Sony kdl50w815b - ustawienia pod PS4

t0tti89

New member
Witam mam mały problem z obrazem w tym TV a dokładniej z takimi ustawieniami :

-Tworzenie realizmu (tu najbardziej podoba mi się "ręcznie" i rozdzielczość ok 30-40 lub automat)
-Łagodna gradacja - mała
-Uwydatnianie szczegółów - Duże ,ewentualnie Średnie
-Uwydatnianie krawędzi - Małe

Obraz na takich ustawieniach bardzo mi pasuje,ale problem polega na tym że np w takiej FIFIE w niektórych momentach kontury postaci tak jakby smużą i są poszarpane (szczególnie przy powtórkach)
Nie chciałbym rezygnować całkowicie z tych ustawień bo jak np wyłącze wogóle (Tworzenie realizmu) to obraz jest jakby za mgłą,wygląda to bardziej jak PS3 a nie PS4.
Dodam też że ostrość mam na 70.

Moje pytanie... w czym tkwi problem ? co mógłbym jeszcze zmienić lub z czego zrezygnować tak aby to polepszyć ?
 

Pawel1586

New member
Witam, na wstępie wyłącz czujnik światła w ust. systemowych eco. Ja mam jasność 55, nasycenie 65, ostrość 75, szczegóły średnie, korekcja czerni średnia, uwydatnianie krawędzi średnie i tyle, reszta off. Widocznie tak jest w grze. U mnie KDL55w805b. Pozdro
 

Pawel1586

New member
Tworzenie realizmu off. Jak to jest wł to tv się gubi w płynności i stąd te rozmazania, migotania itp... żywy kolor też mam na średni nawiązując do post powyżej...
 

t0tti89

New member
czy ktoś mógłby napisać coś wiecej na temat opcji "łagodna gradacja" czy lepiej jest ją włączyć czy może wyłączyć ?
 

arss

New member
Zobacz, jak bedzie ci sie widziało w trybie gra. Wszystkie ulepszacze off. Podswietlenie daj sobie na 2 a kontrast 92, ostrość 60, nasycenie 51
 
Do góry