Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Marek27BB

New member
problem z HDCP

Nadal mam problem z HDCP. dzwoniłem do N-ki, pytałem, mówią że dekoder codziennie sprawdza czy jest nowe oprogramowanie. Za każdym razem jak wyłączę TV na dekoderze pali się czerwony trójkąt oznaczający BŁĄD i czasami bywa problem z uruchomieniem N-ki. Sugerowano mi żebym wymienił sam dekoder na nowy z tym ze to samo oprogramowanie bedzie i tak bo się uaktualni samo. czy ktoś miał/ma takie same obiawy na dekoderze?nie po to kupowałem tak drogi sprzęt i kabel też nie tani żeby teraz mieć podpięta telewizje scartem czy componentem. poradzcie co mogę jeszcze zrobic?czy wymiana dekodera na inny jest sensowna?dlaczego na sharpie nie było ani razu takiego problemu a teraz na Sony wystepuje? a jeśli chodzi o kable HDMI jakie stosujecie w swoich sony do połączenia HDMI?możecie wymienić jakieś konkretne kable?czy kable MRS są ok?ktoś uzywa?dzieki
 

osiolek

New member
Trójkąt pojawia się na dekoderze kiedy telewizor wyłączę, a zapominam o wyłączeniu dekodera. Po załączeniu telewizora trójkąt znika i pojawia się obraz.
Mam kabel HDMI "Digitus" długości 1m. Odbiór OK. Ustawienie na dekoderze "HDMI".
 

p.stasiak

New member
Mam kabel carrfourowy 8) i wszystko ok. A propos N to wieszał mi się do przedwczoraj dekoder (raz na godzinę), potrzebne było wyłączenie prądu i kilkuminutowy restart. Od piątku wszystko ok, czyżby soft aktualizowali, a może pomógł telefon z pytaniem czy mam wymieniać dekoder?;)
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
i kupilem wczoraj 40W4000 byla dobra cena w sklepie i pyk, niestety z wystawy, ale zapewniony bylem ze tylko trzy dni dzialal, a tu kur... teraz patrze 180 godzin i mnie szlak i jeszcze jeden pixel martwy widac na czarnym tle z bliska.
Zastanawiam sie co teraz robic z tym fantem.
 

skylla1

Member
Bez reklam
Seba_Fan napisał:
180 godzin i mnie szlak i jeszcze jeden pixel martwy widac.
Nic nie robić, pixla i tak nie widać normalnie, zresztą w każdym tv może pojawić się w każdej chwili, a 180 godz to się nawet jeszcze dobrze nie wygrzał. Tak naprawdę ważne aby obudowa była nieporysowana.
 

Marek27BB

New member
Jak sprawdzic!!!???

Witam, proszę napiszcie jak sprawdzić ile TV pracował, gdzie trzeba wejść żeby te info uzyskać??wielkie dzięki z góry
 

Marek27BB

New member
Seba Fan jak to mam dokladnie zrobic zeby sprawdzic ile pracował?nie rozumie co ma znaczyc porada kolegi wcześniej co pisał przed Toba na forum. co mam po kolei ustawiac i gdzie i rozumiem potem TV wyłączyć?
 

Marek27BB

New member
ale nie spowoduje to resetu ustawień c cokolwiek innego w TV jak sie włączy?
czyli na pilocie klawisz i+, potem klawisz numeryczny 5 i kolejno +na zwiększaniu głośności tak?i włączyć TV...czekam na potwierdzenie dzieki
 

Henryk55

New member
Seba_Fan napisał:
180 godzin i mnie szlak i jeszcze jeden pixel martwy widac na czarnym tle z bliska.
Zastanawiam sie co teraz robic z tym fantem.

Kiedyś koleś z Sony Centre wyjaśniał mi że podstawą do reklamacji matrycy są przynajmniej 3 złe piksele i to blisko siebie.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
Marek27BB tak, juz dajmy koniec o tym bo nudne ja wczoraj kupilem i juz w tym emenu serwisowym dawno bylem nie wiem ile jeszcze czasu Ci to zajmie, ale ja tyle nie mam


Henryk55 TV ma jeden dzien, wiec z tego co wiem do 2 tyg moge go oddac, ale i tak musze pogadac ze sklepem bo mial nabite 180 godzin
 

Marek27BB

New member
sprawdzałem, mam ten TV od 27.02.2009 i do teraz ma przepracowane niecałe 60h.czyli OK.nie ma żadnych obaw. data produkcji 01/2009.
 

cyber78

Member
Bez reklam
To ja mam pytanie do nowych posiadaczy tego modelu - zapewne z nowym softem wgranym.
Jak na pilocie wciśniecie Options i np.: zmiana trybu wyświetlania, albo dźwięku - wtedy pojawia się w lewym dolnym rogu lista trybów. Strzałkami góra/dół można zmieniać tryb. Na dole podpowiada się, że wciśnięcie środkowego (krzyżyka) to wejście do zmiany, a return to powrót.
Niestety u mnie jak wcisnę return to i tak wchodzi w tryb zmiany szczegółowej parametrów i dopiero tutaj jak dam return to wychodzi z tego menu.
Strasznie mnie to irytuje, w poprzednim Soniaczu nie miałem takiego problemu.
Napiszcie jak jest u was, może już to poprawili i da się w serwisie wgrać nowszy soft.
 

Sych

New member
Marek27BB napisał:
Nadal mam problem z HDCP. Za każdym razem jak wyłączę TV na dekoderze pali się czerwony trójkąt oznaczający BŁĄD i czasami bywa problem z uruchomieniem N-ki. Sugerowano mi żebym wymienił sam dekoder na nowy z tym ze to samo oprogramowanie bedzie i tak bo się uaktualni samo. czy ktoś miał/ma takie same obiawy na dekoderze (...)poradzcie co mogę jeszcze zrobic?czy wymiana dekodera na inny jest sensowna?dlaczego na sharpie nie było ani razu takiego problemu a teraz na Sony wystepuje?

Marek27BB proponuję włożyć trochę własnej inicjatywy w znalezienie odpowiedzi na tego typu pytania. Były już o tym eseje na forum. Wystarczy użyć opcji "szukaj". Po 5 min szukania sam dojdziesz do wniosku, że tego typu pytania i zwalanie winy na lcd jest po prostu głupie i naiwne. Mówisz, że Sharpie nie ma tego problemu, zobacz, zmienisz zdanie ( od razu masz wytłumaczone, dlaczego tak się dzieje):
http://www.nhdtv.pl/forum/showthread.php?t=9370&highlight=sharp+hdcp

Jeżeli nie odbierasz obrazu, masz dwie opcje, wymiana dekodera, albo rezygnacja z nki. Jeszcze możesz spróbować wyączyć w dekoderze dźwięk dolby na stereo.

?
nie po to kupowałem tak drogi sprzęt i kabel też nie tani żeby teraz mieć podpięta telewizje scartem czy componentem.

Podłączenie dekodera componentem w żaden nawet najmniejszy sposób nie wywołuje strat na jakości obrazu. Jakość brazu component=HDMI. Jedynie mniejszy szpan przez component:D, to tu możesz się bulwersować;) Ale z drugiej strony, zawsze możesz zabłysnąć wiedzą, że i tak obraz jest taki sam:D
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
ktos moze mi podac jak z tymi bad pixelami ma, u mnie widac tylko na czarny, a mam mozliwosc zwrocic TV do sklepu, na razie czytam caly watek, ale brak czasu a jeszcze sporo do przeczytania.
 

promil

New member
Ale co ma byc z tymi pixelami ?
Ja mam tez jednego martwego swiecacego na niebiesko na czarnym tle, i nie widac go z odleglosci od ok 1 m. Z jakiej odleglosci odladasz tv ze Ci to przeszkadza ? Co więcej martwy pixel moze sie pokazac nawet po wielu godzinach dzialania, wiec co z tego ze wymienisz telewizor na taki ktory nie bedzie ich miał skoro i tak moga sie pojawic ?
Myśle ze sony nie bezie chcialo nawet z Toba rozmawiać przy jednym uszkodzonym pixie, wiec albo wymien póku mozesz albo przestan o tym myslec bo pewnie i tak go nie widzisz przy narmalnej pracy.

btw uszkodzone pixele dziela sie na dead i lazy pixels, lazy mozna czasem naprawić, dead niestety nie. Na forum jest dokładnie opisane jak próbować zmusić lazy pixels do prawidlowej pracy.

180 godzin pracy ma moj tv który kupiłem jakiś miesiąc temu, wiec taki czas pracy to nie jest zadan tragedia :p


seb.s widze ze sony ma ekspresową dystrybucję skoro w ciagu 16 dni (10 roboczych) potrafią go zmontować, przywieźć z Hiszpanii do Polski i jeszcze sprzedac :)
 
Ostatnia edycja:
Do góry