Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

fr3

New member
Na stronie 71 jest tabela rozdzielczości dla pc. Wedlug niej maksymalna rozdzialka dla polaczenia d-sub to 1280x1024. Jednak udalo mi sie uruchomic 1600x1200. Niestety przy 1900x1200 pojawia sie komunikat nieobslugiwany sygnal. Odswiezanie we wszystkich przypadkach ustawione jest na 60 Hz. Czy udalo sie komus uruchomic fullhd na d-sub i w jaki sposob? Waskie pasy na bokach nie przeszkadzaja ale wiadomo...( wiem ze mozna rozciagnac obraz)
 
Ostatnia edycja:

fzero

New member
Nabylem niedawno 40W4000, ladne kolory, nic nie smuzy nawet na szybkich grach w ciemnych miejscach. Mimo braku 100hz nie widze zadnych problemow przy ogladaniu np pilki noznej (sygnal z SD).
Jedyny minus to nierowne podswietlenie, kiedy erkan jest caly czarny widac po bokach lekkie "chmurki".
 

dark972

New member
Ostatnia edycja:

bubu54142

New member
dark972 napisał:
To dobra perspektywa, ale...
Jak podać sygnał np. HD. do niego czy to blu ray czy dvd HD ? Trzeba mieć napęd w kompie. :confused: i wracamy do ponownych kosztów.
Jedynie pobranie sygnału z netu i wrzucenie na te urządzenie,ale...
tu kosztami jest s.szybkie łącze i dostępność w sieci.

Przelicz to sobie sam.Koszt jednej płyty Blu-ray jest większy od miesięcznego abonamentu za internet.
 

ernet

Active member
Bez reklam
dark972 napisał:
To dobra perspektywa, ale...
Jak podać sygnał np. HD. do niego czy to blu ray czy dvd HD ? Trzeba mieć napęd w kompie. :confused:

Nie koniecznie ;-) Mały, przenośnu HDD. Widziałem 500GB firmy WD już az ok. 250 zł.
 

fzero

New member
Paproch pod ramką(40W4000)

Witam,

W nowym TV 40W4000 zauwazylem paproch miedzy dolna ramką a matryca. Wyglada na fragment jasnożóltej tasmy klejącej.

Problem w tym ze a) nie jest latwo to wyciagnac b) boje sie wyciagac, bo moze to fragment jakiejs tasmy ktora jest np oblklejona matryca w srodku:(

Ktos mial podobny problem?

Zalaczam fotke (niestety nie mam czym zrobic lepszej jakosci)
 

Attachments

  • DSC00305.jpg
    DSC00305.jpg
    37,4 KB · Wyś: 449

dark972

New member
ernet napisał:
Nie koniecznie ;-) Mały, przenośnu HDD. Widziałem 500GB firmy WD już az ok. 250 zł.
nie rozumiem ??? jak to się ma do napędu w kompie ?

Zaznaczyłem słowa o czytaniu plików txt, czyli że da radę podać pliki z txt ?

Kluczowe cechy WD TV HD Media Player

-Zaprojektowany z myślą o dyskach WD My Passport pozwala również na odtwarzanie plików z dysków WD My Book oraz z najbardziej popularnych dysków z interfejsem USB, z cyfrowych kamer i przenośnych odtwarzaczy, które są rozpoznawane jako dyski zewnętrzne;-Nawigacja i odtwarzanie w najwyższej rozdzielczości Full HD-Zdalne sterowanie w celu ułatwienia nawigacji poprzez animowane menu w jakości HD;-Komfort odtwarzania: wystarczy podłączyć do urządzenia dysk My Passport lub inny z interfejsem USB-Brak ograniczeń - kolekcja multimediów może się powiększać bez przeszkód- wystarczy dodać do niej kolejny dysk;-Opcje nawigacji, takie jak miniaturki, czy widok listy; WD Media Library pozwala użytkownikom na wyświetlanie multimediów, w zależności od typu, w jednym menu - niezależnie od ich lokacji w folderach, czy na dyskach; możliwe jest wyszukiwanie plików po gatunku, artyście, tytule, nazwie pliku lub częściowej nazwie;-Wyświetlanie zdjęć w formie pokazów; przybliżanie, paning (poruszanie się po obszarze zdjęcia), jak również wyszukiwanie zdjęć po nazwach, częściowych nazwach oraz częstotliwości oglądania i po dacie;-Oglądanie filmów i odtwarzanie muzyki z możliwością przewijania, pauzy, przybliżania, wyświetlania napisów i wyszukiwania po nazwie pliku, częściowej nazwie pliku oraz częstotliwości oglądania/odtwarzania i dacie;-Dwa porty USB umożliwiają równoczesne podłączenie dwóch dysków zewnętrznych;-Złącze HDMI do telewizorów HD lub zestawów kina domowego; dodatkowe złącze kompozytowe zapewnia kompatybilność z każdym telewizorem;-Bezpłatne oprogramowanie ArcSoft MediaConverter 2.5, za pomocą którego użytkownik w prosty sposób konwertuje zdjęcia, filmy i muzykę do formatów zoptymalizowanych pod WD TV HD Media Player;-1 rok gwarancji producentaCena i dostępność

WD TV HD Media Player jest już dostępny u wybranych dystrybutorów. Sugerowana cena 350zł.
 

fzero

New member
jakos sobie jednak poradzilem i wyciagnalem to ustrojstwo delikatnie, poszlo bez problemu, nie bylo do niczego przyklejone. kawaleczek bialej taśmy, ktory jak sadze wpadł tam przy składaniu.
ale rzeczywiscie dziwny przypadek, nie swiadczy to dobrze o tkontroli jakosci, bylo go widac golym okiem z daleka.
 

Forcio

New member
Ja miałem od fabryki delikatnie w jednym rogu przybrudzony panel chyba klejem ale w czasie ogladania nie bylo nic widać. Dopiero jak któregoś razu światło odbiło się w tamtym miejscu zobaczyłem ten syf. Zszedł bez większych problemów w czasie czyszczenia.
 

fzero

New member
40W4000 i podstawka

Witam,

Zauwazylem ze po zamontowaniu TV na podstawke (i dokreceniu jej) nie stoi on rowno pod katem 90, jest delikatnie pochylony do przodu. Nie jakos mocno, ale patrzac z daleka na tv jest to zauwazalne (no moze jest to kat ~87).
Nie wiem jak to ustawic, tv chyba nie ma regulacji w pionie. a powinien raczej stac rowno pod katem 90.
 

Robertus64

New member
Bez reklam
Mój Soniacz też tak ma , podejrzewam że to ma na celu mniejsze odbicie światła od ekranu.Jeżeli przeszkadza to możesz podłożyc coś pod przednią częsc podstawy , ja nic nie robiłem .Takie lekkie pochylenie widziałem już w kilku LCD różnych firm , albo do przodu albo leciały trochę do tyłu.
 

ernet

Active member
Bez reklam
Szybka w obudowie W4500-proszę o ciekawe pomysły

Pewnie nie tylko mnie ona przeszkadza. W moim przypadku widać przez nia kaloryfer. W innych przypadkach słyszałem o firanach, tapecie na ścianie itd. Pomijając już gust, to dla mnie to fatalny pomysł z tą szybką pod prawie całym ekranem. Noga od telewizora też jest ślicznie :confused: widoczna. A w przypadku tz. ambilight ( mam za telewizorem ) dodatkowo ślni :confused: też srebrna część podstawy TV !

Normalnie , to pomalowałbym tę szybkę na czarno i byłoby dobrze, ale może macie jakieś inne pomysły ?
 

darek_75

New member
KDL 32W4000 jakość obrazu PC

Witam

Chciałbym podzielić się spostrzeżeniami dotyczącymi podłączenia TV z laptopem przez złącze D-sub. Korzystając z takiego podłączenia uruchomiłem program testujący matryce:
dobreprogramy.pl /Nokia Monitor Test 2.0/
i okazało się, że o ile pierwsze pięć testów /geometry,brightness and contrast, high voltage, colors i convergency/ TV przeszedł pomyślnie o tyle problem zaczął się przy liniach pionowych. Szczegóły poniżej:

Focus
1.na szarych polach migoczą dziwne paski
2.w środkowej części obraz migocze
3.jak w 2

Resolution
1.obraz migocze w środkowej części
2. jak w 1

Moire
3 całkowita porażka /pływa cały ekran/
4 ok
5 brak pionowych pasków tylko poziomo schodzą się w linię
6 migotanie w środkowej części ekrany w pionie, paski poziome zamiast
dronych "elips"

Jitter
W dolnej części ekranu widoczne wyłącznie paski poziome

Ciekaw jestem jak to wygląda w przypadku innych TV.
 

fr3

New member
Mam to samo tez na 32". Możliwe ze to przez d-sub. Niestety nie mam jak sprawdzić dvi/hdmi. Z ciekawości skąd pochodzi Twój tv? Mój wyprodukowano w Słowacji.
 
Ostatnia edycja:

sebisebi

New member
KLD 40W4230 w MM Szczecin za jedyne 3799 PLN. Dobra cena??? Brać czy szukać dalej? Jakoś brak mi zaufania do sklepów internetowych.
 
Do góry