Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Nienormalny

New member
Cena niezła, szczególnie, że nowsza wersja kolorystyczna ceni się z jakiś względów ciut drożej. Tak na szybko nigdzie w necie nie udało mi się znaleźć tego modelu taniej niż w MM. Do czego to doszło;) Z drugiej strony przez net można dużo taniej kupić W4000 czyli dokładnie to samo w innych kolorkach.
 

bochendaro

New member
witam.
Trochę poczytałem :)
Ale mam pytanko.
Odległość będzie 2,5m(twarzy od LCD)
Sygnały doprowadzone Tuner HD, DVD złącze Hdmi, sporadycznie laptop
Prawie pewny jestem ze będzie to seria W
Ale nie wiem ile cali :(
Czy przy takiej odległości brać 32'' czy 40''
Chciałbym aby zarówno sygnał SD i HD nie męczył wzroku i obraz był przyzwoity :)

Chyba że lepiej jakiś sony HD 37''
Dziękuje za odpowiedź
 

darek_75

New member
do fr3

Też tak myślę, że to wina złącza D-sub. Niestety też nie mam możliwości podłączenia komputera przez HDMI.

LCD nie wiem skąd. Instrukcje drukowane na Słowacji.
 

Piotr_78

New member
Sony w4000

Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum ale moja anonimowa obecność na forum pomogła mi kupic wspaniały sprzęt przez ostatnie lata. Teraz sie zastanawiam nad lcd w4000 sonego i właściwie się zdecydowałem ale interesuje mnie dlaczego w pewnych sieciach występuje jako 40W4025 czy jakoś 40W 4....... co oznaczają te cyfry ? Z góry dzięki za odp.
 

approx

New member
Piotr_78 napisał:
Witam wszystkich, to mój pierwszy post na forum ale moja anonimowa obecność na forum pomogła mi kupic wspaniały sprzęt przez ostatnie lata. Teraz sie zastanawiam nad lcd w4000 sonego i właściwie się zdecydowałem ale interesuje mnie dlaczego w pewnych sieciach występuje jako 40W4025 czy jakoś 40W 4....... co oznaczają te cyfry ? Z góry dzięki za odp.

Inny kolor ramki pod ekranem
 

bodzio_piotr

New member
Witam.
Czytam i czytam Wasze posty i za bardzo nie wiem na który model się zdecydować. sony KDL-32W4000 czy samusng LE32A656. Gdyby nie patrzeć na cenę to czy sony jest lepszym wyborem. Będę go używał jako monitor. czy na sony bez problemu osiąga się rozdzielczość FULL HD 1920x1080p po podpięciu do komputera?? Jak wygląda sprawa z odświeżaniem? przy każdej rozdzielczości jest 60 Hz czy przy niższej np 75 Hz. Na korzyść sony jest pobór mocy o 80 W mniejszy, dekoder MPEG-4 czy naprawdę jest to nie wiadomo no i 5 lat gwarancji. Kolejne pytanie czy działa PIP po podłączeniu telewizor pod komputer. Czy można pracować w windowsie i czy wtedy działa TV w małym oknie??
Czekam na odpowiedzi.
Pozdrawiam
 

Nienormalny

New member
bodzio_piotr napisał:
Witam.
Czytam i czytam Wasze posty i za bardzo nie wiem na który model się zdecydować. sony KDL-32W4000 czy samusng LE32A656. (...)
Stary dylemat;) Jest podobny watek, jeśli nie trafiłeś, to lektura na pewno wskazana:

ww.hdtv.com.pl/forum/showthread.php?t=27691 (wstaw www zamiast ww)
 
Ostatnia edycja:

BananaBoy

New member
Dźwięk z urządzen HDMI do amplitunera poporzez OPTICAL OUT

witam, od tygodnia jestem b. szczeslwiym posiadaczem 40w4000. jestem z niego zadowolony, ogladam na nim dvb-t (śrem) i musze przyznac ze w SD nie jest najgorzej a TVP HD wyglada swietnie, mam tez X360 i musze przyznac bajka:) kolory ekstra, smużenie jakies jest ale wogole nie przeszkadza.

Mam problem własnei z X i Laptopem,oba urządzenia podpinam przez złącza HDMI, obraz dziala ok :) problem mam tylko z dźwiekiem, czy ten TV bedzie przerzucal z HDMI przez optyk Dolby Digital na amplituner (Yamaha RXV350), nie wykrywa mi dolby w zadnym przypadku, ani z dvd, ani z konsoli, ani z laptopa, nawet z dvb-t tez nei chcoiaz wg TV jest tam dzwiek dolby digital 2.0 lub 2.1.

gdzie jest opcja pozwalajaca na wysylanie audio do amplitunera?

pozdrawiam
 

sierra

New member
Witam

Też tak kombinowałem ale się tak nie da :)
Jedynie pozostaje ci przerobienie wtyczki do xboxa jest o tym w wątku o xbox-sie.
 

bodzio_piotr

New member
Witam.
Ostatnio zauważyłem na internecie nowy model sony KDL-32W4210, według parametrów i informacji zaciągnietej z sony polska różnica do modelu 32W4000 jest tylko inny kolor ramki pod głośnikiem. Czy to jest prawda?? Czy te TV się różnią jakoś technicznie?? Proszę o odpowiedź bo bardziej odpowiada mi 32W4210.
Jaki kabel polecacie DVI / HDMI proszę o jakieś linki, może być allegro i czy jest jakaś ramka z możliwością regulacji w poziomie i pionie.
Pozdrawiam
 

approx

New member
bodzio_piotr napisał:
Witam.
Ostatnio zauważyłem na internecie nowy model sony KDL-32W4210, według parametrów i informacji zaciągnietej z sony polska różnica do modelu 32W4000 jest tylko inny kolor ramki pod głośnikiem. Czy to jest prawda?? Czy te TV się różnią jakoś technicznie?? Proszę o odpowiedź bo bardziej odpowiada mi 32W4210.
Jaki kabel polecacie DVI / HDMI proszę o jakieś linki, może być allegro i czy jest jakaś ramka z możliwością regulacji w poziomie i pionie.
Pozdrawiam

Rożnica jest w kolorze tylko kabel im droższy tym będzie lepszej jakości
 

dark972

New member
Wczorajszy zakup Sony W4000 ,ale kabel scart/ euro :) z tunera do TV.
Na chwile obecną czekam na kabel z netu, ale chciałbym zapytać czy jak podłaczę tuner z TV kablem HDMI, to zmieni się ( odczuwalnie) obraz ?
Chodzi mi ,że teraz mam jednak lekkie smużenie, nieszkodliwe ,ale chwilami denerwujące. Mam sygnał z tunka ferguson i TNK. Na dniach z N/ ki po hadmi ? Proszę o odpowiedź.
 

Seba_Fan

New member
Bez reklam
wczoraj patrzylem na 46w4000 i na 46w4500 leciala jakas prezentacja z blu ray i powiem ze nie widzialem roznicy, a w szczegolnosci te 100Hz
 

sebisebi

New member
Też parę dni temu porównywałem 40W4000 i 40W4500. Powiem szczerze, że też nie stwierdziłem żadnej różnicy. Ślepy raczej nie jestem. Myślę, że 99% populacji ludzkiej gdyby nie wiedziało który jest który, nie potrafiłoby ich rozróżnić. Więc po co przepłacać. Dla lepszego samopoczucia??? Myślę, że to czysty chwyt marketingowy, mający na celu wyciągnięcie dodatkowej kasy.
 

dark972

New member
Seba_Fan napisał:
wczoraj patrzylem na 46w4000 i na 46w4500 leciala jakas prezentacja z blu ray i powiem ze nie widzialem roznicy, a w szczegolnosci te 100Hz

ale nadal nie dostałem odpowiedzi.... :) czyli mam rozumieć ,że na hdmi będzie ok/
 

jarql

Member
dark972 napisał:
Wczorajszy zakup Sony W4000 ,ale kabel scart/ euro :) z tunera do TV.
Na chwile obecną czekam na kabel z netu, ale chciałbym zapytać czy jak podłaczę tuner z TV kablem HDMI, to zmieni się ( odczuwalnie) obraz ?
Chodzi mi ,że teraz mam jednak lekkie smużenie, nieszkodliwe ,ale chwilami denerwujące. Mam sygnał z tunka ferguson i TNK. Na dniach z N/ ki po hadmi ? Proszę o odpowiedź.
Witam, jestem posiadaczem 40w4000 od czerwca i na początku po podłaczeniu tego tv do dekodera polsatu przez kabel euro obraz był fatalny,troche mnie to przeraziło,ale po paru dniach zmieniłem platforme na N-ke po hdmi, no i obraz jednak duzo sie polepszył a mianowicie mniejsze smuzenie,kolory nabrały głebii, ostrość znacząco sie poprawiła, także po wymianie kabla napewno odczujesz róznice i będziesz zadowolony :eek:k:

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry