Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

legggy

New member
a co sądzicie o takich ustawieniach, na razie sygnał słaby z kablówki:

tryb obrazu - kinowy
podświetlenie - 1 (jak kto woli to 2)
kontrast - 79
jasność - 50
nasycenie - 53
temp.barw - ciepłe 2 (jak kto woli to ciepłe 1)
ostrość - od min. do 5
redukcje zakłoceń i tychże MPEG - wyłączone
zaawans. zw. kontrastu - wyłączone
żywy kolor off
przestrzeń barw - standard

co sądzicie :roll::-D ?
 

areckis69

Member
ty meduza idz sie leczyc, bo jak klika osob zauwazylo masz jakies braki emocjonalne a propos sony z serii w4000 itp, wiec przestan pisac w kazym watku na ten temat bo ludzi swoja niewiedza zniechecasz. A po drugie zauwazylem ze na podobnym blizniaczym forum i na forach sony te same rzeczy wypisujesz? masz cos nie tak pod sufitem??? jak to jeden z kolegow napisal - masz chyba osobista krucjate w temacie aony, wiec ODPUSC!
 

madej23

New member
kalibracja 46w4000 z kablówką

Witam!Posiadam wyżej wspomniany telewizor i jako "nowy" mam wielką prośbę do speców takich jak Wy.Proszę o podanie jak najlepszych ustawień dla tego
telewizora z kablówką(UPC).Ustawiam według podanych na forum wskazówek ale nie odpowiada mi to, pewnie dlatego że podane kalibracje są do modelu40 calowego.Wiem że bez cyfrowej telewizji cudów nie będzie ale N'kę będę miał dopiero za tydzień a już teraz chciałbym się cieszyć nowym telewizorkiem:roll:
 

lukebed

New member
Dużo pytań było odnośnie modelu KDL40W4220..... też sie zastanawiałem co to za chybryda bo żadnych szczegółów o tym modelu znaleźć nie można...
Dzwoniłem do Pana z SONY i rzekł że modele 4210 i 4220 różnią się tylko kolorem ramki, głośników od modelu 4000 :)
 

alexstan

New member
legggy napisał:
a co sądzicie o takich ustawieniach, na razie sygnał słaby z kablówki:

tryb obrazu - kinowy
podświetlenie - 1 (jak kto woli to 2)
kontrast - 79
jasność - 50
nasycenie - 53
temp.barw - ciepłe 2 (jak kto woli to ciepłe 1)
ostrość - od min. do 5
redukcje zakłoceń i tychże MPEG - wyłączone
zaawans. zw. kontrastu - wyłączone
żywy kolor off
przestrzeń barw - standard

co sądzicie :roll::-D ?
Thx za porady
 

sebisebi

New member
Udany zakup 32w4000

Kilka dni temu stałem się posiadaczem 32w4000. Na razie ciężko mi się wypowiadać w szczegółach na jego temat, muszę troszkę go przetestować. Chciałbym tylko przestrzec kupujących przed dokonywaniem wyboru wielkości telewizora na podstawie przeczytanych opinii oraz tabelek podawanych przez lobby LCD mających na celu nakręcić sprzedaż jak największych TV /większa kasa dla producentów/. Pokutuje zasada, że czym większy tym lepszy. Być może tak jest jak chce się pokazać przed znajomymi czy sąsiadami. Też czytałem, że z 2-3 m odległości 40 cali może być za mało a najlepiej to 46, a nawet 52. Naprawdę nie wiem czym kupujący się kierują??? Zrobiłem prosty test, postawiłem obok siebie 32 i 40 cali /większe odrzuciłem na podstawie zdrowego rozsądku/ i sprawa była jasna - oczywiście 32 cale. Jak chcę obejrzeć film na dużym ekranie to idę do kina. Tak więc jak ktoś już wcześniej napisał, sprawdzajmy sami organoleptycznie co dla nas będzie najlepsze!
Pozdrawiam
 

legggy

New member
madej23 napisał:
jak najlepszych ustawień dla tego
telewizora z kablówką(UPC).Ustawiam według podanych na forum wskazówek ale nie odpowiada mi to, pewnie dlatego że podane kalibracje są do modelu40 calowego

no masz rację, ja mam 40'' i z 3 metrów z kablówki ustawiłem sobie i jestem bardzo zadowolony jak na kablówkę, 46'' będziesz musiał oglądać z większej odległości, bo żadne ustawienia ci nie pomogą, oto moje obecne ustawienia, ustaw je na 46'' i sprawdź:

tryb obrazu - standardowy
podświetlenie - 2
kontrast - 75
jasność - 55
nasycenie - 55
temp.barw - ciepłe 2 (jak kto woli to ciepłe 1)
ostrość - 25
redukcje zakłoceń i tychże MPEG - wyłączone
zaawans. zw. kontrastu - małe
żywy kolor minimalnie
przestrzeń barw - rozszerzona

możesz ew. pobawić się i dać większe podświetlenie, temp. barw do ciepłe 1 -> sprawdź i napisz co sądzisz
 

OLRO

New member
sonlar napisał:
Każdy ma własne preferencje.
Mój znajomy ogląda TV 14 cali z 3 metrów i mu to nie przeszkadza.
Ja oglądam 40" z 2-3 metrów, gdybym miał 50 cali, oglądałbym z tej samej
odległości.
W kinie nikomu nie przeszkadza, ze czasem siedzi się w odległości mniejszej od długości ekranu.
Powiem tak.. sygnał HD aż się chce oglądać z bliska, wprost przyciąga
jak magnes, a za kilka lat będzie to standard.

W pełni popieram! Też oglądam na 40 calach programy w HD, SD i analogu z ok. 2,5 m i jest OK.

sebisebi napisał:
Koledzy podpowiedzcie jaki kupić W4000. 32 czy 40 cali. Przeczytałem wszystko i sam już nie wiem. Odległość ok. 3m + n-box. Proszę użytkowników TV o tych wymiarach o jakieś rady. Czy czasem 40-ka nie będzie za duża, chcę zrobić zakup na pare lat dlatego nie mam pojęcia co będzie optymalne. Pozdrawiam

Zdecydowanie weź co najmniej 40 cali, nad 32 w ogóle się nie zastanawiaj!
 

meduza88

Banned
Zacznijmy moze od tego ze kanalow HD jest bardzo malo a na dodatek sa dziadowskie.Niestety N lub Cyfra nie dorasta nawet do piet stacji Premiere ktora nadaje filmy w bardzo dobrej jakosci HD.HBO i Cinemax nadaja sama szmire.Programy SD w N sa gorszej jakosci niz na niemieckiej analogowej kablowce.Predko sie to nie zmieni bo te lajzy nie maja pieniedzy zeby wprowadzac tak szybko programy HD.Nie widze sensu kupowania tak duzego telewizora przy tak kiepskiej jakosci obrazu.
 

OLRO

New member
Kolego meduza88, chyba trochę przesadzasz z tą słabością nadawanego w Polsce HD. Poza tym zakładasz od razu, że ktoś będzie miał do dyspozycji słaby sygnał.

Nie mam w tym żadnego interesu, ale filmy, programy sportowe, przyrodnicze itp. nadawane w HD (przykładowo w Canał+Film HD, Canal+Sport HD i National Geographic HD) i odbierane na przyzwoitym LCD są bardzo dobrej jakości, tak że można je spokojnie oglądać z odległości już ok. 1,5 m przy pożądnym 40-calowym LCD.
Sam mam Samsunga LE40A856 i zapewniam, że tak jest.

Jeśli odległość oglądania wynosi ok. 3 m, na 40 calach nie zauważy się niedoskonałości słabszego sygnału (w tym analogu).
Stąd uważam, że jeśli kogoś stać i ma miejsce na większy telewizor, to powinien wybrać raczej większy niż mniejszy.

Poza tym oprócz nadajników naziemnych i satelitarnych, istnieje wiele innych źródeł sygnałów, które uzasadniają wybór odpowiednio dużego dla danego pomieszczenia telewizora, który sprawi naprawdę dużą przyjemność w oglądaniu ulubionych programów i filmów oraz w grach.

Poza tym, często chodzi o zakup telewizora na wiele lat, a tutaj należy się spodziewać raczej powiększenia niż zmniejszenia liczby filmów i programów nadawanych w HD oraz poprawy jakości sygnału.
 
Ostatnia edycja:

franerem

New member
Wszystko zalezy od zastosowan i zrodla sygnalu. Ja mam 3 metry i 52W4000 i jest miodzio ... 80% sygnalu to PC, pozostale 20% to SD i HD ... i jestem cholernie zadowolony bo praktycznie wszystko co ogladam na PC jest juz HD (seriale i filmy), do tego gierki to po prostu miodzio na tej wielkosci ekranie.

Dla komentarzu wczesniej mialem plazme 42 cale i po prostu zaczela byc mala. Oczywiscie TV SD na niej lepiej wygladalo ale co z tego :) ...

Takze jak ktos oglada SD glownie to niech kupi sobie 32 cale albo jeszcze mniej ... ja przy tej odleglosci mam 52 i jest Cool!
 

dark972

New member
zmienię troche temat...
Czy jest możliwość , by zdjęcia podane z pendriva pod usb. w W4000 były wyświetlane na całym ekranie? Zdjęcia oczywiście z cyfrówki Kodaka, nie obrabiane.
 

legggy

New member
dobry post ORLO

co do przedpiścy, nie wiem, ale jak ja podpinam pendriva ze zdjęciami, to widzę takie jakby minatury wszystkich zdjęć, potem najeżdżam na jedno, klikam i ono się ładuje i jest na pełnym ekranie, potem ew. mogę przewinąć dalej ew. przekręcić zdjęcie

ps. co do większego tv, jest jeszcze aspekt tego, że po co mi 32 cale jak mam okulary i gorzej na takim widzę niż nawet SD na 40 calach, gdzie wszystko jest więcej i oczy mniej mi się męczą, subiektywnie stwierdzam oczywiście
 

osiolek

New member
Witam!
Dzięki wszystkim forumowiczom za rady, które są na tym forum. Dzięki nim zdecydowałem się na zakup 32w4000. Testuję go od 1,5 tygodnia:
1. Wadą jest i będzie daremny obraz z daremnego sygnału SD analog i cyfra (satelita czy naziemny),
2. Sygnał niemieckich stacji bije na głowę polskie stacje (analog naziemny/ cyfrowy satelita),
3. Komputer przez kabel D-sub powala wyświetlając 1920/1080 w 60Hz. Każdy film odpalany przez mój stary komp (athlon 2000+, 1Gb ram, g-force 5200 128 Mb cawiar 80 Gb) rozwala wymiata (głos przez głośniczki 5,1 za 100zł bije na głowę i uszy głośniczki soniaka), oglądając z 2,5m koncert czuję się jak bym tam był.
Nie łudźmy się ten telewizor aż prosi się o łączenie z kompem!!!
4. Obrazy przez USB (sub HAMA karta SD) rewelacja!!! Porównałem w sklepie te same zdjęcia na 32" i 52" W4000. Lepiej wypadł 32" (uwaga nie odczytują polskich nazw),
5. Kupiłem antenę ze wzmacniaczem, nastawiłem na Skrzyczne, wyłapałem daremny obraz TVP-1, ustawiłem autoprogram cyfrowy i...... złapałem (mimo, że to inny kierunek) 12 kanałów czeskiej naziemnej cyfrówki i 8 czeskich programów radiowych (telewizor wyświetla różne obrazy przy słuchaniu radia) zrobiło mi się wstyd. Czesi mają już połowę kraju w multipleksie. Jakość obrazu na większości stacji POWALA!!!
Podsumowanie:
Jeśli Polska zacznie nadawać dobrej jakości obraz cyfrowy - ten telewizor jest warty zainwestowania. Oglądanie naszych programów co najmniej z 3-3,5m (najlepiej z przedpokoju :)). MPEG-4 w 32" rozwala całą konkurencję. 100Hz przy dobrym obrazie jest zbędne.

Zapytanie o zakup TV wysłałem mailem, zamówiłem telefoncznie, odebrałem osobiście, zapłaciłem 2656+25zł. Jestem bardzo zadowolony bo podrożał w tym tygodniu :).
Obecnie jestem na etapie rozpoznawania możliwości ustawień telewizora. Drażni słabe rozpoznawanie obrazu 16/9 (na niemieckich i czeskich kanałach jest ok). Cieszy możliwość przesuwania obrazu w pionie (oglądanie snookera w trybie smart, zoom).
Pozdrawiam.
 

eude

New member
kolego Osiołek, przed d-sub -> d-sub (vga->vga) uzyskałes rozdzielczosc 1920x1080? jak? niby sie nie da? i max to 1380x768 lub 1600x1200 ale z pasami po boku? mogłbys wrzucic sreena?
 
Do góry