Sony KDL-W805A a KDL-W805B

stalak

New member
Takie jeszcze moje luzne spostrzezenie. Przegladam tematy o w805a i gdzies widzialem ze za 47 cali rok temu trzeba bylo dac ponad 5k. w805b jest teraz praktycznie w tej samej cenie co obecnie w805a. Albo tamte byly bardzo przecenione na samym poczatku albo wersja "a" byla lepsza ;)
 

Damaranus

New member
Mając na uwadze opinie dot. W805B wydaje mi się czy dopłata do W829B nie ma żadnego sensu, dla kogoś kto faktycznie nie wykorzysta możliwości i jakości obrazu jakie prezentują oba telewizory.

Zastanawia mnie jednak, jak wielka różnica jest pomiędzy funkcjami SMART w obu telewizorach - przepraszam że odbiegam od głównego tematu, ale patrząc na instrukcję, odnoszę wrażenie że jest to jedno i to samo.

Modeł W805B nie obsługuje z tego co widzę CI+?
Czy udało się komuś podłączyć do niego np. klawiaturę?

Czy można zaobserwować faktycznie jakieś odczuwalne różnice w funkcjonalności telewizora (poza jakością obrazu) np. w stosunku do F6500/F6800?

----
Pytanie do posiadaczy lub testerów: jak wygląda komunikacja telewizorów SONY np. z tabletami i telefonami Samsung. Posiadam kilka urządzeń tej firmy, chciałbym móc wykorzystać przesył bezprzewodowy obrazu, zdjęć czy muzyki. Czy działa to poprawnie tak jak w przypadku pełnego połączenia SAMSUNG - SAMSUNG czy mam spodziewać się problemów?

Jak z odczytem filmów z USB ; mam na myśli najprostsze rozwiązanie czyli pobranie filmu z napisami txt. Czy funkcjonalność porównywalna jest do tego co oferuje Samsung czy spodziewać się problemów?

No i ostatnie pytanie dot. samego SMART TV, czy aplikację są odgórnie narzucone czy także istnieje jakiś Sony APPS ? Pytam bo nie mam pojęcia i nie miałem styczności ze sprzętem SONY, poza starymi CRT>
 
Ostatnia edycja:

Perykles

New member
Bawiłem się 805 i 829 - kupiłem 805, bo nie widziałem żadnej różnicy pomiędzy tymi modelami, a za 805 zapłaciłem 700zł mniej.

Podstawowa różnica między Sony a Samsungiem - ten drugi jest plastikowy i wygląda po prostu tandetnie. Tak samo jak w przypadku komórek - galaxy S przy zetkach. W jednym i drugim przypadku produkt Sony daje wrażenie obcowania z czymś ze znacznie wyższej półki.

Mam tablet Samsunga, dopiero w weekend sprawdzę, jak wygląda współpraca. Natomiast mój Lg G2 na Sonego raczej się nie focha - miracast działa, aplikacja Sony TV SideView też działa.

Jak na razie Sony odczytał mi każdy format wideo. Nie przeczytał jakichś tam napisów txt, zmieniłem na srt i, ale tu jeszcze trzeba było zmienić kodowanie, żeby były polskie znaki, i poszło. Z napisami na pewno Samsung radzi sobie lepiej, wiadomo - Samsung w przeciwieństwie do Sony prawa autorskie "poważa jakby mniej".
Natomiast Sony pięknie odczytuje filmy kręcone w 60 klatkach, Samsung (seria F6, F7) - nie.

Istnieje Sony apps, do którego możesz sobie dodawać własne programy. Wydaje mi się, że w Samsungu jest tego więcej - mi zaś potrzebny był Youtube, a ten na 805 działa bez zarzutu.

Natomiast ja mam pytanie, jak w tym cudzie sprawdzić menu serwisowe i to, ile telewizor grał, zanim do mnie trafił? Z góry dzięki :)
 

slawko_23

New member
Bez reklam
Skoro masz nowy tv, to nie mógł długo grać. Na rynku są od kilku tygodni.

p.s.Mój 32EX500, przepracował ponad 11 tys h od 10.12.2010.
 

buldoggg

Member
Bez reklam
powiem wam moja historie,w 2006 lub 2007 (nie pamiętam) kupiłem swój pierwszy tv samsunga le32s62b (2399 zł) i jestem bardzo zaskoczony że do dnia dzisiejszego działa perfekcyjnie i użytkowany jest non stop ;)
 

Perykles

New member
Pewnie nie grał długo, niemniej chciałem się przekonać, że wynieśli mi z zaplecza rzeczywiście nieużywany model.
Dzięki za pomoc, accu :)
 

accu

New member
Bez reklam
Pewnie nie grał długo, niemniej chciałem się przekonać, że wynieśli mi z zaplecza rzeczywiście nieużywany model.
Dzięki za pomoc, accu :)

Witam uprzejmie,

Życzę bezawaryjnego , długotrwałego użytkowania "Juniorka" , aby mógł zostać "Dumnym :krol:Seniorem".

Pozdrawiam,:)
accu
:kom:
 

Perykles

New member
Sprawdzałem film kręcony w 1080p/60 fps na Samsungu F6640, F7000 i chyba na F6320. Żaden mi nie odczytał. Jeden przeskakiwał na inny film od razu, inny pokazywał informację o nieobsługiwaniu.

Seria H, a sprawdzałem H6200, czytała 60fps.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ja tylko piszę o tym co w instrukcji, szczególnie że jest rozgraniczenie na 30 i 60fps. Rozumiem to co masz nagranie w 60p to m2ts?
 
Do góry