostatnia edycja:

Ares78

New member
Jeszcze jedno. W saturnie mówili że to najnowszy produkt i będzie dopiero w sprzedaży w marcu.
To sprzedawca miał złe informacje tudzież wprowadził Ciebie w błąd z premedytacją , jeżeli nie zależy Ci specjalnie na transmisji bezprzewodowej to poczekaj na aktualne nowości, jest sporo ciekawych modeli czy to na podświetleniu tradycyjnym, czy też edge LED, na pewno przy nowszych procesorach obrazu poradzą sobie lepiej z sygnałem SD.
 
Ostatnia edycja:

kapode

New member
Właśnie najbardziej zależy mi na tej transmisji bezprzewodowej pomiędzy nadajnikiem a TV.
Do nadajnika moge podłączyć wszystkie kabla bez problemu.
Odległość do TV 3m.

Znacie inne modele z technologią bravia 1080 ? Może faktycznie coś nowszego niż ten model co podałem. Chciałbym mieć coś cienkiego, mam bardzo mały pokój, koniecznie z zawieszeniem na ścianie, dlatego myślałem o LED.
 

cezarewa

New member
Właśnie najbardziej zależy mi na tej transmisji bezprzewodowej pomiędzy nadajnikiem a TV.
Do nadajnika moge podłączyć wszystkie kabla bez problemu.
Odległość do TV 3m.

Znacie inne modele z technologią bravia 1080 ? Może faktycznie coś nowszego niż ten model co podałem. Chciałbym mieć coś cienkiego, mam bardzo mały pokój, koniecznie z zawieszeniem na ścianie, dlatego myślałem o LED.
Posiadam ten model już od roku. Świetny telewizor, bardzo dobry odbiór,bardzo praktyczne rozwiązanie dotyczące technologii bezprzewodowej.Polecam!
 
Do góry