Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Seba_Fan

New member
Bez reklam
dark972 napisał:
ale nadal nie dostałem odpowiedzi.... :) czyli mam rozumieć ,że na hdmi będzie ok/
o czym Ty do mnie piszesz, nie rozumiem po co mnie cytujesz, pisalem o czyms innym i nie do Ciebie, ale moje spostrzezenie miedzy dwoma modelami.
 

Benji

New member
Witam.
Myślę nad monitorem/telewizorem do pc. Mój typ monitora to HP lp2475w na matrycy H-IPS, jednak po filmikach i opiniach z netu zauważam, że wyskakują jakieś piksele, może LG stara się w matrycach ale dla siebie produkowanych.
Ztąd pomysł kupienia W4000 i kożystania z niego bardziej jako monitora i tu Sony wbija klina - sygnał po hdmi ma ograniczenie do 1600 na ileś tam i tu pytanie, czy można to jakoś ominąć?

Sony w przeciwieństwie do Samsunga A656 mniej żre prądu i to jest dla mnie ważne.
Dlatego proszę o konkretne odpowiedzi.

Dzięki i czesć.
 

Benji

New member
fr3 napisał:
Można to ominąć. Czytając dokładnie ten temat. Po hdmi otrzymasz fullhd.

Dzięki, szkoda tylko że w instrukcji znalezionej na jednym z forum pisze co innego. Później wrzuce linki , narazie jestem tu jeszcze za młody:p


p.s.
Staram się czytać dokładnie:cool:
 

Vilmark

New member
hm , to po co się pytasz , skoro wiesz lepiej ? No tak użytkownicy W4000 na pewno nie mają instrukcji.

U siebie widzę sygnał 1920 na 1080 i na komputerze i na TV.... może mam inny TV niż W4000 , tylko o czymś nie wiem.
 

Benji

New member
Nie zrozumcie mnie źle, nie twierdzę, że tak jest. Tylko pytałem się , czy można to jakoś ominąć?
Link do forum gdzie jest instrukcja podał Kimbo (27-07-2008, 19:03, 92 post)
Jest tam tabela z podanymi rozdzielczościami/częstotliwosciami i pisze że maks 1280na1024 i 1360 na 768 przy hdmi1,2,3. Chyba, że już nie widzę normalnie (obecnie pracuje na 15''crt:) )Szkoda, że nie mogę jeszcze wrzucać tych linków.

@ Vilmark - sprawdź może w twojej instrukcji co jest na 35str pl.

pa.
 

polinik

New member
widziałem ten telewizor w sklepie na ekranie miał taką fale kreseczek jak sie podeszło bardzo blisko obraz bardzo zle wyglądał oco tu chodziło wie ktoś 32w40008)
 

polinik

New member
polinik napisał:
widziałem ten telewizor w sklepie na ekranie miał taką fale kreseczek jak sie podeszło bardzo blisko obraz bardzo zle wyglądał oco tu chodziło wie ktoś 32w40008)
przy sygnale hd niema tych kreseczek na keranie czy to moze wina sygnału czy ten tv zle działa??:eek:k:
 

Benji

New member
polinik napisał:
przy sygnale hd niema tych kreseczek na keranie czy to moze wina sygnału czy ten tv zle działa??:eek:k:

Możliwe, że wcześniejszy sygnał był skalowany z mniejszego np 800x600 do pełnego Full HD i ztąd te niedokładności.
Jest masa systemów i rozdzielczości, a full hd w tym przypadku panel wyświetla w takiej rozdzielczości z jaką go zbudowali (naturalna).
Może też podłączenie nie było dedykowane tylko jakoś kombinowane przez różnego typu przejściówki.
Albo sama treśc sygnału była mierna jakościowo.
Albo wszystko naraz.
Mógł też tv być uszkodzony - poprostu;)
 

approx

New member
dark972 napisał:
również dołączam się do prośby o najlepsze nastawy pod sygnał z nboxa w W4000.

Ja mam tryb standardowy
podswietlenie na 1
kontrast na 75
jasnosc 50
nasycenie 50
temb. barw naturalne
ostrosc 2

ulepszacze wylaczone i przestrzen barw na standardowa.



Pytanie dla osób ktore mają w4000 w opcji oszczedzanie energii na jaki tryb macie ustawione. Standardowy pobór czy mniejszy
 

jarql

Member
Witam, jestem posiadaczem W4000 od czerwca i przeważnie mam ustawione na standardowy pobór energii , czasami w nocy oglądając film z BR ustawiam na mniejszy bo wtedy czerń jest lepsza i obraz jest nieco łagodniejszy
 

plusz3

New member
N-ka i W4000

approx napisał:
Ja mam tryb standardowy
approx napisał:
podswietlenie na 1
kontrast na 75
jasnosc 50
nasycenie 50
temb. barw naturalne
ostrosc 2

ulepszacze wylaczone i przestrzen barw na standardowa.



Pytanie dla osób ktore mają w4000 w opcji oszczedzanie energii na jaki tryb macie ustawione. Standardowy pobór czy mniejszy

Moim zdaniem to jest bardzo indywidualna sprawa i ustawianie pod sciąge kogoś innego jest poprostu bezsensu. Co do samego użytkowania tego TV z N-ką to sam telewizor nie ważne jaki on by był i ile Hz miał to bez dobrego sygnału z anteny i kabla HDMI bardzo dobrej jakości nie będzie pokazywał pełni swoich możliwości, dlatego wcześniejsze posty na temat że W4000 z n-ka średnio się spisują są popraosu śmieszne. Jeśli chodzi o CP albo C+ to tam sprawa wygląda inaczej. Dekodery tych dostawców poprostu są mniej wymagające jeśli chodzi o sygnał. Ja osobiście mam CP na W3000 i N-ke na W4000 i powiem wam że różnica jest spora na duży plus N-ki bez znaczenia TV bo podpinałem oba pod każdy dekoder. Samo ustawianie anteny w N-ce jest dokładniejsze niż w C+ i CP. Udało mi się dojść do jakości w sygnale 88% przy złej propagacji i powiem szczerze, że wszystko mi chodzi wręcz rewelacyjnie. N-ka to prawdziwa telewizja nowej generacji sama oprawa i sprawy z interfacem bija konkurencje na głowę. Niestety anteny seryjne które dodaja do zestawów mozna spokojnie przerobić na żyletki bo tylko do tego sie nadają. O dziwo to jest też bardzo wazny element warunkujący póżniejszą jakość odbioru.
Co do samego W4000 to powiem szczerze że ten TV przekroczył moje oczekiwania i wsród znajomych nie widziałem lepszego obrazu. Bardzo czysty obraz i bez problemów wszystko odbiera. Na niektórych kanałach mam problem odróżnić sygnał HD od zwykłego :) Ustosunkowując się do aspektu inwestowania w W4500 i 100Hz to miałem ten dylemat i dokonałem dobrego wyboru. Jeszcze raz powtarzam dobry przewód HDMI niestety tutaj jakość idzie w parze z ceną. Dobry sygnał dostarczyć do dekodera i będziecie zadowoleni. POZDRAWIAM
P.S: Witam wszystkich forumowiczów ponieważ jestem tu nowy a to był mój pierwszy post :)
 

arsenal

Moderator
VIP
Przewód HDMI jest dobry jak już przepuszcza sygnał. Ten za 20 i za 200zł pokażą taką samą jakość obrazu. Ustawienie anteny ma wpływ tylko na bezproblemowe odbieranie cyfrowej telewizji. Jeśli nie ma freezów, stopklatek i częstego całkowitego zaniku sygnału to nie ma znaczenia czy mamy 50, 60 czy 80% na pasku jakość odbieranego sygnału. Jakość obrazu na wszystkich kanałach będzie taka sama na tych trzech wartościach. Nie mylcie pojęć drodzy forumowicze.
 

plusz3

New member
[quote=arsenal]Przewód HDMI jest dobry jak już przepuszcza sygnał. Ten za 20 i za 200zł pokażą taką samą jakość obrazu. Ustawienie anteny ma wpływ tylko na bezproblemowe odbieranie cyfrowej telewizji.

Czyli znaczenie ma ogromne


Jeśli nie ma freezów, stopklatek i częstego całkowitego zaniku sygnału to nie ma znaczenia czy mamy 50, 60 czy 80% na pasku jakość odbieranego sygnału.

Otóż tu się nie zgodzę w przypadku mniejszych wartości można mieć problem z odbiorem kanałów np TVN HD w przypadku mniejszych wartości od 50%.

Jakość obrazu na wszystkich kanałach będzie taka sama na tych trzech wartościach. Nie mylcie pojęć drodzy forumowicze.[/quote]

Jakość na wszystkich kanałach pokazuje wskaznik ANTENA który tyczy się wszystkich kanałów natomiast nie jest taki sam dla każdego z kanałów. O czym mówi róniez wskażnik BER czyli wskażnik błędów w odbiorze.
 
Do góry