Sony KDL49WE750

Nurmagomedov

New member
Witam. Chciałbym zakupić ten tv. Czy ktoś może się o nim cokolwiek sensownego wypowiedziec? Czy ktoś już go posiada i może podzielić się opinią? Nie zależy mi na 4K. Full HD w zupelnosci mi wystarczy. Wiem ze jest Triluminos i HDR co mnie przekonuje dość mocno choć ta matryca 50hz już trochę mniej. Ogólnie używany tv będzie służył do oglądania kablówki oraz grania na PS4 zwykłej , nie pro. Z góry dzięki za odp. Pzdr ;)
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Model fullhd, 50 Hz, matryca 8 bit.
Ile masz max kasy, jaki masz teraz telewizor i co ile lat wymieniasz telewizor ?
 

Nurmagomedov

New member
chcialem sie zmiescic w 3 tys. Mam starszy model LG juz ok 6 lat. Nie zalezy mi na 4k wiec rozgladam sie za najlepszym Full Hd. Do ogladania kablówki i graniu na PS4 ale zwyklym nie pro wiec 4k zbedne. W tym modelu ciekawie wyglada Triluminos i HDR tylko troche meczy ta matryca 50hz. Tv zapewne wymienie za kilka lat.
 

Pikson33

New member
Witam. Chciałbym zakupić ten tv. Czy ktoś może się o nim cokolwiek sensownego wypowiedziec? Czy ktoś już go posiada i może podzielić się opinią? Nie zależy mi na 4K. Full HD w zupelnosci mi wystarczy. Wiem ze jest Triluminos i HDR co mnie przekonuje dość mocno choć ta matryca 50hz już trochę mniej. Ogólnie używany tv będzie służył do oglądania kablówki oraz grania na PS4 zwykłej , nie pro. Z góry dzięki za odp. Pzdr ;)

Mam tak samo jak kolega tutaj. Juz dłuzszy czas zastanawiam sie nad tym telewizorem i chyba potrzebuje opini osob trzecich.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
W klasie cenowej masz model 4K i 100Hz . Za 2950 zł masz Philipsa 49PUS6561 z kalibracją.
 

Jeti333

New member
Cześć, też interesuję się tym nowym tv od Sony.
Poszedłem do euro agd obejrzeć modele Philipsa i były ok. Na materiale puszczanym przez sklep 49PUS6561 nie wyróżniał się niczym od innych firm i modeli więc trochę się zawiodłem bo bez przyniesienia własnego materiału na pendrive nic więcej w sklepie nie zobaczę.
Wtedy sprzedawca zwrócił moją uwagę na Sony 49WE750. Matryca to IPS, szerokie kąty widzenia, idealnie równe podświetlanie, kolosalna jasność - po prostu inna liga przy wszystkich budżetowych VA (nie mówię że VA są złe, po prostu VA za 2000 gra zupełnie inaczej niż VA za 6000). Na materiale ze sklepu więcej wniosków się nie dało wyciągnąć...
Obok stał Sony WD7 z zeszłego roku i widać było o wiele lepszy obraz na nowym modelu. Cena jak za Full HD jednak bardzo wysoka (3000). Zwłaszcza że zeszłoroczny model teraz stoi przeceniony na 2200pln.
Nie wiem czy to podatek od nowości tak podbija cenę bo może warto trochę poczekać aż ona spadnie.
Tak czy owak, gdzieś czytałem że Sony nie chce ujawniać technicznych detali nowych tv, zasłania się hasłami Triluminos itp. Więc nie wiadomo co to tak naprawnę jest.
Jak bym miał zgadywać to Triluminos w tym modelu to matryca z bardzo wysoką jasnością, gotowa na HDR (może nawet chwilowe 600 nitów a 400 nitów w standardzie). Nie wiem, ale wyglądało to zjawiskowo pośród matryc VA 4K.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
Sprzedawca się pomyli i to na całej linii.
Matryca jest VA , 8 Bit.
To są modele fullhd z serii entry level. W zamyśle miały być przygotowane do grania. Mają bardzo małą pamięć nie stosowaną już dziś na rynku, więc potrzebny będzie HHD do aplikacji.
 

Jeti333

New member
Nie pisałem ile matryca ma bitów. Sprzedawca mówił że 8 bit + FRC, ale może masz rację że po prostu 8 bit.
Sprzedawca oceniał matryce dziwnym sposobem pukając w nie palcem. Jeśli rozchodziły się ciemne koła to było to VA :) W tym Sony się tak nie działo. Pewnie ta metoda nie jest zbyt skuteczna.
 
Do góry