Sony Kdl W5500 Vs Samsung 40b650

wojtoo

New member
witam
Przyznam ze bylem nastawiony na samsunga ale sonego mozna dostac w tej samej cenie (3180) wiec moje pytanie jest takie,czy te produkty sa takie same,czy moze jednak cos przeważa nad drugim?
Pokoj mam mało nasłoneczniony wiec nie przeszkadza mi matryca glossy.
Sygnał bedzie głownie z analogowej kablowki ale tez DVB i xbox360.
Chodzi mi głownie o jakość obrazu.
 

Ares78

New member
W Sonym są bardziej naturalne kolory, ale kto co woli, znam osoby które wolą raczej żywsze, kolejną dużą różnicą jest matryca w5500 w przeciwieństwie do b650 ma matową zamiast błyszczącej. Różnią się tak samo funkcjonalnością USB i tym co można przez nie odtworzyć, inny czas gwarancji... Także pomyśl co jest najbardziej istotne w telewizorze bo tutaj w dużej mierze decydują osobiste preferencje...
 

pppawel

New member
wojtoo napisał:
czyli rozumiem ze ten przez wielu wychwalany w5500 nie ma niczego czym powali b650?

Myślę, że jeżeli porównując parametry techniczne stwierdziłeś brak istotnych różnic na korzyść któregoś z tych telewizorów, to trzeba popatrzeć na parametry pozostałe. Np. dla mnie determinującym wybór tak drogiego i praktycznie nienaprawialnego urządzenia jest czas gwarancji. Może się mylę, ale w przypadku tych dwóch modeli jest wybór: prosta możliwość odtwarzania filmów - niekoniecznie z hologramem w jednym kontra 5 lat gwarancji w drugim.
 
Ostatnia edycja:

nagdob

Member
Bez reklam
Zdecydowanie SONY!!! Mam osobiście jedną i drugą markę. Co prawda modele o półkę niżej, ale co do jakości obrazu i dźwięku to Sony bije na głowę Samsunga, pomimo, że mają te same matryce LCD.
 

Sych

New member
Dla mnie nie ma porównania koreańskiej firmy Samsung do Sony. Jakość obrazu po stronie Sony. Funkcjonalność może mniejsza (przynajmniej w dlna), ale i tak wystarczająca. Obraz nadgania.
 

artois

New member
Jakość obrazu wg mnie jest podobna, procesory obrazu podobne - z wskazaniem na BE3. Samsung ma żywsze kolory /szyba/ ale też i spore refleksy. Jakość wykonania - wg mnie Sony bije Sama na głowę - lepsze plastiki jest solidniejszy. Multimedialne USB w samsungu czyta prawie wszystko oprócz filmów z dźwiękiem DTS. No i gwarancja 2 kontra 5 lat. Jeśli bym ja miał wybierać a różnica w cenie byłaby do 500 zł to bym wziął Soniaka. Nie jestem jakimś funboyem zapatrzonym w jedną markę ale Sony jest wg mnie lepszym wyborem /nie mówię, że różnice są ogromne ale jednak są!/ USB to przydatny bajer ale są odtwarzacze i laptopy :) a 5 lat gwarancji pomoże uniknąć ewentualnego bólu portfela i nerwów w przyszłości.
 

adamboro

New member
Jeśli zależy Ci tylko na jakości obrazu, to najprościej przejść się do jakiegoś MM czy Euro i porównać, w większości sklepów te modele są. A jeśli zależałoby ci na odtwarzaniu filmów w formatach avi, dvx, mpeg-1, mpeg-2, mpeg-4, mkv to raczej Samsung, Sony z filmów odtwadrza tylko AVCHD i mpeg-1. Ja mam Samsunga B650, bo mi zależało na tych bajerach (mam DVD odtwarzające avi itp. ale manta z dyskiem i wiatrakiem, więc używam go tylko w ostateczności i nie polecam nikomu wyrobów Manty, nawet jakby produkowali cegły), a teściu ma Sony 37W5710 bo jego przekonała 5-letnia gwarancja, a o filmy się nie martwi bo ma mnie :) więc albo mu nagram na DVD albo przekonwertuję na mpeg-1...
 
Do góry