Sony KDL EX500 (32 EX 500 37/40/46/55EX500) nowe CCFL- opinie, test, wszystko o...

wilq696

New member
jako że bardzo mi się podoba ten TV a nie chciałbym trafić na tą nieszczęsną matrycę, zacząłem pisać po sklepach czy oby nie mają rozeznania w sprzęcie jaki u nich na półce stoi i tak odpisało mi parę osób odnośnie telewizora 32 cale, a mianowicie pytałem czy mają TV z matrycą AUO czy Samsunga i oto co mi odpisywali, prosiłbym o jakąś opinię:
1)Witam,

Od roku we wszystkich telewizorach SONY, montowane są matryce firmy SHARP, kąt widzenia jest taki sam.

Pozdrawiam i zapraszam

2)witam,
jesli sa dostepne nry seryjne dla poszczegolnych matryc to mozemy to ustalic

3)Nie wiem skąd informacja o matrycach Samsunga w telewizorach Sony. Jest to nieprawda i nie mam informacji o zmianie montowanych matryc w tym modelu.

Pozdrawiam
 

omz

New member
Witam ponowie, powiem Wam tak, po dwóch dniach oglądania na matrycy LTY400HF06 nie robi na mnie wrażenia, kombinuje z ustawieniami jednak słabo to wygląda. Kolory są zbyt jasne, nie maja tej barwy, tryb kinowy mam włączony, pod kątem czerń staje się granatowa.

Mam pytanie odnośnie bzyczenia, w nocy gdy dam głośność na 0 to słyszę takie delikatne, nie jest to głośne, czy posiadacze tego TV 40 cali mogą to potwierdzić (z góry tv to słychać) ??
Telewizor wyprodukowany w Hiszpanii (nalepka z tyłu) natomiast na pudełku pisze Słowacja :)

Jeszcze mam pytanie co oznacza w rodzaju matrycy "(Z)" w moim modelu pisze LTY(Z)400HF06 (nie ma dopisku "-002") ?? Czy to też jest S-PVA ?
 
Ostatnia edycja:

Mallow

New member
Atualizacja

Witam.
Pobrałem i zainstalowałem nowe oprogramowanie do Sony 46EX500.Wszystko przebiegło pomyślnie.Tylko TV podaje,że jest Software Version PKG4.104EUL-0108 a tymczasem na stronie Sony w poradniku aktualizacji piszą ,że powinno wyświetlać PKG4.104EUL-01088
 

edi730

New member
Dziękuje za odpowiedzi.
Mam też jedno pytanie na temat mojego TV, model KDL-40EX500. Nigdy nie stałem obok niego jakoś blisko, wczoraj zdarzyło mi się pierwszy raz. Otóż nie wiem czy to normalne, ale matryca jest ciepła. Dla kuriozalnego porównania powiem, że przód w moim monitorze CRT od PC jest niemal lodowaty. Czy to normalne, żeby się tak lekko grzała? Nie jest gorąca, no ale nie dotykając jej tylko stojąc dosyć blisko poczułem ciepło.

Nie martw się to normalne zjawisko.
 
Ostatnia edycja:

qiubjey

New member
Witam ponowie, powiem Wam tak, po dwóch dniach oglądania na matrycy LTY400HF06 nie robi na mnie wrażenia, kombinuje z ustawieniami jednak słabo to wygląda. Kolory są zbyt jasne, nie maja tej barwy, tryb kinowy mam włączony, pod kątem czerń staje się granatowa.

Mam pytanie odnośnie bzyczenia, w nocy gdy dam głośność na 0 to słyszę takie delikatne, nie jest to głośne, czy posiadacze tego TV 40 cali mogą to potwierdzić (z góry tv to słychać) ??
Telewizor wyprodukowany w Hiszpanii (nalepka z tyłu) natomiast na pudełku pisze Słowacja :)

Jeszcze mam pytanie co oznacza w rodzaju matrycy "(Z)" w moim modelu pisze LTY(Z)400HF06 (nie ma dopisku "-002") ?? Czy to też jest S-PVA ?

ja w 32 cale mam AUO i jestem mega zadowolony :) odwzorowanie kolorow bardzo dobre, nic nie buczy nic nie huczy ... gralem na nim w crysis2 i bf bc2 w Full hd i jest gitara :)
Zastanawia mnie czemu to wlasnie polaczki narzekaja na te matryce gdy za granica sa one chwalone miedzy innymi za odwzorowanie kolorow, wszyscy sie czepiaja tych katow, ja chodze po pokoju patrze w ten tv i nie rozumiem o co wam chodzi, nawet jak stoje obok to kolory wygladaja dobrze :eek: ale my to polacy, tak po prostu chyba mamy ....

jako że bardzo mi się podoba ten TV a nie chciałbym trafić na tą nieszczęsną matrycę, zacząłem pisać po sklepach czy oby nie mają rozeznania w sprzęcie jaki u nich na półce stoi i tak odpisało mi parę osób odnośnie telewizora 32 cale, a mianowicie pytałem czy mają TV z matrycą AUO czy Samsunga i oto co mi odpisywali, prosiłbym o jakąś opinię:
1)Witam,

Od roku we wszystkich telewizorach SONY, montowane są matryce firmy SHARP, kąt widzenia jest taki sam.

Pozdrawiam i zapraszam

2)witam,
jesli sa dostepne nry seryjne dla poszczegolnych matryc to mozemy to ustalic

3)Nie wiem skąd informacja o matrycach Samsunga w telewizorach Sony. Jest to nieprawda i nie mam informacji o zmianie montowanych matryc w tym modelu.

Pozdrawiam

Wiekszych bzdur nie slyszalem :) nie wiem skad Ci sprzedawcy biora takie sensacje, ...
lub byc moze uwazaja klientow za kompletnych idiotow. ŻAL
[edit]
chyba ze nie sprecyzowales modelu tv, bo w ledach faktycznie sa matryce sharpa i samsunga.
 
Ostatnia edycja:

Qusy

New member
46ex500

Hej, Jestem nowy na forum. Zamierzam kupić telewizorek Sony 46EX500 już prawie się zdecydowałem - duża zasługa obecnego forum. Lecz po przeczytani kilku ostatnich postów z tego tematu zaniepokoiły mnie informacje na temat matryc jakie są montowane ostatnio wy tych modelach. Na podstawie przeczytanych info można wywnioskować ze problem jest z 32 calowymi telewizorami. Nikt nie wypowiedział się na temat 46 cali. TV chciałbym kupić w EURO AGD(atrakcyjna cena 2999zł)ale stresują mnie owe matryce... O co powinienem zapytać sprzedawcę aby rozwiać moje obawy i uniknąć niepotrzebnego stresu. Oczywiście chciałbym zęby w moim tv była matryca samsunga PVA.
Czy z uwagi na zawirowanie z matrycami lepiej poszukać innego modelu, producenta tv 46 cali za ok 3000zł
 

edi730

New member
Jeśli chodzi o sprzedawcę to najlepiej nie pytaj o nic. Z reguły chwalą to co chcą akurat sprzedać :) A informacje na temat modeli są lakoniczne. Kieruj się rozsądkiem, a cena na pewno nie jest dobrym doradcą. Jeśli jesteś zdecydowany to kupuj. W 46" na 99% matryce są S-PVA. Osobiście po 1,5 roku przyzwyczaiłem się do tego modelu ale na początku byłem rozczarowany... I zdziwiony zachwytem różnych osób z tego forum.
 

Qusy

New member
kolejny dzień czytanie o 46EX500 i coraz większy mętlik w głowie. Czy w 46 jest tez tak duży problem z cludingiem jak w 40. I co z tym skalowaniem. Mam 32 CRT sony i "skacząc" po kanałach nie muszę za każdym razem ustawiać skalowania, ustawione jest na WIDE i telewizor sam się zawsze na każdym programie ustawia w tym trybie. Jak jest w EX500 bo wyczytałem na forum ze ktoś ma z tym problem. Moze ktoś "łopatologicznie" napisać jak wejść w menu serwisowe. Chciałbym być pewien ze tv nie był oddany do sklepu i ze dostałem TV "po kimś" wszyscy wiemy jak to jest z naszymi sprzedawcami:) I czy w ogóle nie dać sobie spokoju z tym TV i zainteresować się plazmą - nie będzie cludingu. Czytający ten wątek można zauważyć ze im dalej w las tym coraz więcej osób zaczyna się skarżyć na tego Sony. Nie chciałbym popełnić błędu wiec czytam i pytam przed zakupem
 

Dig Dug

New member
Qusy - ja mam 32 cale i mam delikatnie podswietlone dwa rogi, ale naprawdę delikatnie. Z racji zwiekszenia przekątnej możesz spodziewać się cloudingu większego w 46 calach niz powiedzmy w 40 calach. Nic na to nie poradzisz.
Jak lubisz obraz niejaskrawy tylko taki przyciemniony, np. w trybie kino, to nie powinno Ci to przeszkadzać, bo dasz podświetlenie na 2-3 i tylko na czarnym tle bedziesz widział rozjaśnienia. W normalnym użytkowaniu nie.
Generalnie nie kupisz nic lepszego w tej cenie. Matowa matryca duzo daje, zwłaszcza jak masz jasne pomieszczenie.

Odnośnie skalowanie, to dajesz telewizor w tryb Smart i sam się dostosowuje. Ja odbieram dvb-t i super chodzi. Programy w 16:9 to wiadomo, ale 4:3 bardzo fajnie rozciąga, nie widzisz zniekształceń obrazu, a masz wypełniony cały ekran. Tylko jak coś jest nadawane w letterboxie to zostają cieniutkie czarne paski góra dół lub jak jest tryb kinowy 21:10 to też są delikatne paski góra dół, ale naprawde spox. Nie bój się tego. Właśnie EX 500 z BE3 słynie z dobrego skalowania.


qiubjey - Odnosnie AUO i Samsung - to pisałem juz nie raz, że ja widziałem róznice i to znaczną na niekorzyść AUO. Modele 37 cali, które mają AUO mają gorsza czerń, kąty i kolory w porównaniu do 32 czy 40 cali. Jak postawisz jeden obok drugiego to widać zdecydowaną przewagę Samsunga. Z tym, że jak nie jesteś świadomy tego, to bedziesz zadowolony z AUO. Po prostu wiesz na jak wielkie zmiany kąta patrzenia możesz sobie pozwolić i tyle. Bezwiednie do tego się dostosujesz. Dopiero jakby Ci ktoś dał z Samsungiem i po miesiącu podmienił AUO to by Cie szlag trafiał jak można to ogladać.
 
Ostatnia edycja:

krz

New member
Witam,
pół roku temu rodzice kupili KDL-37EX500 i wg mnie trochę się pośpieszyli, bo wybrałbym coś innego, ale trudno :)
Bardzo podobał mi się ten telewizor, ale obecnie jest wykorzystywany jedynie pod Polsat Cyfrowy.
Pierwsze moje pytanie związane jest z lekkim opóźnieniem dźwięku w stosunku do obrazu. Nie wiem czy jest to związane z TV czy dekoderem, ale wypadałoby to poprawić, mimo że dopiero ja po kilku miesiącach nieobcowania z Sony to zauważyłem.
Ktoś na forum spotkał się z tym problemem?
Druga kwestia dotyczy pamięci zewnętrznej.
Do testów TV przywiozłem parę filmów i sample'i HD. Niestety pliki były ograniczone do 4GB i zakładam, że w dalszym ciągu tak jest.
Szkoda mi rodziców i chciałbym, by w pełni wykorzystywali potencjał Sony i planowałem zakupić im jakiś większy dysk na filmy HD, ale nie mam zamiaru każdego ucinać do 4GB i wklejać do każdego pliku napisy.
Po zakupie przeczytałem cały wątek i wiem, że nie dało się tego obejść. A jak jest teraz? Gdybym był na miejscu, to bym sobie z tym radził, ale rodzice od pół roku katują jedynie Polsat.
Coś się zmieniło od momentu, kiedy ostatni raz byłem w temacie?

Pozdrawiam,
krz

Mógłby mi ktoś odpowiedzieć chociaż na część z dyskiem?

Pozdrawiam,
krz
 

Jack77

New member
Mam pytanie odnośnie matryc w 40EX500.
W moim TV mam LTY(Z) 400HF06, czy to jest matryca s-pva, bo wpisując jej nazwę w googlach z dodatkiem s-pva nic nie znajduje, natomiast przy wpisaniu LTY 400HF06 zawsze podaje że to s-pva. Czy to są całkiem inne matryce?
 

nilmut

New member
wystarczy cofnąć się kilka stron, był podany wykaz matryc i nie tylko, wszystko opisane. panowie przy 40ex500 dajcie spokój ze sprawdzaniem matrycy, problem dotyczy 32 calowych.
 

jarod20

New member
Witam wszystkich moim pierwszym postem.
Mam pytanie, jaka waszym zdaniem musi być minimalna odległość telewizora od ścian z każdej strony, zwłaszcza po bokach. Mam półkę rtv w którą co prawda wchodzi mi 40ex500, ale wtedy po bokach zostaje mi zaledwie po 1cm luzu. Czy w takim przypadku można brać 40" czy lepiej, czyt. bezpieczniej będzie wziąć 37" ? Na początku byłem zdecydowany na 40" ze względu na matryce w 37-kach, ale boję się że telewizorek może się przegrzewać. Macie jakieś sugestie w tym temacie?
 

Monaro

New member
jarod20

Ja mam Sharpa 32WD1E od 2007 roku,ktory po bokach nie ma wogole luzu a na gorze 2 cm i jak narazie dziala bezproblemowo. Z uwagi na gorsza matryce w 37 wzialbym 40 tym bardziej, ze jak sam piszesz wejdzie.
 
Ostatnia edycja:

rzabcha

New member
kdl 32ex500

Witam, kupilam wczoraj 32 ex500 i mam problem- jestem kompletnym laikiem ( to nie jest problemem :) ) - i podlaczylam pena zeby moc obejrzec film, format filmu avi- pieknie go widzi ale nie widzi napisow, zmienialam ich format , probowlam z srt txt i nic, gdy polaczylam napisy z filmem- tv go w ogole nie widzi a raczej jest to problemem bo tv sie wylaczyl gdy chcialam odpalic, wchodzilam podczas odtwarzania w opcje, nie ma tam zadnego odnosnika do napisow- pomozcie- co robie zle? powinnam cos odblokowac? z gory dzieki :)
 

jarod20

New member
Słyszałem że grzanie się to spory problem w plazmach. Czy w LCD nie ma tego problemu? Jeśli nie, to chyba faktycznie po bokach nie trzeba zostawiać miejsca, a wystarczy z tyłu i ew. od góry...
 
Do góry