Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Seba_Fan

New member
Bez reklam
sony gadac to nie musi, kupilem w sklepie wiec mam mozliwosc zwrocic, chodzi mi jak duzo osob ma ten problem, bo ze jest to .... ale ja lubie jak cos kupuje ze jest OK, to dla mnie jak lustro i nie lubie skazy miec, nie bede sie w nim przegladal, ale produkt powinien byc dobry i ja jako kupujacy zadowolony, mnie interesuje jak inni maja, bo moge go oddac, kupic pozniej tez i miec to samo, a nawet wiecej, ale jak malo ma sony takich wad to lepiej oddac.
 

merks

New member
Witam!
Wiecie może co oznacza w menu serwisowym:
Working Time: @7:35
Czy jest to zakodowany w jakiś sposób czas pracy tego TV?
 

promil

New member
jak masz inne wady np clouding, banding to wymieniaj

btw zawsze mnie zastanawia jak to jest ze widzimy jeden wypalony sub-pixel a jak by na ogromnym polu ustawić 6.220.799 blondynek i jedna brunetke to bysmy pewnie jej nie widzieli :D

a tak serio to skoro Ci cos przeszkadza to zrob coś z tym, a nie pytaj sie jak maja inni.


a co do kodowania czasu w menu serwisowym to klucz jest prosty godzin:minut :twisted:
 

promil

New member
to byl taki zarcik na wieczór :p
a tak serio to nie wiem co oznacza "@".
no chyba ze @ poprzedza odliczanie ..... :mrgreen:

a moze poogladaj tv przez 2 godziny i 26 minut i zobacz czy z @7:35 zrobi sie 10:01 :), albo poogladaj dalej przez 5 godzin i 10 minut i czy tv bedzie dalej dzialał :p.

bez urazy ale nie moglem sobie odmowic 2 zarciku na wieczor.
 
Ostatnia edycja:

merks

New member
Pytałem odnośnie tego czasu bo myślałem iż ktoś się orientuje co te znaki oznaczają. Tak dla ciekawości to w tej chwili mam: A7:15 :)
 

golubiak

New member
Witam rowniez jestem swiezym posiadaczem w/w lcd i podlaczony mam dekoder N przez HDMI poki co problem z DHCP nie wystepuje i oby tak dalej bylo.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
"promil"
jestem teraz w szpitalu wiec sie nie zastanawialem, ale jako ktos jest z wawy moze przyjechac i zobaczyc, ja nie wiem jak z chmurami itd dla mnie t=ogolne LCD to slaba technologia
 

Ares78

New member
Seba_Fan napisał:
ktos moze mi podac jak z tymi bad pixelami ma, u mnie widac tylko na czarny, a mam mozliwosc zwrocic TV do sklepu, na razie czytam caly watek, ale brak czasu a jeszcze sporo do przeczytania.

Tak naprawdę martwy/świecący piksel może wyskoczyć każdemu z nas w praktycznie każdej chwili, taka technologia. Chociaż w przypadku TV występują bardzo sporadycznie (częstsze zjawisko na laptopach) jak nie widzisz go przy oglądaniu z 1,5m to bym zostawił sprawę, bo nie ma o co walczyć bo w niczym nie przeszkadza poza świadomością, że gdzieś tam jest ;) jeśli nie minęło 10 dni od zakupu przez neta to możesz jeszcze go zwrócić, pytanie czy jest sens? Jeśli chodzi o sprawy gwarancyjne etc. 1 piksel to za mało żeby wymienili telewizor na nowy...
 

jarql

Member
Witam, ja mam pytanko z innej beczki a mianowicie chodzi o to że dostrzegłem w moim 40w4000 pewien efekt który jest widoczny w niektórych grach jak np. K2, RE5 a chodzi głównie o to że podczass ruchu kamerą wyświetlany obraz lekko jakby drży i dopiero podczas zatrzymania wszystko wraca do normy,tak jakby było coś nie tak z odświeżaniem? przeważnie widać w grach lub ujęciach gdzie jest mnóstwo detali na ekranie, Kiedyś to samo zobaczyłem grając na w Crysisa i ustawiając na kompie roz. 1920x1080 ale pomyslałem że to wina złego ustawienia odświeżania w panelu sterow. Niewiem czy ja to tylko widze:D czy może ktoś już sie z tym wcześniej spotkał i wie coś na ten teamat?
 

cyber78

Member
Bez reklam
Ja mam 40W4220 i u mnie nie mam żadnych problemów z PS3. Napisz czy łączysz konsolę kablem HDMI czy zwykłym, jakie masz ustawienia obrazu w konsoli - chodzi o RGB full czy limited, zresztą wszystkie w tej sekcji.
 

jarql

Member
Kabel HDMI-Techlink,rgb-limited,hdmi white-on. w tv kontrast dynami. wył. Szczerze wątpie że to wina ustawień konsoli,wydaje mi sie że to raczej o matryce chodzi.Kiedyś posiadałem monitor do pc lcd LG 19' i efekt był ten sam np. w crysis było widoczne "migotanie tekstur" teraz mam samsunga T220 i w tym modelu w/w efektu nie widać.do pc ten tv sporadycznie podłanczam więc nie przeszkacza mi to bardzo, ale na konsoli też jest to czasami widoczne
 

cyber78

Member
Bez reklam
jarql napisał:
Kabel HDMI-Techlink,rgb-limited,hdmi white-on. w tv kontrast dynami. wył. Szczerze wątpie że to wina ustawień konsoli,wydaje mi sie że to raczej o matryce chodzi.Kiedyś posiadałem monitor do pc lcd LG 19' i efekt był ten sam np. w crysis było widoczne "migotanie tekstur" teraz mam samsunga T220 i w tym modelu w/w efektu nie widać.do pc ten tv sporadycznie podłanczam więc nie przeszkacza mi to bardzo, ale na konsoli też jest to czasami widoczne
To dziwne, ja ma dokładnie takie same ustawienia i nie wiedzę żadnych drgań, mam jeszcze w TV wyłączone wszystkie ulepszacze .
 

Sych

New member
Dziwny defekt. Możesz spróbować wyłączyć redukcje szumów, lub jak napisał Cyber78 wyłączyć "ulepszacze". Jeżeli to nie pomoże, spróbuj podłaczyć przez component, też może pomóc. Tym wyjściem nie masz żadnej straty jakości obrazu, w porównaniu do HDMI, więc luzik:D
 

jarql

Member
Zjechałem troche z ostrością w na 8-10 i jest lepiej,z grami to też jest w sumie różnie bo co gra to ma inne ulepszacze,różnego rodzaju blury a później nie wiadomo czy to efekt zamierzony przez autorów czy coś nie tak z tv :)Dzięki pozdrawiam !
 

cyber78

Member
Bez reklam
jarql napisał:
Zjechałem troche z ostrością w na 8-10 i jest lepiej,z grami to też jest w sumie różnie bo co gra to ma inne ulepszacze,różnego rodzaju blury a później nie wiadomo czy to efekt zamierzony przez autorów czy coś nie tak z tv :)Dzięki pozdrawiam !
Wieczorem odpalę w domu konsole i TV i napiszę jakie mam ustawienie obrazu.
 
Do góry