Sony KDL-W4000 FullHD TEST, opinie użytkowników - wszystko o serii (32, 40, 46, 52 ")

hombre

New member
Tak samo uwazam, czern bardzo dobra, takiej czerni to ja nie widzialem na zadnym lcd.

Ortax360, jakie masz ustawienia, moglbys podac je tutaj ?
 

Adamelab

New member
"Odnośnie DVB-T mam odpowiedż z Sony :" Odbiór DVB-C odbiera
DVB-T działa w formie "testu" z nadajników,wie
programy raz są (ale zmieniane za kilka dni na inne)".

Ale byłoby dobrze,gdyby ktoś na własnym telewizorze przetestował."


NA analogu jak i DVB-T odbiera b.dobrze.
DVB-T : porównując odbiór z Fergusona 8800HD + Cyfra+ i przekaz naziemny (telewizor pokazuje 576/25Hz) - na moje oko, jakość jest identyczna. Dziś oglądałem przekaz testowy HD ( akurat nadawali TVN HD z parametrami 720/50Hz - szkoda że krótko) i jestem bardzo mile zaskoczony jakością obrazu.
Właśnie pojawił się test Polsat Sport HD ( 1080/25Hz) :))
 
Ostatnia edycja:

SierzantHarris

New member
Bez reklam
Podłączam się do pytania pawla86ck odnośnie tego jakim telewizorem jest w4000 w wersji 32 cale.Czy w związku z panelem 8bit przejścia tonalne będą gorsze(color banding-i hate this)? i czy czerń jest taka jak na 40 calach(powinna być nawet lepsza z racji mniejszych/ilości lamp?).Jeśli ktokoilwiek ma 32 calew4000 to bardzo proszę o podzielenie się wrażeniami.
 

mumu

New member
pener77 napisał:
Juz jedzie Toshiba ZF355DG bo ma to czego brakowało XF - 100Hz. Pozdrawiam.
na tzw. plynnosc bez smuzenia maja najwiekszy wplyw wspomagacze ruchu, a nie 100Hz. plynnosc ta na te chwile bedzie jednak troche sztuczna. pewnie stan zmieni sie wraz z nlepszymi systemami i matrycami. zreszta ideal to szybka matryca, a nie taka z opoznieniami naszpikowana elektronika.
 
Ostatnia edycja:

ProSiaczek

New member
ortax360 wielki szacunek dla włożonej pracy!!

Na większość pytań odpowiedziałeś w swoim opisie ale mnie interesuje czy W4000 ma chłodzienie wiatraczkami jak X3500 czy na szczęście jest pasywne?
 

Adamelab

New member
ProSiaczek napisał:
ortax360 wielki szacunek dla włożonej pracy!!

Na większość pytań odpowiedziałeś w swoim opisie ale mnie interesuje czy W4000 ma chłodzienie wiatraczkami jak X3500 czy na szczęście jest pasywne?

Podłączę się -> chyba pasywne bo nawet przytykając ucho z różnych stron - nic nie słychać.
Przez kratki od góry widać radiator, ale żadnego wiatraka nie ma.
 
Ostatnia edycja:

ortax360

New member
Witam

Dzięki .

W4000 nie ma chłodzenia watraczkami tak ja X3000/3500.

Review W4000 -jeszcze nie dokonczyłem . Skonczę jutro .

Walczę z podswietleniem po kalibrac. obrazu .

lcd przez 2 tryby gotowosci nie zpamiętuje ustawien podswietlenia ponizej 5 .Przy ponownym właczeniu lcd trzeba ręcznie zmienic na 2 . ( nie wpływa na jakosc czerni)


Czytam własnie wskaz. z AV Forum .

Dostałem info. z Av Forum .ze niedł. pojawi nowy FM likwidujacy ten mini problemik .



Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
mumu napisał:
na tzw. plynnosc bez smuzenia maja najwiekszy wplyw wspomagacze ruchu, a nie 100Hz. plynnosc ta na te chwile bedzie jednak troche sztuczna. pewnie stan zmieni sie wraz z nlepszymi systemami i matrycami. zreszta ideal to szybka matryca, a nie taka z opoznieniami naszpikowana elektronika.

No to chyba nikt nie widział 100hz przy tej Toshibie :) ja widziałem wiele tV ze 100hz i efekt teatralny był dla mnie odpychający, po prostu ja zwracam bardzo dużą różnicę na obraz zeby był naturalny i wogóle ale na ZF355 efekt teatralny jest naprawde minimalnie widoczny i to tylko wtedy kiedy sie przypatrzy, wiem bo testowałem go pod tym względem wielokrotnie i uwazam ze jest dobrze, jeśli mnie to nie razi to jest rewelacja, jeśli chodzi o detale w ciemnych scenach to tez jest bardzo dobrze, odpowiednia kalibracja tez robi swoje :) No ale przyznam szczerze że czerń na Sony W4000 jest rewelacyjna, a ZF ma bardzo dobrą Czerń (szkoda ze nie rewelacyjną), a ilość detalów w ciemnych scenach zależy też od kalibracji, ale potwierdzam wbrew opinii ortaxa ze duzej różnicy nie ma i nie każdy ją zauważy.
 

happyface

New member
kiki napisał:
100 Hz swoje robi bez wątpliwości.
A jaką masz odległość od ekranu ?

odleglosc 2-2,5m przy ogladaniu TV z kanapy i bedzie jakies 130cm od komputera... zaznaczam, ze na razie korzystam z analoga UPC, byc moze wkrotce cyfrowego zamowie...
poza tym na pewno bede duzo korzystal z PC, jako alternatywny pulpit, do gier, filmow i jeszcze gram na xboxie... takze zalezy mi w sumie na obrazie dobrej jakosci no i wlasnie mozliwie najlepsze kolory i czern, czesto po ciemku siedze przy kompie i ogladam TV... takze w gre wchidzily w sumie panas 32lzd85, sony 32w4000 i ew. toshiba 37xv500, ale z toski zrezygnowalem bo 37" na ta odleglosc jzu bedzie chyba za duzy, poza tym ajkoscia ponoc odbiega od soniaka i panasa...
 

ortax360

New member
W x3000/3500 tez mozna wy laczyc efekt nadpłynnosci obrazu powodujacy wrazenie teatru . Wystarczy zostawic samo 100hz właczone bez Trybu Film .

Co do czerni w Toshibie zf nie bede sie sprzeczał wystarczy zobaczyc w zaciemnionym pomieszczeniu oba lcd wynik bedzie jeden W4000.

X3000/3500 ma lepszą czern niz Toshiba ZF a przy W4000 wypada słabo .

100HZ w Toshibie działa i to widac szczeg. na kanałach SD .

32W4000 nie widziałem jak działa i jaka mam czern więc ci nie pomogę .

Byc moze dobrym wyborem dla ciebie bedzie 32d3000 100hz i matryce 1366*768 . Przy odpowiednim ustawieniu 32d3000 gra Bardzo OK ze względu na układ 100hz bedzie lepiej spisywał się Sygnałem SD i trochę lepiej w grach z bardzo szybkim ruchem . Jedyny problrm z D3000 moze trafic sie egzemp . ze smearing - zaciąganie nie smuzenie na ciemnych kolorach np: czarne włosy .

Jeszce jedo 2-2.5 pomyslałbym jednak o czym wiekszym min 37 cali . Ja ogladam 46 cali z odlegósci 2.5 m . Daję ci słowo ze 37 nie bedzie za wileki . Moze lepiej dozbierac poczeka i zak. 40w4000?

Pozdrawiam
 
Ostatnia edycja:

happyface

New member
z tym ze zdecydowanie preferuje full hd ;P chce miec zdecydowanie wieksza rozdzialke niz na kompie, poza tym przy bardzo mocnym pececie nie chce wielkich pixeli , bo jak bedzie sie zdarzac ze z niecalego 1,5m bede to ogladal to roznica na pewno bedzie...
 

mumu

New member
pener77 napisał:
No to chyba nikt nie widział 100hz przy tej Toshibie :) ja widziałem wiele tV ze 100hz i efekt teatralny był dla mnie odpychający, po prostu ja zwracam bardzo dużą różnicę na obraz zeby był naturalny i wogóle ale na ZF355 efekt teatralny jest naprawde minimalnie widoczny i to tylko wtedy kiedy sie przypatrzy, wiem bo testowałem go pod tym względem wielokrotnie i uwazam ze jest dobrze, jeśli mnie to nie razi to jest rewelacja, jeśli chodzi o detale w ciemnych scenach to tez jest bardzo dobrze, odpowiednia kalibracja tez robi swoje :) No ale przyznam szczerze że czerń na Sony W4000 jest rewelacyjna, a ZF ma bardzo dobrą Czerń (szkoda ze nie rewelacyjną), a ilość detalów w ciemnych scenach zależy też od kalibracji, ale potwierdzam wbrew opinii ortaxa ze duzej różnicy nie ma i nie każdy ją zauważy.
moze doczekamy sie wystarczajaco szybkich matryc i obejdzie sie bez tej calej elektroniki, z ktora czasem wiecej klopotu niz pozytku.
 

pawel86ck

New member
Byłem dziś w sklepie panasa i akurat widziałem 40 calowy model w4000, kolory i czarny takie jak trzeba 8)(takie jak na moim necu, genialne nasycenie i inensywność barwy doprawdy ten mój samsung może się schować i pomysleć że do wczoraj byłem "na nie" dla LCD TV i widziałem tylko plazmę)
SierzantHarris - na moje pytanie znalazłem już odpowiedz w linku od jednego urzytkowników z postu 125;).

Testowali akurat model 32 :p
Według testerów dzisiejszy obraz wogółe nie wykorzystuje w pełni 8 bitów a co dopiero więcej, mimo to jak napisali NIE widać absolutnej róznicy między 8 a 10 bitowym panelem nawet gdy puścili 12 bitowy kolor :eek:k:.

Stwierdzili że na tą chwile model który testowali nie ma absolutnie żadnego rywala z racji niespotykanych parametrów, konkurencja może sie schować. Ciekawie wygląda tabelka z zestawieniem ocenianych tv, wszystkie samsungi max 3 na 5 punktów:confused:. Przeczytałem spostrzeżenia i również podzielają moją opinie odnośnie dziwnych kolorów w samsungach:grin:
 
Ostatnia edycja:

pener77

New member
dobrzebyłoby żeby ktoś skonfrontował Toshibe ZF355, Sony W4000 i panasonica LZD85. Wszyscy zobaczyliby + i - tych modeli. Ortax zgadzam się z Tobą ze Sony W4000 ma lepszą czerń od Tośki, ale wydaje mi sie ze troche przesadzasz ze Tosia znacznie odstaje, bo różnica jest ale nie tak duza. Z innymi modelami to mozna powiedziec ze znacznie odstaje. Pozdrawiam.
 

hombre

New member
Uwierz, ze Toshiba jest troszke nizej niz Sony, pod kazdym wzgledem.


Jakie ustawienia macie na W4000 ? Moze ktos je podac ?
 
Do góry