Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

Zimny_

New member
Innej karty nie można podpiąć. Można podpiąć router WiFi z funkcją klienta. Rozwiązanie tańsze, jednak konfiguracja może okazać się bardziej skomplikowana.
 

Kisiel94

New member
Czy 2000 (wzniż do max 1650zł)za 32EX500 jest godną ofertą?
Czy jest jakikolwiek sens kupować ten telewizor?
Ja mogę kupić tylko 32" po prostu nie potrzebny mi inny i na większy szkoda mi kasy.
 

aru2000

New member
Witam serdecznie. Czy ktoś z użytkowników EX500 odbiera DVB-T w MPEG-4. U mnie osobiście nie wyszukuje żadnych kanałów nadawanych w MPEG-4 a taki standard ma być docelowy we wszystkich multipleksach. W danych technicznych podają przy dekoderze DVB-T (MPEG-2), a to może być porażką.
A to cytat "Posiadacze telewizorów ze zintegrowanym dekoderem DVB-T/MPEG-2 wyposażonym w wejście do podłączenia modułów CI (Common Interface) oraz widzowie wykorzystujący odbiorniki DVB-T/MPEG-2 również posiadające gniazdo CI, w celu umożliwienia odbioru programów zakodowanych w MPEG-4 mogą zakupić moduł transkodujący z MPEG-4 na MPEG-2. Trzeba pamiętać jednak, że powyższe rozwiązanie pozwoli jedynie na odbiór kanałów SD. Jest jednak jedynym ratunkiem dla urządzeń DVB-T/MPEG-2 o ile mają gniazda CI i stosownie przygotowane oprogramowanie."
Zostaje jeszcze kupno dekodera :x.
 

eugeniuszg

New member
Z tego co wiem,to EX500 ma wbudowany dekoder MPEG4 i żadnego dodatkowego dekodera nie potrzeba.Jeżeli w Twojej okolicy działa naziemna tv cyfrowa to na zwykłej antenie wyszuka wszystkie dostępne programy.U mnie na wygiętym drucie powieszonym w oknie na karniszu siła i jakość sygnału z MUX2 100/100 Wejdź na stronę Emitel - Strona główna i wszystko się dowiesz.
 

aru2000

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście wiem, że ma, tylko pytanie czy sygnał po wyjściu z tunera DVB-T jest dekodowany przez MPEG-4. Na pewno MPEG-4 dekoduje DVB-C, ale czy DVB-T ?. U mnie osobiście nie mogę wyszukać kanałów naziemnych zakodowanych przez MPEG-4 i również na forum zauważyłem podobne pytanie (strona 64, kolega ADAMRA). No i jeszcze fakt podania w danych technicznych na stronie Sony przy tunerze DVB-T (MPEG-2). Dlatego chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was fizycznie odbiera na tym TV DVB-T MPEG-4, w tedy będę interweniował u dostawcy sygnału. Pozdrawiam, Arek.
 

knrdk

New member
Witam !
Mam pytanie jaka jest różnica między Sony KDL-40EX500 a KDL-40EX501 ? Bo wyczytałem że różnią się kolorem dolnej ramki, ale na stronie Sony wyglądają dokładnie tak samo.
 

edi730

New member
Dziękuję za szybką odpowiedź. Oczywiście wiem, że ma, tylko pytanie czy sygnał po wyjściu z tunera DVB-T jest dekodowany przez MPEG-4. Na pewno MPEG-4 dekoduje DVB-C, ale czy DVB-T ?. U mnie osobiście nie mogę wyszukać kanałów naziemnych zakodowanych przez MPEG-4 i również na forum zauważyłem podobne pytanie (strona 64, kolega ADAMRA). No i jeszcze fakt podania w danych technicznych na stronie Sony przy tunerze DVB-T (MPEG-2). Dlatego chciałem się dowiedzieć czy ktoś z Was fizycznie odbiera na tym TV DVB-T MPEG-4, w tedy będę interweniował u dostawcy sygnału. Pozdrawiam, Arek.
Telewizor dekoduje sygnał dvb-t mpeg4 na 100% W moim przypadku taki sygnał nadawany jest w sieci kablowej. Tylko kwestia wyboru sygnału na początku programowania TV. U mnie wskoczyły po wybraniu TV naziemnej mimo że wpięty był kabelek z kablówki :)
 

raqu

New member
witam
Chciałbym prosić o radę odnośnie zakupu lcd, mianowicie obecnie posiadam sony kdl-40w4000, tv wykorzystywany do ps3 oraz n. Jestem zainteresowany zakupem 55 cali ex500 ( są już poniżej 5000zl), ma wszystko co mi potrzeba ( motion flow, dobrą czern ) nie interesują mnie inne bajery typu dlna, tunery dvbt/mpeg4, 3d, ledy i inne. Natomiast bardzo ważną rzeczą dla mnie jest input lag w grach. I tu mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak ten tv spisuje się w grach?, dodam ze obecny w4000 jest do gier idealny ( praktycznie zerowy input lag ). Proszę o opinię, ewentualnie o doradzenie który z modeli ( może jakiś nowszy model będzie lepszy ) wart jest zakupu. Niestety zatrzymałem się jeśli chodzi o tv sony na poprzednich modelach v,w,x, i nie orientuje się jeśli chodzi o te najnowsze. Proszę ewentualnie o podpowiedź, czy jakiś inny model jest wart zainteresowania, wiem że ex500 był w miarę dobrze oceniany.dziękuję.
 

tdx

New member
Bez reklam
Ciężko będzie Ci znaleźć kolego coś lepszego niż EX500 w tej kasie i wielkości. Polecam :) EX500 spokojnie wygrywa z Ex720 zarówno jakością obrazu jak i cena :)
 

Unavailable

New member
witam
Chciałbym prosić o radę odnośnie zakupu lcd, mianowicie obecnie posiadam sony kdl-40w4000, tv wykorzystywany do ps3 oraz n. Jestem zainteresowany zakupem 55 cali ex500 ( są już poniżej 5000zl), ma wszystko co mi potrzeba ( motion flow, dobrą czern ) nie interesują mnie inne bajery typu dlna, tunery dvbt/mpeg4, 3d, ledy i inne. Natomiast bardzo ważną rzeczą dla mnie jest input lag w grach. I tu mam pytanie czy ktoś może mi powiedzieć jak ten tv spisuje się w grach?, dodam ze obecny w4000 jest do gier idealny ( praktycznie zerowy input lag ). Proszę o opinię, ewentualnie o doradzenie który z modeli ( może jakiś nowszy model będzie lepszy ) wart jest zakupu. Niestety zatrzymałem się jeśli chodzi o tv sony na poprzednich modelach v,w,x, i nie orientuje się jeśli chodzi o te najnowsze. Proszę ewentualnie o podpowiedź, czy jakiś inny model jest wart zainteresowania, wiem że ex500 był w miarę dobrze oceniany.dziękuję.

Posiadam sony 32ex500 od około 4 miesięcy i używam go zamiast monitora do komputera. TV podłączyłem za pomocą kabla HDMI i podczas grania nie doświadczyłem żadnego input laga. Przeważnie gram w produkcje multiplayerowe typu Modern Warfare 2 i World of Warcraft i nie mam najmniejszych powodów do narzekań na ten TV.
 

edi730

New member
Wpisz sobie na youtube ex500 input lag a nie będziesz pisał takich głupot. Bo w gry to chyba nie grasz wcale...
 
Ostatnia edycja:

silnepalce

New member
Witam. Juz w 95 % jestem za zakupem tego telewizora, ale boje się o tą nową matryce, która z tego co słyszałem jest troche słaba. Wie ktoś jak rozpoznać rodzaj matrycy lub gdzie dostać ten telewizor z matrycą od Samsunga ( tą starszą ? ) I czy obraz z matrycą AUO jest naprawde aż taki słaby ?
 

edi730

New member
Jak sprawdzić matryce jest na pewno w wątku wystarczy poczytać. Ale w modelach 40" w górę nie montowali matryc AUO. Tak że jeśli nie kupujesz 32" możesz spać spokojnie :)
 

aru2000

New member
Telewizor dekoduje sygnał dvb-t mpeg4 na 100% W moim przypadku taki sygnał nadawany jest w sieci kablowej. Tylko kwestia wyboru sygnału na początku programowania TV. U mnie wskoczyły po wybraniu TV naziemnej mimo że wpięty był kabelek z kablówki :)

Dzięki edi730. To właśnie chciałem usłyszeć. W moim przypadku też kablówka dostarcza sygnał i też po naziemnej. Widocznie jeszcze nie są do końca gotowi. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam.
 

kpr

New member
Czy nowy soft do EX500 wprowadza jakies drastyczne zmiany do TV? Czy razej niezauważalne dla zwyklego zjadacza chleba?
Upewniam się, bo kiedys zupdatowałem znajomemu Samsunga i praktycznie wszystko sie w nim zmieniło (Samsung chyba podpisał umowe z Yahoo i przeszli na ich strone, wywalając ten stary firmware Samsunga(jakos to sie tam nazywało..))
pozdrawiam
 

edi730

New member
Mam już ex500 prawie 1.5 roku i jest na stałe wpięty do routera, aktualizacje przechodzi z automatu. Jedyną zmianą jaką zauważyłem jest zmiana nr. softu :) Ewentualnie pojawiały się jakieś nieistotne opcje. A wady zostały i już zostaną chociaż takie jak beznadziejne wpisywanie i potwierdzanie fraz w youtube. Teraz gdy model nie jest flagowy zaprzestanie produkcji idzie w parze w wsparciem. A tego modelu już nie produkują...
 

Mike25

New member
Czy też narzekacie na niedostateczną saturację czerwonego, zielonego i żółtego? U mnie czerwieniom daleko do referencji...
W tym teście zostało to zauważone, podobno jest to fabryczna wada Sony Sony KDL40EX503/ KDL40EX503U/ KDL-40EX503 Review Da się uzyskać wierniejszą saturację kolorów, podbijając wartość "kolor" w menu powyżej 60, ale wtedy zbyt jaskrawe stają się inne kolory. Pewnie jedyna opcja poprawy to grzebanie w service menu...
 
Ostatnia edycja:

Kampaj

New member
Bez reklam
Szkoda, że sony nie oferuje takiej regulacji kolorów jak Sharp czy Toshiba, bo jak widać tutaj byłoby to konieczne, aby poprawnie skalibrować TV.
 
Do góry