SONY KDL40W4000 a KDL40V4000

nagdob

Member
Bez reklam
fbikalisz napisał:
SONY KDL40W4000 a KDL40V4000 ,no właśnie czym różnią się te modele ?

Na pewno obudową, a poza tym KDL40W4000 ma tuner MPEG-4, złącze USB, możliwość ustawiania na ekranie zdjęcia czy to zapisanego w pamięci TV, czy własnie po USB np. z PenDriva, funkcja x.v.Colour (polepszenie parametrów obrazu), PIP (obraz z komputera w obrazie TV), PAP (obraz w obrazie z tunera MPEG), panel 10 bitowy (w KDL40V4000 jest 8 bitowy). To chyba najważniejsze różnice.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Nie do konca. W4000 ma znacznie wiekszą płynnosc obrazu, lepszą czern ,jasnosc(kontrast) i kolor .

Dynamiczny współczynnik kontrastu ma identyczny tj. 33000, pozostałe elementy rzeczywiście ma lepsze, bo się wiążą z lepszym przetwornikiem.
 

fbikalisz

New member
Dzięki za odpowiedź teraz już tylko mam dylemat czy sony w 4000 czy może samsung 656 .Uwierzcie mi to jest dylemat .:(
Właściwie to powinienem się cieszyć ,że kupuje nowy telewizor a od kilku mioesięcy męczy mnie co wybrać hehe, pewnie też tak macie.
 

piooter

New member
fbikalisz, jestem dokładnie w tej samej sytuacji co Ty :) tak samo, te dwa telewizory brałem pod uwagę, ale wybór już chyba ostatecznie padł na samsunga... z tego co wyczytałem na ang. forach...
samsung ma panel 10 bitowy (przynajmniej ten 40 calowy) czyli tak jak sony, po skalibrowaniu ponoć kolorami nie ustępuje sony w4000, ma wiele złączy, ma 100hz, które nawet jeśli nie działa wybitnie, to lepiej chyba iż jest (można ustawić na low, medium, high, dlatego w każdej chwili możesz "włączać/wyłączać" ten tryb) ...na jednym z forów wyczytałem, że samsunga a656 nie można porównywać do sony w4000, sony to trochę niższa półka... do samusnga polecili porównywać toshibe zf355 oraz sony x3500. Niestety oba modele są sporo droższe od samsunga. Pilot ergonomiczny.
minusy samsunga to, z tego co wyczytałem, input lag w grach komputerowych, który można zmniejszyć w trybie "game" (tu testerom za to kontrast nie odpowiadał). Inne minusy to clear panel, ale plusem tej technologii uznali ładniejsze kolory.
to tyle z tego co pamiętam :)
ja zamawiam samunga w połowie przyszłego tygodnia, bo narazie go nie ma w sklepie... mam nadzieję, że będę zadowolony :)

ps. no minusem jest też, że nie ma dekodera mpeg4, ale mam tutaj pytanie... skoro mam kablówke, to czy jest potrzebny mi ten dekoder w przyszłości? tzn. anteny na dach nie zamierzam ładować...rozumiem, że dla mnie to nie będzie miało różnicy, bo z dvb-t (2?) nie będę w ogóle korzystał, czy tak?

pozdrawiam i zastrzegam, że te informacje są z angielskich forów, więc nie mogę ręczyć za ich prawdziwość (podobnie jak za prawdziwość wypowiedzi na tym forum :D )
 

fbikalisz

New member
Cześć piooter ,ja już zdecydowałem i zamówiłem 656 z market media ma być podobno we wtorek .
Widziałem raz jeszcze w4000 w rtvagd i fatalnie skakały napisy końcowe zamiast się przesuwać może podczas zwykłego oglądania tak bardzo tego nie widać ale jednak.
Wydaje mi się że oba TV są niezłe ale wybrałem tego a czy będę żałować to się okaże.
Poza tym nie ma idealnych TV ,nawet za większą kase .
Pozdrawiam.
 

piooter

New member
fbikalisz, nie będziemy żałować, mam nadzieję ;) mój 656 też jest zamówiony, będzie podobnie jak Twój, wtorek-środa. Co do wyższości klas, nie wierze, że była to "totalna pomyłka". Nawet gdyby...telewizory są zapewne podobne klasowo. U mnie zadecydowało 100hz, które nawet jeśli nie działa perfekcyjnie, lepiej, że jest niż, jak w sony w4000, nie ma. Ponadto nowe firmware'y wypuszczane do samsunga,z tego co tutaj można wyczytać, korygują niektóre błędy, uchybienia. Jestem zdania, że dobrze wybrałem :)

pozdrawiam posiadaczy telewizorów LCD, do których niebawem dołączę ;)
 
Ostatnia edycja:

Carbon_

New member
Bez reklam
A656 to co najwyżej ta sama półka co W4000. Zresztą to inne TV, grające inaczej.

Rzekomo wyższa klasa? Heh, światowe testy mówią zupełnie coś innego.

Porównanie go do Toshiby ZF albo do X3500 to totalne nieporozumienie. Takie samo, jak stwierdzenie, że A656 to wyższa półka od W4000.
 

piooter

New member
Carbon_ jeśli światowe testy mówią "zupełnie coś innego", czy mógłbym dostać linka do tych testów ? jeśli oczywiście były one publikowane w formie elektronicznej? jeśli natomiast w formie papierowej, czy mógłbyś napisać, która gazeta i ew. jaki numer? Ja oczywiście wiedzy specjalistycznej nie posiadam, jednak ufam zdaniu profesjonalistów w tej dziedzinie ;)
ps. wiele for nie polsko-języcznych porównuje te telewizory, niestety nie władam tyloma językami by to wszystko zrozumieć :) ...wiem tyle, że wchodząc na jakieś hiszpańskie forum (podstawowe słówka znam) ktoś napisał, że telewizory są bardzo podobne i wybór należy do kupującego :)
pozdrawiam !
 

Carbon_

New member
Bez reklam
Testy tych dwóch TV w języku polskim masz chociażby na tym forum.
Jeśli chodzi o zagraniczne, to oto testy najlepszych/najbardziej uznanych serwisów (imo):

1. W4000 i A656

2. W4000 i A656

3. W4000 i A656

4. W4000 i A656

5. W4000 i A656

Poczytaj, przeanalizuj, a dowiesz się, że nie ma tutaj mowy o różnicy klas, tak jak to napisałeś. Są za to do wyłapania różnice, ale w większości na korzyść W4000.
Sam spędziłem masę czasu z tymi TV podpiętymi do n-ki, DVD, Blu Ray oraz konsoli i to potwierdzam. Dlatego zostawiłem sobie na dłużej zabawkę Sony.


piooter napisał:
że telewizory są bardzo podobne i wybór należy do kupującego :)
No ale wcześniej napisałeś, że dzieli je róznica klas..

Pzdr
 

kosta2005

New member
KDL-40W4000 problem z odbiorem programów MPEG-4

Witam
Posiadam TV SONY KDL-40W4000. Mam problem z odbiorem programów cyfrowych. Tzn. tv znajduje programy cyfrowe, jednak odbierany jest tylko dźwięk oraz informacje o programie (EPG). Brak natomiast treści wideo. Czy ktoś z forumowiczów spotkał się z takim problemem? Możliwe jest, że tuner DVB-T w tym TV nie jest w 100% kompatybilny z nadawanym sygnałem MPEG-4?
Dziękuję za odpowiedź.
 
Do góry