Sony KDL-W805A a KDL-W805B

evr1n

New member
Witam,
jestem na etapie poszukiwań pierwszego większego TV. Jak narazie faworytem cenowo-jakościowym jest model serii W805A (widziałem i w miarę jestem zadowolony) ale ostatnio przeglądając ofertę RTv-Euro-AGD natknąłem się na 'nowość' serię W805B. Model nowszy ale według specyfikacji pod każdym względem uboższy i wyglądający na gorszy + dodatkowo jest tańszy.
Proszę o pomoc w decyzji!
 

marcelg22

New member
też jestem zainteresowany i szukam informacji o tych dwóch modelach

może ktoś powiedzieć jakie są róznice w czym jest gorszy???

Na infolinii sony podali że 805b ma aktywne 3D a w 805a pasywne i to jest podstawowa różnica
ale z kolei jest to 50 cali a nie 47 a cena ta sama w przypadku EURO AGD.
 

SLAV7

New member
Bez reklam
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że W805B ma gorszą specyfikację niż W805A ? Różnica jest tylko w matrycy. IPS kontra zapewne MVA-S lub PVA. Ta druga ma lepszą czerń i kontrast, natomiast gorsze kąty.

Jest tez druga wersja nowego modelu 50W829. Ma wyższą częstotliwość "sztucznego"odświeżania 800Hz
 

evr1n

New member
Nie wiem na jakiej podstawie piszesz, że W805B ma gorszą specyfikację niż W805A ? Różnica jest tylko w matrycy. IPS kontra zapewne MVA-S lub PVA. Ta druga ma lepszą czerń i kontrast, natomiast gorsze kąty.

Jest tez druga wersja nowego modelu 50W829. Ma wyższą częstotliwość "sztucznego"odświeżania 800Hz
Sugerowałem sie danymi ze strony RTV Euro.
Wg tych danych W805B:
-nie ma DvB T (nie wiem czy będzie potrzebny)
-200Hz zamiast 400 (805A)
-nie ma Live Color Creation
-głośniki 8W zamiast 10W
-nie ma Sound Enhancer
-nie ma Near Field Commumication
-mniej funkcji Smart
-brak drugiego pilota
-2 pary okularów zamiast 4
 

okoni18

New member
Witam Szanownych, jest to mój pierwszy post na forum ,ale zaglądam tu regularnie w celu informacyjnym. Postanowiłem się zalogować ponieważ właśnie w ten weekend planowałem kupno telewizora Sony47W805a, a właśnie przed "chwilą" przywitała nas nowa oferta W805b. Niestety żaden sklep nie posiada jeszcze sztuki pokazowej , coby można było pomacać fizycznie.
Mam teraz spory dylemat, czy brać model z zeszłego roku , czy brać model 2014, a może jeszcze się wstrzymać z zakupem ?
Na dzień dobry zauważyłem że telewizory mają inne 3D pasywne/aktywne. Do tego też nowa 805'tka jest cieńsza. Użyto jakiejś nowej matrycy? Lepsze to czy gorsze? :)
No i jeszcze rozmiar , planowałem 47 cali , a nowy model ma 50. Do telewizora będę miał ok. 3 do 3,5 metra. Czy nie jest to za bliska odległość?
Trochę tak na gorąco piszę, ale jakby któryś z forumowych speców mógłby pochylić się nad moim postem i wspomóc wiedzą to byłbym szczęśliwy :)
 

Zimny_

New member
Witaj,
większość informacji masz w tym wątku. Najprawdopodobniej jest inna matryca nie jest to IPS. Rozmiar 50" na taką odległość będzie na pewno dobry. Czy warto czekać? Ciężko powiedzieć. Warto poczekać na jakieś testy W805B. Są już W829, wygląda bardzo ładnie. A do czego będziesz wykorzystywał ten tv?
 

okoni18

New member
Głównie telewizja ( kablówka w bloku) . Pewnie Ps3 dzieciak też podłączy, smart będzie aktywny jak mi żona lapka zabierze. No , tak wszystkiego po trochu :)
Jakimś wielkim miłośnikiem każdego piksela nie jestem i w każdego "duszka" czy "chmurkę" z lupą wpatrywać się nie będę. Myślę że to i tak telewizor ponad moje wymagania.

Ps.
Tylko błagam nie polecajcie czegoś innego bo od nadmiaru informacji zaraz osiwieję ;)
 

panasłoik

New member
Do telewizora będę miał ok. 3 do 3,5 metra. Czy nie jest to za bliska odległość?
Zdecydowanie nie będzie za blisko, oglądam plazmotrona 50 cali z 3-3,5 metra jak filmy zapuszczam, a normalnie TV z DVBT to z 4,5 metra. Do filmów kanapę przesuwam, na kółkach :D jak bym miał kasę na większy bym kupił 55 cali. telewizor nigdy nie jest za duży :) serio.
 
Ostatnia edycja:

okoni18

New member
No to trochę mnie uspokoiliście z tą odległością i rozmiarem 50" :)
Szukam mocno jakichkolwiek informacji odnośnie tego modelu i nawet na zagranicznych forach postów jak na lekarstwo. No nic, cierpliwym trzeba być.
Co ciekawe , z tych dużych sieciówek na razie tylko EuroRtvAgd ma go w swojej ofercie (3990 pln). W Saturnach i MM chwilowo cisza.
 

okoni18

New member
Dziś odwiedziłem sklep EuroRtvAgd. Dokonałem małego oblukania modelu 50W805B. Oczywiście jestem totalnym laikiem w temacie tv więc nie oczekujcie ode mnie jakiegoś super testu ;)
Na dzieńdobry z wyglądu nowe W8 przypomina serięW6 z zeszłego roku. Podobna cieniutka ramka( wygląda super) i aluminiowa podstawka( imo tandeta, ale wiadomo kwestia gustu).
Obraz- hm, tu jest problem. Ponieważ na tym tv puszczany był materiał reklamowy sklepu, sceny były agresywne i szybko się zmieniały. Co dało się zauważyć to to że biel była bardzo ładna ( taka czysta i jasna) i czarny był mocny. Obok stały inne tv w podobnej klasie cenowej ( jakiś LG i Samsung) i Sony górował w tym elemencie. Natomiast inne kolory były trochę jakby przygaszone i bardziej naturalne niż u konkurencji gdzie obraz aż zbyt natarczywie wyciekał z ekranu. Nie wiem, może to kwestia indywidualnych ustawień telewizorów?
Natomiast kilka metrów dalej na ścianie wisiały W6 i W8 z zeszłego roku i był na nich puszczony materiałl fullHD przygotowany przez Sony. Jakość powalała. I to tak że stare W6 prezentowało się lepiej niż nowe W8. Aż szkoda że W805B nie wisiał razem w grupie z innymi telewizorami Sony, można by było pokusić się o precyzyjniejszą ocenę. :(

Jeszcze raz podkreślam że w temacie tv jestem totalnym noobem i moja ocena jest ni jak fachowa ;)

Ps.
Jako że wczoraj pisałem trochę tak na szybko z telefonu , dziś chcę jeszcze trochę uzupełnić na spokojnie moje spostrzeżenia .
Oczywiście musiałem telewizor podotykać, pokołysać, troszku mu podokuczałem fizycznie ;). Na tej aluminiowej podstawce stoi stabilnie, nie ma tendencji do wywrotki. Jakość wykończenia uważam że stoi na najwyższym poziomie. Nic nie skrzypi , nic nie lata, nie widać fuszerki, obudowa choć cieniutka sprawia wrażenie solidnej. Ale to chyba norma w produktach Sony. Jedyne czego nie dało rady sprawdzić to dźwięk, w sklepie był taki hałas że nic nie dało rady wyłapać.
Ten pierwszy wizualny kontakt oceniam mocno pozytywnie. Oczywiście, pewnie osoby z branży znajdą kupę rzeczy do których można się przyczepić, ale ja jako codzienny oglądacz pogodynki i weekendowy kibic , minusów tych sam nie zauważę.
Jedyne co mnie zastanowiło, to to że pracownik sklepu ( w koszulce Sony) mocno namawiał ludzi do kupna starszych modeli W6 i W8. Albo nie był przeszkolony i nie mógł nic nowego powiedzieć o W805B, albo chciał się pozbyć starszych modeli z magazynu, albo... po prostu starsze modele są lepsze :)
 
Ostatnia edycja:

harperrr

New member
Witam,
czy ktoś się orientuję jakie są różnice miedzy tymi modelami w805 , w815 i w829 ?
To jest ta sama matryca ? Warto dopłacić te 400 zł za w829 ?
 
G

Galante

Guest
Z tego co widziałem różnią się częstotliwością odświeżania. Sprawdzone wg strony sklepu RTV.
w805 - 400Hz
w815 - 600Hz
w829 - 800Hz
 

stalak

New member
Tylko piszesz o rozmiarze 50 cali. W 42 805b ma 200hz a 829 400hz. Gosc powiedzial ze matryce VA sa w 50tkach dopiero ... Ciekawe ile w tym prawdy.

Kupilem dzisiaj 42w805a ...
 

buldoggg

Member
Bez reklam
nie wiem czy różnica jest w motionflow ale słabsze modele np SONY KDL-50W656A nie ma możliwości ustawienia tego parametru(motionflow-standardowo jest ale bez możliwości ustawienia) i dla mnie osobiście to ustawienie jest kluczowe,i 3d pass/akt.Najlepiej zobaczyć oba telewizory i sprawdzić osobiście czy nie ma jakiś innych różnic.
 
Do góry