Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

Andrzej007

New member
Kolego Mumu - serdeczne dzięki za wyczerpującą odpowiedź i wyjaśnienia :) . Mam nadzieję, że niebawem dołącze do klubu posiadaczy modelu w4000. Pozdrawiam, A
 

Vilmark

New member
Ja tam używam nieśmiertelnego Nokia test monitor. Można się trochę pobawić i jest za Free........

Co do wypowiedzi kolegi Aibench , no cóż mi starcza 8800GT..... gry chodzą dobrze bo gram na 20 calowym monitorze LCD. Co do 9800 , to ratunku co ty porównujesz ?? Już samo opisywanie technologii pod Vistę , która raz że nie działa , dwa że jest w powijakach i jak sam napisałeś , większość płyt jej nie obsługuje , świadczy o przeczytaniu przez ciebie za dużo gazetek typu KŚ.
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
...
Co do wypowiedzi kolegi Aibench , no cóż mi starcza 8800GT..... gry chodzą dobrze bo gram na 20 calowym monitorze LCD. Co do 9800 , to ratunku co ty porównujesz ?? Już samo opisywanie technologii pod Vistę , która raz że nie działa , dwa że jest w powijakach i jak sam napisałeś , większość płyt jej nie obsługuje , świadczy o przeczytaniu przez ciebie za dużo gazetek typu KŚ.
Dobrze przetestowana płyta na której działa HybridPower
to Asus M3N-HT DELUXE (nie działa na części płyt coś
i tak zupełnie bezużytecznego jak GeForce boost)
Spekulacje na temat źródła mojej wiedzy lepiej zachowaj
dla siebie bo są chybione.
W sytuacji gdy do grania używasz monitora to wystarczy
że odpowiednią integrę podepniesz do TV
a odpowiednią kartę do grania do monitora.
Niepotrzebna wtedy vista ani żadne nowe technologie.
 

happyface

New member
w ogole po co mowic o 9800gtx skoro nvidia poniekad zrezygnowala z produkcji 9800gtx juz jakis czas temu, ale zastapila go modelem 9800gtx+, czyli ten sam uklad w 55nm, ktory jest szybszy od zwyklegu gtx, zuzywa mniej pradu niz radeony i nvidia znacznie zredukowala cene... jako ze jest nowoscia na rynku, nie sadze ze nvidia bedzie sie z czegokolwiek w tej chwili wycofywac...
 

Vilmark

New member
A propo dzwięku , znalazłem podobny wątek na dziale Samsunga , tam kolega Maxim25 przytoczył taki tekst..... pytanie na ile to możliwe ??

coś takiego znalazłem w sieci:

I just got a whim from someone having the same problem with an 8600GT. This got me thinking...
I'm beginning to wonder if it's something to do with the 8X00 series cards supporting HDMI. So when you use a DVI->HDMI adaptor they send a full video & audio signal down the cable, it's just that audio is silence as there is no audio being input in to it.
Then when the TV receives it it sees an audio signal on the HDMI2 input and so doesn't look for the audio through the DVI IN(HDMI2) audio inputs and just gives you the silence the video card is sending. If that makes any sense...
So I'm now wondering if all 8X00 series cards include the S/PDIF input on the card or if it is something that the manufacturer has to include. I'll check out my 8400GS tomorrow and see if that has one.


jesli dobrze rozumiem Twoja karta graficzna posiada pełne wsparcie dla standardu hdmi i wysyła przez kabel hdmi do TV również sygnał audio a wtedy telewizor pomija (blokuje) sygnał z wejście audio RCA. Karta graficzna wysyła przez hdmi ale pusty sygnał, żeby był dzwięk trzeba spiąć karte graficzną z kompem za pomocą kabelka SPIDIF który powinien znajdować się w zestawie z kartą


znalezione w opisie jakiejś karty GF 8800:
WyposażenieDriver CD, Instrukcja, Kabel dodatkowego zasilania, kabel przejściówka Composite Video + Component Video Out (4 x RCA Cinch), przejsciówka DVI-D-Sub, przejściówka DVI-HDMI, kabel SPDIF doprowadzający sygnał SPDIF Out z karty dźwiekowej do toru HDMI.


Na podstawie informacji wyczytanych w sieci wynika że jest to jedyne rozwiązanie. Chyba że w panelu sterowania karty graficznej można programowo wyłączyć wysyłanie przez port dvi informacji o tym że oprócz wideo leci też sygnał audio.


Jeszcze coś znalazłem, koleś pisze że poprzez zmiany w pliku konfig instalacji sterowników nvidii uzyskał dźwięk analogowy poprzez RCA i chętnie podpowie jak to zrobić:

I am no expert on the problem, but i was able to get around it by hacking nvidia drivers by following some instructions i scrapped on the forums.
It involved some tool to extract the hex for some sound channel id on the box, then starting up latest nvidia driver install, cancelling right after it unpacks the drivers to a local folder, then going in and editing the nvidia config file with some override string.
If you are interested in knowing the steps, shoot me an email at sobaka@hotmail.com

My setup: 8600GT hooked up to Olevia 242HD 1080p tv through a dvi to hdmi cable, the sound cable is a Y splitter, speakers out to L and R next to DVI plug on the back of the TV.

I did not need to do anything else, just modify the nvidia driver config file, then install those drivers and reboot.




-----------------------------------------------
Ja osobiście podłączałem tylko laptopa który miał wyjście hdmi i na początku nie miałem dźwięku ani przez jack->rca ani przez hdmi dopiero jak w ustawieniach dźwięku w laptopie przestawiłem z analog audio na digital audio pojawił sie dzwięk w telewizorku i to bez żadnych dodatkowych kabelków wszystko poszło przez kabel hdmi.
Może w twoim kompie jest jakieś wewnętrzne połączenie między kartą graficzną a dzwiękową, spróbuj przestawić w ustawieniach karty dzwiękowej na DIGITAL OUT a kompa połącz DVI -> HDMI 2
 

AiBench

New member
@Vilmark są konwertery sumujące DVI+S/PDIF do HDMI
ale to co widziałem jest drogie i nie wiadomo czy jak
kupisz to zadziała.Lepiej już kupić kartę graficzną
z wyjściem HDMI (trzeba tylko zwrócić uwagę czy ta
karta ma wejście S/PDIF aby spełnić rolę konwertera
audio do HDMI) instrukcja Asusa zawiera opis co powinno
być na karcie. http://event.asus.com/vga/manual/hdmi_spdif_cable.pdf

Wcześniej trzeba ustalić przyczynę dlaczego nie masz
dźwięku.
Dziwne że nie nie umiał zrobić tego serwis Sony.
(chyba już wszyscy wyjechali do Irlandii co się znają na
czymkolwiek :) )
Jak wcześniej pisałem musisz podać dokładną
konfigurację sprzętu i oprogramowania, sterowników,
aby mieć realne szanse na uzyskanie odpowiedzi
na forum dlaczego nie masz dźwięku.
Poza niesprawnym telewizorem możliwości jest
dużo.
 
Ostatnia edycja:

Vilmark

New member
Możesz mi powiedzieć co ma wspólnego to co napisałeś z tekstem wyżej ?? Tam jest mowa o DVI...... i żadna karta z HDMI , nie jest tu potrzebna..... Pomijam już to że model karty asusa która pokazałeś.... ze świecą chyba takiej szukać. Producenci odeszli od kart z HDMI i tyle.

Z tego co widać jest po prostu ewidentny problem z seria kart 8800 niektórych firm , nie tyczy się to tylko Sony.
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
Możesz mi powiedzieć co ma wspólnego to co napisałeś z tekstem wyżej ??
Nie bo nie cytowałem tego.

Jeśli TV jest sprawny to możliwe źe blokuje wejście audio
"widząc" sygnał dźwiekowy w HDMI.
Czyli przewód DVI-HDMI neodpowiedni.
Druga możliwość to taka że karta dwiękowa wysyła inny
sygnał audio niż TV może przyjąć.
Jest jeszce wiele innych możliwości braku dźwięku.
Nie podałeś informacji niezbędnych do uzyskania
jednoznacznej odpowiedzi.
Nikt tu nie napisze podręcznika o rozwiązywaniu
problemów podłączenia audio do TV.
Chcesz odpowiedź wysil się i podaj szczegóły.
 

Vilmark

New member
Kolego Ai , w sprzęcie IT , siedze parę lat zawodowo , więc nie potrzebuje pomocy. Tym bardziej że wypisujesz bzdury , byle nabić trochę postów.
Gdybyś więcej czytał , zamiast pisać , to raz wiedział byś że podałem istotne szczegóły tego co posiadam. Dwa że gdybyś wysilił się chociaż trochę , przeczytał tekst cytowany wyżej , wiedział byś że problem nie jest w kablu DVi tylko karcie graficznej serii 8 z HDCP.

Twoje posty po prostu nic nie wnoszą , nie ma tutaj znaczenia jakie mam kodeki itp , nawet gdybym podał ci je wszystkie po koleji , nic by to nie zmieniło. Przedstawił byś tylko trochę wylanej wody na temat technologi które nie istnieją i przeczytałeś o nich w KŚ. Przeczytałem trochę twoich wątków i niestety , w żadnym nie ma odpowiedzi na pytania... prosze więc nie zaśmiecaj tematu.
 

AiBench

New member
Kolego Vilmark może siedzisz w sprzęcie ale problemu
nie umiesz rozwiązać :) i nie widzę abyś miał duże
szanse zrobić to samodzielnie skoro doszukujesz się
braku dźwięku w grze w zabezpieczeniach HDCP
i brakiem wsparcia HDCP ze strony karty graficznej.
Zawodowo zajmuję się oprogramowaniem i sprzetem
komputerowym od ponad 30 lat i czasami korzystam z
pomocy i wiedzy innych bo nie mam predyspozycji do
odgrywania roli bufona nie potrafiącego przyjąć do
wiadomości że ktoś może wiedzieć coś więcej.
 

happyface

New member
dziwne problemy macie... jako ze rozmawiamy o konkretnym telewizorze, czyli w4000, to pierwsza rzecz jaka nalezy zrobic, to przez dvi-hdm podlaczyc komputer KONIECZNIE do wejscia HDMI 2, bo jak sie zajrzy do instrukcji, to jak byk jest, ze moze ono dzialac w trybie dvi i ma z tego powodu dodatkowe wejscie audio minijack... i wtedy bez laski powinno wszystko dzialac... dodatkowo zaznaczam ze telewizor jest DUZO cichszy niz komputer i trzeba mocno podglosnic, zeby bylo slychac tak, jak na czymkolwiek innym podlaczonym do kompa, tak przynajmniej ja zauwazylem... ;)
 

Vilmark

New member
Kolega z wątku Samsunga już powiedział co i jak. Przynajmniej z sensem a nie biadolił głupoty...... Sprawdzę w domu czy coś pomogło i dam znać.

Przepraszam tak poza tym , kto mówił o braku dzwięku w grach :D ?? Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem , pewnie kolega AI zatrzymał się 30 lat temu na jakiejś Unitrze... Wystarczyło przeczytać wątek od początku zamiast opowiadać bzdury... Pomijam już opowieśći o pracy w branży IT 30 lat , bo tyle to ona nawet u nas nie istnieje w normalnej formie.

Powiedz nam kolego Ai , w jakiej to znanej wielkiem firmie pracujesz , chętnie zerkne do bazy to za kwiatek.....
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
Kolega z wątku Samsunga już powiedział co i jak. Przynajmniej z sensem a nie biadolił głupoty...... Sprawdzę w domu czy coś pomogło i dam znać.

Przepraszam tak poza tym , kto mówił o braku dzwięku w grach :D ?? Nie ma to jak czytanie ze zrozumieniem , pewnie kolega AI zatrzymał się 30 lat temu na jakiejś Unitrze... Wystarczyło przeczytać wątek od początku zamiast opowiadać bzdury... Pomijam już opowieśći o pracy w branży IT 30 lat , bo tyle to ona nawet u nas nie istnieje w normalnej formie.

Powiedz nam kolego Ai , w jakiej to znanej wielkiem firmie pracujesz , chętnie zerkne do bazy to za kwiatek.....
Łatwo wywnioskować z tego co napisałeś że
nie msz dźwięku w grach (przy odpowiedniej wiedzy)
Dlatego nie ściemniaj że masz dźwięk w grach.
Jestem już za stary na pracę w obcych firmach. :)
Od wielu lat nie pracuję w innej firmie niż własna
i specjalizuje się głównie w zabezpieczeniach i
kryptografii przy których HDCP to zabawka dla dzieci.
To co poradził kolega z wątku Samsunga jest możliwe
ale masz to samo jako drugą możliwość w poście 408
tyle że ogólniej i obejmuje inne przypadki.
 
Ostatnia edycja:

Vilmark

New member
Hm , skoro tobie TV służy do grania , to twój problem. Ja nie gram , więc nie wiem czy mam dzwięk przy grach na TV. Wiem za to że wcale nie było mowy o graniu....... Tylko o tym że nie ma go przy odtwarzaniu filmów.

Widzę że jednak nie chciało ci się poczytac forum.
Na tym własnie polega różnica w pomocy twojej a kolegi z forum Samsunga. Ty dużo mówisz , mało wiesz (z tego co widziałem to nie pierwsze forum które zaśmiecasz swoimi teoriami.) , kolega z forum Samsunga bez zbędnego gadania od razu coś wymyślił.

Sądze że twoja firma to po prostu jeszcze jedno , żenujące PHU , jest ich sporo...... niestety przeważnie dostają mniej kredytu niż emerytka.
 

AiBench

New member
Vilmark napisał:
Hm , skoro tobie TV służy do grania , to twój problem. Ja nie gram , więc nie wiem czy mam dzwięk przy grach na TV. Wiem za to że wcale nie było mowy o graniu....... Tylko o tym że nie ma go przy odtwarzaniu filmów.

Widzę że jednak nie chciało ci się poczytac forum.
Na tym własnie polega różnica w pomocy twojej a kolegi z forum Samsunga. Ty dużo mówisz , mało wiesz (z tego co widziałem to nie pierwsze forum które zaśmiecasz swoimi teoriami.) , kolega z forum Samsunga bez zbędnego gadania od razu coś wymyślił.

Sądze że twoja firma to po prostu jeszcze jedno , żenujące PHU , jest ich sporo...... niestety przeważnie dostają mniej kredytu niż emerytka.
Bujna wyobraźnia i ściemy nie pomogą uzyskać dżwięku
;)
Każde dziecko wie że słychać dźwięk przy uruchamianiu
windy (może poza specami od IT pokroju Vilmark)
Nie wyleczysz kompleksów szukając słabości u innych.
Z tym trzeba iść do lekarza albo do szkoły i się trochę
dokształcić :mrgreen:.
 

Vilmark

New member
Powiem tak , rady kolegi z działu Samsunga pomogły , po małym tunningu sterowników , dzwięk jest , więc sukces :) Faktycznie problem leżał po stronie karty , 8800GT podobno cierpi na tą przyległość....
 

Bartinio

New member
52W4000 w akcji ...

obraz wyglada ślicznie :], sam czekam az dojdzie domnie ten model

...nie wiem co sie dzieje ale nie moge dodac llinka :(

52w4000.gorgont.de

udalo sie w skorocenej wersji :)
 
Ostatnia edycja:

sp69

New member
Witam,
od wczoraj mam kdl-32w4000. Nie mam jeszcze swojego tunera HD. Żeby potestować w4000 pożyczyłem dzisiaj HF-8800 HD. Teraz moje pytanie, czy to poprawne zachowanie i wszystko jest ok, czy mam mały problem.

Mam sygnał po HDMI, obraz b.ładny (dopiero zaczynam zabawe). W ustawieniach HDMI podczas aktualizacji użądzeń nie wykrywa mi tego Fergusona, czy to jakiś problem z w4000?

Jest to mój pierwszy post na forum oraz pierwsze spotkanie z hdtv.
 

sp69

New member
To moze byc wina oprogramowania Fergusona (?). Wcchodząc w menu "Wyjście TV" nie mam wyboru HDMI, jest tylko SCART.
Wersja software: 11.07.2f
 
Do góry