Sony led czy Panasonic 4k

GoliAtk

New member
Witam
już bylem zdecydowany na Sony KDL50W829b a tu sprzedawca w tej samej cenie podaje Panasonic TX-48AX630 4k.

Prosiłbym o pomoc w wyborze.

Ogladac będe z ok3-3.5m. Pokój raczej ciemny. na wprost.
Głównie będą oglądane filmy z komp., mecze. raczej wieczorami. Na razie z dekodera Orange później z NC+.
Różnice:
Sony:
Znany i ceniony model, slot na kartę dekodera, 2 cale większy, okulary 3d

Panasonic:
Nic w zasadzie nie wiem, nie ma testów , opinii,
1200hz, 2rdzeniowy procek, 4k,
BRAK OKULARÓW 3D:niewiem:, skoro już jest system to dlaczego nie dają okularów???
Jedna para kosztuje 280zeta. Wiadomo od czasu do czasu by się coś obejrzało.

Czy warto iść w 4k czy jest faktycznie dużo większa różnica w obrazie(w sklepie nie było widać), i pytanie na czym ja wykorzystam, póki co to chyba nikt nie przesyła na takiej rozdzielczości.

Dzieki i pozdrawiam
Adam
 

piechu

Member
Bez reklam
weź Sony.
jeśli chodzi o 4K to nadal brak jest materiału a poza tym z odległości, z której oglądasz nie zobaczysz wielkiej różnicy (jeśli w ogóle zauważysz) w stosunku do FHD.
chociaż w przypadku Sony musisz wziąć też pod uwagę (jeśli zależy Ci na 3D), że Sony skopało ta kwestię w tym modelu (i nie tylko) ponieważ zastosowali 3D aktywne ale niestety nie w rozdzielczość FHD tylko 1920x540
 
Ostatnia edycja:

WuMike

New member
Bez reklam
Wziąłbym Sony. Panasonic ma swoje wady, jak wysoki input lag, nienajlepsze podświetlenie, dość słaby czas matrycy i wcale nierewelacyjny kontrast.
 

GoliAtk

New member
chociaż w przypadku Sony musisz wziąć też pod uwagę (jeśli zależy Ci na 3D), że Sony skopało ta kwestię w tym modelu (i nie tylko) ponieważ zastosowali 3D aktywne ale niestety nie w rozdzielczość FHD tylko 1920x540


Znaczy się że lepiej jak w poprzednim, bądź mniejszym jest 3d pasywne?? Czy jeżeli nie zauważe róźnicy to nie lepiej mieć "już" 4k na "przyszłóśc"??
Dzięki
 

piechu

Member
Bez reklam
Ale nic Ci nie da branie na przyszłość. Napisałem powyżej, że przy tej rozdzielczości i odległości od telewizora nie zauważysz różnicy między materiałem FHD a UHD. Weź telewizor, który da Ci lepszy obraz a nie lepszą rozdzielczość. To jest oczywiście moje zdanie. Ty zrobisz jak uważasz.
 

GoliAtk

New member
Więc zakupiony juz zostal Sony :)
Jak na razie jestem zadowolony, Mam parę problemów z ustawieniami ale powoli próbuje je jakoś ogarniać.
Dzięki za pomoc
 
Do góry