Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

mars28

New member
Przejrzałem dokładniej instrukcję, i takowego zapisu nie widzę. No nic, przyjmuję, że tak ma być. Ale jest jedno ale: sygnał z tunera puszczony kablem EURO do nagrywarki (ale też Sony) a następnie kablem HDMI do telewizora jest formatowany tak jak chcę, czyli 4:3 w formacie 'Smart' a 16:9 w formacie 'Wide' (wyjście w nagrywarce też ustawione na 576i). Na jakiej zasadzie się to odbywa w tym przypadku? Przecież podłączenie do TV jest po HDMI.
 

Sych

New member
senior45 napisał:
no przeciez w instrukcji jest napisane ze przez hdmi nie formatuje
Możesz mi pokazać to w instrukcji, albo przynajmniej wymienić telewizor w którym nie ma formatowania po hdmi? Wprowadzasz ludzi w błąd, bo formatowanie jest na każdym wejściu.
Kolego od tego dekodera, przestaw sygnał w tunerze na 1080i, obraz będzie ok.
Tu inna osoba miała podobna sytuacje, i zmiana pomogła:
http://www.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?p=451249#post451249
 
Ostatnia edycja:

mars28

New member
Po włączeniu skalowania do 1080i w tunerze, mogę właściwie zapomnieć o trybie 'Smart' w TV, menu ekranowe tunera wyłazi wtedy poza granice obrazu. W takim przypadku jedynym sensownym trybem jest 'Wide', niestety większość kanałów jest 4:3 i wiadomo jak to wygląda. 'Smart' się tu fajnie sprawdzał. Chyba trzeba pójść na kompromis. Zastanawia mnie tylko opisana przeze mnie w poprzednim poście sytuacja (sygnał z tunera przez DVD do TV), gdzie formatowanie świetnie działa.
 

gildor

Member
ja nie wiem co Ty widzisz w tym smart. dla mnie to porażka. robi z obrazu soczewke i na bokach linia prosta lamie sie. masakra jakas. straszne znieksztalcenie.
 

mars28

New member
Jaki by nie był, to do obrazu 4:3 moim zdaniem pasuje lepiej niż 'Wide'. Pomijając oczywiście format '4:3', najbardziej odpowiedni.
 

sushi333

New member
Mam pytanie.
Czy może ktoś z urzytkowników 40W4000 napisać mi jaki mają model pilota ?? Bo w piątek kupiłem właśnie takiego LCD i w sklepie było zamieszanie bo nie mogli znaleźć pilota i dostałem wydaje mi się pierwszego lepszego. Ja dostałem pilota RM-ED009 ale wydaje mi sie że powinien być RM-ED011, który jest bardziej rozbudowany. Proszę o w miarę szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości...
 

gildor

Member
Mam pytanie.
Czy może ktoś z urzytkowników 40W4000 napisać mi jaki mają model pilota ?? Bo w piątek kupiłem właśnie takiego LCD i w sklepie było zamieszanie bo nie mogli znaleźć pilota i dostałem wydaje mi się pierwszego lepszego. Ja dostałem pilota RM-ED009 ale wydaje mi sie że powinien być RM-ED011, który jest bardziej rozbudowany. Proszę o w miarę szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości...
ja mam ED011 ale ja mam 46W4000.
 

sushi333

New member
na stronie sony znalazłem że ma być właśnie RM-ED011 czyli taki jak u ciebie, bo to że masz 46w4000 to tylko różnica w rozmiarze LCD.....
 

gildor

Member
słuchajcie, jako że na DVB-T pojawiło się ponownie EPG, czy da się w tych naszych TV nawigować opisami? nie dość, że nie umiem przewinąć tekstu opisu programu na drugą jego stronę, to jeszcze nie da się, nie zmieniając kanału, zajrzeć na opis innego. nie da się czy ja nie umiem? jak nie umiem, to prosze o wyjaśnienie.
na innym moim TV działa bez problemu - Samsung.
 

Ogr

New member
Bez reklam
Mam pytanie.
Czy może ktoś z urzytkowników 40W4000 napisać mi jaki mają model pilota ?? Bo w piątek kupiłem właśnie takiego LCD i w sklepie było zamieszanie bo nie mogli znaleźć pilota i dostałem wydaje mi się pierwszego lepszego. Ja dostałem pilota RM-ED009 ale wydaje mi sie że powinien być RM-ED011, który jest bardziej rozbudowany. Proszę o w miarę szybką odpowiedź i rozwianie moich wątpliwości...
Mam model w4000 52 ,pilot RM-ED011 więc myślę ze masz odpowiedni ;)
Ciekawostka cenowa http://www.allegro.pl/item885245754_rm_ed011w_bravia_pilot_sony_28_50_zl.html
 
Ostatnia edycja:

BlackB

New member
Czy jest możliwość podłączenia do tego TV obrazu po przez HDMI i jednocześnie dźwięk z innego źródła? Na przykład podłącze laptopa po przez HDMI do TV by uzyskać obraz i jednocześnie laptopa pod logitech z-5500 by uzyskać dźwięk i będzie działać? Z tego co czytałem niektóre TV nie pozwalają by po HDMI szedł sam obraz, a dźwięk z innego źródła.
 

kiki

Sklep audiovideo.com.pl
Pomagam
nie załapałem.
jeśli sygnał ma iść po HDMI z laptopa na telewizor - to nic nie stoi na przeszkodzie aby dźwięk szedł z laptopa na głośniki.
 

BlackB

New member
nie załapałem.
jeśli sygnał ma iść po HDMI z laptopa na telewizor - to nic nie stoi na przeszkodzie aby dźwięk szedł z laptopa na głośniki.

Pytam dlatego, że czytałem iż są telewizory które po podłączeniu HDMI spodziewają się dostać przez nie zarówno video jak i audio, i czasem nie ma możliwości wybrania dodatkowego źródłą wejścia dla samego audio. Czyli rozumiem, że w przypadku tego modelu nie ma problemu ?
 

gildor

Member
Pytam dlatego, że czytałem iż są telewizory które po podłączeniu HDMI spodziewają się dostać przez nie zarówno video jak i audio, i czasem nie ma możliwości wybrania dodatkowego źródłą wejścia dla samego audio. Czyli rozumiem, że w przypadku tego modelu nie ma problemu ?
oczywiście, że tak się nie da. próbujesz podpiąć dwa źródła, a nie znam TV i innego urządzenia RTV, które obsłuży jednocześnie 2 źródła/porty. nie ma znaczenia czy to HDMI czy AV. wybrać możesz tylko jedno. możesz jedynie podpiąć do Composita oddzielnie audio i oddzielnie video (chinch). możesz też spiąć _jednym_ scartem różne źródła do jednego portu. ale do jednego portu, bo wybrać możesz źródło wyłacznie z jednego portu. a Ty chcesz podpiąć 2 kable HDMI i odtwarzać z obu na raz. nie da się.
 

cyber78

Member
Bez reklam
Pytam dlatego, że czytałem iż są telewizory które po podłączeniu HDMI spodziewają się dostać przez nie zarówno video jak i audio, i czasem nie ma możliwości wybrania dodatkowego źródłą wejścia dla samego audio. Czyli rozumiem, że w przypadku tego modelu nie ma problemu ?

Port HDMI2 ma dodatkowo wejście audio mini-jack do podpięcia dźwięku.
Przydatne szczególnie gdy masz komputer z kartą graficzną z wyjściem HDMI ale bez spięcia z audio, lub gdy podłączasz przejściówką DVI-HDMI - w obu przypadkach puszczasz do TV tylko obraz po HDMI a dźwięk możesz dać na zewnętrzny sprzęt grający albo na to dedykowane wejście audio.
 

rapiec

New member
Uszkodzenie?

Witam.

Od paru dni na matrycy ok 5 cm od lewej strony, oczywiście patrząc na tv od przodu :-D w modelu 46W4000 po włączeniu tv, pojawia się pionowa cieniutka linia. Później robi się coraz jaśniejsza i po ok 30 min znika. Czy ktoś z Szanownych forumowiczów mógłby mi odpowiedzieć co się dzieje??
Z góry wielkie dzięki.
 

Ares78

New member
W żadnym bądź razie nie jest to normalny objaw, jeżeli telewizor jest na gwarancji to polecałbym wysłać zgłoszenie i poczekać na przyjazd serwisanta, może po 30 minutach znika, ale po co czekać na rozwój sytuacji?
 
Do góry