Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

ortax360

New member
Dokładnie mecze sie z 32lx70 ze względu na rozmiar i czern :D .

W4000 jest bardzo dobry . Jest jednym z nalepszych .

Sprzedałem bo mi sie znudził ( czesto zmieniam lcd) i chcę cos nowego :) To tak jak z dzwiękeim stereo - kabelki , interkonekty , głosniki,amplitunery kiedys często zmieniałem .

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

onkyo-50

New member
Audio out w SONY 40W4000

Zrobiło się misz masz więc piszę jeszcze raz.
Chcę odtwarzać audio z TV SONY przez amplituner Onkyo TX-SR606 i tu mam problem.
Podłączyłem w SONY pod 2 x cinche "Sprzęt audo Hi-Fi" a w Onkyo GAME / TV IN i owszem głos z ampli się pojawił ale tylko wtedy gdy zgłośnię SONY.
Poradzcie jak to rozwiązać.
P.S
Połączenie optyczne odpada bo w Onkyo 2 optyczne są już zajęte.
 

ortax360

New member
Przeciez ci napisałem .

Zmien w lcd (opcje audio . ustwienia ) wyjscie dzwieku z regulowane na stałe . Dodatkowo w lcd wyb. system audio . Dzwiek poleci kabelkiem do amplitunera , głosnosc bedziesz reg. tylko z ampl. Dzwieku w tv nie bedzie .
 
Ostatnia edycja:

onkyo-50

New member
Jasne że napisałes a ja odpisałem lecz nagle jak mnie coś nie walnie i zobaczyłem" stosuj się do regulaminu" ,dostałem klapsa od ar2.
Jak zmienię na stałe to głos będę miał tylko z ampli a jak żona włączy TV to następny klaps:( .
 

ortax360

New member
Nie . jak zmienisz na stałe głos bedzie tez z tv ,ale jednoczesnie z głosem z amplitunera . Dopiero jak zmienisz na system audio to nie bedzie głosu w lcd .

Przy ustawieniu na stałe mozesz regulowac głos. w amp. nie pogłaszjac w tv . Poziom gło. w głosnikach lcd bedzie taki jaki ustawisz z pilota od w4000.
 
Ostatnia edycja:

onkyo-50

New member
Sprawdziłem i,...i oczywiście masz rację niepotrzebnie równocześnie zmieniałem na system audio .
Wielkie podziękowania ale się nie żegnam bo gdyby coś jeszcze się urodziło to się odezwę.
Miłego dnia :)
 

Holt_

New member
Bez reklam
ortax360 napisał:
Dokładnie mecze sie z 32lx70 ze względu na rozmiar i czern :D .

W4000 jest bardzo dobry . Jest jednym z nalepszych .

a brak 100 Hz Ci w nim nie przeszkadza? Bo ja akurat czerń w Panasie jestem w stanie zaakceptować własnie dlatego, że ma bardzo dobry układ 100hz.
 

ortax360

New member
Brak 100hz w w4000 nie przeszkadza w ogladaniu , graniu na konsoli itd .Chyba ,ze ktos lubi ogladac same przelatujące szybko napisy :D sa wtedy delikatnie rozmyte i tyle .

Panasonic ma jeden z najlepszych układów 100hz i to działajacych to fakt . Jednak (dla mnie)jakosc obrazu w W4000 spycha na 2 plan 100hz z Panasonica .
 
Ostatnia edycja:

Adamelab

New member
Posiada , posiada.. U mnie po podłączeniu recordera i ustawieniu na 1080i zrywało co chwila obraz. Przy 720p tego nie było. Dla odmiany przy componencie zrywało teź na 720p. Dlatego podłączyłem kablem HDMI do Denona AVR4306 i działa bez problemu. Jedyne ale , to to , że w momencie włączenia sprzętu na moment pojawia sie znany napis "problem HDCP" , ale ma to związek z kolejnością włączania się urządzeń (korzystam z pilota Logitecha). Zanim TV ustawi się na właściwe wejście to na N-boxie jest ten napis.
 
No tak, ja niestety amplitunera z wejsciem hdmi nie posiadam i nie zamierzam narazie zmieniac. Wiec zakup n-ki stoi pod znakiem zapytania, a bardzo szkoda bo liczylem ze bede sobie LM w hd ogladal bezproblemowo :| .
Moze ktos zna jakies inne rozwiazanie zeby jednak n-ka w hd dzialala tak jak trzeba na tym tv ? :hmm:
 

Leszczu

New member
Sony W 4000 52 cali jaki posiadam juz od ponad 3 miesiecy jest narazie najlepszym Lcd dla mnie jaki widzialem i meczylem u znajomych nic narzie nie wyszlo co miało by ładniejszy obraz od tego Sony podobno Samsung ma wprowadzic jakies nowosci ale narazie nie ma porownania z Sony.

W 2011 Filip ma wprowadzic ULTRA HD rozdzielczosc 7xxx na 4xxx to bedzie wypas:krol:

aha i co najwazniejsze mam 5 letnia gwarancje to bardzo wazne w dobie zalewania swiata coraz to bardziej awaryjnymi sprzetami majac na celu zmniejszenie kosztow.
kiesys tv chodzil i 15lat i mechanika nie widzial a teraz? warto zajrzec do serwisow komputerowych do media itp ile sprzetu ludzie znosza non stop .
 
Ostatnia edycja:

ZigUS

New member
a ja mam dylemat :( :( :(
LE40A656 (4ms) czy KDL40W4000 (8ms)
i jeszcze tu inne MHz a tu inne . . . .
tu 2 lata Gwa a tu 5 Gwa.
normalne osiwiedz idzie i jeszcze na dodatek jestem zielony w te klocki
 

asek

New member
Witam
No i stoi u mnie W4000
Pierwsze wrażenie :
TV podłączony do kablówki UPC analog ( narazie ) - obraz może byc ;)
Zdjęcia z aparatu przez usb - malina
Podłączyłem telefon z kartą żeby oglądnąc fotki a tu zonk :( ( usb nie obsługiwane czy jakoś tak )
Menu - idze się przyzwyczaic , chociaż żeby zmienic np kontrast, czy nasycenie to trzeba w głąb menu się pchac ;)
Ustawianie nazw i kolejności kanałów - zajmie wam troche czasu :rolleyes:
Szkoda że nie ma PIPa na analogowe wejścia ;)
Pilot a raczej jego ergonomia to wg mnie porażka :( :( :(


PS. Zaprogramowałem kanały cyfrowe w kablówce ( znalazło 143 usługi (?) ).
I gra tylko tvp3 , czasami tvp2 . dlaczego ? reszta - ciemny obraz chociaż można wyświetlic pełne info o każdym programie :roll:

PS1. Czy warto przedłużac gwarancję do 5 lat ? Jak jest z awaryjnością u Sony ?
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
asek napisał:
Czy warto przedłużac gwarancję do 5 lat ? Jak jest z awaryjnością u Sony ?
według mnie nie... jak ci się w te 2 lata nie zepsuje to i w te kolejne 3 nie powinno zresztą sony ma według mnie(i nie tylko) najlepszą jakość produktów ich tv mają najmniejszą awaryjność

sony to sony więc sto lat sto lat....


jak dla mnie ta dopłata za 3 kolejne lata gwarancji to wyłudzanie kasy ale jak nie będziesz mógł spać jak nie dokupisz sobie tego to już wydaj tą kase bo życie bez stresu jest bezcenne :D

dodam jeszcze że żeby tv w ciągu 5 lat miał mi sie zepsuć to bym go nigdy nie kupił :hmm:

pozdrawiam
 

raffe

New member
Co wybrac: LE40A656 czy KDL40W4000.

Witam
Mam ten sam dylemat co wybrac, czy LE40A656 czy tez KDL40W4000.
Sygnal mam w wiekszosci SD.

Prosba o porade.

Dzieki
 

mumu

New member
asek napisał:
Witam
No i stoi u mnie W4000
Pierwsze wrażenie :
TV podłączony do kablówki UPC analog ( narazie ) - obraz może byc ;)
Zdjęcia z aparatu przez usb - malina
Podłączyłem telefon z kartą żeby oglądnąc fotki a tu zonk :( ( usb nie obsługiwane czy jakoś tak )
Menu - idze się przyzwyczaic , chociaż żeby zmienic np kontrast, czy nasycenie to trzeba w głąb menu się pchac ;)
Ustawianie nazw i kolejności kanałów - zajmie wam troche czasu :rolleyes:
Szkoda że nie ma PIPa na analogowe wejścia ;)
Pilot a raczej jego ergonomia to wg mnie porażka :( :( :(


PS. Zaprogramowałem kanały cyfrowe w kablówce ( znalazło 143 usługi (?) ).
I gra tylko tvp3 , czasami tvp2 . dlaczego ? reszta - ciemny obraz chociaż można wyświetlic pełne info o każdym programie :roll:
ustawianie, segregowanie i nazewnictwo analogowych kanalow to niestety proazka po calosci. pisalem o tym w tym topiku. ktos chyba nie pomyslal jak to powinno wygladac. pilot jest ok, moze tylko za lekki, choc pozory moga mylic. jest calkiem wytrzymaly, ale mogli troche inaczej rozlozyc przyciski. cyfrowych programow nie odbierzesz w UPC, bo nie masz karty warunkowego dostepu.
 
Ostatnia edycja:

bravia4000

New member
pilot do... kitu

mumu napisał:
pilot jest ok, moze tylko za lekki, choc pozory moga mylic. jest calkiem wytrzymaly, ale mogli troche inaczej rozlozyc przyciski.
No mogli bo najczęściej to raczej się używa zmiany kanałów i głośności, które są na samym dole, więc jeśli tak go trzymam, żeby miec je pod kciukiem to cały pilot wystaje do góry, wygodne to to nie jest. Na szczęście jak ustawiłem w pilocie Onkyo, że mam TV Sony to bez problemu go obsługuje :)
 
Do góry