Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Bucek

Banned
piteron:

nigdzie nie napisalem, że plazma zle je wyswietla tylko ,że jeden z Was na początkowych stronach tematu porównał kolory jednej z plazm do "polanych brudną wodą" ...


odpowiedź na pytanie o naturalność kolorów jest bzdurna bo jakoś w przypadku profesjonalnych monitorów LCD mozna uzyskac odpowiedź bez odsyłania zainteresowanego do sklepu i bez gadania o subiektywności odczuć ....

od tego są testy i testujący i od tego są metody testowe, które pozwalają np. określić, że prof. monitor medyczny czy graficzny realniej oddaje kolory niż domowa pqanorama do wszystkiego ...

te same metody są uzywanie do testowania np. aparatów cyfrowych, skanerów i drukarek i nikt nie odsyła nikogo do sklepu ...

są plansze wzorcowe służące do określania wierności odtwarzania poszczególnych kolorów, są inne metody ...

dlatego jeśli jedyne co robisz to odsylanie d osklepu - daruj sobie odpowiadanie na moje pytania ...

skoro jedyny sposób oceny monitora czy TV to iść do sklepu to po co w ogóle to forum?

naprawdę wolałbym TV wyświetlający "brzydkie" kolory ale za to zbieżne z np. planszami testowymi kodaka niż coś co mi koloryzuje rzeczywistość i robi z niej kreskówkę Disneya, niewątpliwie ładną ale nie dla mnie :p
 

piteron

Active member
Bez reklam
ale kto odsyła do sklepu,w sklepie to możesz sobie popatrzeć na kolor obudowy,a nie na kolor wyswietlany przez panel;)
jeśli chodzi o profesjonalne monitory,to tu też sa zdania podzielone,np monitor "medyczny",zagra inaczej niż monitor "graficzny",a ten ostatni srednio się sprawdzi w roli monitora TV
moim zdaniem najlepsza metoda jest porównanie sobie modeli w domu,z pilotem w ręku,jeśli to nie pomoże to zainteresowanie się profesjonalna kalibracją,wtedy z każdego lcd da się uzyskac taką palete jak tylko TOBIE odpowiada
jeśli jednak nie chcesz się bawić w kalibrację przez inne osoby,to rozejrzyj się za TV firmy Toshiba,jako chyba jedyna firma daje userowi narzedzie które jak masz czas,zrobisz sobie to sam(kalibrator 3d)a że można zrobić to we własnym zakresie,zaręczam że można,i TV gra zdecydowanie inaczej niż na nastawach fabrycznych
 

Tanod

New member
piteron napisał:
odpal sobie demo HD Nasa na plazmie i na lcd,popatrz na obłok wydobywający się z silników wachadłowca podczas startu,sam stwierdzisz że ............;)
Piteron, wiem, ze jestem świeżaczkiem na tym forum, ale z łaski swojej - gdybyś przestał trollować o wyższości plazmy nad LCD na forum o LCD-kach to niejeden by był Ci wdzięczny.

BTW. Jest tu jakiś moderator???
Pozdrawiam,
Tanod

Edytowane (coby nie mnożyć postów):
Szanowny Piteron - re: do Twojego postu poniżej - to, co posiadasz mało kogo obchodzi i nie zmienia to faktu "wywyższania" przez Ciebie plazmy (że plazma to, plazma tamto).
Ale żeby się nie rozwodzić - przypomnę Ci tytuł wątku:
Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")
I takich rzeczy z tego wątku bym się chciał dowiedzieć.

Pozdrawiam,
Tanod
 
Ostatnia edycja:

piteron

Active member
Bez reklam
przeczytaj co obecnie posiadam,na pewno nie jest to plazma:cool:,i z łaski swojej poczytaj dlaczego odezwałem się o plazmach,a nie "trolujesz" dla samego "trolowania",no chyba że Twoim zdaniem Twoje "trolowanie" jest merytoryczne,to przepraszam Wszystkich,słowa już o plazmach nie napisze
 
Ostatnia edycja:

@Tylerdurden

New member
piteron z tą ilością gradacji to może i prawda, jednak w hd ja przynajmniej aż tak bardzo tego nie widzę. Plazmy natomiast dzięki realnej możliwości wypalenia statycznych obrazków (często przypadkowo) są dla mnie i dla wielu tylko ciekawostką:roll: (jak czytam tutaj wypowiedzi posiadaczy plazm to jednak jest to duży problem). Propozycja lcd sony z serii w4000 to już natomiast istotny krok w drodze ku doskonaleniu lcd, twierdzisz że czarny nadal nie jest taki jaki powinien być w tym modelu ale dla absolutnej większości jest to już poziom odpowiedni;), dużo lepszy niż wcześniej podziwialiśmy na lcd. Swoją drogą na idealne rozwiązania to trzeba pewnie poczekać do np laser tv (może już w III kwartale tego roku), tam dopiero podobno każdy aspekt obrazu jest na tip top:eek:k:
Pozdrawiam
 

piteron

Active member
Bez reklam
i dlatego posiadam LCD;)
p/s
nigdzie ,ale to nigdzie nie napisałem że czerń w tym modelu jest zła,jest naprawdę rewelacyjna,jedynie co to jest inaczej reprodukowana,co mi jako jeszcze niedawnemu użytkownikowi CRT ciut na początku przeszkadzało,ale tylko ciut i tylko na początku:)
 
Ostatnia edycja:

grzet

New member
uff

no i przebrnąłem przez 49 stron postów. Sporo się dowiedziałem i jestem już zdecydowany na ten TV (zostaje dozbierać fundusze).

Zainteresowała mnie tylko jedna sprawa - parę osób pisało że odpowiednik tego TV na rynek amerykański ma sporo więcej możliwości. Jak wiadomo producenci często tworzą ten sam sprzęt, a parametry zależą tylko od softu. Np mam tel. sony D750 i wgrany soft od droższego W800, podobnie sporo więcej funkcji w aparacie canona, często też można odblokować wejście firewire w kamerach. Ciekawi mnie czy istnieje jakiś alternatywny firmware do tego TV. Może jakiemuś zdolnemu programiście udało się podrasować ten TV np. do 100Hz.
 

k0val

New member
witam mam ten telewizor od niedawna i bardzo polecam głębia czerni jak na plazmowym a tych 100 hz wcale nie potrzeba

mam takie pytanko kupiłem ten tv w rtv agd i otrzymałem tam gwarancje na 2 lata co trzeba zrobić żeby miec na 5 lat?
 
Ostatnia edycja:

k0val

New member
martiso napisał:
zapłacić 369 zł (dowiesz sie co i jak w jakomkolwiek Centrum Sony) i masz 5 lat
aha thx a jak sądzisz opłaca sie? bo żeby tv w ciagu pierwszych 5 lat miał by mi sie popsuć to bym go nie kupił.. xD a sony to sony wiec 100 lat! 100 lat!... :D
 
Ostatnia edycja:

tom

New member
Mam pytanie do posiadaczy telewizora Sony KDL-32W4000 - czy ma on podświetlane logo firmy podczas pracy (modele z większą przekątną mają) - różne źródła podają inną informację, np. że w tym modelu nie ma podświetlenia loga?
Jak sprawuje się funkcja ramki na zdjęcia w praktyce, czy np. można wyświetlać zdjęcia jako pokaz slajdów, czy wyświetlane jest pojedyncze wcześniej wybrane zdjęcie ( z chyba 6 zapisanych w pamięci tv lub z podłączonego pendriva).

Pozdrawiam i proszę o odpowiedź
 

coobraa

New member
ma podswietlane logo, mozna je wylaczyc. co do zdjec to nie sprawdzalem.

ja mam pytanie do osobnikow posiadjacych ten TV(W4000) wraz z PS3 i MGS4:
podczas gry w MGS4, przy kozystaniu z celowania za pomoca widoku FPP i najechaniu celownikiem na jasne niebo, a nastpenie szybkim przesuwaniu jej po tym nibie - za bronia zaczynaja sie pojawiac dziwne smugi krawedzi, jak na zdjeciu ponizej. Macie cos takiego czy jest to wada tego konkretnego egzemlarza? A moze wada programistow gry?


zauwazylem ze najlepiej widac to zjawisko uzywajac broni M4 custom. tylko oczywiscie bez weapon sight, scope itp zamontowanego na broni.
najpierw w trybie celowania FPP patrzymy maksymalnie pionowo w niebo (musi byc jasne), a nastepnie walimy prawa galką sixaxisa w dół. wszystkie górne krawędzie broni oraz muszka zostawiają za sobą smugę krawędzi.
 

Attachments

  • Obraz 143.jpg
    Obraz 143.jpg
    586,7 KB · Wyś: 115
Ostatnia edycja:

coobraa

New member
ale w innym watku o tym telewizorze SierzantHarrris napisal cytuje

"Input lag po najnowszym updacie softu (1011.2) w trybie gry wynosi praktycznie zero a normalnie jakieś średnio 12ms. Dla porównania sony w4000 także praktycznie zero a np. samsung m87 80ms a phillips 9632 to już stówka ms. Właśnie przyleciał do mnie ace combat na x360 i jest miodnie."

no wiec jak to w koncu jest?
 

qazar

Member
Bez reklam
To smużenie a nie imputlag(W4000 radzi sobie z tym bardzo dobrze, gorzej z tym np. w samsungu A656) i niestety ale przy braku 100Hz to widać, ba podobny efekt "zaciągania" na czarnych i "buraczkowych" kolorach ma 100 Hz Tv taki jak 32D3000 a i na LX70P miałem coś podobne(tylko na malutką skale)
 

motobartcompany

New member
Żeby na 100% sprawdzić czy to smużenie, a nie zamierzony efekt przez programistów to przy obrocie kamerą daj w TV stop klatkę. Jeżeli zatrzyma się z takim wynikiem jak na fotce to programiści celowo dodali taki efekt. Jeżeli obraz będzie czysty to po prostu widzisz efekt tych 8 ms lub sporo wiekszy...

Być może przy tej kolorystyce matryca w tym TV jest najwolniejsza. Dla tego przy innych materiałach tego nie widzisz.

wprawne oko ludzkie jest w stanie zauważyć smużenie od 2ms w górę. Ja np. widze jak smuży plazma, w której producent podaje 00.1 ms co jest absolutną bzdurą. Bo wystarczy mały test za pomocą kompa i poruszający się kwadrat zostawia kometę. w starych kineskopowcach i w moim monitorze smużenie nie wsytępuje. Przynajmniej ja nie potrafię go zobaczyć.

Wszystkie LCD które posiadałem w tym 42 calowy sharp RD2 100 HZ 6 lub nawet 4 ms smużyły.
Miałem do czynienia z bardzo dobrymi monitorami LCD w któych czas reakcji był na poziomie 2 ms. Szybki test: winamp poruszany za pomocą myszki. wszystkie napisy w programie się zamazują.
Na monitorze CRT nawet przy max szybkim ruchu wszystko jest ostre jak brzytwa.
 
Ostatnia edycja:

qazar

Member
Bez reklam
motobartcompany napisał:
Żeby na 100% sprawdzić czy to smużenie, a nie zamierzony efekt przez programistów to przy obrocie kamerą daj w TV stop klatkę. Jeżeli zatrzyma się z takim wynikiem jak na fotce to programiści celowo dodali taki efekt. Jeżeli obraz będzie czysty to po prostu widzisz efekt tych 8 ms lub sporo wiekszy...

To na 100% nie jest efekt zamierzony :) nie występuje on każdym TV
 

tom

New member
Dzięki Coobraa za odpowiedź. Mam jeszcze jedno pytanie czy tryb "Wszystkie piksele" w 32 W4000 oznacza wyświetlanie obrazu bez overscanu i czy dotyczy on obrazu, np. podanego poprzez HDMI z tunera cyfrowego jak i z komputera podłączonego przez HDMI (jest podobno osiągalna Rozdzielczość Full HD - instrukcja podaje co innego).
Dodam, że test Kikiego wykazał, że nie udało się uzyskać obrazu bez skalowania. Czy obraz ze zwykłej kablówki jest naprawdę zły, czy jednak do zaakceptowania... Czy przeglądarka zdjęć w tym modelu pracuje w wysokiej rozdzielczości (w modelach z większą przekątną ekranu tak - tak podają źródła)
Jaka jest więc prawda?
Na koniec proszę o pomoc co wybrać model Sony 32W4000, czy może Philips pdf 329603. TV będzie służył do oglądania kablówki, a przede wszystkim sygnału z platform cyfrowych, w tym programy w HD.
Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:
Do góry