Sony KDL40D3500 - duży problem

lukashik

New member
Problem pojawia się gdy oglądam mecze czy dynamiczne filmy.Przy szybkich akcjach trochę smuży, ale to nie wielki problem jak sie trochę oddali.Problemem jest co innego.Mianowicie, przy tych szybkich akcja pojawiają się jakieś pasy.Tak samo jak, oglądałem wczoraj konf. Beenhakkera.Na twarzy Don Leo była jakby jakaś druga warstwa, ale nie ruchoma, nie zmieniająca pozycji w trakcie ruchu jego głowy.Mam dwa TV CRT (bardzo stare po ok 10 lat) ale na nich tych dodatków nie ma.Uwierzcie to skutecznie obrzydza mecz czy film.Poprostu nie wierze, że pod koniec pierwszego dziesięciolecia XXI wieku to normalna rzecz.Do tego nie idzie się przyzwyczaić.Czuje się oszukany przez firmę Sony.Ponąć Bravia jest robiona z myślą o LM.
Błagam pomocy, jeśli nic się nie da zrobić wywalam LCD i kupuje najdroższy w mieście CRT.Może dostane raka od promieniowania ale przynajmniej euro w dogodnych warunkach obejrze
 
Ostatnia edycja:

martiso

New member
a z jakiego źródła oglądasz tv ??? być może jest to wina słabego dekodowania sygnału satelitarnego, ja doświadczyłem takich zjawisk na fergusonie 3018.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Ten model Sonego to jest bardzo dobry tv , ludzie mają serię P i chwalą a Twój przy niej to ogier;) , podaj z jakiego synału korzystasz i jak to wszystko łączysz - pomożemy;) :cool:
 

lukashik

New member
A więc ma sygnał Multimedii kablówka, oraz dekoder cyfrowy(nie wiem jaki nigdzie nie ma nazwy firmy) też od nich.Polsat Sport wygląda źle i na cyfrówce i w SD, natomiast PS Extra, który mam tylko w kablu wygląda OKROPNIE.Obraz jest pokryty taką jakby siatką która daje o sobie znać w momencie gdy ekran się poruszy przy dynamicznej zmianie obrazu.Posiadam kabel komponent, HDMI brak, ale tu chyba nie pomoże jak to nie kanały HD?
Ustawienia:
Kontrast/Jasność/Gamma- 80/50/50
Ostrość - 5
Red Szumów - auto
red zaklóceń mpeg - duża
korekta bieli i czerni - włączone
paleta barw - rozszerzona
zywy kolor - min

Od razu mówię, że co nie wyłącze czy włącze nic nie jest lepiej a nawet gorzej, jak wyłącze red szumów i zakłóceń MPEG to jeszcze bardziej są dokuczliwe zakłócenia.

Jest coś co polepszy sygnał z kablówki oraz z cyfrówki?Nie ukrywam, że jakość kablówki na ten czas najbardziej mnie obchodzi bo tylko na PSE będą mecze Euro2008 no i na Polsacie ale mało.

Dzięki za ofertę pomocy!:cool:
 
Ostatnia edycja:

Robertus64

New member
Bez reklam
Ja zawsze zaczynam od podłączenia DVD , tak więc podłącz DVD minimum po komponencie lub HDMI jak masz z tym wyjściem i ustaw parametry obrazu na dobrze nagranym filmie.Nastepnie ustaw tak samo na wejścich tv.Jeżeli na DVD będzie też zły obraz to chyba masz uszkodzony tv , bo ja się nie spotkałem jeszce żeby współczesne LCD miały zły obraz z DVD , a ten Sony w szczególności.Testowałem Sony 37P3000 i obraz z DVD był bardzo dobry a Twój to seria lepsza od P.
 

Adamos2200

New member
[FONT=&quot]Dokładnie popieram przedmówców . Coś chyba masz z sygnałem bo TV SONY D3500 to dobry sprzęt szczególnie przez HDMI . Nie ma smużenia i obraz jest bardzo dobry nawet na kanałach SD. Oglądałem wczoraj również tą konferencją i nie widziałem tego co Ty - nie było żadnych pasów.
Chyba ,że miąłeś pecha i trafiłeś na wadliwy model . Może byc jeszcze uszkodzony kabel , który może powodować przebicia.[/FONT]
 

martiso

New member
najlepiej testować tunerem sat z hdmi np. N ja dokładnie wiem o czym mówisz powiem tak podłączyłem nkę i problem zniknął
 

lukashik

New member
Powiedzcie czy kabel HDMI może polepszyć jakość kanałów z kablówki czy tylko z cyfrówki?
Posiadacze tego modelu, sprawdzcie proszę, jak wygląda u was analogowy PS Extra:D.
Jestem kompletnym laikiem, dvd jeszcze nie kupiłem:D



Platformy cyfrowej nie wezmę bo mam umowę na 6 miesięcy jeszcze z kablówką.I tak płacę im ponad 100zł za kablówkę i internet.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Widzisz , ten tv która masz to jest naprawdę dobry płaszczak , ale musisz mu podać to co lubi każdy LCD - sygnał przekazywany cyfrowo lub minimum komponent.Kup sobie DVD z wyjściem HDMI i ustaw tv na dobrym sygnale.W przyszłości czeka cię zakup platformy cyfrowej z tunerem HDMI i wtedy będziesz bardziej zadowolony niz obecnie.Bardziej dlatego że joakość programów z satki jest lepsza niż kablówki , chociaż są takie że z kablowki będzie lepiej.Do pełnej gamy programów nadawanych w HD to jeszce daleka droga.Dlatego niektórzy nie wyzbywają się CRT , ja nawet kupiłem niedawno Sony 32 cale 100 Hz za 900 zł z Allegro i już wiem że będe oglądał piłkę tylka na nim , no chyba że dadzą na Polsacie Cyfrowym który posiadam , oczywiście w HD bo w SD nawet z satki LCD nawet za 10 patoli nie ma szans do mojego Soniacza CRT 100 Hz.Wszystko zależy od sygnału , masz dobry sygnał to i obraz dobry.Do gorszego zawsze wygra CRT.
 

lukashik

New member
Dziękuje za pomoc!Co zrobiłem?
Kupiłem kabel HDMI i zapuściłem film HD z laptopa - efekt bardzo dobry.
Cyfrówka zdecydowanie lepiej odbiera.
Kablówka bez zmian.Ale na szczęście przypomniałem sobie, że MM wyłączyło mi Eurosport, co jest oczywistym powodem do rezygnacji z ich usług, bo podpisywałem umowę na konkretny zestaw kanałów.
Będę musiał przenieść się, do działu z platformami cyfrowymi i coś wybrać.

PS.Po przełączeniu na dekoder, w opcjach pojawił się PAP.Czyli możliwość oglądania dwóch kanałów naraz (przydatne przy ostatniej kolejce grupowej Euro2008 ).Problem w tym, że jest okienko z obrazem z cyfrówki oraz puste.Co muszę zrobić, aby oglądać dwa programy?Dodam, że mój model ma tylko 1 tuner, ale mam także tuner tv w komputerze.
 
Do góry